Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > İslamda Kadın ve Erkek

Konu Kimliği: Konu Sahibi TufeyL,Açılış Tarihi:  23 Temmuz 2007 (23:37), Konuya Son Cevap : 08 Mart 2022 (15:13). Konuya 21 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Temmuz 2007, 23:37   Mesaj No:1
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:TufeyL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50
Üyelik T.: 15 Temmuz 2007
Arkadaşları:0
Konular: 116
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bir erkeğe varmak istiyorum?!

Bir erkeğe varmak istiyorum?!

Efendinimiz S.A.V in huzuruna bir gün bir kadın gelip. Bir erkeğe varmak istiyorum, ne buyurursunuz? dedi.

Buyurdular ki: Erkeğin kadın üzerinde hakkı çoktur, hakkından gelebilirmisin dedi?

Kadın: Nedir hakkları dedi kadın.

Efendimiz S.A.V: Sen onu incitir isen ALLAH 'a asi olursun, namazın kabul olunmaz.

Kadın: daha varmı?

Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğinden izinsiz dışarı çıksa her adımı başına günah yazılır.

Efendimiz S.A.V: Erkeğine kötü söz söylese, kıyamette dilini ensesinden çıkarırlar.

Efendimiz S.A.V:hangi kadın ki malı olsun ve erkeğinin hacetini gidermesin.ahirette o kadının yüzü kara ola.

Efendimiz S.A.V:Hangi kadın erkeğinin malından izinsiz alıp bir diğerine verse erkeğiyle helallik dilemese, ALLAH C.C o kadının zekat ve sadakasını kabul etmez.

Kadın: başka varmı

Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğine sövse, karşı çıksa cehennem içinde dilinden asarlar ve hangi avrat fuzuli birşeye para harcasa küçük yaşından beri kazandığı sevap mahvola.Ve üzerinde olan elbiseleri davacı olup ' bizi mübarek günlerde ve helaline karşı giymedi. Haram yerlerde giydi diye.

Hak Teala buyurur: Böyle kadınları bin yıl yaksam gerekir.

O kadın bu cevapları işitti ve: Ya Rasullullah! bu zamana kadar kocaya varmadım. daha varmam.

Konu Sahibi TufeyL 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ebul vefa hz.'nin duası Dua Bölümü TufeyL 0 2301 19 Mart 2009 14:03
Cennet kapısını açan dua Dua Bölümü TufeyL 0 2310 19 Mart 2009 14:02
Gel sana dünyanın misalini göstereyim Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Ağlama_Karanfil 1 2073 19 Mart 2009 13:58
BabaanneMaceraları Fıkralar-Hikayeler Kara Kartal 2 1976 17 Mart 2009 23:02
Evlilik aşkı öldürür derler.YaLaN.. Evlilik-Nikah Konuları Mihrinaz 5 1921 17 Mart 2009 21:43

Alt 23 Temmuz 2007, 23:37   Mesaj No:2
Medineweb Kıdemli Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: Bir erkeğe varmak istiyorum?!

Efendimiz S.A.V: Kocaya varmanın sevaplarını haber vereyim dinle. Hangi kadına erkeği: ALLAH senden hoşnut olsun dese, 60 yıl ibadet etmenden iyidir.
Erkeğine bir için su verse 1 yıl oruç tutmadan efdaldir.Erkeğinin döşeğinden kalktığı gibi gusul etse bin kurban etmişce sevap alır.Ve helalne hile etmeden ölse, onun için gökte melekler tesbih ederler. ve helaliyle oynasa 60 köle azad etmekten hayırlıdır.Erkeğinin rızkını saklasa ve akrabasına merhamet etse, beş vakit namazını kılıp oruçunu tutsa, bin kere Kabe ye varmadan efdal dir.

Fatıma Annemiz R.A: bir kadın erkeğine asi olsa ve helelleşmese ALLAH'ın laneti içinde kalır. ve erkeğinin yatağından kaçsa tüm sevapları gider.ona karşı kibirlense Hak Teala ona gazap eyler.

Erinin izni ile seyre çıksa(sefer mesafesinde mahremsiz gönderse veya zaruri olmayan yerlere gönderse.)erkeğin defterine bin günah yazılır.İzin verdiği için.İzinsiz çıkanları siz artık bundan kıyas eyleyin.(iş yerlerine, okullara, tezgahtarlığa gidendenlerin hali ne olur?)
Efendimiz S.A.V:Ya Fatıma! Eğer ALLAH 'u teala bana bir kişinin bir kişiye secde etmesini buyursa idi: kadının erkeğine secde etmesini buyururdum.

Hz. Aişe R.A Ya Rasullullah bana vasiyet eyle:

Efendimiz S.A.V: Ben sana vasiyet ederim ki, sende ümmetinim hatunlarına vasiyet eyle. Yarın kıyamet gününde evvel imandan, ikinci abdestten, üçüncü erkeğin hakkında sual olunur.Hangi erkek kadınının sertliğine sabr eylese, Hak Teala ona Eyyüb Peygamber sevabı vere. Hangi kadın erkeğinin sertliğine sabr eylese Hak Teala ona Aişe-i Sıddık mertebesini bula.Ve bir erkek kadınını suçsuz yere dövse, kıyamette ben ondan davacı olurum(ALLAH C.C muhafaza eylesin cümlemizi.)

Erkek kadını 3 yerde dövmesi caizdir. Namazdan ötürü, döşeğine gelmediğinden ötürü, izinsiz dışarı çıktığından ötürü.
Diğer kabahatlerinde tenbih etmek gerekir. Eğer olmazsa kendi haline bırakmak gerekir. Azapta olmamak içn.
Alt 23 Temmuz 2007, 23:38   Mesaj No:3
Medineweb Kıdemli Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Erkek kadını 3 yerde dövmesi caizdir. Namazdan ötürü, döşeğine gelmediğinden ötürü, izinsiz dışarı çıktığından ötürü.
Diğer kabahatlerinde tenbih etmek gerekir. Eğer olmazsa kendi haline bırakmak gerekir. Azapta olmamak için.

Nush ile uslanmayanı etmeli tektir,
Tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir..
Alt 23 Temmuz 2007, 23:48   Mesaj No:4
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
Zikrullah Üyemizden Alıntı
Efendinimiz S.A.V in huzuruna bir gün bir kadın gelip. Bir erkeğe varmak istiyorum, ne buyurursunuz? dedi.

Buyurdular ki: Erkeğin kadın üzerinde hakkı çoktur, hakkından gelebilirmisin dedi?

Kadın: Nedir hakkları dedi kadın.

Efendimiz S.A.V: Sen onu incitir isen ALLAH 'a asi olursun, namazın kabul olunmaz.

Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğinden izinsiz dışarı çıksa her adımı başına günah yazılır.

Efendimiz S.A.V: Erkeğine kötü söz söylese, kıyamette dilini ensesinden çıkarırlar.

Efendimiz S.A.V:hangi kadın ki malı olsun ve erkeğinin hacetini gidermesin.ahirette o kadının yüzü kara ola.

Efendimiz S.A.V:Hangi kadın erkeğinin malından izinsiz alıp bir diğerine verse erkeğiyle helallik dilemese, ALLAH C.C o kadının zekat ve sadakasını kabul etmez.

Kadın: başka varmı

Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğine sövse, karşı çıksa cehennem içinde dilinden asarlar ve hangi avrat fuzuli birşeye para harcasa küçük yaşından beri kazandığı sevap mahvola.Ve üzerinde olan elbiseleri davacı olup ' bizi mübarek günlerde ve helaline karşı giymedi. Haram yerlerde giydi diye.

Hak Teala buyurur: Böyle kadınları bin yıl yaksam gerekir.

O kadın bu cevapları işitti ve: Ya Rasullullah! bu zamana kadar kocaya varmadım. daha varmam.
kardeş öncellikle bu olay hangi kaynakta geçer.?çok merak ettim.düşünceli
hadis ise nerde geçiyor.yorum kurgu ise kim yazmış.?
Alt 24 Temmuz 2007, 18:09   Mesaj No:5
Medineweb Üyesi
Durumu:neslihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6
Konular: 16
Beğenildi:0
Takdir Et:

çok afedersiniz ama yazılan yazı hanımları inanılmaz derecede incitir ya dinden soğutur veya şu sonucu çıkartır:
burdan tüm hanımlara sesleniyorum "kimse evlenmesin))))"
Alt 24 Temmuz 2007, 18:22   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Durumu:neslihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6
Konular: 16
Beğenildi:0
Takdir Et:

yazıyı bitirmeye bile tahammül edemedim ya...

**Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

[size=medium]"Eğer benden, kalbinizce tanınan, tenlerinizi yatıştıran bir hadîsi duyarsanız ve onun size yakın olduğunu görürseniz, ben o sözü söylemeye sizden daha yakınım.
Kalblerinize yabani gelen, tenlerinizin nefret ettiği bir söz duyarsanız ve onun sizden uzak olduğunu görürseniz, bilin ki, ben ondan sizden daha uzağım![/size]"Ebû Humeyd radıyallahu anh. Ahmed.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"[size=medium]Benim adıma yalan söylemeyin! Kim benim adıma yalan söylerse, ateşe girer[/size]!"
Ali radıyallahu anh. Buhârî.
Alt 24 Temmuz 2007, 20:44   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Konular: 245
Beğenildi:29
Takdirleri:146
Takdir Et:

Lütfen Kaynak Belirtilsin.. Saygıdeğer bir üstadımdan, bunların bir kısmının asılsız olduğunu öğrenmiş idim, sahih değil denmekte idi.. Araştırılmasını tavsiye ederim..Eger bulursam kendim de koyarım forumumuza İnşaallah..
Alt 24 Temmuz 2007, 22:24   Mesaj No:8
Takdir Et:

"Efendimiz S.A.V: Hangi kadın erkeğine sövse, karşı çıksa cehennem içinde dilinden asarlar ve hangi avrat fuzuli birşeye para harcasa küçük yaşından beri kazandığı sevap mahvola...."
düşüncelidüşüncelidüşünceli
kardeşim sakın olaki sizi yerdiğimi falan düşünmeyın,kırılmayın.sorunum siz değil asla..
Alt 24 Temmuz 2007, 22:57   Mesaj No:9
Medineweb Kıdemli Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Arkadaşlar,konun şahsımla hiç bir alakası olmamakla beraber okudum ve diğer forum sakinleri ne diyecek ne yorum yapacak diye burada paylaştım...
Alt 24 Temmuz 2007, 23:24   Mesaj No:10
Takdir Et:

kardeş sizinle alakası olmadığını biliyoruz zaten:2:
bizim sorduğumuz şudur:
hz Resululah sav ümmetinin yarısı olan bayanlara avrat demez,köle olmasına musade etmez,erkeğe kul olmasına razı olmaz,her kes haddini görevini bilecek tavsiyeleri mevcuttur.burada yazılanlar hadis olduğu şüphelidir bana göre hadis değildir.yazarın coşmasıdır:
emeğinize paylaşımınıza sağlık..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)