Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi nurşen35,Açılış Tarihi:  16 Eylül 2019 (12:43), Konuya Son Cevap : 16 Eylül 2019 (12:43). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Eylül 2019, 12:43   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart FELAKET FELAKET

FELAKET FELAKET

FELAKET!
FELÂKET!
FELÂKET!
MÜSLÜMANLAR GERÇEKLER KARŞISINDA SAŞKIN. HERKES NASIL OLUR DIYE SORUYOR...
GERÇEKLER ORTAYA ÇIKTI. İNGİLİZLER VE SİYONİZM MÜSLÜMAN ÇOCUKLARININ ŞİFRESİNİ BAKIN NASIL ÇÖZMÜŞLER. OKUYUN SONUNA KADAR LÜTFEN...

Osmanlı’da, ajan olarak çok bulunmuş, İngiliz olan yaşlı bir adam, Washıngton’da bulunan daimi grup da bir seminer veriyordu!

Bu seminerde,Amerikan subaylarının yanısıra, dünya ülkelerinin kurmay subayları ve İngiliz üst yetkilileri vardı!

Başka İngiliz bir üst yetkili Bu seminer,Osmanlı neden kaybetti!
Konusunda özel bir semineridir, diye bir açılış konuşması yaptı!
Sözü bana verdi..
Tüm Osmanlı topraklarını gezmiş yaşlı bir adam olarak elimde KALIN BİR KİTAB olduğu halde kürsüye geldim!
Bütün dinleyiciler seçme insanlardı!
Tek tek gözlerinin içine baktım!
İçlerinde bir TÜRK vardı...
Kırk yaşlarında gösteriyordu.
Vakur Duruşu ve kurt gibi bakışı dikkatimi çekmişti!
Ve
Ben, Büyük savaşlar silah ile kazanılmaz!” diye konuşmaya başladım!

Elimde ki kitabı havaya kaldırdım!
Osmanlı’da Türkler Bu kitabı okurken, ben dinlemekten sıkılırdım, çünkü okuduklarından hiç bir şey anlamazdım!
🛑
Ancak Osmanlı’da okumasını bilmeyenler ve okunanı anlamayanlar, Bu kitab okunmaya başladığında, bütün işlerini bırakırlar, abdest alırlar (Özelikle belirtiyorum) başlarına muhakkak takke koyarlardı...,
Kitabın göbekten yukarda tutulmasına dikkat ederek Özel bir saygı ile iki diz üzerine otururlar,
kafalarını önlerine eğerler, Ortamda okuyanın sesi harici Çıt çıkmaz, ve kitabın okunması bitinceye kadar Huşu ile dinlerler hemen hemen her dinleyenin gözlerinden yaş akardı...
Nefes aldıklarını dahi fark etmezsiniz!

Okunanları anlamadıklarını biliyorduk.
Asıl merak ettiğimiz, neden, bu kitap okunmaya başladığında, tüm işlerini bırakırlar, konuşmazlar
Abdest alırlar ve sessiz bir şekilde dinlerlerdi! ve Başı örtmek (erkekler için) sünnettir!
diyerek taviz vermezlerdi.
🛑
Anlamadıkları halde bu kitab, bu insanlara nasıl böyle bir etki yapıyordu, hayret etmemek mümkün değildi!
🔻
Bu konuda Günlerce düşünmüştük... Bizde incile böyle bir saygı gösterilmezdi... Dünyada hiç bir kitaba böyle bir saygı gösterilmezdi!

Sonra tesbit ettik ki; Önce; Topluluğa bakarak, sonra yavaş yavaş elimdeki kitabı havaya kaldırarak, müslümanları sessiz sessiz ağlatan, gözlerinden yaş akıtan, bu kitab; Kur’ân-ı kerîmdir!
Dedim..

Bu etkinin sebebini... anlamıştık! Türkler bu kitabı akılları ile değil kalbleri yani ruhları ile DiNLİYORLARDI! İman, akıl ile değil kalb ile olur diyorlardı!

Bu kitab orijinaldir. Temizdir. Kirlenmemiştir! İnsan görüşü karışmamıştır! Allah’dan, peygambere geldiği gibidir! Ve Allah’ın kitabıdır.. Bu kesindir! Türklerin de imânı temizdi, saftı, kirlenmemişti, hakiki idi..
Halbuki incil öyle değildir! Allah’ın gönderdiği, İSA peygambere gelen incil insanlar tarafımdan değiştirilmişti. İnsan görüşleri yorumları incile karışmış, incil bozulmuştu. 104 incilden seçilerek insanların yazdığı dört incil biz hrıstiyanlara Allah’ın kitabı diye okutuluyordu!
İtiraf etmek gerekirse Biz bunu biliyorduk! Ancak; Geleneksel olarak oluşan ve devam eden, vatan, millet, din bağlılıklarını terk edemiyorduk! Topluma uyuyorduk...
İçine; insan sözleri ve görüşleri karışmış incil! İlahiliğini kaybetmiş ve kirlenmişti!
İngiltere’de; yaptığımız bir toplantıda Biz de Kur’ân-ı değiştirelim dediğim de, Osmanlı’da beraber
ajanlık yaptığım Christopher, bu mümkün değil dedi!
Evet,
Kuranı değiştirmek mümkün değil! Çünkü diye devam etti.. Bütün dünya kütüphanelerinde on binlerce orijinal kuran var! Toplamak yok etmek mümkün değil, toplasanız yok etseniz dahi...
Bütün dünyanın her tarafında yüz binlerce hafız var ve tüm Kur’ân-ı kerîmi ezbere biliyorlar!,
Her hafız Kuranı, kendi memleketlerde ayrı ayrı yazsa, notası virgülü değişmeden aynısını yazarlar!
Christopher bunu söyleyince Kur’ân-ı kerîmdeki bir âyet-i kerîmeyi hatırladım!
“Onu biz indirdik biz koruruz!”
Madem Kur’ân-ı kerîmi değiştiremeyeceğiz, başka bir şey olmalı. Bir şey yapmalıydık.. Bu kitaba olan,
Bu saygı yok olmalı idi..
Bu saygının GÜCÜNÜ müslümanlardan, Türklerden almamız lazımdı! Bu saygının gücü dünyayı titreten OSMANLI DEVLETİNİ kurmuştu!
[not; Osman Gazi’nin Kur’ân-ı kerîm bulunan odada sabaha kadar ayağını uzatmayıp uyumadığından bahsediyor!]
Günlerce, geceler boyu bu işin üzerinde tartışmalar yaptık! Mısır’da Cemaleddin ve Abduh ile baş başa çok sabahladık. Ve 1700 lü yıllarda yaşamış meslektaşımız hempherin hatıratını okurken Cemalettin, Ne yapacağımız buldum! dedi... Gerçekten;
Bu dehşet bir BULUŞTU.. Bu buluş, islam alemi ile buluştu! Müslümanların ilerlemesini artık durdurmalıydık! Onları kendi kitapları olan Kur’ân-ı kerîm ile vurmalıydık!
Bu dehşet buluş iki kelime idi!
“KURANA UYALIM...”
Evet Kuran’a Uyalım!... Önce Tüm İslâm aydınların beynine; “Kurana uyalım’ı” yerleştirmemiz lazımdı!
Sonra Tüm islam alemine.. Bu yayılmalı idi! KURANA UYALIM!
Tüm misafirler şaşırmıştı. Kurt bakışlı Türk ise dikkat kesilmişti! Gözlerimin içine bakıyordu! Şimdi siz NE YAPMAK istiyorsunuz! Der gibi..!
Salondan çıt çıkmıyordu.. Herkes ne diyeceğimi bekliyordu..
Ben dünyanın en büyük savaşını kazanmış bir komutan edası ile Salonu baktım ve tane tane yavaş yavaş konuşmaya başladım!
Onlar BİN yıldır Kur’ân-ı kerîme uyuyorlar! dedim! Kur’ân-ı kerîme uyanlara, Kurana UYALIM demek Kur’ân-ı kerîme uymayı değiştirelim demektir!
Madem Kur’ân-ı kerimi değiştiremiyoruz! Kur’ân-ı kerîme uymayı değiştirelim ve bunun sloganı
“KURANA UYALIM!” olmalı...
Bin yıldır; “Peygamberlerinin açıkladığı şekilde” kurana uyuyorlar!
Hepsinin din anlayışı yani imanı aynı ve bu iman, kuran okuyanlarda da ve okuyup anlamayanlarda da ve okumasını bilmeyenlerde de aynı!
Bu îmân Kur’ân-ı kerîm okunurken hepsini ağlatıyor! Allahü teâlânın kitabı olduğunu biliyorlar!
Peygamberlerinin açıkladığı şekilde kurana uyuyorlar! Bin yıldır, Kuranı takkesiz dinlememeleri gerektiğine müstehap olduğuna, bünün Kur’ân-ı kerîme saygı olduğuna îmân ediyorlar! Ve Taviz vermezlerdi!

Madem Kuranı değiştiremiyoruz! O zaman müslümanların kurana olan saygı ile birlikte kurandan anladıklarını yani imânlarını değiştirelim. Peygamberlerinin kurandan anladığını ve açıkladığını bir kenara atalım. Kendi ANLAYIŞLARI ile KURANA uymalarını sağlayalım... Her birinin imânı farklı olur.. Fakat İmanları farklı olduğu halde kendilerini aynı imanda ve müslüman zannederler!
Bunu ancak ve sadece “KURANA UYALIM” ile yapabiliriz!
Kur’âna UYALIM! Sözünü bütün aydınların beynine yerleştirmemiz lazım! Evet bin yıldır, Osmanlı’da, selçukluda bir tane kuran tercümesi yoktu! Hemen kuran tercümeleri yaptırmamız lazımdı! Ve Her müslümanın kurandan kendi anladığına uymasını sağlamamız gerekiyordu! HER KAFADAN İSLAMİYET adına farklı bir SES gelmeli idi!
İşimiz zordu zaman istiyordu! Bu büyük bir projeydi.. İslamın BİRLİĞİNİN kalbine saplanacak bir hançerdi!
İlk iş... Bunu karşı duracak, Buna engel olacak âlimler yok edilmeli.. Ortadan kaldırılmalı idi!
Ve KURANA UYALIM!... Dalga dalga yayılmalı idi!
Bu bir devrimdi! Karşı çıkacak ve toplumu uyaracak alimler kalmamıştı!
Kimse, “Hayır! Kurana uymayalım” DİYEMEZDİ..
Biz Kurana UYALIM ile Kurana UYMANIN şeklini değiştiriyorduk! Kuran ile müslümanları vurmuştuk! Onlar Peygamberinin, sahabelere öğrettiği şekilde, sahabelerin müctehid imamlara yazdırdığı şekilde Kurana UYUYORLARDI.
Buna (Edille-i şer’ıyye) diyorlardı! Kur’ân-ı kerîm kitabları gibi, İmanları da hakiki ve BİRDİ!
Şimdi ise Kitapları hakiki BİR olacak Ancak Kurandan aldıkları İMANLARI farklı olacaktı...
Kurana uyarken kendi kendilerine oluşturacakları yeni yeni İmanlar oluşacak (farklı anlayışlarından dolayı) mecburi bu imânlar değişik olacak ve herbiri FARKLI!
İman etmiş olacaklardı !
Bu gerçekten DEHŞET BİR PROJE İDİ! ve Kuranı değiştirmeden müslümanların imanını değiştirme,
yok etme projesi idi!
Bu tahribatı anlamaları mümkün değildi! Çünkü Artık bunu anlayacak alimleri yoktu. Ve kurana orijinal hali ile duruyordu!
Yapılanı;
Anlamadılar...
Anlayamadılar...
Tüm aydınlar,
Tüm cemaatler,
Tüm din okulları,
Tüm İslam alemi,
KURANA UYALIM Kampanyasına katıldılar!

İlk kuran tercümesini ZEKİ MEGAMİZ adlı bir hristiyan araba yazdırmıştık!

İlk meali ise MİSAK isimli bir Ermeni’ye...

Tercümeler ve mealler çoğalmaya başladıkça Artık her kafadan bir ses geliyordu.. İslam adına farklı cemaatler türüyordu! Her cemaat kendi yolunu görüşünü, savunuyordu!
İSLÂM BİRLİĞİNİ YOK ETMİŞTİK!
Hemde KURAN ile...
Müslümanlar İKURANA UYDUĞUNU zannederken kurandan, peygamberlerinin anladığını bırakıyorlar ve insanların yorumlarına, görüşlerine anladıklarına uymaya başlıyorlardı!

Kafalar karışmıştı.. Ayrılma ve bozulma devam ediyordu! Kurana UYALIM sesleri yükseliyordu!
Kurandan çıkan farklı manalar yeni yeni değişik imanlar oluşturuyordu. 104 İncilden dört incil çıkmıştı. Bir Kurandan binlerce imân! Bu İstanbul’u feth etmekten daha büyük devrimdi!

KURAN’LARI HAKİKİ VE BİR!
Fakat anlayışları ve imanları FARKLI Müslümanlar! Artık Kur’ân-ı kerîm okunmaya başladığında abdest alıp başında Takke bütün işlerini bırakmış iki diz üzerine oturup nefesi tutulmuş gözünden yaş akan insanlar yoktu! Kuranı okumak için abdest almaya gerek olmadığını, Kuran’ın öcü olmadığını KURANA UYULMASI gerektiğini, haykıran yüzlerce din adamlarımız evet bize çalışan din adamları yetişmişti.
Artık Kuranı ölülerinize okumayın KURANA UYUN diye haykıran şairleri vardı!
Megamizlere ihtiyaç yoktu! KURANA UYALIM diyen Ancak bu işin NASIL OLACAĞINI bilemeyen..
Yani Herkesin kendi anladığına uymasının kurana uymak olduğunu sanan topluluğu oluşturmuştuk!
Artık “KURANA UYALIM”
diye bağıran Kur’ân-ı kerîme uymanın saygı ile başladığını bilmeyen Kurana saygısız müslümanlar çoğalıyordu! Herkes Kurana UYULMADIĞI için,geri kalındığını dinden uzaklaşıldığını söylüyor!
Ve tekrar KURRANA UYALIM diye bağırıyorlardı...
“KURANA UYALIM” diyenlerin sayısı artıkça.. O eski abdestli iki diz üzerinde ANLAMADAN gözleri yaşlı kuran dinleyenlerin sayıları yok oluyordu!
Artık islam toplumu Kur’ân-ı kerîme NASIL uyulur. Bilmiyordu..
Sadece Ellerinde orijinal Kur’ân-ı kerîm, dillerinde KURANA UYALIM kelimesi vardı!
Osmanlı da bir hoca bana, Allahü teâlânın peygamberlerin sıfatlarını, 32 farzı, islamın imanın şartlarını Namazın farzlarını, Ve bir çok konuyu, EZBERLETMİŞTİ
Yani Hakiki İslâmı öğretmişti ve Kur’ân-ı kerîme uymak bu demişti!
Şimdi Gusül abdestinin nasıl alındığını BİLMEYEN KURANA UYALIM diye bağıran bir topluluk oluşturmuştuk..
İSLAMIN ÖĞRETİ SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİK!
Hep bir ağızdan BAĞIRIYORLARDI; “KURANI UYALIM”
Evet! “KURANA UYALIM”..
[Halbuki Yukarıdaki bilgileri öğrenmek Peygamberlerinin açıklaması ile kurana uymaktı..
Eskileri buna (ef’âl-i mükellefîn) ve [EDİLLE-İ ŞER’IYYE] diyorlardı..]
Ben konuşmamı bitirmiştim! Ortalıkta çıt yoktu! Nefesler kesilmiş herkes bana bakıyordu. Kurt bakışlı Türk’ün gözlerine baktım o da şaşkındı ve bana bakıyordu. Ve gözlerinden iki damla yaş akıyordu..
Biliyordu. Artık bunun düzelmesi imkansızdı..
KURANA UYALIM...
Ahtapotun kolları gibi Tüm islam alemini sarmıştı!
Toplantıdan çıkarken İngiliz konsolosun, kulağına bu Türk kim diye sordum!
Albay Hüseyin FEYZULLAH dedi!
-----Papaz Jeff Warren------

Konu Sahibi nurşen35 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gündem Korona Aşısı Gündem/ Manşetler Esma_Nur 6 1295 10 Aralık 2020 11:20
DHBT Muhteşem Özetler DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler nurşen35 4 2017 08 Aralık 2020 17:40
Kıssaları Hayatımıza Taşıyalım Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nurşen35 1 788 08 Aralık 2020 16:46
TENKİD Serbest Kürsü nurşen35 0 735 08 Aralık 2020 11:44
Vitir Namazını Niye Kılıyoruz Biliyor musunuz... Namaz-Abdest-Teyemmüm nurşen35 0 812 04 Aralık 2020 12:56

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.