Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Kişisel Gelişim ve Psikoloji

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  13 Ocak 2016 (14:46), Konuya Son Cevap : 14 Ocak 2016 (13:28). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Ocak 2016, 14:46   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kendi Hayatınıda Başkasının Hayatınıda Hazmedememiş Hanımlar(!)

Kendi Hayatınıda Başkasının Hayatınıda Hazmedememiş Hanımlar(!)

İsim:  mds.jpg
Görüntüleme: 32
Büyüklük:  35,5 KB (Kilobyte)

Herkesle ortak bir yol bulabiliyorum. Ama hazımsız kadınlarla olmuyor… Ne kendi hayatlarını hazmedebiliyorlar, ne de başkalarınınkini. Okuyorlar, tahsil alıyorlar, kariyer yapıyorlar ama olmuyor. Bir gün bana kendisini ‘Ben Ayşe Hanım’ diye tanıtan biriyle karşılaştım mesela. Sen bize ‘ben Ayşe’ de de, biz sana zaten Ayşe Hanım deriz… Hanım olmayı malesef ki daha kendisi hazmedememiş.

Bu insanlar meslekleriyle övünüyorlar. Ellerindeki tek şey o unvan sanki. Eğer kendi mesleği iş görmüyorsa, kocalarının mesleği ile övünüyorlar. Falancanın hanımıyım! İyi, memnun oldum, ben benim, sadece benim! Eksiklerim, kusurlarım, başardıklarım ve başaramadıklarımla benim. Kocasından da nemalanamıyorsa çocuğuna sarıyor bu kez. ‘Benim çocuğum çok özel bir çocuk, çok hassas, çok değişik’ Hı hııı, bizimkiler bostan korkuluğu…

Kendi hayatlarında böyleler ama başkalarının başarısını da kabullenemiyorlar. O kadar hazımsızlar ki, mesajları, yorumları, eleştiriye benzemeyen eleştirileri ile ne kadar gülünç duruma düştüklerinin farkına varamıyorlar malesef. Niye? Çünkü, en doğruyu o bilir, o bizden değil, bizden yukarda, biz aşağıdayız ve asla yukarıyı hak etmiyoruz ona göre. Bana çok sarıyorlar bu aralar mesela… ‘Kitabınızı şöyle bir okudum, çok sıradan’ diyor. Eeee… Senin önerin ne? Seninkini görelim? Yok! ‘3,5 yaşındaki çocuğum çocuk kitabınızın kapağını bile açmadı, daha çok yolunuz var’ diyor. Çocuklar edebiyat eleştirmeni olarak doğmuyorlar malesef, onlara okumayı biz sevdiriyoruz! De yav, ‘bizimki beğenmedi ama yolunuz açık olsun’ de, ne kaybedersin? ‘Bence siz çocuklarla ilgili paylaşım yapmamalısınız, alanınız değil. Hadi ben yine çocuk gelişimciyim, ben yazsam neyse’ diyor. Yaz güzelim, yaz, tutan mı var, okuruz elbet! Hayırlı olsun, başarılar dilerim, yolun açık olsun yok bu kadınların lugatında. O devrik gözler var sadece, bak şöyle:😒😒😒

Geçen gün, çok sevdiğim bir yazar arkadaşımla bu durumu konuştuk. Biz birbirimizin daha iyi noktalara gelmesi, daha çok üretmesi, daha çok yazması için birbirimizi gazlıyoruz, itiyoruz, destekliyoruz. Bu kadınlar niye böyleler acaba dedik. Sonra hazımsızlıkta karar kıldık. Arkadaşım dedi ki, ‘Aslında besliyorlar bizi. Yıldırmaya çalışıyorlar ama olmuyor. Kötüler ve kötü yorumlarıyla seni besliyorlar. Tıpkı ‘gübre’ gibi…’

Oysa bütün mesele ne biliyor musunuz? Biz susalım, Victor Hugo söylesin:

‘’Kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz.’’

İşte bu kadar. Şu saatte, kendi ışığına güvenen dostlarıma birer kızıl çay, diğerlerine maden suyu ısmarlıyorum. Hazma birebirdir😀

alıntıdır...
Esma_Nur ve Allahın kulu_ beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 77 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 65 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 46 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 69 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 66 01 Nisan 2024 03:25

Alt 13 Ocak 2016, 17:22   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: Kendi Hayatınıda Başkasının Hayatınıda Hazmedememiş Hanımlar(!)

hazımsızlığa karanfilde iyi gelir ciddiyim çok etkili bir antiseptikdir karanfil... midedeki gazı alır hemde sinirleri yatıştırır mikroplarıda öldürür..rahatsız olanlara tavsiye edelim.Nedendir bilinmez herkes sürekli bir yarış halinde RABBİM yaratırken hepimize değişik yetenekler vermiş... insanların kendileri yada çocuklarını yetersiz görmeleri hastalık bana göre ,kim ne eder kendine...
Mihrinaz ve Allahın kulu_ beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 14 Ocak 2016, 13:19   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

buda iyiymiş başeditörum..de..nereye kadar.tahammulü zor insanlar olup çıkiyor boyle haaanımlarneysen o olmaktan kimseye zarar gelmez.ama olmadığın kişi gibi görünmek sadece ego tatminidir.gelip gecici hevesler icin bu kadar hazımsız sevimsiz olmaya gerek yok.analarımızın tabiriyle..ne oldum delisi olmaya hic gerek yok.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 14 Ocak 2016, 13:28   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
buda iyiymiş başeditörum..de..nereye kadar.tahammulü zor insanlar olup çıkiyor boyle haaanımlarneysen o olmaktan kimseye zarar gelmez.ama olmadığın kişi gibi görünmek sadece ego tatminidir.gelip gecici hevesler icin bu kadar hazımsız sevimsiz olmaya gerek yok.analarımızın tabiriyle..ne oldum delisi olmaya hic gerek yok.
En güzeli mesafeli olmak ,egosu ile başbaşa birakmak bu tür insanları... boşuna yipratmayalim kendimizi...değiştiremeyiz insanları ya olduğu gibi kabul edeceğiz yada s.a, a.s deyip geçeceğiz[emoji4]

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: