Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi Tuba_,Açılış Tarihi:  29 Mart 2014 (02:28), Konuya Son Cevap : 29 Mart 2014 (15:14). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Mart 2014, 02:28   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Tuba_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Tuba_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20781
Üyelik T.: 10 Ekim 2012
Arkadaşları:13
Konular: 73
Beğenildi:17
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bırakırsanız yapabilirler

Bırakırsanız yapabilirler

Bırakırsanız yapabilirler

Kızım ben olmadan asla yapamaz her sabah okula kendi ellerimle teslim etmeliyim, Benim desteğim olmadan ödevlerini yapamaz, başarılı olma imkanı kalmaz, Kızım montunu giyemez, yaşı kaç olursa olsun o benim gözümde hâlâ çocuk, Kızım kararlarını kendisi veremez, onun yerine ben vermeliyim, Odasını toplayamaz, giysilerini hazırlayamaz, vaktinde kalkamaz, Kızım arkadaş seçiminde hata yapar, onun yerine arkadaşlarını ben seçmeliyim, Kızım hangi bölümü okuyacağı konusunda bilgi sahibi değildir onun yerine ben seçmeliyim,

Kızımın evlilikten neler beklediğini bilmesi mümkün değil, bu konuda ben yardımcı olmalıyım, Kızım çantasını düzeltemez, saçlarını tarayamaz, çayını demleyemez, bensiz ayakta kalamaz…” (Kız anneleri) Annenin gölgesinde bağımlı kalan genç kız dışarıya açıldığında sudan çıkmış balığa döner. Genç kız anne olmadan ayakta kalabileceğine inanmamaktadır…

Anneden ayrışamayan genç kız düştüğünde kalkacak takati bulamaz ve anneye ihtiyaç duyar. Bağımlı bir anne çocuğuna yapışarak güç almakta ve bu yolla yaralarını iyileştirmeye çalışmaktadır. Fakat hayatv hep böyle devam edemez, kız evlendiğinde ya da topluma açıldığında uyum sorunu yaşamaya bavşlar. Evinde bir kap çorba pişirecek olsa dahi iki kişiye sorma ihtiyacı hisseder. Bağımsız hareket edemez, anne gibi yaslanacağı birini arar. Genç kızın bağımsız hareket etme yeteneği gelişmediğinden küçük işler dahi gözünde büyür. Sorumluluk almak istemez, birinin gölgesinde yaşamaya başlar. Bu durum sadece kendisi için değil bağımlı olduğu kişi için de yorucudur.* Anne ile bağımız hayat boyu devam eder. Ona saygı ve hürmette kusur etmeyiz. Fakat evlilik yaşına gelen bir genç kız artık ayaklarının üzerinde durmayı başarmalı ve anne ile olan bağımlılığını sağlıklı bir bağlılığa çevirmelidir.
Fatma Tuncer

Konu Sahibi Tuba_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Her bid’at delalet midir? Hurafeler-Bi'datlar Yitiksevda 1 2013 14 Temmuz 2014 16:57
Nur suresini sorularla tanıyalım Sorularla Sureleri Tanıyalım bilinmez 32 13528 14 Temmuz 2014 04:20
Hikmet İslami Kavramlar Tuba_ 0 1937 19 Mayıs 2014 02:02
Mina İslami Kavramlar GÖKCEN_AZRA 1 1818 19 Mayıs 2014 01:58
Hurâfeci Tahrif Akımlarından Hurûfîlik,... Hurafeler-Bi'datlar Tuba_ 0 1924 19 Mayıs 2014 01:53

Alt 29 Mart 2014, 15:08   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: Bırakırsanız yapabilirler

Bırakırsanız yapabilirler...

Alt 29 Mart 2014, 15:14   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Standart Cevap: Bırakırsanız yapabilirler

çocuklarımıza yaşına gore sorumluluk vermemiz gerekir

düzgün yapamayabilir ama yapmaya gayret gösterir sorumluluk sahibi olur

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.