Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  26 Temmuz 2019 (22:58), Konuya Son Cevap : 02 Ağustos 2019 (11:17). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı25Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26 Temmuz 2019, 22:58   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Günün Bombası

Günün Bombası

İslamoğlu hz hatice anamıza hakaret etti denilen videonun tamamını izleyin Sizde göreceksinizki videoda anlatılmak istenen şu, Resullahın çok evliliği ile ilgili bazı yakışıksız rivayetleri çürütmek istemiş o talihsiz kelimeyi kullanmış hocanın gafı mı desek ne desek bilemedim..

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Konu Sahibi Esma_Nur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ne söylerdin? Gündem/ Manşetler Kara Kartal 2 74 01 Mart 2024 08:31
Emine Aba Pazarda Videolar/Slaytlar Esma_Nur 8 350 04 Aralık 2023 17:23
Nehirden denize özgür Filistin 🇵🇸 Videolar/Slaytlar Kara Kartal 1 96 01 Aralık 2023 16:41
Hayallerimizi gerçekleşdirme bölümü Kişisel Gelişim ve Psikoloji Kara Kartal 12 378 01 Aralık 2023 16:29
Çok önemli tesbit Sağlık / Beslenme Esma_Nur 0 106 25 Kasım 2023 20:21

Alt 27 Temmuz 2019, 00:06   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Nebevi Sevda isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 329
Beğenildi:1751
Beğendi:1021
Takdirleri:13102
Takdir Et:

Evet mustafa islamoglunun hz. Hatice için kullandığı ağır bir sözdür. Bırakın hz. Haticeye şurada hangi kadına 2 koca artığı desek hanginizin hoşuna gider. Allah için bu sözü cübbeli dese biz hocanın gafı dermiyiz. Cübbeli bu işte bildiğiniz gibi sapkın adam mi deriz.
Ömer.asaf beğendi.
Alt 27 Temmuz 2019, 00:29   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Sozunu ettiğin kişi efendimizin eşi be.
Bir insan peygamber eşi için bu şekilde laubali olur mu?
Allah'tan kork be.
Size desek ki hocaların artığı olur mu?
Alt 27 Temmuz 2019, 00:35   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Son sözüm şudur.
Gördüğüm kadarıyla bu site genel havzası olarak mustafa islamoglunun düşünce ve fikri yapısı üzerine farklı bir muhabbeti var. Ne zaman konu bu adama gelse farklı zıt kutuplar halini alıyoruz.

Ağır elstiriyorsun ve bizler rahatsız oluyoruz diyorsanız eyvallah sözüm asla olmayacaktır. Burada açıkça derseniz alınmam gucenmem eyvallah der sessizce giderim.
nurşen35 beğendi.
Alt 27 Temmuz 2019, 01:01   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Ebu Ömer Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Son sözüm şudur.
Gördüğüm kadarıyla bu site genel havzası olarak mustafa islamoglunun düşünce ve fikri yapısı üzerine farklı bir muhabbeti var. Ne zaman konu bu adama gelse farklı zıt kutuplar halini alıyoruz.

Ağır elstiriyorsun ve bizler rahatsız oluyoruz diyorsanız eyvallah sözüm asla olmayacaktır. Burada açıkça derseniz alınmam gucenmem eyvallah der sessizce giderim.
Medineweb huzurun adresi demişiz
Sitemizde herkes kendi düşüncesini ifade etmekte özgürdür yeter ki kırıcı ve terbiye dışı yazışmalar olmasın tek gayemiz budur
Elbette hatalı gördüklerimizi uyarıp Allah rızası için birbirimize destek çıkmalıyızdır
Herkes benim düşüncemi paylasmalı demekte olmaz. Çünkü zıt kutupta düşünenlerde vardır
Zaman zaman eksili artılı durumlar yaşanacaktır
Fikirlerinizi gönül rahatlığıyla ifade edebilirsiniz hocam.
Zaten efendiliğinizi koruyarak yorumlar yaptığınızın farkındayız.Her konuda da paylaşımlarınızı görmekten mutluluk duyarız
barışş ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 27 Temmuz 2019, 07:16   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Öncelikle hiç bir cemaatin mensubu değilim, bildiğim kadarıyla site yöneticileride öyle.. Bu video en az iki yıl önce çekilmiş ve bunu cımbızlayıp piyasaya süren cübbeli cemaati anladığım kadarıyla, neden bu kdr beklemişler merak ettim açıkcası.. Anlatmak istediğim anlaşılmamış, Resullah s.a.v. 'in evliliklerin tamamen şefkate dayalı bir evlilik olduğunu açıklamak istemiş, yani şehvete dayalı evlilikler yapmış olsaydı böylebir kadınımı tercih ederdi, demek isterken kaba bir tabir kullanmış yani avamın anlayacağı dille konuşmuş.. Cübbeli deseydide iyice öğrenmeden sosyal medya ağzıyla konuya dalmazdım. Sosyal medya sadece kırpık videoya bakarak yorum yaptı ve hocayı adeta linç ettiler.. Benim bu kdr açıklama yapmamdaki sebeb durduk yere insanların günahını yüklenmeyelim yoksa kimsenin savunucusu değilim..

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 27 Temmuz 2019, 16:19   Mesaj No:7
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Ebu Ömer Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Son sözüm şudur.

Aklı ve kalbi selim olan her kim şu videoyu izlerse; Hz hatice annemiz için söylediği sözü, Mekke döneminin kültürel, sosyal yapısına bağlı, dul kadına bakış açısına rağmen Allah rasulunün şehvetinden evlenemdigi gerçeğini vurguladığını anlar. Ha derimki; iyi güzel anlatiyorsunda be hocam "başka tabirmi bulamadin o ne yaaa " derim. Ama asla ne Hz Hatice validemizi ne de diğer sahabeleri karaladiginı, onları aşagiladiginı düşünmem.

Ebu Ömer hocam; ne zaman konu Islamogluna gelse, ısrarla zihniyet ve fikrimizi tartiyorsunuz. Şahsen bu çok rahatsız edici bir durum..Sevdiğimiz alimleri eksik yönlerini gördüğünüzde ya toptan atip ya toptan mi sevmeliyiz. Böyle duygusalmi yaklasmaliyiz.. Ben kusursuz degilimki kusursuzluk arayayım.

Mustafa Islamoglunun bilgiye,araştırmaya dayalı, canina tak demedikce reddiyecilere bile yuklenmeyen( reddiyeciler ise konuşmalarini didik didik edip ancak iki yıl ile 10 yıl içerisinde anlayıp piyasaya ahanda bunu demiş deyip ağza alınmayacak iftiralarda bulunuyorlar.) kavramlara ve kelime köklerine hakimiyeti, Kuran ve Allah Rasulunu anlatan tarzını beğenirim, dinlerim. Bazen de haddi aştığını, zorlama mana cikardiğını duşündüğüm olur. Ama istifade etmekten vazgecmem. Adam aktif ve dinamik.. Gençlere hitap ediyor. Bu tarz iftira ve itici soylemleri gencler hic kale almiyorlar.Bunada aliştilar. Hatta marsta hayat varmıymiş aman senin neyine lazim diyen bilimden bir haber hocalardan kaçıyorlar. Herkes kendi şapkasini önüne koysun. Şimdi bu yorumumdan İslamoğlu'na söz soyletmez oldugum manasimi çıkıyor.. Bu arada 15 yıl öncesine kadar Cübbeli dinler, asla elestirmezdim. Çok şükür eleştirel aklı kullanabilir hale geldik..Özgurlestim yani..

Sayın Ebu Ömer hocam ne yapalım! Hep beraber yerin dibinemi sokalim ömrünu Kurana adamış insanlari. Reformist deyip Allah tepesinden baksinmi diyelim. Yoksa kılıçlarımızı mı kuşanalim. Zitlaşalımmı?

Allah için sorarim size bunca zaman zarfında medinewebin ve yöneticilerinin hangi aykırı, fanatik fikrini gördünüz de konu İslamoğlu olduğunda farklı bir beklenti yada zihniyet tartma telaşına giriyorsunuz? Çokmu önemli bu durum ben bilemedim inanin. Bütün insaniyetimle soruyorum bunu?

Her videoyu, buraya alırken kılı kırk yariyorum. Hepsi kırpılmış muhatabı iftira ve zor durumda birakabilecek videolar çünki . Biz bilmiyormuyuz herşeyi buraya
taşimayi..Kendileri dogrulayici beyanda bulunmadiktan sonra Bunu islamoglu videosu içinde yaparım. Cübbelinin hurma ısırıp verdiği video içinde. Herşeyden önce Mümin feraseti bunu gerektiriyor..Ben gerisiyle ilgilenmiyorum. Kürtçe/Farsça ilahi yayinlayacagim zaman bile aman ne güzelmiş deyip koyamiyorum. Dili bilmiyorum. içinde bilmediğim bir ifade geçer mahçup olurum... Her haber paylasmam. Ya yalansa diye..ki acı tecrubelerim oldu utandım..Beni ilgilendirmez sosyal medyada dönmesi, binlerce yorum eleştiri alması...

Din yorgunu olduk şu hocayı savunucaz bu hocayı dovecez diye diye..Bizim medineweb olarak çok işimiz var. Kim ne dedi, nasıl dedi dedikodusuyla ugraşamayiz...Bırakalım bu faydasız işleri..

Şucu bucu değil, medineweb öğrencisiyiz..Hocalarımızı, alimlerimizi sever, saygı duyariz...onları sevenleri de elestirenleride dinleriz... Böyle davranir, hizmet ederiz..

Fi emanillah...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 27 Temmuz 2019, 17:00   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

Herkes fikirlerini özgurce ifade ettiği bir yer burasi benim yıllardır gözlemlediğim bu
Alt 27 Temmuz 2019, 17:02   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

Tabiatimiz geregi herkesin ayni dusuncede olmasi beklenemez
Esma_Nur beğendi.
Alt 27 Temmuz 2019, 22:04   Mesaj No:10
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

söylenmesi gerekeni Baş editör hocamız meramımızı çok güzel dile getirmiştir. Bu aklı selim ve Hüsnü zan için kendisine teşekkür ederiz. Ek olarak ebu ömer hocamıza bir kaç izah anlamında kelam gerekiyor.

1-toptancı değiliz. Alimleri/kalemleri/düşünürleri/eserleri ne göğe çıkarır ne de yerin dibine batırmak bizim işimiz değildir. Doğrularını alır yanlışlarını eleştirir iade ederiz.

2-hiç bir cemaate bağlı değiliz alakamız da olmaz. Tüm Müslümanları kardeş biliriz. Burada herkes fikrini söyler hur iradesi ile yazar. Herhangi bir kaleme müdahale etmiyoruz. Tek şartımız başkasının hukukuna/şahsına tecavüz etmemek kaydıyla.

3-amacımız üzüm yemektir bağcıyı dövmek değildir. Cımbızlama/kelime oyunları ile köşeye sıkıştırma/muhatabımızı hasım görme gibi derdimiz yoktur. Kişilerle uğraşmak kişiliğin bittiği andır. muhatabımızın kimliği bizi ilgilendirmiyor fikrini yatırırız masaya.

4-islamoğlu'nun şahsım nezdinde saygın bir yeri vardır. Yıllara dayanan bir dostluğumuz kardeşliğimiz mevcuttur. Eleştirdiğim de olmuştur. Takdir ettiğim de. Tefsir derslerini canlı bir şekilde kendisinden istifade ettiğim ve en büyük kazancım olarak gördüğüm dimağıma hayatıma yansıyan emekleri için müteşekkirim. kendisini en beğendiğim nokta kuran deyimiyle "esatirul evvelin" ile değil "varsa deliliniz onunla gelin" ile hareket etmesidir. Dikkat edin hocanın tüm eserlerini düşüncelerini inceleyın hoca tüm düşüncelerini kuran eksenli delil getirerek ortaya çıkıyor.hikaye masal rüya keramet şeyh mürşit noktalarından uzak ayet ile konuşuyor.

5-hz Hatice anamız hakkında kullanmış olduğu tabir çok kaba ve yakışıksız olmuştur. eminim oda keşke dikkat etseydim demiştir.Daha nezih bir kelime ile izah edebilirdi.

6-hoca din tüccarı değil dinini yaşamaya çalışan bir alimdir. Cennet vaatleri kaymaz terlik yanmaz kefen yakmaz ateş satılık parsel kiralık huri azraili döven şeyh gibi uçuk kaçık saçma sapan delilsiz tutarsız ilmi anlamında gülünç vaatlerde bulunan medya palyaçoların yanında eli öpülesi bir konumdadır.

selam dua ile...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: