Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Fatıma-i Zehra,Açılış Tarihi:  25Haziran 2014 (17:58), Konuya Son Cevap : 25Haziran 2014 (17:58). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25Haziran 2014, 17:58   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İmanını Tehdit Eden Akrabana, İmanının Ürünü Olan Kimliğinle Cevap Ver

İmanını Tehdit Eden Akrabana, İmanının Ürünü Olan Kimliğinle Cevap Ver

İmanını Tehdit Eden Akrabana, İmanının Ürünü Olan Kimliğinle Cevap Ver

SORU: Selamünaleyküm. Hocam öncelikle bizleri her konuda aydınlattığınız için teşekkür ederiz. Benim kendi öz ablalarım var. Maalesef hiç namaz kılmıyorlar. Çocuklarını yetiştirirken ki rahatlıkları, eşleriyle çocuklarıyla olan ilişkileri sünnete aykırılıkları beni çok üzüyor. Ben bu şekildeki yakın akrabalarımızla ilişkilerimizin, muhabbetimizin nasıl olması gerektiğini soruyorum. Nasıl davranacağımı bilemiyorum. Ben de hitabet yok. Allah korusun onlarla birlikte olduğum zaman ben de her an değişecekmiş gibi oluyorum. Çocuklarım var. Onlara kötü örnek olmak istemiyorum. Ne yapmalıyım hocam?

CEVAP: Selamünaleyküm. Mümin, bu zamanda önce kendisini korumalıdır. Fitne ateş gibi her yeri sarmış durumdadır. İmanımız ciddi bir şekilde tehlikededir. Önce kendinizi korumayı gaye edinin. Onlar size tesir etmesinler. İkinci göreviniz de onlara iyi örnek olmaktır. En iyi yapacağınız şey, imanınızla oluşan kimliğinizi kıskandırmaktır. Tatlı konuşan, vakar sahibi, sözüne sadık, ibadet ihmal etmeyen, ahireti hesap eden bir mümin olduğunuz zaman onlar sizden istifade edeceklerdir. Böylesi, oturup onlara bir saat seminer vermekten iyidir. Allah yardımcınız olsun.

Nureddin YILDIZ

Konu Sahibi Fatıma-i Zehra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
O daha çocuk... Çocuk ve Aile Sağlığı su damlası 2 1825 09Haziran 2015 22:35
Nureddin Yıldız'ın Kaleminden: Mücahide Kadın İslamda Kadın ve Erkek Mihrinaz 16 10042 29 Ocak 2015 10:04
Kek mi Tesettür mü ? Tesettür Konuları Mihrinaz 2 2177 14 Ocak 2015 21:28
Ahireti Yaratmak Allah İçin Çok Kolaydır ! Ölüm-Ahiret-Sırat-Mizan-Kader Fatıma-i Zehra 0 2042 10 Ocak 2015 22:43
Gel, bugün sana anladığın dilden konuşmaya... Serbest Kürsü su damlası 2 1700 24 Ağustos 2014 00:05

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: