Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi YaŞuHa,Açılış Tarihi:  18 Kasım 2013 (22:24), Konuya Son Cevap : 18 Kasım 2013 (22:24). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 18 Kasım 2013, 22:24   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Eyyt ne adammışsın bre

Eyyt ne adammışsın bre

Eyyt ne adammışsın bre
Komiser adama sormuş;

- Sen bu adamı niye dövdün?

Adam, dövdüm çünkü geçen yıl bu adam bana hipopotam dedi!

- Geçen yıl demiş sen niye şimdi dövdün?

Adam, hipopotamı şimdi gördüm demiş

Sayın İslamoğlu'nun bu videosu geçen yıl yayınlanmış ama ben şimdi gördüm.

Sayın Mustafa İslamoğlu, sayın lütfen sayın ama yanlış şeyleri sayıyorsunuz.

Biz sizi böyle bilmezdik Sayın İslamoğlu!

Ne oldu size böyle?

Kimlerin fikirlerini okuyupta böyle saçma şeyler söylemeye başladınız?

Geçen sosyal paylaşım sitesinde bir video izledim.

Sayın İslamoğlu’na Selefiliği soruyorlar ama Sayın İslamoğlu Selefiliği anlatmak yerine Taliban’a çatıyor. Bunu da bildik Avrupa ağzı ile yapıyor olmasına şaşırdım.

Videonun tamamı facia ama ben sadece Müslümanları karaladığı cümlelere birkaç cümley ile cevap vermek istiyorum.

Sayın İslamoğlu, Taliban’ın iktidara tam olarak hakim olduğu yıllarda Budistlere ait 3000 yıllık putları yıkmasını eleştiriyor ve diyor ki; 3000 yıllık heykelleri yıkan adamlara ‘orda 4 tane İslam uygarlığı kuruldu ahmaklar, bunların hiç mi birinin aklına gelmedi siz hepsinde mi büyük alimsiniz?’ diye itiraz eden adam benim” diyor.

Eyyt ne adammışsın bre...

Sayın İslamoğlu amma yanlış biliyorsun yavv. Keşke bunları saçmalamadan önce biraz zaman ayırıp gerekçelere bakıp Taliban’ı dinleseydin ya! O adamlar o putları neden yıkmış öğrenirdin.

Ve Sayın İslamoğlu, yanlış biliyorsun o topraklarda kurulan 4 uygarlıkta o putları yıkmak için girişimlerde bulunmuştur.

O putlar 507 ila 602 yılları arasında tamamlanmışlardır. Ve dahi o toprakların İslam ile şereflenme tarihi 700’lü yılların sonudur. Bu tarihten sonra bile Afgan topraklarında mücadele hiçbir zaman durmamış ve coğrafyada istikrar uzun süre sağlanamamıştır.

Ama buna rağmen bile bölgedeki o devasa putlar her daim Müslümanların hedefi olmuştur.

Sonuçta İslam putları yıkmak için gelmedi mi?

O putları yıkma girişimini Gazneliler başlatmıştır. Ama Gazneli Devleti’nin coğrafya üzerinde tam bir hakimiyet kuramaması ve bölgede putperest halkın çokluğu nedeni ile dağlarda ki o meşhur putlar hariç çoğu putu yok etmişlerdir.

Daha sonrasında o topraklarda devlet kuran Büyük Selçuklu Devleti ve Harzemşahlar Devleti bu büyük putlara önemli ölçüde zarar vermişlerdir.

Tarihteki en büyük darbeyi de putları yıkan dinin temsilcisi Babir Şah yapmış heykelin bacaklarını ve yüzünü kopartmıştır.

Daha sonrasında bölge istikrarsız bir devre girmiştir ve dağlardaki bu putlarla uğraşılması bırakılmıştır. Ta ki Taliban bölgeye eğemen oluncaya kadar.

Taliban bölgede hakimiyetini sağlayınca o putların varlığını sakıncalı görerek ve dinin gerektirdiği üzere yok etmiştir.

Yani sayın İslamoğlu' Sizin salladığınız gibi orada kurulan 4 İslam devleti o putlara dokunmamış değildir. O 4 İslam devleti sizden daha âlim olduğu için o putlara her daim müdahale etmişlerdir.

Ehh kısmet Taliban eğemenliğine nasipmiş.

Sayın İslamoğlu, biz putları yıkan bir dinin inananlarıyız. Onun için feth ettiğimiz topraklarda her daim önce putları yıktık.

Bakınız örnek, Babür İmparatorluğu, Büyük Selçuklu Devleti, Memlüklüler, Eyyubi Devleti ve Osmanlı…

İşte İslamoğlu'nu yalanlayan gravürler ve tarihi fotograflar........

1700'lü yıllara ait bir gravür putların elleri, yüzleri ve ayakları Babür Şah'ın tahribatından sonra

onarılmamış olduğu görülüyor...

1883 yılına ait bir gravür görüldüğü üzere çevredki bütün putlar yok edilmiş

1975 yılına ait bir fotoğraf eski Afgan hükümeti döneminde Avrupa'nın ve Hindistan'ın teşvik ve destekleri ile yapılmak istenen ama hiç başlanamayan ilk ve son onarım çalışması...

1980'lere ait başka bir kare görüldüğü gibi onarım çalışması iptal edilmiş

Üstteki fotoğrafta görülen kapı daha sonra halkın putlara gitmesini engellemek için duvar örülerek kapatılmış. Taliban öncesi döneme ait bir fotoğraf

Özüne dön islamoglu özüne

Konu Sahibi YaŞuHa 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Aile Edep demekti Şiirler ve Şairler YaŞuHa 2 2126 04 Mayıs 2014 21:47
Kardeşimize dua lütfen Dua Bölümü MusabBinumeyr 4 2380 04 Aralık 2013 19:38
Kilonuz mu var? sorun degil artık/Medineweb Diyet/Spor gün ışığı 4 2673 27 Kasım 2013 21:45
Üzüm çekirdeği mucizesi Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp YaŞuHa 2 2323 27 Kasım 2013 21:34
Peki Anne senin yüregini kim sogutacak? Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 3119 26 Kasım 2013 20:23

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.