Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Allahın kulu_,Açılış Tarihi:  30 Ocak 2015 (16:57), Konuya Son Cevap : 02 Şubat 2015 (15:17). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Ocak 2015, 16:57   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart sanatcilarin yaninda calismak caiz mi

sanatcilarin yaninda calismak caiz mi

Islami olcuden bakildiginda sanatcilar sarki soyleyerek acik giyinerek sozde modern olmak adina kendilerini Ve ahretlerini yakanlar bu kisilerin yaninda calismak caizmi

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konu Sahibi Allahın kulu_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haftanın konusu:Şiddet neden artıyor? Hafta'nın Konusu gün ışığı 8 1293 26 Ağustos 2019 00:20
AÖF İlahiyat Arapça 2. Sınıf Vize Soruları – 2009 Arapça 4 Allahın kulu_ 3 1442 23 Ocak 2019 20:40
Sayı ve Temyiz soruları Arapça 4 Allahın kulu_ 0 2743 23 Ocak 2019 20:09
Arapça 3 dersleri Arapça 3 Allahın kulu_ 0 1041 03 Ocak 2019 13:34
Arapça 3 | Çıkmış Soru Çözümleri Arapça 3 Allahın kulu_ 2 1486 03 Ocak 2019 12:56

Alt 01 Şubat 2015, 19:11   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: sanatcilarin yaninda calismak caiz mi

Guncel
Sanatci kisilsrin yaninda calismak rahat olur fakat parasi helal olur mu

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 01 Şubat 2015, 19:35   Mesaj No:3
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Islami olcuden bakildiginda sanatcilar sarki soyleyerek acik giyinerek sozde modern olmak adina kendilerini Ve ahretlerini yakanlar bu kisilerin yaninda calismak caizmi
Açlık veya başka yerde hiç bulamamış olmak gibi mazeretlerin dışında çalışmak uygun değildir.
Nureddin Yıldız'ın bu konudaki görüşleri şöyledir:

SORU:Geçimini sağlamak amacıyla bir öğrencinin haram para kazanılan ve haram işlerin olduğu yerde çalışması caiz midir?
CEVAP:Açlık gibi bir zaruret özrüne dayanan bir çalışma ise mümkündür.

SORU:Selamünaleyküm. Hocam, ben müzik CD’si satıyorum. Müzik markette çalışıyorum. Buradan aldığım maaş ve kazandığım paralar haram mı? Büyük günaha girmiş oluyor muyum?
CEVAP:Selamünaleyküm.Müzik helal olmayan işlerdendir. Müzik üzerinden kazanılan para da bereketli bir para olmaz. Daha temiz bir iş bulmalısınız.

SORU:Selamünaleyküm hocam abim işsiz. THY kabin memuru alıyormuş. İngilizce sınavını geçtim mülakata çağırıyorlar. Yeni öğrendik ki içki servisi yapıyormuş eğer yolcu isterse. Şimdi abımın burada çalışması haram olur mu?
CEVAP:Selamünaleyküm. Yüzde yüz haram olan bir işin yapıldığı bir yerde aç kalmadıkça çalışılmaz.

SORU:Selamünaleyküm hocam ben bir kitap evin de çalışıyorum burda edebiyat din piskoloji felsefe vs film ve müzik satışı yapılmakta burdan kazandığım para helal mi? Birde bize içkili bir restorantdan yemek geliyor Allah sizden razı olsun.
CEVAP:Selamünaleyküm. Birinci derecede haram değilse de daha helal bir iş bulmanızı tavsiye ederiz size. Yemek için de aynı şeyi söyleyebiliriz.

SORU:Kadınların şarkıcılık yapmasının dinimizce hükmü nedir? Yapılabilirliği varsa bunun ölçüsü nasıl belirlenebilir? Kadın sanatçıların şarkılarının da çalındığı günümüz radyolarında çalışmak veya bu kadın şarkıcıların albümlerini satarak geçim sağlamak doğru mudur? Böyle durumlarda yabancı ayrımı yapılabilir mi ve kişi yanlış olanı yapmasa da var olan yanlışlardan da beslenerek işlerlik sağlayan bu tür radyo vb. yerlerde çalışabilir mi?
CEVAP:Selamünaleyküm. Şarkıcılık erkeğe ve kadına aynı oranda çirkindir. Mü’min işi değildir. Kadının şarkıcılık yapması ise çirkinliğe ilave çirkinliktir.

FETVA.NET
Alt 01 Şubat 2015, 19:35   Mesaj No:4
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Açlık veya başka yerde hiç bulamamış olmak gibi mazeretlerin dışında çalışmak uygun değildir.
Nureddin Yıldız'ın bu konudaki görüşleri şöyledir:

SORU:Geçimini sağlamak amacıyla bir öğrencinin haram para kazanılan ve haram işlerin olduğu yerde çalışması caiz midir?
CEVAP:Açlık gibi bir zaruret özrüne dayanan bir çalışma ise mümkündür.

SORU:Selamünaleyküm. Hocam, ben müzik CD’si satıyorum. Müzik markette çalışıyorum. Buradan aldığım maaş ve kazandığım paralar haram mı? Büyük günaha girmiş oluyor muyum?
CEVAP:Selamünaleyküm.Müzik helal olmayan işlerdendir. Müzik üzerinden kazanılan para da bereketli bir para olmaz. Daha temiz bir iş bulmalısınız.

SORU:Selamünaleyküm hocam abim işsiz. THY kabin memuru alıyormuş. İngilizce sınavını geçtim mülakata çağırıyorlar. Yeni öğrendik ki içki servisi yapıyormuş eğer yolcu isterse. Şimdi abımın burada çalışması haram olur mu?
CEVAP:Selamünaleyküm. Yüzde yüz haram olan bir işin yapıldığı bir yerde aç kalmadıkça çalışılmaz.

SORU:Selamünaleyküm hocam ben bir kitap evin de çalışıyorum burda edebiyat din piskoloji felsefe vs film ve müzik satışı yapılmakta burdan kazandığım para helal mi? Birde bize içkili bir restorantdan yemek geliyor Allah sizden razı olsun.
CEVAP:Selamünaleyküm. Birinci derecede haram değilse de daha helal bir iş bulmanızı tavsiye ederiz size. Yemek için de aynı şeyi söyleyebiliriz.

SORU:Kadınların şarkıcılık yapmasının dinimizce hükmü nedir? Yapılabilirliği varsa bunun ölçüsü nasıl belirlenebilir? Kadın sanatçıların şarkılarının da çalındığı günümüz radyolarında çalışmak veya bu kadın şarkıcıların albümlerini satarak geçim sağlamak doğru mudur? Böyle durumlarda yabancı ayrımı yapılabilir mi ve kişi yanlış olanı yapmasa da var olan yanlışlardan da beslenerek işlerlik sağlayan bu tür radyo vb. yerlerde çalışabilir mi?
CEVAP:Selamünaleyküm. Şarkıcılık erkeğe ve kadına aynı oranda çirkindir. Mü’min işi değildir. Kadının şarkıcılık yapması ise çirkinliğe ilave çirkinliktir.

FETVA.NET
Alt 01 Şubat 2015, 19:40   Mesaj No:5
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:

sanatçıların hangisi namuslu?
sanatkarlar demiyorum bildiğimiz rezilçam sanatçıları. hani şu lutilik homoluk zina ve her türlü ahlaksızlığın merkezi rezilçam.daldan dala elden ele kucaktan kucağa atlayan bu güruh maalesef cahillerce revaçta. öyle bir atmosfer uygulanıyor ki bu fuhuşta domuzlaşmış,yaşantıda insanlıktan çıkmış iki ayaklı ne idüğü belirsizleri akil insanlar yaptılar ya. dünyanın çivisi çıkmış be Allahın Kulu...namussuzlara namussuz demek suç olduğu bir dünya. genel kadına hayat kadını denilen bir dünya.
böyle bir ortamda çalışılır mı sorusu abesle iştigal olmaz mı?
Alt 01 Şubat 2015, 19:49   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Haklisiniz alimoglu
Ben buroda yemek ve cay yapiyorum bnm mutfagimda rahatim kimse gormuyo beni fakat bazi sorunlar var bi akrabamiz sanatci yaninda ise girmis ev ortami istemm hele birde sanatci hic olmaz
Yapilmamali fakat cok rahatdeselerde neden gunah oldunu cevreme nasil anlatabilirim derdindeyim tesekkur ederim
Allah razi olsun

Alt 02 Şubat 2015, 15:17   Mesaj No:7
Medineweb Üyesi
küskün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:küskün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45598
Üyelik T.: 20 Ekim 2014
Arkadaşları:0
Konular: 52
Beğenildi:46
Beğendi:0
Takdirleri:11
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sanatçıların hangisi namuslu?
sanatkarlar demiyorum bildiğimiz rezilçam sanatçıları. hani şu lutilik homoluk zina ve her türlü ahlaksızlığın merkezi rezilçam.daldan dala elden ele kucaktan kucağa atlayan bu güruh maalesef cahillerce revaçta. öyle bir atmosfer uygulanıyor ki bu fuhuşta domuzlaşmış,yaşantıda insanlıktan çıkmış iki ayaklı ne idüğü belirsizleri akil insanlar yaptılar ya. dünyanın çivisi çıkmış be Allahın Kulu...namussuzlara namussuz demek suç olduğu bir dünya. genel kadına hayat kadını denilen bir dünya.
böyle bir ortamda çalışılır mı sorusu abesle iştigal olmaz mı?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: