Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  17 Eylül 2013 (18:40), Konuya Son Cevap : 09 Mayıs 2014 (16:57). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 17 Eylül 2013, 18:40   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx YALAN söyledim, dayak yedim!

YALAN söyledim, dayak yedim!

YALAN söyledim, dayak yedim!

Geçen babamdan çok feci dayak yedim, yalan söylediğim için annem babama şikayet etti beni.
Babamda öyle bir dövdü ki, ağlamaktan gözlerim şişti.
Ama anlamıyorum, bana yalan söyleme diyorlar. Kendileri neden söylüyor?

Anlatayım, dinleyin yalan söylüyorlar mı? Siz karar verin.

Geçenlerde yengem telefon etti, annem sevmez yengemi ama kendisine hiç belli etmiyor. Konuşurken hep ona yengeciğim der, o bizden gittiği zamanda bıktım artık bu kadından sürekli bizim evde, cadının teki Allah düşmanıma böyle yenge vermesin ... der. Neyse size anlatacağım konu bu değildi, değil mi? Yengem aklıma gelince, annemin söyledikleri aklıma geliyor da.

Telefonda kalmıştık. Annem açtı telefonu, yengeciğim nasılsın, çok özledim seni vs. konuştular, bize gelmek istedi sanırım. Annem akşam müsait değiliz düğüne gideceğiz dedi. Ben düğüne gideceğimizi duyunca çok sevindim, ne giysem diye karar vermeye çalışırken babam geldi.
Yengemin aradığını söylediği annem. Akşam yine bize gelmek istediler, bende düğüne gideceğiz dedim kabul etmedim dedi. Babam iyi yapmışsın hanım akşam akşam hiç çekilmezdi onlar dedi. Ben şok oldum, anne hani düğüne gidecektik dediğimde, sen onu gerçek mi sandın diye gülmeye başladı. Bu sadece gerçek değil mi?

Bu telefon olayı bizde çok sık oluyor, geçenlerde de ev sahibimiz aradı, babam arayacağını bildiğinden telefon çaldığında benim açmamı istedi, babam evde yok dedirtti. Ben de söyledim. Ama babam evde yok dediğimde yanaklarımdan ateş çıktı. Zamanla alışırım herhalde, çünkü annem ve babam yalan söylediklerinde yanakları kırmızı olmuyor. Bu olaylardan çıkardığım işimizi kolaylaştırmak için yalan söyleyebiliriz, haksız mıyım?

Dolmuşla sık sık anneanneme gidiyoruz ben, annem ve 8 yaşındaki kardeşim. Annem sadece bana ve kendisine para öderdi her dolmuşa bindiğimizde, en son dolmuşa bindiğimizde de Dolmuş Şoförü kardeşim için para istedi. Annem daha o 6 yaşında dedi. Tam yerlerimize oturacaktık, kardeşim anne ben 8 yaşımda değil miyim dedi. Herkes duydu ve bize güldüler, annemde güldü. Bir ben ve kardeşim gülmedik. Biz neden gülemedik, herkes gülerken?

Son olarak şunu da anlatayım, dinleyin. Bayramda komşularımız bize geldiler, kapıyı çaldılar ama biz açmadık. Baya da uzun çaldılar, annem ve babam susun sakın ses çıkartmayın dedi, bizde sustuk ve hiç ses çıkarmadık. 2-3 dakika kadar kapıyı çaldılar sonra gittiler. Ertesi gün biz gezmeye giderken karşılaştık komşularımızla, dün size geldik komşum evde yoktunuz herhalde dediklerinde evde olmadığımızı söyledi annem ile babam. Ama biz evdeydik, yoksa değil miydik?

Sanırım sadece anneyle babaya yalan söylenmemeli, benim anladığım bu! Haksız mıyım?

Gülşah D.

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 80 14 Ekim 2023 12:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2328 24 Kasım 2016 13:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1927 23 Kasım 2016 11:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2673 23 Kasım 2016 10:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2235 23 Kasım 2016 10:10

Alt 14 Şubat 2014, 23:04   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Standart Cevap: YALAN söyledim, dayak yedim!

Alt 08 Mayıs 2014, 23:53   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:nur__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36172
Üyelik T.: 12 Aralık 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alt 09 Mayıs 2014, 09:44   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
asalet38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:asalet38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 42248
Üyelik T.: 28 Nisan 2014
Arkadaşları:1
Memleket:Konya
Konular: 4
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

çok güzelmiş...
Alt 09 Mayıs 2014, 16:57   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

"Ağlanacak halimize gülmek" denilen şey bu olsa gerekkimseye-söyleme000

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: