Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Allah(c.c)

Konu Kimliği: Konu Sahibi YaŞuHa,Açılış Tarihi:  28 Ekim 2013 (21:28), Konuya Son Cevap : 20 Şubat 2014 (20:27). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Ekim 2013, 21:28   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ey Rabbim biz ancak sana ibadet ederiz

Ey Rabbim biz ancak sana ibadet ederiz

Sen kendini ne kadar da akıllı zannediyorsun insanoğlu!Allah’tan başkasına sıgınmak ve Allahtan başkasından istemek ahmaklığından çok mahirdir.Bizim gibi herşeyi yoktan var edip biz insanoğlunun hizmetine sunan,insanoğlunun istek ve duasına cevap veren,izzet ve ikram sahibi,Alemlerin Rabbi ve tek Sahibi olan bir Rabbe sığınıp ondan istemek varken kim ve ne olursa olsun başka bir şeye sığınmak ve ondan istemek ne kadar karlıdır?

Hele de Alamlerin Rabbi olan Allah,insanları kendine muhatap kabul ettiği halde başka bir şeyi O’na sığınmada ve istemede ortak koşmak hangi aklın ve hangi dimağın ürünüdür sorarım

Ey Rabbim biz ancak sana ibadet eden ve sadece senden yardım talep eden kullarınız;Bizi kendine karşı mahcup ve rüsvay eyleme

Amin….

Allahu Teala şöyle buyuruyor:

Kullarım!Ben zulmetmeyi kenidime haram kıldım.Onu sizin aranızda da haram kıldım.Artık birbirinize zulmetmeyiniz.

Kullarım!Benim hidayet ettiklerim dışında hepiniz sapıtmışsınız.O halde benden hidayet dileyin ki sizi doğru yola ileteyim.

Kullarım!Benim doyurduklarım hariç,hepiniz açsınız.Benden yiyecek isteyin ki sizi doyurayım.

Kullarım!Benim giydirdiklerim hariç,hepiniz çıplaksınız.Benden giyecek isteyin ki sizi giydireyim.

Kullarım!Bana zarar vermek elinizden gelmez ki , zarar verebilesiniz.Bana fayda vermeye gücünüz yetmezki,fayda veresiniz.

Kullarım!Evveliniz Ahiriniz,insanınız cinleriniz,en muttaki bir kişinin kalbi ve duygusuna sahip olsalar,bu Benim mülkümde herhangi bir şey arttırmaz.

Kullarım!Evveliniz Ahiriniz,insanınız cinleriniz,bir yerde toplanıp benden istekte bulunacak olsalar,Bende her birine istediğini versem,bu benim mülkümden ancak,iğne denize daldırılıp çıkarıldığında denizden ne kadar eksiltebilirse işte o kadar azaltır (Yani,hiç bir şey eksiltmez.)

Kullarım!İşte sizin amelleriniz.Onları sizin için saklar,sonra onları size iade ederim.Artık kim bir hayır bulursa Allah’a hamd etsin.Kim de hayırdan başka bir şey bulursa öz nefsinden başka kimseyi ayıplamasın.”166

Allahumme Amin

Konu Sahibi YaŞuHa 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Aile Edep demekti Şiirler ve Şairler YaŞuHa 2 2126 04 Mayıs 2014 21:47
Kardeşimize dua lütfen Dua Bölümü MusabBinumeyr 4 2381 04 Aralık 2013 19:38
Kilonuz mu var? sorun degil artık/Medineweb Diyet/Spor gün ışığı 4 2674 27 Kasım 2013 21:45
Üzüm çekirdeği mucizesi Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp YaŞuHa 2 2324 27 Kasım 2013 21:34
Peki Anne senin yüregini kim sogutacak? Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 3119 26 Kasım 2013 20:23

Alt 05 Şubat 2014, 20:19   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: Ey Rabbim biz ancak sana ibadet ederiz

ullarım!Evveliniz Ahiriniz,insanınız cinleriniz,en muttaki bir kişinin kalbi ve duygusuna sahip olsalar,bu Benim mülkümde herhangi bir şey arttırmaz.

Kullarım!Evveliniz Ahiriniz,insanınız cinleriniz,bir yerde toplanıp benden istekte bulunacak olsalar,Bende her birine istediğini versem,bu benim mülkümden ancak,iğne denize daldırılıp çıkarıldığında denizden ne kadar eksiltebilirse işte o kadar azaltır (Yani,hiç bir şey eksiltmez.)

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 20 Şubat 2014, 20:27   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: Ey Rabbim biz ancak sana ibadet ederiz

Sen kendini ne kadar da akıllı zannediyorsun insanoğlu!Allah’tan başkasına sıgınmak ve Allahtan başkasından istemek ahmaklığından çok mahirdir.Bizim gibi herşeyi yoktan var edip biz insanoğlunun hizmetine sunan,insanoğlunun istek ve duasına cevap veren,izzet ve ikram sahibi,Alemlerin Rabbi ve tek Sahibi olan bir Rabbe sığınıp ondan istemek varken kim ve ne olursa olsun başka bir şeye sığınmak ve ondan istemek ne kadar karlıdır?

Hele de Alamlerin Rabbi olan Allah,insanları kendine muhatap kabul ettiği halde başka bir şeyi O’na sığınmada ve istemede ortak koşmak hangi aklın ve hangi dimağın ürünüdür sorarım

Ey Rabbim biz ancak sana ibadet eden ve sadece senden yardım talep eden kullarınız;Bizi kendine karşı mahcup ve rüsvay eyleme

Amin….

Allahu Teala şöyle buyuruyor:

Kullarım!Ben zulmetmeyi kenidime haram kıldım.Onu sizin aranızda da haram kıldım.Artık birbirinize zulmetmeyiniz.

Kullarım!Benim hidayet ettiklerim dışında hepiniz sapıtmışsınız.O halde benden hidayet dileyin ki sizi doğru yola ileteyim.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: