Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  12 Kasım 2014 (13:12), Konuya Son Cevap : 23 Temmuz 2015 (15:14). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Kasım 2014, 13:12   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Mahrum Etme Eşinden Kendini!

Mahrum Etme Eşinden Kendini!

Mahrum Etme Eşinden Kendini!

-Sana imreniyorum valla Selçuk, evlilik hayatın çok iyi, bu da çalışma hayatına yansıyor, başarını artırıyor.
Ben öyle miyim?
Sürekli hanımla hır-gür, kavga-patırtı kafamı doğru düzgün işlerime veremiyorum. Başarısız oluyorum. Bu da beni çok yıpratıyor.

-İmrenilecek bir şeyim yok ki kardeşim, şükür hanımla anlaşıyoruz. Ne o benim dediğim olacak diye tutturuyor, ne de ben, orta yolda anlaşıyoruz.

-Nasıl yapıyorsunuz bunu Selçuk, Allah aşkına?

Biz yapamıyoruz, mesela istediklerim olmadı mı ben çıldırıyorum, hanım da öyle..
Kendimi hanıma kapatıyorum, hanım da bu halime dayanamıyor, biliyorum ama yine de yapıyorum.

-Doğru yapmıyorsun kardeşim, küserek, kendini kapatarak hiç bir şey yapamazsın. Hatta karına onu sevmediğini hissettirirsin, sevilmediğini hissetti mi bir kadın, yaralanır, kırılır. Kırgın bir kadın da kendini zamanla kapatır. Sen kendini ona kapattın mı, o sana kendini kapattı mı? Ne yapacaksınız?
Sorunlar, istekler üzerleri örtüldü mü geçmez, konuşmak ve bir şekilde anlaşmak, orta yolda buluşmak lazım.

-Söylemesi kolay ama yapamıyorum, benim isteklerim beklentilerim onun için önemli olsun istiyorum, dediklerimi ikiletmesin beni değerli hissettirsin istiyorum, yanılıyor muyum Selçuk?

-Yanılmıyorsun ama doğrusunu da yapmıyorsun kardeşim, senin isteklerin beklentilerin olduğu gibi karının da istekleri ve beklentileri var, sanırım bunu bazen unutuyorsun.
Değer, her istediğinin yapılması hep senin beklentilerinin karşılanması değil ki kardeşim.
Karşındaki insanın da beklentileri, istekleri var. Seni mutlu eden şey belki onu mutlu etmiyor, ya da onu mutlu eden seni mutlu etmiyor. Her zaman isteklerimiz olmaz, olmadı mı kendimizi kapatmaktan ziyade, eşimize kendimizi daha iyi ifade etmeye çalışmalıyız. Sen onla konuşmadın mı, o senle konuşmadı mı? Siz nasıl sorunlarınızın üstesinden geleceksiniz?
Şimdi daha yeni evlisiniz, cicim ayları sorunları kapattığınız da üstünü örtebiliyor. Ama ilerde konuşmadığınız, üstünü örttüğünüz, tavır alarak kapattığınız konular büyür ve kocaman olarak karşınıza çıkar. Küçük sorunlarla başa çıkmak kolay, peki sorunlar büyüdü mü?

-Küçükken aşamadığımız sorunlar, büyüyünce daha çok zarar verir Selçuk haklısın, bu açıdan bakamamıştım hiç.

-Kardeşim, bir insana en yakını eşi olmalı, eşiyle bir bütün olmalı, eşiyle arasına asla mesafe koymamalı.
Küserek, sevginden mahrum ederek, ne kendini ne eşini memnun edebilirsin.
Mühim olan bütün olabilmek, onun gözünden de olaylara bakabilmek. Konuşabilmek, anlayışı kaybetmemek. Ne senin dediğin ne onun dediği çoğu zaman ortak bir payda da buluşabilmek.
Mutluluğumun, başarımın sebebini soruyordun kardeşim.
Bizi mutlu eden şey sadece bu!

Gülşah D.

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 80 14 Ekim 2023 12:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2328 24 Kasım 2016 13:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1927 23 Kasım 2016 11:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2673 23 Kasım 2016 10:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2235 23 Kasım 2016 10:10

Alt 23 Temmuz 2015, 15:14   Mesaj No:2
Durumu:nursimaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50182
Üyelik T.: 06Haziran 2015
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:22
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Mahrum Etme Eşinden Kendini!

onun gözünden de olaylara bakabilmek diyorsunuz öyle de tek taraflı olmaz o da olaylara benim gözümden bakmalı bakmayınca çıkıyor kavgalaruzgn

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: