Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  10Haziran 2013 (16:27), Konuya Son Cevap : 25Haziran 2014 (15:14). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10Haziran 2013, 16:27   Mesaj No:1
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Elhamdulillah Müslümanız

Elhamdulillah Müslümanız

“Elhamdulillah Müslümanız”

Müslüman muvahhiddir.İnandığı Rabbi,Yaratıcı’sı olan Allah’ta Vahid .

Rabbimiz” Ben sizlerin göğsünde iki kalp yaratmadım” buyuruyor.

Peki nedir bu ilah-i kelamın vermek istediği mesaj?

Ey Muvahhid olduğunu iddia eden ! Beden ülkenin başkenti olan kalbini tek yarattım.Tek ve Mutlak Yaratıcı’n olarak orada sadece Ben’im sevgim ve emirlerime yer vardır.Tüm kainatı senin için, senide kendim için yarattım.

Kalbinin bir bölümünü Bana, bir bölümünüyse çeşitli ilahlarına tahsis edemezsin.

Evet İslam bütüncül bir yaşam tarzının adıdır.Ortak kabul etmez.Müslüman’ım demek , Rabbi, İlahı,Kitabı,Önderi birlemek demektir. Biraz Müslüman,biraz laik,biraz demokrat,biraz hubelist ….ikilemini reddetmektir.

Rabbimiz yaşamımızın tamamını Allah’a has kılmamızı emreder.Yani dinin işimize gelen yönlerinde Kur’an’a uymak,bir kısmındaysa hakla batılı karıştırarak yaşamayı sapkınlık sayar.Bu durumda olanları ise dünya ve ahiretini kaybedenler olarak zikreder.

“Elhamdulillah bizde müslümanız ama İslam bir hayat tarzı olamaz.Canım, bu çağda bindörtyüz kusur sene önce gelen bir kitapla yaşam belirnemez ki!
” diyenlere sormak lazım.

İyi ama hamdın tamamına layık gördüğünüz Allah ‘ mı yanlış biliyor? Sizin ileriyi gördüğünüz kadar, (haşa) ileriyi bu günleri Allah göremedi iddiasında mısınız yoksa ?

Sizin dininizi kemale erdirdim.Yaşam tarzı olarak ta İslam’ı beğendim,uygun buldum ilahi buyruğundan ne anlıyorsunuz?

Yoksa göğüslerinizde iki kalp varda birinde bu emirler,diğerinde başka ilahlarınızın hükümlerimi hakimiyetlerini sürdürüyorlar?

İsviçre yasalarına göre doğup,evlenen,yaşayan, Alman yasalarına göre ticaret yapan, İtalyan yasalarına göre cezalandıran, İngiliz yasalarına göre eğitim,öğrenim gören, AT (Avrupa Topluluğu) yasalarına göre kişneyen pardon dış ilişkilerini düzenleyen, İT (İleri Toplumlar) yasalarına göre, “dinimi yaşamak istiyorum “ diyenlere saldıran,yargılayan, Amerikan yasalarına göre iç ilişkilerini düzenleyen,seçip yöneten bir yaşam tarzını seçtiniz öylemi?

Buna rağmen, ölünce İslam yasalarına göre defnedilmeyi seçtiğinizde Salih Müslümanlarla aynı ödülü hak edeceğinizi mi umuyorsunuz?

Buyurun cevabınız;

“…Yoksa Kitabın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkarmı ediyorsunuz? İçinizden öyle yapanların görüp göreceği dünya hayatında rezillikten başka bir şey değildir.Kıyamet günü ise en şiddetli azap onları bekliyor.Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.(2/85)

Evet, haklısınız.Bu ayetler sizleri,bizleri bağlamaz öyle ya! Bu ayetlerin muhatabı İsrailoğulları.

Biz ise “Elhamdulillah Müslümanız”

(duaekseni)

ALINTI

Konu Sahibi FECR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yumurta Akı ve Yanık Tedavisi Pratik / Faydalı Bilgiler FECR 0 86 14 Ekim 2023 12:25
Düğünlerimiz İslam'ın neresinde? Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 1 269 02 Ağustos 2023 16:34
Mezuniyet Programı mı Meyhane Açılışı mı Belli... Adap-Edep-Ahlak FECR 0 179 13Haziran 2023 11:35
Evinize Kem Gözlü Ahmak Bir Adamı Davet Eder... Adap-Edep-Ahlak Esma_Nur 4 211 05Haziran 2023 10:15
Bizi Allah'tan Alıkoyan Kaç Şeyi Hayatımızdan... Muhtelif Konular FECR 0 190 10 Nisan 2023 20:38

Alt 25Haziran 2014, 12:39   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:
Standart Cevap: Elhamdulillah Müslümanız

Allah razı olsun. günümüzde Müslümanım demekle dilden ötesine gidilemedi maalesef..
Alt 25Haziran 2014, 15:14   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: Elhamdulillah Müslümanız

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Rabbimiz� Ben sizlerin göğsünde iki kalp yaratmadım� buyuruyor.

Peki nedir bu ilah-i kelamın vermek istediği mesaj?

Ey Muvahhid olduğunu iddia eden ! Beden ülkenin başkenti olan kalbini tek yarattım.Tek ve Mutlak Yaratıcı�n olarak orada sadece Ben�im sevgim ve emirlerime yer vardır.Tüm kainatı senin için, senide kendim için yarattım.

Kalbinin bir bölümünü Bana, bir bölümünüyse çeşitli ilahlarına tahsis edemezsin.

yaratıcı tek!
yaratılan aciz ve muhtaç...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: