Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Üyelerimize Ait Kişisel Alan > Sükutu-Ezber

Konu Kimliği: Konu Sahibi Sükutu-Ezber,Açılış Tarihi:  16 Aralık 2018 (14:47), Konuya Son Cevap : 16 Aralık 2018 (14:47). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Sükutu-Ezber
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Aralık 2018, 14:47   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Konular: 164
Beğenildi:2531
Beğendi:2837
Takdirleri:10238
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İslam küfürle savunulmaz

İslam küfürle savunulmaz

bazen sosyal medyaya bakıyorum herhangi bir paylaşıma veya videoların yayınlandığı Youtube ye arada bakıp yorumları okumasını severim,
fikirleri okumak bazen insanın ufkunu genişletir her zaman değil ama,,:-)
Allah'ım insan bu kadar mı küfürler hakaret karışık güya islamı savunuyor bu değil savunmak ,küfürden geçilmiyor(hepsini değilde özellikle erkeklerin küfürleri,tabi kimi bayanların da üslubu güzel değil) yorumlar insanların yorumlarını okumaya insan haya ediyor,Allah'ım bu nasıl bir savunma bu değil,böyle değil,

bu nasıl bir anlayış,iyi de Rabbimiz bunu emretmiyor ki hatta kafir olan firavuna hz Musa aralığıyla ne dedi

Tâ-Hâ 43. ayet
"Firavun'a gidin. Çünkü o azmıştır."
Tâ-Hâ 44. ayet
"Ona yumuşak söz söyleyin. Belki öğüt alır, yahut korkar."

bu ayeti duyduğumda çok etkilenmiştim yani Rabbimiz bir kafir için öyle diyebiliyorsa bize ne oluyor bizim İslamı küfürler savunmamız bunu Rabbimiz istemedi bizden bu olsa olsa kendi nefsiyle haraket etmenin adıdır,

yani bu ayette Rabbimiz kafire bile tebliğ ederken yumuşak dil kullan diyor, bizde ilk önce ya kınama ya yargılama ya da tekfir etme artık gerisini siz düşünün,,
keza Peygamber efendimizin hayatında hiç küfür olmuş mu,hakaret vari sözler söylemiş mi,kendisine o kadar işkence yapmalarına rağmen
Rabbim onlar bilmiyor dedi,,
bizler sanki tamamıyla günahsız hatasız başkalarını sürekli yargılıyoruz ki günahsız olsak bile kimseyi yargılamaya hakkımız yok
yakışmıyor bizlere mümkünse sussun onlar diyorum
bu beni acayip rahatsız ediyor yazmak istedim,,:-)
Mihrinaz beğendi.
dürüst olmayı
kendinde barındırır,,,,

*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,

"Bir Hiç"

Konu Sahibi Sükutu-Ezber 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
"Gençlik elden gidiyor" sloganı. Serbest Kürsü Esma_Nur 1 88 27 Şubat 2024 10:02
Müslümanlık sadece isimle değildir. İslami Haberler Kara Kartal 1 106 04 Aralık 2023 10:42
Bazen gidecek bir yer bulamazsın Muhtelif Konular Esma_Nur 1 92 22 Kasım 2023 13:28
Gök kubbe nelere şahit Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 72 21 Kasım 2023 13:48
İnsanları kendi seçiminize zorlamayın Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 765 24 Nisan 2021 17:11

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: