Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  12 Mart 2020 (21:23), Konuya Son Cevap : 13 Mart 2020 (07:30). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Mart 2020, 21:23   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Okullar Uzaktan Eğitim verecek

Okullar Uzaktan Eğitim verecek

Türkiye'de tespit edilen ilk ve tek koronavirüs vakası sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kritik bir toplantı yapıldı. 5 saat süren corona virüsü toplantısı sonrası çok önemli kararlar alındı. Alınan kararlar, eğitimden spora kadar çok ciddi önlemler içeriyor. En çok dikkat çeken karar ise 16 Mart'tan itibaren 1 hafta okulların tatil edilmesi kararı... Bu tatil bittikten sonra ise uzaktan eğitim ile ilk ve ortaöğretim ile liseler derslerine devam edecek. Peki, uzaktan eğitim nedir ve nasıl olacak? İ
Kritik toplantıdan okul tatili ve uzaktan eğitim kararı çıktı! Yeni tip koronavirüsün ülkemizde tek bir vaka ile tespit edilmesinin ardından, vakitlice olası tehditleri engellemek için Külliye'deki toplantıdan çok kritik kararlar çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantı 5 saat sürerken, corona virüsüne karşı spordan eğitime kadar birçok alanda önemli kararlar alındı ve Başkan Erdoğan'ın yurt dışı programları iptal edildi. Öğrencilerin en çok merak ettiği soru ise ortaöğretim, ilköğretim ve liselerin tatil olup olmadığıydı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kameralar karşısına geçerek okulların 1 hafta süre ile tatil edildiğini, sonrasında ise uzaktan eğitim kararı verildiğini açıkladı. Bu kararın ardından özellikle veliler, uzaktan eğitim nedir sorusunun yanıtını araştırmaya başladılar.

Bakan Selçuk canlı yayında ayrıntıları anlatti.
su damlası beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Medine-web 1 51 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 70 06 Mart 2024 15:30

Alt 13 Mart 2020, 07:30   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın Bakanımızın açıklamaları:

👉 Nisandaki ara tatil öne alınarak 2 hafta tatil ilan edildi. Öğretmenler de okula gelmeyecek ancak acil durumlarda çağrılma ihtimaline karşı bulundukları şehri terk etmeyeceklerdir.
👉 ilk 1 hafta öğrenciler dinlenecek.
👉 Uzaktan Öğrenme Sistemi ilk kez uygulanacak ve tatilin 2. Haftası yani 23 Martta uzaktan eğitim başlayacak. Uzaktan Eğitim EBA aracılığı ile yapılacak.
👉 Her sınıf düzeyinde yeni ders programları hazırlanacak ve yeni Haftalık ders programı en kısa zamanda eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
👉 Okullar açıldığı zaman gerekirse yüzyüze telafi eğitimleri yapılacak.
👉 Uzaktan eğitim için EBA'ya alternatif televizyon internet vb yöntemler de uygulanacak.
👉 Ders Programları yarım gün ya da tam gün yapilabilecek. Tüm altyapı hazırlıkları hazır, eba.gov.tr üzerinden duyurulacak.
YKS ve LGS hazırlıkları EBA üzerinden özel programlarla devam edecek.
👉 EBA'ya ücretsiz erişim sağlanıyor. Tüm veliler ve öğrenciler cep telefonlarına EBA yi indirerek aylık 3 GB'a kadar ücretsiz erişimi sağlamaları gerekiyor.
👉 EBA'da öğretmenler ogrencileri ve sınıfları ile kendi gruplarını oluşturarak öğrencilere ödev gönderebilecek, takibini yaparak derslerini devam ettireceklerdir.
👉 Öğretmenler ve yardımcı personel için de uzaktan mesleki gelişim programları düzenlenecek.
👉 4440632'den veliler ve öğrenciler süreç hakkında bilgi alabilecekler.
👉 Velilerimizin tavrı çok önemli. Önce kendi sağlığımıza dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı kalabalık ortamlardan uzak tutacağız.
👉 Tatilin 1. Haftası çocuklar dinlenecekler ancak mutlaka okuma becerilerini geliştirecek ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile çocuk edebiyatı ve eserleri okunacak.
👉 Tüm ayrıntılar ve senaryolar yarından itibaren eba.gov.tr üzerinden açıklanacak.
👉 Özel okullar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm Anaokulu ve Kreşler de tatil olacak.
👉 Uzaktan eğitim bugün için 1 hafta planlanıyor ama virüsün gelişim evresi doğrultusunda uzatma ve öğrencilerin sınavları da dahil olmak üzere tüm senaryolar hazır. Tatil uzayabilir de.
👉 Öğrencilerin öğrenme sürecidir aslolan. Yazılılar daha sonra düşünülür. Bunlarla ilgili A ve B plânlarımızın tamamı hazır.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: