Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hadis-i Şerif

Konu Kimliği: Konu Sahibi mevlanaca,Açılış Tarihi:  21 Nisan 2013 (21:17), Konuya Son Cevap : 21 Nisan 2013 (21:17). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Nisan 2013, 21:17   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
mevlanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mevlanaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27502
Üyelik T.: 20 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Konular: 10
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart bu gece bu duaları yapalım inşallah

bu gece bu duaları yapalım inşallah

Ey Aişe! Geceleri Şu Dört Şeyi Yapmadan Sakın Yatma..!
Müminlerin annesi hazreti Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor. Fahri Kainat efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: Ey Aişe! Geceleri şu dört şeyi yapmadan sakın yatma.
1-) Kur-anı hatmetmeden.
2-) Kıyamet günü Peygamberlerin şefaatine erişmeden.
3-) Müslümanların gönlünü almadan.
4-) Hac etmeden.
Hazreti peygamber (s.a.v.) bu sözleri söyledikten sonra namaza durdu. Bende yatağın üzerinde namazını bitirene kadar şaşkınlık içinde otura kaldım.
Namazını bitirdikten sonra sordum, ey Allah-ın Resul-ü anam babam sana feda olsun, ben söylediğiniz o dört şeyi şuanda yapamadım, nasıl
yapabileceğimi söyler misiniz?
Bunun üzerine h.z Peygamber (s.a.v) gülümseyerek bana şunları söyledi:
1)Ey Aişe İhlâs suresini üç defa okudunuz mu Kur-anı Kerim-i baştan sona hatmetmişçesine sevap kazanırsın.
2)Bana ve benden önceki Peygamberlere salât ve selam getirdiniz mi, Kıyamet günü şefaatimize erişirsin.
3)Bütün müminlere dua ve istiğfar ettin mi, onların gönlünü almış ve hoşnutluğunu kazanmış olursun.
4) Sübhanallahi Velhamdulillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu
Ekber, dediğin zamanda hac etmiş gibi sevap kazanırsın.
Rabbim Tüm Kardeşlerimize bu Sünneti Yaşamayı Nasip eylesin.
Bu Kıymetli amelin ecrine erdirsin inşallah

Konu Sahibi mevlanaca 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gönül Nuri Cemalinden İlahiler/Ezgiler mevlanaca 0 2561 31 Ağustos 2013 11:50
Orucla ilgili ayetler Konular İle İlgili Ayetler mevlanaca 0 2008 10 Temmuz 2013 15:19
Kelebek ve Çicek Resim/Karikatür Medineweb 1 1458 29 Mayıs 2013 11:00
Peygamber s.a.v efendimizden bazı dualar. Dua Bölümü EyMeN&TaLhA 2 1771 13 Mayıs 2013 17:33
Peygamber efendimiz s.a.v. Hz.Muhammed(s.a.v) mevlanaca 0 1548 06 Mayıs 2013 23:20

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: