Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Allah(c.c)

Konu Kimliği: Konu Sahibi karlofca61,Açılış Tarihi:  13 Mart 2008 (20:04), Konuya Son Cevap : 26 Ocak 2023 (12:05). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Mart 2008, 20:04   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:karlofca61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 136
Üyelik T.: 11 Eylül 2007
Arkadaşları:0
Konular: 34
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yaratıcı Bir Öğretmendir

Yaratıcı Bir Öğretmendir

Yaratıcı bir öğretmendir,öğrencisini en güzel noktada görmek isteyen bir öğretmen.ancak bu olayın özünde,kurtuluş için gayret eden öğrenci değil öğretmendir.öğretmen en güzel şekilde öğretilerini öğrencilere sunar.onlara ne olur dinleyin,bu anlatılanlar size lazım olacak der.
Öğrenci terbiyesizlik etse bile,öğretmen ona güler yüz gösterir ve yaptığının hata olduğunu söyler.ancak öğrenci sınırı aşarsa,o zaman sınıftan atılır ve böylece kalbi mühürlenmiş olur.o artık öğretmenin öğretilerinden uzaktır,ne anlatıldığını ve sınavda karşısına ne çıkacağını bilemez.o okulun bahçesinde yandaşları ile birlikte oyununa dalmıştır ve sınıftakilerle alay etmektedir.kendini huzurdan kovduran öğrencinin kendisidir.
Derken sınav anı gelir,öğrenciler teker teker sınava alınır.yaratıcı ile dost olanlar,sınav kağıtlarını yaratıcı ile birlikte incelerler.yapılmış ufak tefek hatalara karşı,yaratıcı dostluğumuzdan dolayı bu hataları görmüyorum der.ve en yüksek puanı hak etmemiş bir çok kişiye,sadece dostluklarından ve sadakatlerinden dolayı,en yüksek puanı verir.
Huzurdan kovulmuş olanlara gelince,onlar ayakta beklerler.bir ümitle yaratıcıya uzatılan kağıtlarına göz atmak isterler.ancak yaratıcı onu okumak için acele etme,onu okuyacak olan bizleriz ve sonucunuda sana söyleyecek olan bizleriz der.şahıs kendisine kötü bir karşılık verileceğini anlamıştır artık.son bir hamleyle,beni bir daha sınava al,çok çalışırım,sözünden çıkmam ve başarırım der.ancak artık okul kapanmıştır.bir kaç saniye içinde diplomalar dağıtılacaktır.
Özünde insanlar yaratıcıya doğru koşmazlar,o insanları kendine çekmeye çalışıyor.insan ona beni affet demez,o insana ne olur gel seni affedeyim,dost olalım der.insanın bataklığa doğru her adım atışında,yaratıcı insana engel olmaya çalışır.çünkü onun rahmeti her tarafı kaplamıştır.ancak nankör insan,çekil önümden der ve kendi kendini hüsrana uğratır,sonrada yaratıcı beni hüsrana uğrattı der.oysaki yaratıcının söylediği tek şey,and olsunki sen hüsrandasın sözüdür...selametle.

Konu Sahibi karlofca61 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Peygamberimiz s.a.v Hakaret edenin sonu........ Bilgi Dağarcığı Tuba_ 3 2336 09 Eylül 2008 13:48
Yaratıcı Bir Öğretmendir Allah(c.c) Mihrinaz 1 1887 13 Mart 2008 20:04
Ey Ağlamak........ Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 3 2121 13 Mart 2008 19:50
***Birinci Muradın Duası...** Dua Bölümü karlofca61 0 2282 04 Mart 2008 17:00
seccadenin feryadı Namaz-Abdest-Teyemmüm Kara Kartal 2 2000 25 Şubat 2008 11:55

Alt 26 Ocak 2023, 12:05   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Allah benim Öğretmenimdir demek uygun mudur?

Öğretmenin arapçası Muallim
Rab terbiye eden, yetiştiren.
Adem aleyhisselamın muallimi Allah'tır.

"Allah Adem'e isimlerin hepsini ögretti.2/31"

Yalnız "Allah benim ögretmenimdir" derken kendi içine gelen bir takım şeyleri Allah'ın kendisine ögrettiği bilgiler gibi düşünerek kendisini ilahlaştırabilir. Bu cok tehlikelidir."Allah benim ögretmenimdir diyen bir kişinin yapacağı tek şey, herhangi bir konuda çok iyi anlayıp kavradığı bir kaç ayet öğrenmektir. "Allah şu ayette şöyle diyor, bu ayette böyle, bir başka ayette bu şekilde, yanlış anlamış olabilirim" diyebilmelidir.

Bir çok kişi Allah benim ögretmenimdir diyerek, kendi içine gelen şeytan vesvesesini din kabul edip söylüyor.Bunlar da Allah'a iftira eden insanlardır.
Abdulaziz Bayındır

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)