Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi habilkaragoz,Açılış Tarihi:  24 Şubat 2015 (22:42), Konuya Son Cevap : 25 Şubat 2015 (11:51). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Şubat 2015, 22:42   Mesaj No:1
habilkaragoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:habilkaragoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 46577
Üyelik T.: 30 Kasım 2014
Arkadaşları:0
Memleket:istanbul
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 3 Dönem yüksek onur belgesi almış bir öğrencisinden tavsiyeler

3 Dönem yüksek onur belgesi almış bir öğrencisinden tavsiyeler

Merhabalar.
Açık Öğretim ilahiyat bölümü okuması gerçekten çok güzel bir bölüm. Benim için Arapça hariç zor ders yok. Her dersin kitabını okurken öğrendiklerimden ayrı ayrı zevk aldım. Sadece dini değil; tarihi, kültürel ve de sosyal alanda çok değişik bilgiler edindim. Kesinlikle hayata bakışım değişti.
Günün 12 saatinden fazlası işyerinde geçmesine rağmen bir şekilde okumaya vakit ayırdım. İşe gidip gelirken ki bir buçuk saatimi okuyarak değerlendirdim. Otobüste kimse rahatsız etmediği için çok faydalı oldu.
Kendime ders yükünü göz önüne alarak okuma planı yaptım ve her dönemin kitaplarını bir sefer okudum. Ama severek, zevk alarak, anlayarak okudum.
Okumaları bitirince sınava bir buçuk hafta kala kitapları alırken aynı anda satın aldığım çıkmış sorular kitaplarını çözmeye başladım. Soruları çözerken, çözemedigim soruların cevaplarını bir deftere not aldım. Bu şekilde her ders için iki-üç sayfa not oluştu.
Sınav günü veya bir gün öncesinde derslerin notlarını okudum ve soruları şöyle gözden geçirdim. Sonuç:her dönem yüksek onur belgesi.
Saygılarımla.

Konu Sahibi habilkaragoz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
3 Dönem yüksek onur belgesi almış bir... İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar musab27 3 2147 24 Şubat 2015 22:42

Alt 25 Şubat 2015, 01:30   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Standart Cevap: 3 Dönem yüksek onur belgesi almış bir öğrencisinden tavsiyeler

Alıntı:
habilkaragoz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar.
Açık Öğretim ilahiyat bölümü okuması gerçekten çok güzel bir bölüm. Benim için Arapça hariç zor ders yok. Her dersin kitabını okurken öğrendiklerimden ayrı ayrı zevk aldım. Sadece dini değil; tarihi, kültürel ve de sosyal alanda çok değişik bilgiler edindim. Kesinlikle hayata bakışım değişti.
Günün 12 saatinden fazlası işyerinde geçmesine rağmen bir şekilde okumaya vakit ayırdım. İşe gidip gelirken ki bir buçuk saatimi okuyarak değerlendirdim. Otobüste kimse rahatsız etmediği için çok faydalı oldu.
Kendime ders yükünü göz önüne alarak okuma planı yaptım ve her dönemin kitaplarını bir sefer okudum. Ama severek, zevk alarak, anlayarak okudum.
Okumaları bitirince sınava bir buçuk hafta kala kitapları alırken aynı anda satın aldığım çıkmış sorular kitaplarını çözmeye başladım. Soruları çözerken, çözemedigim soruların cevaplarını bir deftere not aldım. Bu şekilde her ders için iki-üç sayfa not oluştu.
Sınav günü veya bir gün öncesinde derslerin notlarını okudum ve soruları şöyle gözden geçirdim. Sonuç:her dönem yüksek onur belgesi.
Saygılarımla.

Ders çalışma düzeniniz takdire şayan

Tebrik eder , başarılarınızın devamını dileriz...
Alt 25 Şubat 2015, 08:48   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11778
Beğendi:8957
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
habilkaragoz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar.
Saygılarımla.
planlı ve programlı çalışma herdaim başarıyı getiriyorönlisasanstada bu böyle ilitamdada hayatın her safhasında böyle..püf noktası galiba severek yapıyor olmaktan geçiyor..yoksa dönem uzasın,sonrada verilir,napayım çalışamadım işte gibi mazeretlerin arkasına sığınıyoruz...
tebrik ediyorum habilkaragöz..başarınızı gayretiniz hayatın her alanında daim olsun inşallah..bizlerde çok severek bu dersleri verdik...ilitamla bütün derslerhafızamıza oturdu..program şart..hepimize rabbim bilinç nasipetsin...eğitimde,hayatın her alanında..öğrendiklerimizle amel etmeyi nasipetsin..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 25 Şubat 2015, 11:51   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:musab27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43173
Üyelik T.: 23 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:69
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

Habil Bey i okurken kendimi okur gibi hissettim. Benimde Arapça dışında zorlandığım ders yok. Severek ve diploma iş kaygısı olmadan sadece öğrenmek ilim için ve aslında Allah-u Tealanın rızası için okuyorum.
Çalışma sistemimiz bile çok benziyor. aynını tavsiye ederim. 10 saat çalışan biri olarak bende iş servisinde bu sitenin ders özetlerine çalışıyorum. soru cevaplarını çözüyorum. evde de aof un verdiği kendimce önemli gördüğüm kitapları komple okuyorum(tefsir usulü tefsir hadis fıkıh gibi...) belge not önemli değil tabii ki ama bu sistemle başarılı olacağınız kesin inşAllah. Ders çalışma azmi olmayanlar düşük not alanlar bence Habil Bey in tavsiyesine uysunlar.

en önemlisi de ister okuyun ister çalışın. severek yapın...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: