Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi JAZARİ,Açılış Tarihi:  25 Aralık 2013 (20:21), Konuya Son Cevap : 11 Mayıs 2014 (12:25). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Aralık 2013, 20:21   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yunan mitolojik tanrı ailesi” ile “Zaman ailesi

Yunan mitolojik tanrı ailesi” ile “Zaman ailesi

Míchel González ALEMDAĞ / ABD / DİNİHABERLER.COM
Yıllarca ZAMAN aslında NAMAZın tersidir, HERKÜL değil HER KUL diyerek yurdumun güzel insanlarının bilinç altına aslında yunan mitolojik tanrılarının isimleri mi kazınmak isteniyor bu bilinmez ama “Yunan mitolojik tanrı ailesi” ile “zaman ailesinin” isimlerinin örtüşmesi dikkatleri çekmeye başladı…

“Yunan mitolojisinde Kronos – ZAMAN’ı temsil eder. En güçlü tanrıdır ve Zeus'un babasıdır.

Juno, Tanrı Kronos’un kızı, Zeus’un kızkardeşidir. Daha sonra Zeus’la evlenip Tanrıların kraliçesi olmuştur.

“Samanyolu Galaksisi” ismini bir “Juno mitin”den almıştır. Samanyolu Galaksisi’nin İngilizce ismi “Milky Way”, yani “Süt Yolu”dur. Efsaneye göre Herkül (Zeus’un gayrimeşru oğlu) doğduğu zaman Zeus, Juno’yu kandırarak bebeğe süt verdirtir. Fakat Juno bebeğin aslında kim olduğunu anlayınca memesini birden çeker, sütü gökyüzüne yayılır. “Milky Way” (SAMANYOLU) böyle oluşmuştur.”

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yani Kronos’un (ZAMAN’ın) kızının, gayri meşru oğlu HERKÜL’ü emzirirken göğsünü birden çekmesi sonucu ortaya yayılan sütlerden milky way (SAMANYOLU) oluşmuştur. Konuya bir başka açıdan yaklaşmakta da fayda var.

“Yukarı Bavyerada Rönesans döneminde, “illuminati” adı altında bir cemiyet (cemaat) kurulmuştu.

İllüminati cemaati, masonluğu model aldı. İllüminati cemaati gizli bir yemin ettiler ve üstlerine (ağabeylerine) itaat edeceklerine dair ant içtiler. Üyeler her biri farklı derecelere sahip olmak üzere üç ana sınıfa ayrıldı ve pek çok İllüminati grubu var olan Masonik loca üyeliklerini iptal etti.

Modern İlluminati; zihin kontrolü uygulayarak, HÜKÜMETLERİ VE KURULUŞLARI ELE GEÇİREREK Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni alt üst etmeyi planladığı öne sürülen bir yapılanmadır.

Mark Dice, David Icke, Texe Marrs, Ryan Burke, Jüri Lina ve Morgan Gricar gibi yazarların belirttiğine göre Bavyera İlluminati, halen faal olan bir örgüttür. Pek çok teori, dünyadaki birçok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusunu gizli bir cemaat olan İlluminati olarak gösterir. Komplo teorisyenlerine göre birçok ABD Başkanı, bu örgüte doğrudan veya dolaylı olarak hizmet etmektedir. Ayrıca birçok tanınmış çocuk çizgi filmlerinde, bilinçaltı mesajlarıyla beyin yıkama gerçekleştirildiği iddia edilmektedir. Myron Fagan'a göre küresel aktörlerin oyuncağı olmak istemeyen Amerikan başkanı John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir.”

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] İlluminati

Görüldüğü üzere bir çok siyasi suikast, sosyal kaos uzmanı illuminati cemaati, bilinç altı mesajlarla insanların beyninde bir şeyler oluşturmaya çabalamaktadır.

Peki kronos (ZAMAN), HERKÜL, milky way (SAMANYOLU) kavramları niçin yunan mitolojisinden seçilmiştir. Kavramla bizim medeniyetimizden niçin seçilmemiştir.

“Medeniyet aslında Sümerlerle başlamasına rağmen, AVRUPA HRİSTİYAN TOPLUMU her zaman medeniyet tarihini Yunan Uygarlığı ile başlatmıştır. Aslında dünya uygarlığının temelinde Yunanlılar Yunan Uygarlığı değil Sümer Uygarlığı yatmaktadır.”

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Kamu oyunun aklında şu istifhamlar oluştu: Bu kelimeler ve kavramlar seçilerek, birilerine “sizin başlangıcınızı (menbaanızı kaynağınızı) kabul ediyor ve o kaynaklardan faydalanıyoruz” imajı verilerek yurdum güzel insanı da NAMAZ ve HER KUL’la kandırılıp samanyolu’nun “s”harfinde vertical(dikey) arapça ALLAH kelimesi arattırılmak suretiyle oyalanıp, bilinçaltına bu kavramların yerleştirilerek yunan mitolojisine, dolayısıyla Hristiyan topluma HİZMET mi edilmektedir?
Yaklaşık bir yıl önce Fethullah Gülen'in Pensilvanyadaki çalışma odasına ait bir fotoğrafta duvarda bulunan tablo tartışma konusu olmuş, çeşitli internet sitelerinde ve sosyal medyada Gülen'in arkasında bulunan tablo İlluminati cemaatinin simgesine benzetilmişti.

Müslümanların evinin ocağının sönmesi, evlerine ateş düşmesi, önlerinin kesilmesi, birliklerinin bozulması bedduaları bunun bir tezahürü müdür? Dünya kurulduktan itibaren duyulmamış gün yüzü görmemiş CAN HAVLİYLE ZIPLAYARAK YAPILAN orijinal beddua kelimeleri BİR DÜZENEĞİN FARKEDİLMESİNİN SON ÇIRPINIŞLARI MIDIR?

Konu Sahibi JAZARİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yaşlı Olmasam Dağa Çıkardım Muhtelif Konular yasarakkas 5 2105 06 Ekim 2015 09:47
74 yaşında bir Terörist(!) Serbest Kürsü ayrıLık_ 2 1593 15 Eylül 2015 16:04
2014 ALES Sonbahar dönemi sınav Başvurusu ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2281 21 Eylül 2014 21:01
DHBT Soru-Cevap/Medineweb DHBT-Çıkmış Sorular-Cevaplar Mihrinaz 8 12835 11 Eylül 2014 23:30
2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme... ÖSYM'den Duyurular JAZARİ 0 2231 11 Eylül 2014 20:12

Alt 10 Mayıs 2014, 22:42   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:
Standart Cevap: Yunan mitolojik tanrı ailesi” ile “Zaman ailesi

Bu kadar ı tesadüf olabilirmi..OLAMAZ....
Alt 11 Mayıs 2014, 10:07   Mesaj No:3
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

ZAMAN'ı Yunan Mitolojine bağlamak biraz fazalaca komplo teorisi olmuş.Herkül ile ilgili teori doğru olabilir.Ama Zaman ile ilgili teori doğru değildir. Çünkü ZAMAN gazetesini ilk olarak Fetullah Cemaati kurmadı. Zaman gazetesi 1986 yılında Ali İhsan Arslan ve arkadaşlarının kurduğu bir gazete idi. İhsan Arslan , AK Partinin ilk zamanlarında milletvekili idi. Oğlu Mücahid Arslan AK Partinin beyin takımından ve Başbakanın halen özel danışmanıdır. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı zamanın ilk zamanlarında sanırım Molla Kasım mahlası ile yazılar yazıyordu. Zaman gazetesinin ilk zamanlarında çok kaliteli yazarlar ve çizer yazıyordu. Daha sonraki yıllarda gazeteyi Cemaatin adamları satın aldı.
Alt 11 Mayıs 2014, 11:40   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Bu ZAMAN nın Dünyasında,Bu ZAMAN nın Müslümanlarında olmayacak hiçbirşey yoktur..
Alt 11 Mayıs 2014, 12:25   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Hayat ne garip seneler önce muhteremdi şimdi fotomontajların gırgır adamı....
Tevhidi Müslümanlar seneler önce ne olduğunu dediklerinde muhteremin avukatları ortalığı kasıp savuruyordu,
Zamanın Hizmet gazetesi Namazdan gelmeydi ,şimdi yunanda dönme oldu.
Herkül Kullugu tadan kulluğa varan her kul anlamındaydı,şimdi zeusun oglu oldu..
yoksa öncedende böylemiydi.

Ne oldu da suan böyle...?
Hangi menfi çıkarlar Akp ile karşı karşıya geldi?

Oyunlar yeni mi ?gün yüzüne cıktı.Yoksa vardıda korkuluyormuydu o Muhteremden...

Cok şey geldi geçti ....

Lise 1 de tanıştım bu cemaatle ve yanlarında 2 sene kaldım,ne zamanki sorgulama yapsaydım karşımda biri tehdit ederdi beni yurddan cık diye...
Allah için doğru konuşmak gerekir orda iyi bir milliyetçi olmuştum türk milliyetçisi,oysaki ben kürtdüm ne garip...
Allah için doğru konuşmak lazım iyi yemek veririlerdi sünnetlemedende sofradan kalkmazdık....

topraklarım olan kürt bölgesinde radikal islamın önünde en büyük set olarak dediklerinde olabilirmi dedim böyle şey Müslümandırlar ! derdim....

o kadar yoğun düşünceler içersindeyimki erozyona uğruyorum...yazık diyorum ne olursa olsun bu muhterem hakkında yazılan edilenlere yazık diyom...bi yandanda hain işbirlikçiyi temizlemek lazım....

tayyip beyin toprak,vatan,bayrak sevdası uğruna değil islama zarar verdiğinden dolayı kinim ve nefretim...Onların dünyalık çıkarları beni bağlamıyor....

ne garip tayyip bey hain dedi diye insanlarımızda hayin diyor...

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: