Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Beytül Ahzan,Açılış Tarihi:  07 Eylül 2014 (16:56), Konuya Son Cevap : 07 Eylül 2014 (16:56). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07 Eylül 2014, 16:56   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Beytül Ahzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Beytül Ahzan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44651
Üyelik T.: 03 Temmuz 2014
Arkadaşları:13
Memleket:istanbul
Konular: 96
Beğenildi:41
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart .. Ah Huseyn Can ..-2/Beytül Ahzan

.. Ah Huseyn Can ..-2/Beytül Ahzan

Her mevsim seni söylüyor seni hatırlatıyor kimse bilmiyor belki ama her şehit seni söylüyor aslında senin izinden gidiyor Huseyn Can.
Can deyince sen kan deyince sen aşk deyince sen hasret deyince vuslat deyince yine sen.
Senin kuruyan çatlamış dudağının kanla ıslanması aslında sana yeniden hayat veren ilk ve son damlaydıya hani.
Şimdi bütün özlemler hasretler suya hasret bir bekleyişle senin tattığın vuslatı bekler ve ilk ve son şerbeti kana kana içmeyi bekler Huseyn Can.
Senin aldığın onca derbelerlde dizlerin üstüne çökmen ...aslında altından kaseye uzandığın içindi değilmi.
Yüzünü asemana son defa kaldırıp bakman aslında dedeni Rasulü (s.a.v) gördüğün içindi değilmi Huseyn Can ..
Ardında kalanlara üzülmeden O'ndan gelene boyun büküşün aslında ebedi saadette seni sabırsızlıkla bekleyenler içindi ..
Bunu içindi ki gitme Huseyn orada bekleyenler vefasız deyişlerine rağmen ısrarla gidişin ..
Bunun içindi değilmi kundaktaki yavrularınıda yanına almaya tereddüt etmeden can pahasına kan pahasına gidişin ..
Bunun içindi adımların bir adım dahi geri gitmeden onca kılıç ve okların açtığı yaraya rağmen "biatım biaatım" diyerek bütün azalarının acısına rağmen sözünden dönmeyişin ..

Şimdi bizleri görsen Huseyn Can bir görsen ..
Ne yüzümüz kaldı söz verecek ..
Ne de dünya uğraşından takatımız kaldı sözümüzü yerine getirecek ..
Yezid mi ..
Yezidler mi ..
Nefsimiz birer yezid oldu ..
Evlerimiz ..
Putları andıran mobilyalarımız ..
Son model arabalarımız ..
Oturmaya kıyamadığımız çok köşeli koltuklarımız ..
Tıka basa dolu en geniş buzdolablarımızda,parasıyla kardeşlerimiz kurşun yağdırdığımız helal lokmalarımız ..ve sonrasında günah çıkarmalarımız ..
Bukadar da değil Huseyn Can ..bu kadar da değil ..
Birde her modaya uygun elbiselerimizle dolu gardroplarımız ..
Ve her kıyafete uygun ayakkabılarımız ..

Zeynebin sesi yezidin zulmüne dur demek için yükselirken senin çağında ..şimdilerde Zeyneblerin sesi yeni mobilya yeni ev için yükselir oldu hanelerde Huseyn Can ..
Senin derdin kahrın sırtındaki yükün tek ızdırabın davet iken şimdilerde huseynler koşturuyor daha çok yatırım daha çok hesap daha çok rahat için ..
Açlıktan karnına taş bağlayan peygamberin ümmetiydikya hani şimdilerde yedikçe yiyen daha çok yedikçe doktor doktor gezen bir ümmet olduk Huseyn Can..

Ey Turabınoğlu ..
Ölmeden önce "keşke toprak olaydım" der olduk …
Her içli nağmeye iki dize döküp kendimizi sevdalı sanar olduk ..
Yoksa susadığımız aslında dünyaydı da biz şehadet aşkı sanıp kendimizi mi avuttuk ..

Ey Aşkın önce Şahidi sonra Şehidi ..
Biz daha hayatımıza şahid olmadan ölümümüze şehadeti ister olduk ..
Bir adım ötemizdeki zulme dur demeyen bizler hep kendi derdimizi görüp başkasına kör olduk ..
Önce basamak basamak geride bıraktık düsturlarımızı sonra azar azar kayar olduk ..
Düşerken tutunduklarımız aslında ayağımızı kaydıranlardı ama biz öyle sıkı tutundukki aslında tutunduğumuz zayıftı ama onu kendi içimizde sağlamlaştıran biz olduk ..

Ah Huseyn Can ..
Senden bize kalan şahidi olunan bir hayatın şehidi olmak iken biz yerimizde ah Huseyn Can diye sayar olduk ..
Senin ahde vefa izlerin bizi vuslata götürecek iken biz verdiğimiz sözün hükmüne bahaneler arar olduk ..
Senin sözün (hayat iman ve cihatdır) çağlar üstü bir söz ve doğumun yaşamın ve ölümün en güzel ifadesi iken biz ömrümüzün son anını bile dünyalık hesabını yapar olduk ..

Senin kanın Guldexûnları,Kardelenleri,Laleleri,Gelincikleri yeşertirken biz kuruduk ..
Kuruduk ..
Çatladık ..
Ve bulanık sulara karışır olduk ..

22.02.2013
04:26
.. ahzan

Konu Sahibi Beytül Ahzan 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
"Sevdasını Satanları Vurmak istiyorum tâ... Gönülden Dökülen Nağmeler Beytül Ahzan 0 1705 15 Şubat 2015 01:40
".. Bulutların Ağladığı Mevsimdeyim .." İlahiler/Ezgiler Mihrinaz 2 1835 11 Şubat 2015 01:46
" S u s m a k .." Gönülden Dökülen Nağmeler su damlası 3 1963 09 Şubat 2015 21:02
"A l d a n d ı .." Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler İslaminesil 3 1958 23 Ocak 2015 21:23
"O k u .." Bilgi Dağarcığı ali70 2 2081 10 Ocak 2015 15:57

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: