Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Kişisel Gelişim ve Psikoloji

Konu Kimliği: Konu Sahibi Allahın kulu_,Açılış Tarihi:  27 Nisan 2017 (21:46), Konuya Son Cevap : 28 Nisan 2017 (11:56). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı15Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Allahın kulu_
  • 1 Beğenilen su damlası
  • 3 Beğenilen Allahın kulu_
  • 3 Beğenilen Mihrinaz
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen Allahın kulu_
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Nisan 2017, 21:46   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hastalıkların Ruhsal Sebepleri Ve iyileştiren sözler

Hastalıkların Ruhsal Sebepleri Ve iyileştiren sözler

Ruhumuz, bizim yaşam kalitemizi belirleyen bir güçtür

“hemen hemen her sağlık probleminin altında mutlaka, duygusal düşünce travmaları vardır”
Yazar Burcu akarın kişisel kaleminden;

Sağlığımızın olumsuz düşünce davranışından etkilendiğini ve bu hasarların nasıl onarabileceğimizi paylaşacağız.
Kimi fiziksel rahatsızlıklar vardır ki sonradan değil doğuştandır. Çeşitli sakatlıklar, organ eksiklikleri, zekâ seviye düşüklükleri, hastalıklar. Bu konuya devam etmeden önce kısa bir açıklamayla bir bağlantı yapmak istiyorum, konunun daha iyi anlaşılır olabilmesi adına.

Evrendeki hiçbir oluşum, hiçbir varoluş ya da işleyiş, öylesine ya da nedensiz olarak yaratılmamış ve süre gelmemiştir. Bu yüzden de evrende tesadüf diye plansız oluşumlar yoktur. Her şeyin bir oluşum nedeni, oluşum süreci ve sonucu vardır. Kısacası, evrende plansız programsız ve yedek plansız hiçbir bir işleyiş söz konusu değildir. Tıpkı bizlerin bu dünyaya gelişimiz gibi. Kaçımız buraya sadece; doğmak, üremek ve ölmek üçlemesinin temel olduğu bir hayat için geldiğimize inanıyor bilemiyorum ama inanının bundan çok daha fazlasıyız ve çok çok daha değerliyiz. Bizler dünyaya bedenlenmeden önce, neler yaşayacağımızı, kimlerle olacağımızı planlıyoruz, senaryomuzu yazıyoruz ve oynamak üzere dünyaya geliyoruz. Ama dünyadaki yaşantımıza göre ( egolara göre ) düşüncelerimizden oluşan kendimize çektiğimiz enerjilerle bu senaryoyu zaman zaman değiştiriyoruz. Ana konu baki kalıyor ama bazen oyuncular değişiyor, bazen dekor değişiyor, bazen de söyleyeceklerimizi unutup farklı cümleler kuruyoruz.

Eğer ki; dünyaya geliş amaçlarımızdan biri, fiziksel bir rahatsızlığı deneyimlemek ve aynı zamanda da birilerine de deney imletmekse, işte o zaman seçmiş olduğumuz fiziksel rahatsızlığımızla doğuyoruz. Bu yüzden: “Hemen hemen tüm sağlık sorunlarının altında mutlaka duygusal düşünce travmaları vardır, ama hepsinin değil” diyoruz.

Her zaman, büyük bir hassasiyetle ve üzerine basa basa anlattığım bir konu, bir gerçek var ki; o da farkına vardığımızdan çok daha güçlü varlıklar olduğumuz. Elimizdeki bu güç tanrısallığımızdandır ama zamanla bu gücü kullanmayı unuttuk. Ezberimizde olan tanrısal bilgilerimizin üzerine biraz dünya bilinci bilgileri eklenince, aslında hâlihazırda bekleyen bilgileri yeniden tam olarak hatırlayabilmek adına, bir süre bilgi ve tekrar çalışmaları yapmamız gerekiyor. Düşünün bir lütfen, bu yaşınıza kadar, bir sürü egoyla tanışmak zorunda bırakıldınız ve bu egoları hayatınızın bir parçası yaptınız. Size; değersiz olduğunuz, öfkeli olduğunuz, kıskanç olduğunuz, kul olduğunuz, başarısız olduğunuz, bolluk ve berekete kapalı olduğunuz kodlandı yıllarca ve siz de bunları fiziksel bedeninize yansıttınız. Şimdi tüm bu egoları yok sayacak bilince ulaşmış olabilirsiniz ama bu, sadece bir başlangıçtır, atılan ilk adımdır. Tüm bu saydığım ve sayamadığım birçok egoyu tek tek ve çalışarak yok etmemiz gerekiyor ki, hem fiziksel hem de ruhsal bedenimizden etkilerini silebilelim. Yani aslında çok kolay olan işimizi biraz zorlaştırdık ama asla imkânsızlaştırmadık. Bunun için ilk öncedüşüncelerimize hâkim olmamız gerekiyor. Buna destek olarak da birçok enerji çalışmaları var. Bunlar hakkında ufak da olsa bilgi kırıntılarınız olduğuna eminim.

Zihninizdeki karmaşanın yerini dinginliğin alması için sizlere bu enerji destek çalışmalarını öğrenmenizi ve uygulamanızı tavsiye ediyorum. En azından bir yemek yapabilmek için bile; bir tencereye ve bir ocağa ihtiyacınız olduğunu unutmayın lütfen. Sanırım ileriki aylarda sizlerle bu konuları da paylaşacağız.
Düşüncelerimizi nasıl değiştirebiliriz? Tam ayrıntılı bir bilgiden önce ufak ufak başlamakta fayda var diye düşüyorum. Düşüncelerimizi değiştirmeye başlayabilmek için, öncelikle dilimizi kullanacağız. Dilimizde dolaşan olumsuz tüm sözcükleri olumlu kelimelerle değiştireceğiz. Beynimizi dilimizden çıkan olumlu cümlelerle yeniden programlayacağız.

• BEN KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ ONAYLIYORUM VE SEVİYORUM
• BEN SAĞLIKLI VE DENGEDEYİM
• BEN KEYİFLİ, HUZUR DOLU BİR HAYATI DENEYİMLİYORUM
• BEN EVRENİN TÜM BOLLUK VE BEREKETİNİ HAYATIMA ÇEKİYORUM
• BEN ELİMİ ATTIĞIM HER İŞTE BAŞARIYA ULAŞIYORUM
• BEN KENDİME GÜVENİYORUM
• BEN DOĞRU YERDE DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İNSANLARLA BERABERİM

İlk başlarda, huzurlu olmadığınız halde, huzurluyum demek size biraz doğru gelmeyebilir ya da sağlığınız bozuksa sağlıklıyım demek. O zaman şöyle düşünelim, bizler bu düşüncelerle geleceğe yatırım yapıyoruz. Bir banka da hesabınız olduğunu düşünün lütfen. Her ay oraya bir miktar para koyduğunuzu düşünün. O para her ay çoğalacak, artacak ve zamanla sizin çok işinize yarayacak.

Beyni de öyle düşünelim, beyin bankasına her an ne kadar fazla olumlu düşünce atarsanız bankanız o kadar zenginleşir ve geleceğinizi olumlu yönde, ister istemez değiştirir. Ayrıca biliyorsunuz; bir şeyi 40 kere söylerseniz olurmuş. İlk 10’da inanmayabilirsiniz, 20’de neden olmasın demeye başlarsınız, 30’da diliniz birden bu cümleyi otomatik olarak ağzınızda döndürmeye başlar, 40’a geldiğinizde beyniniz de bu oyuna dâhil olur ve hayatınızı değiştirme kararı alır. Ve siz huzurlu şeyler düşünmeye başlarsınız, kendinizi sağlıksal açıdan çok iyi hissetmeye başlarsınız. Yaptığınız işin sonucuna ne kadar içten inanırsanız, sonuca da o kadar çabuk ulaşırsınız.
Şimdi de geçen sayıda vermiş olduğum fiziksel rahatsızlıkların bir kısmının olumlu cümlelerine değinelim.

Hangi rahatsızlığınız varsa, lütfen önce nasıl oluşturduğunuza bir bakın. Daha sonra o konudaki düşüncelerinizi değiştirerek geleceğinize yatırım yapın.

Hastalıkların Ruhsal Sebeplerine olumlamalar:

ALERJİLERÜNYA GÜVENLİ VE DOSTÇA BİR YER. BEN EMİN ELLERDEYİM. HAYATLA BARIŞ İÇERİSİNDEYİM

İŞTAHSIZLIK: BEN İYİ VE GÜVENLİ BİR ŞEY. OLDUĞUM GİBİ HARİKAYIM. MUTLULUĞU VE KENDİMİ KABULLENMEYİ SEÇİYORUM.

AŞIRI KİLO: DUYGULARIMLA BARIŞ HALINDEYIM. OLDUĞUM YERDE GÜVEN IÇERISINDEYIM. KENDIMI SEVIYOR VE ONAYLIYORUM.

ATEŞ: BEN SEVGİ VE BARIŞIN SÜKÛNET DOLU İFADESİYİM

BAŞ AĞRISI: KENDİMİ SEVİYOR VE ONAYLIYORUM. KENDİMİ VE YAPTIKLARIMI SEVGİYLE ONAYLIYORUM. BEN EMİN ELLERDEYİM

BAŞ DÖNMESİ: BEN HUZUR İÇERİSİNDEYİM. YAŞAMAK VE NEŞELİ OLMAK İYİ VE TEHLİKESİZ BİR ŞEY.

BADEMCİK İLTİHABI: BENİM HAYRIMA OLAN ŞEY ARTIK RAHATÇA AKIYOR. TANRISAL FİKİRLER BENİM VASITAMLA İFADE BULUYOR. HUZUR İÇERİSİNDEYİM.

ARPACIK: HERKESİ VE HER ŞEYİ NEŞE İLE VE SEVGİYLE GÖRMEYİ SEÇİYORUM.

BAYILMA: HAYATIMDAKİ HER ŞEYLE BAŞA ÇIKABİLECEK GÜCE VE BİLGİYE SAHİBİM

BOĞAZ AĞRISI: KENDİM OLMAKTA ÖZGÜRÜM, TÜM KISITLAMALARIMDAN KURTULUYORUM

BOYUN AĞRISI: BİR MESELENİN HER YÖNÜNÜ ESNEKLİK VE KOLAYLIKLA GÖRÜYORUM. MESELELERİ GÖRÜP DEĞERLENDİRMENİN VE BİR ŞEYLER YAPMANIN SAYISIZ YOLU VARDIR. GÜVENLİK İÇERİSİNDEYİM.

BRONŞİT: İÇİMDE VE ÇEVREMDE BARIŞ VE UYUM İLAN EDİYORUM. HEŞEY YOLUNDA

BURUN AKINTISI: BENİ MUTLU KILAN, HOŞNUT EDEN YOLLARLA KENDİMİ SEVİYOR VE RAHATLIYORUM.

BURUN KANAMASI: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. KENDİ GERÇEK DEĞERİMİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORUM.

GASTRİT: KENDİMİ SEVİYORUM VE ONAYLIYORUM. EMİN ELLERDEYİM.

KİSTLER: ZİHNİMDEN GÜZEL FİLMLER GEÇİYOR. ÇÜNKÜ BEN BUNLARI BÖYLE KILMAYI SEÇİYORUM. KENDİMİ SEVİYORUM.

Bu bilgilerin devamını Louise L. Hay’in “Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri” adlı kitabında bulabilirsiniz. Yolumuz sevgiyle açık olsun.
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konu Sahibi Allahın kulu_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haftanın konusu:Şiddet neden artıyor? Hafta'nın Konusu gün ışığı 8 1314 25 Ağustos 2019 23:20
AÖF İlahiyat Arapça 2. Sınıf Vize Soruları – 2009 Arapça 4 Allahın kulu_ 3 1453 23 Ocak 2019 19:40
Sayı ve Temyiz soruları Arapça 4 Allahın kulu_ 0 2767 23 Ocak 2019 19:09
Arapça 3 dersleri Arapça 3 Allahın kulu_ 0 1056 03 Ocak 2019 12:34
Arapça 3 | Çıkmış Soru Çözümleri Arapça 3 Allahın kulu_ 2 1494 03 Ocak 2019 11:56

Alt 27 Nisan 2017, 21:50   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Şimdi her sabah, niyet ve dua özelliği taşıyan, aşağıdaki cümleleri 21 gün okuyarak, kısa surede değiştiğimize şahit olacağız.
Hayatıma maddi ve manevi bolluğu ve bereketi çağırıyorum.
Para bildiğim ve bilmediğim her türlü helal kaynaktan bol bol bana akar ve gelir.
Kendimi seviyorum, kendimi affediyorum. Sevgi ve uyum içinde bir hayata sahibim.
Sağlığım her gün daha da iyi oluyor, kainattan bana gelen şifayı sevgiyle kabul ediyorum.
Korunduğumu, güvende olduğumu ve herşeyin hayrıma olduğunu biliyorum.
İhtiyacım olan her şey, ihtiyacım olduğu anda kolaylıkla bana gelir. Her şey çözümlenir.
İyi ve güzel olan sağlığı, mutluluğu, huzuru hızla hayatıma çekiyorum.
Şimdi beni mutlu edecek şeyleri yaşamayı seçiyorum.
Kendimi çok iyi ifade ediyorum ve insanların beni çok iyi anladıklarını biliyorum.
Ailemle mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir ilişkiye sahibim. Ailem ve çocuklarım beni anlıyor ve seviyor.
Yeteneklerimi fark ediyorum ve her zaman en iyi çözümleri üretiyorum.
Gereksiz şeyleri hayatımdan kolaylıkla çıkarıyorum, benim için gerekli olan şeyleri kolaylıkla hayatıma çekiyorum. Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu ve uyumlu bir evliliğim var bunun için Allah'ıma şükrediyorum.
"Evli olmayanlar için" Mutlu, huzurlu ve uyumlu bir evlilik yapmayı seçiyorum.
Evleneceğim kişinin hızla hayatıma geldiğini biliyorum.
Ben değerliyim, kendime güveniyorum ve kendimi kabul ediyorum.
Hayatımın akışına güveniyorum, ben güvendeyim sevdiklerim güvende.
Olumlu değişimi seçiyorum, hızlı bir şekilde değişimim başlıyor.
İşimi seviyorum, işimde ve mesleğimde başarılıyım ve bu başarım her geçen gün daha da artıyor.
Yaşam amaçlarıma en kolay şekilde ve doğru yollarda ulaştığımı biliyorum.
Kendim için ve herkes için en hayırlı şeyleri amaçlıyorum.
Arınıyorum, temizleniyorum, yepyeni ve güzel enerjilerle hayatımı sürdürüyorum.
Hafızam güçleniyor, hızlı öğreniyorum ve iletişim yeteneğim artıyor.
Hayatıma yaradanın sonsuz mucizelerini çağırıyorum.
Rabbimden bana gelen tüm güzel hediyeleri mutluluk içinde kabul ediyorum.
Yaşam kalitem her geçen gün dahada artıyor ve yapmak istediklerimi kolaylıkla yapabilecek bir enerjiye sahip olduğumu biliyorum. Huzur, uyum ve dinginlik içindeyim
. Kendimi olduğum gibi seviyorum ve kabul ediyorum.
Enerjimi sadece faydalı şeyler için kullanıyorum ve yaptığım herşeyden zevk alıyorum, yaptığım herşeyde başarılı oluyorum.
Yaşamdan almam gereken dersleri bana mutluluk veren bir şekilde alıyorum.
Benim için neyin değerli olduğunu biliyorum ve gerçekten değerli olanların yanımda kalmasını seçiyorum.
Kendimi onaylıyorum ve kendi değerimi görmeyi seçiyorum.
Kendime güveniyorum, hayata güveniyorum ve güzel şeylerin hayatıma geldiğini biliyorum.
Ben refahı, mutluluğu ve sevilmeyi hak ediyorum.
Hakkım olan refahı, mutluluğu ve sevgiyi hayatıma şimdi davet ediyorum.
Yaptığım şeylerden zevk alıyorum ve günlük uğraşılarımı keyifle yerine getiriyorum.
Tüm bedeninimin, organlarımın, hücrelerimin şifa bulduğunu biliyorum ve bunun için şükrediyorum.
Ne zaman yardıma ihtiyacım olsa, doğru ve yardımsever insanları kendime çekiyorum.
Karşıma her gün yeni ve güzel fırsatlar çıkıyor ve bu fırsatları iyi değerlendiriyorum.
Her zaman doğru seçimler yapıyorum ve tamamen yeterliyim.
Hayatın bana güzel şeyler sunduğunu biliyorum ve bunları sevgiyle kabul ediyorum.
Bedenim, zihnim ve ruhum dengeli, huzur içinde ve uyumlu. Hepsi için Allah'ıma şükrediyorum

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 27 Nisan 2017, 21:55   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8167
Beğendi:9373
Takdirleri:25979
Takdir Et:

Hastalıkların dilinde de yok yokmuş ..
Güzel bir paylaşım .Emegine saglık.
Allah razı olsun..
Allahın kulu_ beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 27 Nisan 2017, 21:59   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Allah beni görüyor. Allah beni duyuyor.
Ahlaklı düşünüp uyguluyorum.
Sakin düşünüp uyguluyorum.
Olumlu düşünüp uyguluyorum.
Bütünü düşünüp uyguluyorum.
Başarıyı düşünüp uyguluyorum
Hesaplı düşünüp uyguluyorum.
Anlaşmayı düşünüp uyguluyorum.
Uygulamayı kabulleniyorum.
Kusurları kabulleniyorum.
Boş durmayı kabullenmiyorum.
Engelleri kabullenmiyorum.
Zorlukları kabullenmiyorum.
Ölmeyi kabulleniyorum.
Endişelenmeyi kabullenmiyorum.
Affetmeyi kabulleniyorum.
Hoşgörülü olmayı kabulleniyorum.
Sakin olmayı kabulleniyorum.
Küfür kelimelerini kabullenmiyorum.
Başkalarının olumsuz düşüncelerini kabullenmiyorum.
Dürüst olmayı kabulleniyorum.
Yalan söylemeyi kabullenmiyorum.
Ahlaksız düşünceleri kabullenmiyorum.
Başkalarından korkmuyorum. Allah’tan korkuyorum.
Uyumlu olmayı kabulleniyorum.
Tepkisel olmayı kabullenmiyorum.
Yaşamayı kabulleniyorum. Cömert olmayı kabulleniyorum.
Reddedilmeleri umursamıyorum. İnisiyatifli düşünüp uyguluyorum.
Kontrolsüzlüğü kabullenmiyorum. Kontrollü düşünüp uyguluyorum. İyi olmayı kabulleniyorum.
Kötü olanı kabullenmiyorum. Dost olmayı kabulleniyorum. Güvenli düşünüp uyguluyorum. Güvenilir olmayı kabulleniyorum.
Maddiyatı önemsemiyorum. Sabırlı davranıp uyguluyorum.
Kararlı düşünüp uyguluyorum. Başkaları hakkında yorum yapmayı kabullenmiyorum.
Güzel konuşup uyguluyorum. Güzel olanı kabulleniyorum. Sabah akşam 1 hafta okuyunuz.
Çok faydasını göreceksiniz ve çok şaşıracaksınız.(çıktısını alıp okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum)

kanser hücrelerini yok eden mutluluk hormonuymuş hiç duydun su damlam

Alt 27 Nisan 2017, 22:02   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Senden özür dilerim.
Beni affet.
Seni seviyorum.
Teşekkür ederim
hooponopononun 4 temel cümlesi imiş. İlk defa fark ettim bu yöntemi.
ama bi şey dikkatimi çekti. Sübhanallh El Azim Estağfiruullah ve bi hamdihi.
Sen kusursuz ve tamsın. özürdilerim beni affet ve teşekkür ederim.
Düşündümde ne kadar etkileyici bu cümlelerin orjınalleri elimizde ama nereye söyleyeceğimizi bilmiyoruz.
Daha doğrusu söylemeyi bilmiyoruz. Başka islam dışı ama islamın içinde bakış açılarıyla kuranı daha iyi kavrıyorum.
Neden bir plak gibi tekrardan öte olduğu söylenmedi ki bize bu sözlerin etkisi.
Reiki çakra ve nefsin mertebeleri,hooponopono ve Allhın en sevdiği dediği kelimeler,mantra ve zikir,kuantum,vuslat ve fenafiilah,secret ve ''Ben kulumun zannı üzereyim nasıl düşünürse ona öyle muamele ederimde ki o müthiş sır. '''
Bize yaşadığımız bu dini neden bu bakış açılarıyla anlatmadılar ki. Sanki hep velilere hasmış gibi kavradığımız uygulamalar farklı bakış açılarında ,islam dışı ama islam uygulamaları.
Hepsine teşekkür etmek istiyorum Dinimi bana anlattıkları için.

Alt 27 Nisan 2017, 22:19   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Hersey kanaatkar olmak , şukretmek Allahtan gelene rıza göstermek..ve her daim elhamdulillah manalarinda gizli.Kisisel gelisim uzmanlari varsın bol bol cumle kursunlar..kitap dolusu yazilar yazıp,milleti once hasta olduguna ikna edip sonra yine kendi elleriyle recetelr sunuyorlar...
Nereniz agriyorsa oraniz agrısın takılmayın...Derdi veren Allah dermansiz birakmiyor...Kendini kandirıp evrene olumlayıp havale etme yontemleri yerine Allah'a guvenin, O'na havale edin..O ne güzel vekildir...

Yazı çözüme sona dogru ulasmişewet000Teswkkurler Allahın kuluewet000

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 28 Nisan 2017, 08:31   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:

bunlar batının bizden kopya çekip tekrar bize yutturmaya çalışdığı kırıntılar...onlar evren der biz ALLAH deriz.onlar pozitif düşün pozitif olsun der.biz allahın kulu arkadaşımızın bahsettiği gibi ''Ben kulumun zannı üzereyim nasıl düşünürse ona öyle muamele ederim''' hadisi kutsisini baz alırız..müslüman kime neye innacağını bilir Allah diyen darda kalmaz..paylaşım için tşkler allahın kulu benim nacizane fikrim zıt fikirlerinde yazılarını okumak onların ne düşündüğünü bilmemiz lazım ie düşünürüm..
Allahın kulu_ beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 28 Nisan 2017, 11:33   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bunlar batının bizden kopya çekip tekrar bize yutturmaya çalışdığı kırıntılar...onlar evren der biz ALLAH deriz.onlar pozitif düşün pozitif olsun der.biz allahın kulu arkadaşımızın bahsettiği gibi ''Ben kulumun zannı üzereyim nasıl düşünürse ona öyle muamele ederim''' hadisi kutsisini baz alırız..müslüman kime neye innacağını bilir Allah diyen darda kalmaz..paylaşım için tşkler allahın kulu benim nacizane fikrim zıt fikirlerinde yazılarını okumak onların ne düşündüğünü bilmemiz lazım ie düşünürüm..
çok doğru söyledin ablacım batının her zaman islamiyet felsefesi ile hareket edip bunları bize kendileri bulmuş gibi yutturuyorlar
hopopo gibi bir olumlama var doktor akıl hastaları dosyalarını incelerken her birine size yardımcı olamadım zor durum yaşamış vs olan insanlara şöyle der
özür dilerim
lütfen beni af et
teşekküür ederim
seni seviyorum
ve sonuç hastalar iyileşmeye başlamış
bu 6 hissimiz gibi hani birini düşünürüz o kişi ya arar yada pat gelir
yada ay bugün evi temizlemedim biri gelcek rezil olcaz pat gelirler neden biz çağrdık onları bu doktorda hastalarla hiç görüşmeden sadece dosyalarla manevi bağ kurmuş bana biraz rabıtayıda anımsatıyor öyleki önceden kuran derslerinin yasak olduğu zaman bir evde kuran dersi var şikayet edilmiş polis kapıdaymış hoca demiş ki kardeşlerimiz hepimiz dua edicez düşünce gücü ile bizi bulamayacaklar diye düşünmüşler polisler kapıda dolanmışlar bir türlü bulamamışlar başka bir örnek de Hz Muhammed sav ile Hz Ebu Bekir R.a onlarda mağarada düşünce gücü ile müşrikler onları göremedi yada efendimiz sav evinden kaçarken gözleri kör oldu yada müslümanların çok olduğunu göstermek müşriklerin az olduğunu göstermek de bir nevi bir olumalamadır tıpkı mihrinazın paylaştığı konuda yazı tura atan komutan gibi örnekler müslümanların hareketlerini iyi inceleyen batının kalemi olunca şüphe etmek doğal aslında esma ablanın dediği gibi olayı farklı gözle bakmak lazım örneğin
özür dilerim ebi af et araapçası tevbedir
seni seviyorum ya vedüd esması
teşekkür ederim de şükür ve hamddır
yani bir müslümanın bunları yapması lazım
yada her namazdan sonra çektiğimiz tesbihler
subhaneallah
elhamdülillah
Allahu Ekber
bu tesbihler birer olumlama cümlesi olur başka bir konu ise evren dedğimiz yer bütün yaradılanların yaşadığı yer
yaratıcısı kim yüce Allah c.c
bu yüzden biz amentüye inanan bir ümmeti Muhammed sav getirdiği Kuranı Kerime inanıyoruz
peki yüce Allah bizden ne istiyor?
kelime şehadet kelime tevhid
peki bu dinin kurucusu efendimiz sav delili nedir
kuranı kerim sünnetler daha özü vahiyler ve miraç
mirac nedir
yüce Rabbimizin Hz Muhammed sav efendimize islamiyet ile ip uçları veriyor müjdeler veriyor inanlara
nedir bunlar Allah bizden ne istiyor
namaz kılmak oruç tutmak zekat vermek hacca gitmek kelime şehadet getirmek
ya efendimiz sav ne istiyor
ümmetinin 2 dünyadada mutlu olmasını istiyor bizim batıdan farkımız Ahiret inancımızın olmasıdır.
DÜNYAYI İSTEYENE DÜNYA, AHİRETİ İSTEYENE AHİRETÇoğu zaman kul olarak biz, ne isteyeceğimizi, ne miktar isteyeceğimizi bilemiyoruz.Ama Kur’ân bize rehberlik yapıyor. Ne isteyeceğimizi Kur’ân’dan öğrenebiliriz.İşte bazı âyetler: “Kim dünya menfaatini isterse, kendisine ondan veririz. Kim de ahiret mükâfatını isterse, ona ondan veririz.”3“İnsanlardan bazıları ‘Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver’ derler. Bunların ahirette bir nasibi yoktur. Onlardan, ‘Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru’ diyenler de vardır. İşte onlara kazandıklarından bir nasip vardır.”4“Allah’ın sana verdiği şeylerde ahiret yurdunu ara. Dünyadan da nasibini unutma.”5Bu âyetler işaret ediyor ki: Allah dünyayı isteyene dünyayı, ahireti isteyene ahireti veriyor.Eğer duâlarımızda sırf dünyayı niyet etsek, duâmız makbul olmadığından kabule karin olmuyor. Bediüzzaman’ın ifadesiyle: “Eğer o dünyaya ait faydalar ve menfaatler o ubudiyete, o virde veya o zikre illet veya illetin bir cüz’ü olsa, o ubudiyeti kısmen iptal eder. Belki o hasiyetli virdi akim bırakır, netice vermez.”6

ve başka bir ayet miracın özüdür
İmam-ı Rabbani hazretleri, Efendimizin Miracını şöyle anlatır:

"O server aleyhissalatü vesselam, Mirac gecesinde, Rabbini, dünyada görmedi, Ahırette gördü. Çünkü, Resul aleyhisselam o gece, zaman ve mekan çevresinden dışarı çıktı. Ezeli ve ebedi bir an buldu. Başlangıcı ve sonu, bir nokta olarak gördü. Cennet'e gideceklerin, binlerce sene sonra, Cennet'e gidişlerini ve Cennet'te oluşlarını o gece gördü. İşte o makamdaki görmek, dünyada görmek değildir. Ahıret görmesi ile görmektir."

Peygamber Efendimize; "Rabbini sena eyle!" buyrulduğunda, O hemen; "Ettehiyyatü lillahi vessalevatü vettayyibat" (yani, bütün lisanlar ile olan medhler, övgüler ve senalar, beden ile olan hizmetler ve taatler, mal ile olan iyilikler ve ihsanlar Allah(c.c.)ü teâlâ için olsun) dedi.

Önce Allah(c.c.)ü teâlâ, Habibine gözsüz, kulaksız, vasıtasız, mekansız olarak; "Esselamü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berekatüh... (Ey Resulüm! Selamım, bereketim ve rahmetim senin üzerine olsun)" buyurarak, selam verdi.

Peygamber efendimiz; "Esselamü aleyna ve ala ibadillahissalihin... (Ya Rabbi! Bize ve salih kullarına da selam olsun)" diye cevap verdiler.

Bunu işiten melekler, hep bir ağızdan; "Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühu ve resulüh... (Gözümle görmüş gibi bilir ve inanırım ki, Allah(c.c.)ü teâlâdan başka ilah yoktur. Muhammed aleyhisselam O'nun kulu ve resulüdür)" dediler.

Allah(c.c.)ü teâlâ buyurdu ki: "Ey Habibim! Benim misafirimsin. İste benden ne istersen!.." Resulullah efendimiz; "Ümmetimi isterim ya Rabbi" dedi.

Hak teâlâ, bu suali yedi yüz defa tekrarladı. Resulullah efendimiz hepsinde; "Ümmetimi isterim" diye cevap verdi.

Allah(c.c.)ü teâlâ; "Hep ümmetini istersin" buyurunca, O; "Ey Rabbim! Dileyen benim, veren sensin. Cümle ümmetimi bana bağışla" diye taleb etti.

Cenab-ı Hak; "Eğer ümmetinin hepsini şimdi sana bağışlarsam, benim rahmetim ve senin izzetin zahir olmaz. Bir kısmını şimdi sana bağışladım. İki kısmını tehir ettim. Kıyamet günü sen dileyesin, ben bağışlıyayım. Ta ki, benim rahmetim ve senin izzetin (şerefin) belli olsun" buyurdu.

Allah'ım! Bize dünyada güzellikler ve iyilikler, ahirette de güzellik ve iyilik ver. Bizi ateş azabından koru. Ey bizim Rabbimiz! Beni, babamı ve anamı ve bütün yaradılmışları hesap gününde ( herkesin sorguya çekileceği günde ) bağışla. Ey Rabb'im merhamet edenlerin merhamet edicisi, bize rahmetinle muamele eyle.

Duada geçen Hasena, iyilik ve güzellik anlamına gelen bir kelimedir. Bu duadaki Hasena kelimesi hakkında bir çok rivayetler vardır. Bunların içinden en güzeli ise ''Hasena'' dünyada ibadet ve afiyet üzere olmaktır. Ahirette ise, Cennet ve mağfiret üzere olmak ve mutlu olmak anlamındadır. Evet, fid dünya haseneten ve fil ahireti haseneten, dünya ve ahirette afiyet üzerine, itaat ve ibadetli mutlu bir hayat ile cennete uçmak oraya kavuşmak için, mağfirete ermek için yapılan faziletli bir dua ve niyazdır.

Rabbena duası, kişinin her zaman yapacağı dualarda aklına dünya ve ahiret için güzel kelimeler gelmeyebilir. O yüzden bu duayı her dualarımız da ve her namazlarımızda okumak çok faydalıdır. Böylelikle hem dünya hem de ahiretimiz için güzelliklere sahip olmuş oluruz.
Bu Rabbena duasını Peygamber Efendimizin s.a.v. de çok çok okuduğu dualardandır.

Esma_Nur beğendi.

Alt 28 Nisan 2017, 11:56   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hersey kanaatkar olmak , şukretmek Allahtan gelene rıza göstermek..ve her daim elhamdulillah manalarinda gizli.Kisisel gelisim uzmanlari varsın bol bol cumle kursunlar..kitap dolusu yazilar yazıp,milleti once hasta olduguna ikna edip sonra yine kendi elleriyle recetelr sunuyorlar...
Nereniz agriyorsa oraniz agrısın takılmayın...Derdi veren Allah dermansiz birakmiyor...Kendini kandirıp evrene olumlayıp havale etme yontemleri yerine Allah'a guvenin, O'na havale edin..O ne güzel vekildir...

Yazı çözüme sona dogru ulasmişewet000Teswkkurler Allahın kuluewet000
Yüce Allah dünyayı bir imtihan yeri yapmıştır gerçek yurdumuz ise ahiretimiz cennet ebedir dünyamız ise geçici bir yer burada sadece yolcuyuz.dünyanin muhteşem güzelliği insanlar için yaratılmış bu alem insanlar için yaratılmış hayvanlar insanlar için yaratılmış gezegenler bütün bunlardan yüce Allah bizim gibi aciz kullarına değer verdiğini anlıyoruz.
ya biz ne yapıyoruz
dünyamız gezegende nokta gibi bir yerde iken kendimizi hasta edecek üzüntüler buluyoruz.
neden ya koltuk isteriz ya perde ile uymayan halı sorunumuz var yada düğünlerde ne giycem sorunları ve bitmeyen kredi kart borçları aile sorunları çocuklarımızı namaza kılamamalarına üzülüyor muyuz ya biz namazlarımızı AKSATINCA UYAN GÖZLERİM GAFLETTEN UYAN DİYEBİLİYOR MUYUZ HAYIR sadece egomuzu tatmin ediyoruz hep bana ahep bana sistemi bana iyilik yap isteğim olamzsa arabeske bağlanıyoruz hemen kurban roller hep ben neden ben kaderin oyunu şarkılar bizi depresyona itmeye meyilli çünkü şeytan tuzaklarını kuruyor amaç insanın mutsuz olması insan mutsuz olursa ibadetini şevk ile yapamaz güveni azalır komşusu azalır kendin kurban görür ayrıca mutsuzluk umutsuzluğu getirir umutsuzluk depresyona iter
sabah akşam melankolik gezmalar hatta uyşturucu içki zina intihar

peki mutlu insan olamaya çalıştık mı
biz
hayır sadece mutsuz olup şeytanın ağına düstük ve kişsel gelişim kitabımız kuranı kerim okumadık ve ateist lerin çıkardığı kişisel sisteme uyarlandık bize düşen görev müslümanların kişisel gelişim kitabı kuranı kerim ile ahlaklanmak
görevimiz bu

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)