Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > 15 Temmuz

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  30 Temmuz 2016 (16:14), Konuya Son Cevap : 15 Temmuz 2018 (20:25). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Temmuz 2016, 16:14   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Uyanmanın Vakti Gelmedimi?

Uyanmanın Vakti Gelmedimi?

O kapkaranlık 15 Temmuz gecesi milletçe ayakta kabus gördük ve yaşadık. Öyle şeyler oldu ki şu an bile inanmakta zorluk çekiyorum. Bazı şeyleri yaşım itibari ile hep tarih kitaplarında okumuştum, ama şimdi artık yaşamış bir insan olarak biliyorum ve şahidim ki bazı kapkara dış güçlerin yüzyıllardır devam eden bu ülke üzerindeki emelleri, hayalleri hiç bitmemiş ve bitmeyecek. Bu emellere ulaşmak için adeta şeytanı bile utandıracak en adi yöntemleri kullanabiliyorlar. Savaş dediğimiz kavram her zaman böyle meydanlarda olmuyor. Meydanlarda bizi durduramazlar zaten. Daha şeytani, daha alçakça yöntemler de var. Bunlardan aklıma gelenleri sizlerle paylaşayım:

Biyolojik savaş örneğin. Biyolojik savaşında pek çok çeşidi olabilir, ancak en önemlisi insanların çok tükettikleri ve vazgeçemedikleri gıdaların tohumlarının genleriyle oynamak. Yetiştirilmesi ve üretiminde kimyasallar kullanmak. Üreticiyi bunların faydasına inandırmak. Bunun sonucunda bir belki iki nesil sonra çeşitli hastalıklar (kanserler, diyabet, kalp ve böbrek hastalıkları, obezite vs.) kısırlık, bağımlılık alıp başını gidecek ve zaten günümüzde de öyle. Sayın Cumhurbaşkanımızın önceden beri dillendirdiği “en az 3 çocuk” meselesini alaya alanlar bilmelidir ki bu gelişi güzel söylenmiş bir söz değil. Üzerimizde asırlık planlar yapılıyor. Gittikçe yaşlanan bir milletin yerine gençler gelmedikçe bir toplum birkaç kuşak sonra silinip gidecektir. Nitekim günümüz Türkiye’sinde infertilite (kısırlık) o kadar yaygın bir problem ki tahmin edemezsiniz. Hekim olmam sebebiyle bu konulara aşinayım. 1900’lü yılların ortalarına kadar aile başına çocuk sayısı 5-6 iken şimdi 1-2 maalesef. Bunun tedavisi için bile dışa bağımlıyız. “Önce hasta et sonra tedavisi için ilaç sat” mantığı kısaca. Yediğimiz ekmekten içtiğimiz suya kadar bizi yönetmek istiyorlar.

Yine bu doğallığını kaybetmiş gıdalar sebebi ile hastalıklar o kadar arttı ki bunların tedavisi için gerekli hemen her şeyi dış ülkelerden sağlayıp bu ülkenin paralarını onların ceplerine aktarıyoruz.

Bir örnek de sigara. Yıllardır insanları bağımlı hale getirip sırtımızdan para kazandıkları yetmediği gibi sigaradan kurtulmak ve sigaraya bağlı hastalıkların tedavisi içinde pazar oluşturdular. Kar üstüne kar. Şimdi o ettikleri karlarla bu ülkenin insanlarına kurşunlar, bombalar yağdırıyorlar.

Sevgili dostlar! Artık uyanma ve uyanık kalma vakti geldi. Sadece meydanlarda değil günlük hayatımızda da ülkemizi koruyup bunun için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Bizi dışarıya bağımlı olmaktan kurtaracak hamlelere destek vermeliyiz.

Yerli tohum ürünleri tercih etmeliyiz mesela.

Bu topraklarda yetişmiş olmasına önem vermeliyiz.

Fast-food'lardan uzak durmalıyız.

Mevsiminde ve taze olanı yemeliyiz.

Fazla değil, yeteri kadar tüketmeliyiz.

Marketlerde kalitesiz de olsa kendi üretimimiz olan ürünleri talep etmeliyiz. Çünkü talep arttıkça kalite de artacaktır. Kendi içimizde bunun için yarışmalıyız.

En önemlisi de çocuklarımızı bu bilgilerle eğitmeliyiz.

Unutmayalım biz neyi nasıl talep edersek üretim ona göre şekillenir.

Diriliş Postası
SADETTİN BAYÇELEBİ

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 75 01 Mart 2024 08:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 350 04 Aralık 2023 17:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 96 01 Aralık 2023 16:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 378 01 Aralık 2023 16:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 106 25 Kasım 2023 20:21

Alt 15 Temmuz 2018, 20:25   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Unuttukları tek şey bu millete pranga vurulmayacagıydı. Bu vatanın topraklarında ne destansı kahramanların çıktığını unuttular.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı geldi.
TSK içindeki bir azınlığın ne yazık ki kalkışma hareketidir.
Ve bu malum yapıya ait paralel yapılanmanın teşvik ettiği üst akıl olarak onların kullandığı bir harekettir.Milletimie de bir çağrı yapıyorum. İllerimizin meydanlarına davet ediyorum. Havalimanlarına davet ediyorum.Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım bugüne kadar. Meydanlara gelin bunlara gereken cevabı verelim.
Ben de başkomutan olarak meydanlara geliyorum

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)