Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Nesli_Nur,Açılış Tarihi:  17 Şubat 2013 (18:40), Konuya Son Cevap : 08 Nisan 2013 (18:18). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Şubat 2013, 18:40   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
..Evliliğimize Bir Fatiha..

..Evliliğimize Bir Fatiha..

Bir Adem Diyor ki…

Hep ölülere okuyacak değiliz ya dirilere indireleni. Bu kez diri olsun diye, ölmesin diye evliliğimize bir Fatiha diyoruz.

Ey alemleri var edip terbiye eden Rabbim: Beni tek buldun, yalnızdım, huzursuzdum, nefsime müptela idim. Eksiktim. Kendisiyle sukunete ereyim diye bana benden bir eş yarattın. Eşim bendendi, benimdi. Eksiğimdi. Eksiğimi giderdin.Bizi birbirimizle tamamladın.

Bizi birbirimizle terbiye ettin Ey Rabbim. Bize bir [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]lik bir alem kurdun. Ve aramıza sevgi ve merhamet koydun Ey Rahman ve Ey Rahim. Aşkımızca Elhamdulillah.

Sen ki din gününün sahibisin. Ebedi alemi var ettin. Dünyalık etmedin dünyada ki [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]imizi-yuvamızı-. Dünyada ki [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]imizi, sonsuz bir [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]le ödüllendireceksin. Eşimi [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]liğim kıldın. Eşimi bana Kevser kıldın. Elhamdulillah

Ve Rabbimiz, bilirsin biz tek başımıza aciziz. Bu yüzden ben demedik, biz dedik. Biz kapına geldik alnımızda ki secde öpücüyle, yardımını dilemeye geldik. Biz geldik ey Rabbim.

Bizi hayat yolculuğunda, rızanı kazanma yolunda yoldaş ettin. Bu yolda önümüze birçok engeller çıkacak, yolumuzda keskin virajlar olacak. Savrulabiliriz belki de bu virajlarda. Doğru yoldan saptığımız olacak. Sen bizi doğru yola ilet. Önümüze çıkan engellerin [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]imiz için birer Kevser olduğunu unutturma bize. Hayat yolunda önüne çıkan ilk çukurda evliliğini batıranlardan etme bizi.

-Murat Akgün-

Konu Sahibi Nesli_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
inşikak süresini tanıyalım.. Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 7 2681 26Haziran 2015 14:55
muttaffifin suresini tanıyalım.. Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 10 5311 24Haziran 2015 14:17
Kıyamet Suresini Sorularla Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 11 6248 28 Nisan 2015 16:18
Tahrim Süresini Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 11 5623 03 Mart 2015 06:46
Casiye Süresini Tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 9 3093 28 Ekim 2014 06:36

Alt 08 Nisan 2013, 18:18   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Standart Cevap: ..Evliliğimize Bir Fatiha..

Allah Razı olsun bu güzel dua paylasım için..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)