Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Allahın kulu_,Açılış Tarihi:  10 Temmuz 2014 (10:45), Konuya Son Cevap : 10 Ağustos 2014 (16:32). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Temmuz 2014, 10:45   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart cola yazilli bardaklari kullanmak caizmi

cola yazilli bardaklari kullanmak caizmi

Es selamun aleykum siddik kardeslerim.
Size bir sorum olacak.Etrafta bedava dagitilan uzerinde gizli sifre ile hasa islami ve efendimiz sav mekkeyi hedefleyen redden cola bardaklarini kullanmak dogrumu telden yaziyorum kusura bakmayin ben uygun bulmuyorum evden atmadm hediye verdim sanirim buda yanlis olduuzgn

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konu Sahibi Allahın kulu_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haftanın konusu:Şiddet neden artıyor? Hafta'nın Konusu gün ışığı 8 1314 25 Ağustos 2019 23:20
AÖF İlahiyat Arapça 2. Sınıf Vize Soruları – 2009 Arapça 4 Allahın kulu_ 3 1453 23 Ocak 2019 19:40
Sayı ve Temyiz soruları Arapça 4 Allahın kulu_ 0 2769 23 Ocak 2019 19:09
Arapça 3 dersleri Arapça 3 Allahın kulu_ 0 1057 03 Ocak 2019 12:34
Arapça 3 | Çıkmış Soru Çözümleri Arapça 3 Allahın kulu_ 2 1496 03 Ocak 2019 11:56

Alt 07 Ağustos 2014, 22:35   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: cola yazilli bardaklari kullanmak caizmi

bu soru görülmemeiş sanırım:(sizin görüşleriniz nedir

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 08 Ağustos 2014, 19:36   Mesaj No:3
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Es selamun aleykum siddik kardeslerim.
Size bir sorum olacak.Etrafta bedava dagitilan uzerinde gizli sifre ile hasa islami ve efendimiz sav mekkeyi hedefleyen redden cola bardaklarini kullanmak dogrumu telden yaziyorum kusura bakmayin ben uygun bulmuyorum evden atmadm hediye verdim sanirim buda yanlis olduuzgn
Bu konu hassasiyet ve bilinç meselesidir. Caizlik ya da haramlık meselesi değildir.
Burada şu hususu önce aydınlatmak gerekir. Coca colanın yazılışının tersinde " la muhammed la mekke" yazısı olduğuna dair internette resim ve yazılar paylaşılıyor. Bu internet efsanelerinden birisidir. Yazılışının tersinde "la muhammed la mekke" yazısı yoktur. O yazıyı ona uydurma, ayarlama çabaları vardır.
Coca cola bugün dünyada bir simge haline gelmiştir. Boykot bilincine sahip insanların coca cola tüketmemeleri gerekir. Coca cola reklamı yapan tişort, bardak vs gibi şeyleri giymeleri ve kullanmaları boykot bilincine sahip olup olmamakla ilgilidir.Coca colanın içeriği ve dünya piyasasındaki işlevi göz önüne alındığında öncelikli boykot edilmesi gereken içeceklerden birisidir.
Coca colayı boykot sürekli olmalı ki bir işe yaramalıdır. Bakıyoruz kimi muhafazakar insanlar Coca colayı boykot ettiğini söylüyor, sonra bakıyorsunuz evine Cola almıyor ama Fanta alıyor. Halbuki Fanta da aynı colanın ürünüdür. Colayı boykot ediyor ama Marlboro , Lark, Parlıament sigarası içmeyi bırakmıyor/bırakamıyor maalesef.
Boykot bilincine sahip olmak ap ayrı bir şeydir. Süreklilik/ilkelilik gerekir. Hassasiyet gerekir. Hassasiyet kaybolduğunda boykot zayıflıyor, yok oluyor. Önemli olan bilinci ve hassasiyeti kaybetmemektir.
Alt 08 Ağustos 2014, 21:10   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu konu hassasiyet ve bilinç meselesidir. Caizlik ya da haramlık meselesi değildir.
Burada şu hususu önce aydınlatmak gerekir. Coca colanın yazılışının tersinde " la muhammed la mekke" yazısı olduğuna dair internette resim ve yazılar paylaşılıyor. Bu internet efsanelerinden birisidir. Yazılışının tersinde "la muhammed la mekke" yazısı yoktur. O yazıyı ona uydurma, ayarlama çabaları vardır.
Coca cola bugün dünyada bir simge haline gelmiştir. Boykot bilincine sahip insanların coca cola tüketmemeleri gerekir. Coca cola reklamı yapan tişort, bardak vs gibi şeyleri giymeleri ve kullanmaları boykot bilincine sahip olup olmamakla ilgilidir.Coca colanın içeriği ve dünya piyasasındaki işlevi göz önüne alındığında öncelikli boykot edilmesi gereken içeceklerden birisidir.
Coca colayı boykot sürekli olmalı ki bir işe yaramalıdır. Bakıyoruz kimi muhafazakar insanlar Coca colayı boykot ettiğini söylüyor, sonra bakıyorsunuz evine Cola almıyor ama Fanta alıyor. Halbuki Fanta da aynı colanın ürünüdür. Colayı boykot ediyor ama Marlboro , Lark, Parlıament sigarası içmeyi bırakmıyor/bırakamıyor maalesef.
Boykot bilincine sahip olmak ap ayrı bir şeydir. Süreklilik/ilkelilik gerekir. Hassasiyet gerekir. Hassasiyet kaybolduğunda boykot zayıflıyor, yok oluyor. Önemli olan bilinci ve hassasiyeti kaybetmemektir.
Alt 08 Ağustos 2014, 23:13   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Fecr hocamın fikrine aynen katılıyorum.

Olay boykot olayıyla ilgili. Sadece bardakla boykot olmaz. Yahudilerin her ürününe boykot lazım. Malların illa israilden gelmesine gerek yok. Türkiye'de yaşayan yahudilerin ürettiği mallar da boykot edilmeli. Çünkü adamlar Türk vatandaşı olmalarına rağmen Müslüman kıyımına ortak olmak için Gazze'ye gittiler. Yani elleri kanlı, hem de Müslüman kanıyla... Adamların ellerinden Müslüman kanı damlarken mallarını almak, onların katliamına ortak olmak demektir.

Kola yazılı bardaklar bence geri dönüşüme atılmalı. Eve bile sokulmamalı. Şayet üzerindeki yazıyı kazıyabiliyorsanız gerek yok.

Ama ben bu illet millete güvenmiyorum. Bardakların cam hamuruna bile zehir karıştırmış olabilirler. Öyle değilse bile güvenmiyorum.

Işid diye bir İslam devleti kuruldu. Acaba Mehdi mi geliyor dedik. Sonra adamlar Kabe'yi yıkacağız dediler. Ardından Kur'an değiştirilmiş, yeniden yazacağız dedi. Sonradan öğrenildi ki, Işid'in lideri yahudi bir hahammış...

Artık gerisini siz düşünün. Bu milletin elinden şerbet bile içilmez.

Yahudi dostun mu var? Dikkat edin her an öldürülebilirsiniz.

Böyle insanların bardağı bile kullanılmaz.

Canını seven bunların ürünlerinden uzak dursun.
Alt 10 Ağustos 2014, 16:32   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razi olsun zaten elimizden geldigi kadar boykot ediyoruz bardaklarda oyle guzel k istanbul kopru ve manzarasi bir yani cola yazisi turk mali fakat yazisi var votrinde ben manzara kismini ceviryordum kaynanama verdim acikcasi icim rahat etmedi cevabonix icin allah razi olsun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)