Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi YaŞuHa,Açılış Tarihi:  18 Kasım 2013 (20:27), Konuya Son Cevap : 18 Kasım 2013 (20:27). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Kasım 2013, 20:27   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart On Kadın On Tarifsiz Acı

On Kadın On Tarifsiz Acı

On Kadın On Tarifsiz Acı

Suriye'de üç yıldır süren saldırılardan en çok kadınlar ve çocuklar etkilendi. Esed rejiminin saldırıları hız kesmezken binlerce kadın ve çocuğun mağduriyeti devam ediyor. Çocukları gözlerinin önünde öldürülen, eşlerinin nerede olduğunu bilmeyen ve kızlarına, kız kardeşlerine hatta kendilerine bir işkence yöntemi olarak tecavüz edilen Suriyeli kadınlar 'Haykırış' belgeseline konuştu. Yapımcılığını İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, yönetmenliğini Tülay Gökçimen'in, müziklerini Grup Yürüyüş'ün üstlendiği belgeselin ilk gösterimi 23 Kasım Cumartesi günü saat 17:00'da Eminönü Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

On kadın on tarifsiz acı

En çok sivillerin zarar gördüğü saldırılarda binlerce kadın ve çocuk hayatını kaybetti. Milyonlarca insan savaştan kaçarak komşu ülkelerde yaşam mücadelesi veriyor. Belgeselde, Türkiye-Suriye sınırında yaşayan 10 farklı kadının 'haykırışları' yer alıyor. Bu kadınların ortak özellikleri tümünün eşinin hayatta olup olmadığından, ya da nerede tutulduğundan haberlerinin olmaması. Hepsinin en az bir çocuğu saldırılarda öldürüldü. Ailelerinde mutlaka bir tecavüz mağduru bulunan bu kadınlar gelecekten umutsuz ve tek istekleri geri dönebilmek.

Güvenlik nedeniyle isimleri açıklanmayan Suriyeli kadınlar içinde bulundukları durumu şu sözlerle anlatıyorlar:

Kızları için kaçıyorlar

'Kızları ve kadınları için herkes korkudan herkes çadır kentlere kaçıyor. Sana ne diyeceğimi bilemiyorum. Beşar neden hala orada? Bırakıp gitsin artık. Ve Müslümanlar, tüm Müslümanlar nerede? Hepsi uyuyor. Kimse yok.'

'Dökülen kanlardan, Allah'tan korkun'

'Siz Allah'a ibadet eden Müslümanlar bizi duymuyorsunuz. Suriye halkından korkmuyorsanız, genç ve çocukların dökülen kanlarına üzülmüyorsanız, bu sessizliğinizin hesabını soracak olan Allah'tan korkun. Üç yıl geçti, televizyonda gösterilen bunca şeye rağmen, inanmaları için daha ne anlatmamız bekliyorlar. Yazık günah değil mi? Bunlar, Arap ülkeleri nerede? Bizi ve çocuklarımızı duymuyorlar mı?

'Ne Türkiye ne başka bir yer…'

İnşallah bir füzeyle kendisi, annesi, karısı ve çocukları yok olur. Bize yaptığı gibi… Bir ekmek bulabilmek için yerden yere dolaşıyoruz. İnşallah bir füzeyle her şeyi biter. Çünkü bizi ve çocuklarımızı evlerimizden ve vatanımızdan mahrum etti. Tek dileğim evime geri dönmek. Dönmek istiyoruz çünkü burada kalplerimiz de hapiste gibi. Bizler ne Türkiye'yi ne bir başkasını istemiyoruz. Suriye'ye dönmek istiyoruz. Allah bize yaptığı gibi onu nefes almaktan mahrum etsin. Tek bir evim vardı onu da vurup yerle bir etti. Diyecek başka bir şeyim yok.

'Bizim Allahımız var!'

Yeni şafak

'Diyecek bir şey bulamıyorum… Arap ve Avrupa ülkelerinden beni duyan herkesten yardım etmelerini istiyorum. Yardım etmezlerse de ne yapalım? Bizim Allahımız var! O herkese yardım eder.'

Konu Sahibi YaŞuHa 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Aile Edep demekti Şiirler ve Şairler YaŞuHa 2 2126 04 Mayıs 2014 21:47
Kardeşimize dua lütfen Dua Bölümü MusabBinumeyr 4 2381 04 Aralık 2013 19:38
Kilonuz mu var? sorun degil artık/Medineweb Diyet/Spor gün ışığı 4 2674 27 Kasım 2013 21:45
Üzüm çekirdeği mucizesi Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp YaŞuHa 2 2325 27 Kasım 2013 21:34
Peki Anne senin yüregini kim sogutacak? Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 3119 26 Kasım 2013 20:23

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: