Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  15 Nisan 2015 (03:33), Konuya Son Cevap : 16 Nisan 2015 (00:01). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Nisan 2015, 03:33   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 08 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kutlu doğum haftasını idrak etmekteyiz

Kutlu doğum haftasını idrak etmekteyiz

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Değerli kardeşler

Mübarek PEYGAMBERİMİZ AHMED-İ MAHMUD-Ü MUHAMMED MUSTAFA’NIN kutlu doğum haftasını idrak etmekteyiz.(14-20 Nisan) CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’TEN bütün hayırların fethini şerlerin deffini umarak mübarek mevlidi şerifi dinleyelim çokça salatu selamlar getirelim inşaALLAH.ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED semalar dolusunca,Arşın,Kürsinin ağırlığınca CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’Ü ve PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İ hoşnut edecek kadar olsun amin
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bazıları SAHABİ EFENDİLERİMİZ ve EVLİYAULLAH’IN (ALEYHÜMÜSSELAM) çok tazim ettiği,çok değer verdiği mevlidi küçümsüyor ama mübarek MEVLİD-İ ŞERİF Ehlullah’ın yanında çok değerli.

ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile
Konu Sahibi vertyucek 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Cübbeli Ahmet Hoca ile 54 Farz Dersleri 2.... Videolar/Slaytlar vertyucek 0 95 31 Temmuz 2023 22:55
Depremlerin devam edeceği başka sıkıntılarında... Dua Bölümü vertyucek 0 254 01 Mart 2023 19:44
Muazzam bir Salavat İsmi Azamdan olduğuda... Hafta'nın Konusu Mihrinaz 3 528 24 Şubat 2022 03:20
PEYGAMBERİMİZ AYI İKİYE BÖLDÜ! Hafta'nın Konusu vertyucek 2 514 12 Ocak 2022 21:27
Bitcoin (BTC) Can Alıyor Dikkat! Hafta'nın Konusu Kara Kartal 2 554 16 Ekim 2021 01:46

Alt 15 Nisan 2015, 03:34   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Kutlu doğum haftasını idrak etmekteyiz

Bazıları SAHABİ EFENDİLERİMİZ ve EVLİYAULLAH’IN (ALEYHÜMÜSSELAM) çok tazim ettiği,çok değer verdiği mevlidi küçümsüyor ama mübarek MEVLİD-İ ŞERİF Ehlullah’ın yanında çok değerli.

Alt 15 Nisan 2015, 11:57   Mesaj No:3
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdirleri:10
Takdir Et:

Ayagini bastigi yerler cennet kokan nebi!.

Ey; Yaradan?in en guzel eseri!. ?Sen olmasaydin.. alemleri yaratmazdim!.? dedigi!. Var olusunun serefine bütün varliginı hediye ettigi!.

Ey; insan oglunun ufku -en güzel insan.. Allah'ın sevgilisi kainatin gozbebegi!.

Sen den sefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim desem.. sefaat edermisin?.

Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!.

Ey; gönlünden gül dökülen resul!.

Küçük kiz çocugunun elinden tutup da giden kusu ölen çocuga bas sagligi dileyen.. gözlerinden yas dökülen devenin gözyaslarinisilen resul!.

Benim de gözümün yasini siler misin?.

Küçük kiz çocugunun tuttugu gibi tutsam elinden; yüregimden binlerce kus uctu bin?i de öldü desem.. bana cennet kuslarindan bir kus bahseder misin?.

Ey; Islam?in peygamberi!. Sevda ikliminin en güzel mevsiminin en guzel çiçegi!.Ama mahzun ama kederli?Daima düsüncede daima hüzün icinde ömründe bir defa bile kahkahayla gülmemis.. gül yüzlü güler yüzlü sevgili!.

Gözlerimi yumsam ve; hulyana dalsam.. o gül kokulu gülüsün ile benim de gözlerimin içine güler misin?. Bir kerecik olsun seni düsünerek basimi koydugum olmussa yastigima tutundugum olmussa sana ve senin sevdana.. iste onun iste onun hatrina!.

Ey; gözünü sevdigim özünü sevdigim sözünü sevdigim!.

Ey; gönlümün sultani efendim!. Ümidim muradim kurtaricim mujdecim?Seninle Kevser havuzunun basinda bulusabilecek miyim?. desem.. bulundugun yerden yuregime bir damla su serper misin?.

Seni sevsem!. Cok cok sevsem!. Öyle cok sevsem ki; sen koksa özüm yüregim.. sen koksa nazim edam.. gönlüm sen dolsa benim herseyim sen olsan ! Ali?n Fatima?n gibi olsam!. Seni onlar gibi seviyor olsam.. sen de; beni onlari sevdigin gibi sever misin?

Ey; bize bizden daha ziyade merhamet eden!. ?Ümmetim ümmetim!.? diyerek üstümüze titreyen!.

Ey; en ziyade muhtacimiz en cok isteyenimiz!. Bizi Hak?tan dileyenimiz!.

Sen umani umutsuzluga düsürmezsin!. Sen senden isteyeni geri çevirmezsin!.

Asr-i saadet?ten degilim!. Kokladigin gül soludugun hava yedigin hurma içtigin süt oksadigin kuzu bindigin deve avuçladigin kum dahi degilim!. Bir kez olsun yüzüne yüz sürmedim!.

Lakin; ben senin.. ?Kardeslerim!.? dedigindenim!. Ve; sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim!. Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani?nin tirnaginin ucu misali bile degilim desem.. bana da hirkandan gonderir misin

Dogdugun günün gecenin hürmetine.. bu gün ve gece; yüregime bir nur olup düser misin?.

Sevgili Peygamberim!. Rabbim; sana ve senin al ve ashabina.. agaçlarin yapraklari denizlerin dalgalari ve yagmurların damlalari sayisinca salat selam ve bereketler ihsan eylesin;

Amin Amin Amin

-seyr_i alem-
Alt 15 Nisan 2015, 12:22   Mesaj No:4
Takdir Et:

Alt 15 Nisan 2015, 13:32   Mesaj No:5
Takdir Et:

. Mevlid gecesinde, Peygamber efendimiz doğduğu için sevinen müminlerin günahları affedilir, pek çok sevap kazanır.

Çalgı ve başka haram şeyler karıştırmadan, Allah rızası için mevlid cemiyeti yapmak, mevlid kasidesi okumak, salevat-ı şerife getirmek, tatlı şeyler yedirip içirmek, hayrat ve hasenat yapmak, böylece, o gecenin şükrünü yerine getirmek müstehaptır.

medineweb mübarek geceler bölümünden..
Alt 16 Nisan 2015, 00:01   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
fedra Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ayagini bastigi yerler cennet kokan nebi!.

Ey; Yaradan?in en guzel eseri!. ?Sen olmasaydin.. alemleri yaratmazdim!.? dedigi!. Var olusunun serefine bütün varliginı hediye ettigi!.

Ey; insan oglunun ufku -en güzel insan.. Allah'ın sevgilisi kainatin gozbebegi!.

Sen den sefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim desem.. sefaat edermisin?.

Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!.

Ey; gönlünden gül dökülen resul!.

Küçük kiz çocugunun elinden tutup da giden kusu ölen çocuga bas sagligi dileyen.. gözlerinden yas dökülen devenin gözyaslarinisilen resul!.

Benim de gözümün yasini siler misin?.

Küçük kiz çocugunun tuttugu gibi tutsam elinden; yüregimden binlerce kus uctu bin?i de öldü desem.. bana cennet kuslarindan bir kus bahseder misin?.

Ey; Islam?in peygamberi!. Sevda ikliminin en güzel mevsiminin en guzel çiçegi!.Ama mahzun ama kederli?Daima düsüncede daima hüzün icinde ömründe bir defa bile kahkahayla gülmemis.. gül yüzlü güler yüzlü sevgili!.

Gözlerimi yumsam ve; hulyana dalsam.. o gül kokulu gülüsün ile benim de gözlerimin içine güler misin?. Bir kerecik olsun seni düsünerek basimi koydugum olmussa yastigima tutundugum olmussa sana ve senin sevdana.. iste onun iste onun hatrina!.

Ey; gözünü sevdigim özünü sevdigim sözünü sevdigim!.

Ey; gönlümün sultani efendim!. Ümidim muradim kurtaricim mujdecim?Seninle Kevser havuzunun basinda bulusabilecek miyim?. desem.. bulundugun yerden yuregime bir damla su serper misin?.

Seni sevsem!. Cok cok sevsem!. Öyle cok sevsem ki; sen koksa özüm yüregim.. sen koksa nazim edam.. gönlüm sen dolsa benim herseyim sen olsan ! Ali?n Fatima?n gibi olsam!. Seni onlar gibi seviyor olsam.. sen de; beni onlari sevdigin gibi sever misin?

Ey; bize bizden daha ziyade merhamet eden!. ?Ümmetim ümmetim!.? diyerek üstümüze titreyen!.

Ey; en ziyade muhtacimiz en cok isteyenimiz!. Bizi Hak?tan dileyenimiz!.

Sen umani umutsuzluga düsürmezsin!. Sen senden isteyeni geri çevirmezsin!.

Asr-i saadet?ten degilim!. Kokladigin gül soludugun hava yedigin hurma içtigin süt oksadigin kuzu bindigin deve avuçladigin kum dahi degilim!. Bir kez olsun yüzüne yüz sürmedim!.

Lakin; ben senin.. ?Kardeslerim!.? dedigindenim!. Ve; sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim!. Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani?nin tirnaginin ucu misali bile degilim desem.. bana da hirkandan gonderir misin

Dogdugun günün gecenin hürmetine.. bu gün ve gece; yüregime bir nur olup düser misin?.

Sevgili Peygamberim!. Rabbim; sana ve senin al ve ashabina.. agaçlarin yapraklari denizlerin dalgalari ve yagmurların damlalari sayisinca salat selam ve bereketler ihsan eylesin;

Amin Amin Amin

-seyr_i alem-
kardeşler hepimizden CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH razı PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM şefaatçi olsun amin ecmain ve selamun alel MÜRSELİN vel HAMDULİLLAHİ RABBÜL ALEMİN

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: