Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  14 Şubat 2015 (16:44), Konuya Son Cevap : 04Haziran 2018 (01:51). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı20Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Şubat 2015, 16:44   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Eğitimcilerin dikkatine

Eğitimcilerin dikkatine

Eğitim Hikayeleri

Eğitim Yaş grubunuz kaç olursa olsun,eğitim ve öğretim hayatınızda unutamadığınız ,ya da şahit olduğunuz bir eğitim hikayeniz varsa, kitapta yer almak üzere bizimle paylaşır mısınız ?
mehmet akif2 ve Mihrinaz beğendiler.

Konu Sahibi muallime 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başkasının engelli raporuyla araba almak caiz mi ? Soru Cevap Arşivi dvrzener 2 1162 06 Ocak 2020 00:11
Kur’an ezberleme ve hafızada tutma yolları-1 Kur'ân-ı Kerim Genel muallime 1 1874 01 Ocak 2016 17:34
Kur'an Kursu Öğreticileri ile Öğretmenlerin Farkı Din Görevlileri muallime 0 2006 19 Kasım 2015 17:19
Kurmê Darê ji Dêre Muhtelif Konular İslaminesil 1 1772 27 Ekim 2015 20:38
İmamın Dönüşü Din Görevlileri ayrıLık_ 1 1723 10 Eylül 2015 11:29

Alt 06 Mart 2015, 15:10   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: Eğitimcilerin dikkatine

Ben bir animi paylasmak istiyorum
Ilkokul ogtetmenimiz cok sertti biz ondan cok cekinirdik
Sinav oluyoruz
Sorular acayip zor secerdi
O aralar ben hep 60 3 aliyorum
O gunde herkes kotu almis puan bende 4 almisin ogretmen alayci bir sesle hayret dedi
Ondeki kiz hpcam bana bakmistir kesin
Sinifin en zeki ogrencisi sevgi benim arkadasimdi hocam n..... kedinlikle kopya cekmez dese bile ogretmen inanmadi
Ben agliyorum kopya cekmedim diye fakat
Nafile
Puanim 2ye dustu
mehmet akif2 beğendi.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 22 Temmuz 2016, 10:59   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

muallime hocam, OMU den sonra kitapta yer alacak baya anı hikaye birikmiştir omu ve diğer ilitam öğrencilerinede mikrofon uzatmak lazım yardımcı oluruz her türlü..örgünler ve sürgünler ...
Esma_Nur beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 22 Temmuz 2016, 17:07   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:HİRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38514
Üyelik T.: 27 Ocak 2014
Arkadaşları:3
Memleket:SİVAS
Konular: 1
Beğenildi:55
Beğendi:177
Takdirleri:10
Takdir Et:

Sene kaç hatırlamıyorum . yıllar geçti ama ilk günkü gibi hatırımda. ihl orta ikinci sınıfta idim o gün sınıf nöbetçisiydim kara tahtayı sildim ellerim toz içinde ve öğretmenler ziline beş dk var wc sınıfımızın hemen yanında .ellerimi yıkamak içi hızla sınıftan çıktım .kat nöbetçisi hoca beni gördü yanına sesledi neden sınıftan çıktın dedi açıklama yapmadan ellerini uzat dedi .olanca gücüyle elindeki sopa ile ellerime vurdu canım cok yanmıştı .ama hocam dedikçe o vuruyordu. ağlayarak sınıfa girdim ellerim kabarmıştı.okul bitene kadar o hocayı her gördüğümde canım yandı Hakkım var ise helal etmiyorum .Hesapını Allaha haval ediyorum
Alt 13 Ekim 2016, 21:19   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

1.sınıfa giden bir kızım var ve annelerin ''e ''harfiyle ve ''L''harfiyel imtihanlarını görünce kendi çocukluğum geldi aklıma...e harfini el yazısı yazdırmak için annem tabiri caizse çıldırmış,bense beynimin yarısını o defterin arasında bırakmıştımsaçlarımdan tutula tutula,kafamı masaya vura vura..e harfi öğrendim..mübarekte çok mu zordu ben mi tembeldim acaba...bitanesi,e harfini annesinin parmaklarını ısıra ısıra öğrettiğinden bahsetti...bu babalar neredeydi biz bunları yaşarkenillada okulda geçen unutamadığımız bir anımızmı olmalıydı bilemedim ama muallime hocam,bu geldi aklıma paylaşmak istedim..artık çocuk psikolojisi,veli portresi ve davranış bozukluğu hepsini kapsayacak şekilde belki değinirsiniz..

sabır sabır sabır...çocuklarınız kaç yaşına gelirse gelsin,o zamanlar hafızalarına kazınanlar silinmiyormuş meğer..hiç hatırlamadığım bu olayı..e harfini görüp kızıma sinirleneceğim anda hatırladım ve çok kötü...somut anlatımla ve sürekli yazdıkça oluyormuş meğer...saç yolmanıza,parmak ısırmanıza yani gözünüzün dönmesine gerek yok...hatta bir video dönüyor sosyal medyada,anne rüyalarıma giriyor artık e harfi diye...nasıl zorladıysa anne artıkbunu paylaşayım istedim...

Alt 06 Aralık 2016, 23:16   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Forumun öğrenciside çok eğitmeni de..kitap çıktı mı bilmiyoruz ama sizinde yorumlarınızı almak isteriz.. kendi öğrenim hayatınız ,ögrencilerinize dair unutamadığınız belki bizimlede paylaşabileceğiniz anılarınız neler')))
Esma_Nur ve mehmet akif2 beğendiler.

Alt 07 Aralık 2016, 19:17   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

ben üniversiteyi kuzularımla birlikte okudum kızım yanıma oturur birşeyler yer telefondan çizgi filim bakar oğlum biraz daha yakınıma ona ödev yaptırırım ben de bilgisayarda dersime bakarım fırsat buldukça

bir anı da benden olsun
oğlum dini eğitim veren kreşdeyken cezime gelince takıldı öğretmene ne yapalım diye deftere yazıp not gönderiyordum
eşim bırak kendisi öğrenir dedi baktım oğlum yerinde sayıyor cezim öğretmeye başladım o kadar değişik yollar denedim ki
harfleri kendim yazdım ikinci harfin sadece baş harfini okuyacaksın diyordum ok işaretleri ile yapıyordum türkçe yazmayı bilmediği için öğretme yollarım ona göreydi
çok sene geçtiği için başka hangi yolu denedim hatırlamıyorum ama oğlumun yapamamasına göre örnekleri dahada hafifletiyordum yanlış olmasın 3-4 gün uğraştık çok şükür öğrendi
oğlum başka konuda sıkıntı çekmedi ama bazen birşey öğrenince bir yerde kopukluk olurda kavrayamayız ya aynı öyle oldu
öğrenemeyen çocuk yok yeterki vermeyi bilelim

oğlum şu an 8 yaşında geçen yaz kuran kursunda alak süresi ona uzun geldi ezberlemek istemedi ben alak süresinin içeriğini anlattım ilk inen 5 ayet olduğunu söyledim anlamını okurken ebu cehilin peygamberimize namaz kılarken yaptığını anlattım
oğlumun ilgisini çekti ve alak süresini ezberledi
Esma_Nur ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 08 Aralık 2016, 12:42   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Çocukdaki öğrenme güçlüğü bana göre ebeveynleriyle ilgili..çocuğa papağan gibi bu ne bune neden bilemiyorsun arladşlarin söktü senin kafan nerde avaz avaz bağirmalar çocuğu mıncırmalar olan aklida gider çocuğun..korkudan kendini derse veremezki..göknur hocam seni tebrik ederim.ebeveynler rahat olursa çocuklarda rahat olur kanısindayim..oturup sakin bir şekilde öğretmeye çalişdiginizda anlamayacak çocuga denk gelmedim..hem.şunu unutmayalim ne ekersek onu biçeriz biz çocuğumuza sürekli bağirip çagirirsak biz çocuklaşinca onlarda bize aynini yapacak ister istemez bilinçalti onu öyle yönlendirecek..

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 14 Ekim 2017, 15:26   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çocukdaki öğrenme güçlüğü bana göre ebeveynleriyle ilgili..çocuğa papağan gibi bu ne bune neden bilemiyorsun arladşlarin söktü senin kafan nerde avaz avaz bağirmalar çocuğu mıncırmalar olan aklida gider çocuğun..korkudan kendini derse veremezki..göknur hocam seni tebrik ederim.ebeveynler rahat olursa çocuklarda rahat olur kanısindayim..oturup sakin bir şekilde öğretmeye çalişdiginizda anlamayacak çocuga denk gelmedim..hem.şunu unutmayalim ne ekersek onu biçeriz biz çocuğumuza sürekli bağirip çagirirsak biz çocuklaşinca onlarda bize aynini yapacak ister istemez bilinçalti onu öyle yönlendirecek..
Abla bnm oglum ogrenme zorlugu teshisi konuldu hiperaktif bir cocuktu 2yasinda konustu doktor krese gitmesini onerdi kres hayati bnm icin tam bir iskenceydi orda butun cocuklari doverdi herkes sikayet sikayet surekli ilk okul da hoca ders anlatirdi ridvan ya camda ya disarda yada kalemle oynardi ogrenme guclugu dikkat eksikligi tanisida eklendi ben kucagima oturtur baska yere bakmasin diye gozlerinin yanindan tutar elimizde hece kitabi onunda resimlerini kapatip kucuk kucuk okuturdum okulda sorun oluyo gorumcem bile karisiyor is arkadasi mudurun kocasi hop onu devreye sokuyor vs vs bu sorunlarin temeli aslinda ailenin buyukleri annenin oterisini sarsmalari hayir dersin onlar evet derse cocuk ikilemde kalir bunu kullanir
Mihrinaz beğendi.

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 14 Ekim 2017, 15:34   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Sonra lise hayati basladi ben o zaman calisiyordum kaynanam ilgilendi mecburen psikologa gittiler kurumla anlasmasi varmis ogluma engelli raporu verdiler bnde gidip dehistirdim doktor bana bagirdi kadin cocugunun hic bir seyi yok sadece fazla ders calissin bende bunu istiyorum efendim dedim aglayarak ciktim
Simdi okuyamaz dedikleri cocuk medipolde %90burs kazandi elhamdulillah sukurler olsun oglumun hikayesi okuyacaklar ve utanacaklar istedi inandi basardi Allah buyuk inaniyorum ve teslim oluyorum hala daha alay ediyorlar etsinler bakalim son gulen iyi gulermis
Mihrinaz beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: