Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Tesettür Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi melis,Açılış Tarihi:  06 Ağustos 2008 (10:40), Konuya Son Cevap : 11 Mayıs 2009 (23:04). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Ağustos 2008, 10:40   Mesaj No:1
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:melis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2229
Üyelik T.: 11Haziran 2008
Arkadaşları:0
Konular: 59
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Örtülü Değilim; Fakat Kalbim Temiz!

Örtülü Değilim; Fakat Kalbim Temiz!

Altmışına merdiven dayamıştı.Sırtında bulicin saçları boyalı ve yapılı, tırnakları ojeliydi. Kendisi sevdiğim bir hanımdı. Ama örtünenlere sinirleniyordu. Oturup ne zaman sohbet etsek konuyu hemen örtüye getiriyordu. Ruhunun derinliklerinde örtünememenin gizli bir sıkıntısını duyuyor olmalı ki, başörtülülerle fazla uğraşıyordu.
Geçenlerde yine karşılaştık hemen dedi ki: “Ya sizin başörtülüler bu sefer de işi ta AİHM’e kadar götürmüşler.Şunu anlatamadım.Baş örtmek önemli değil. Benim de başım örtülü değil ama kalbim çok temiz. Hiçbir insan hakkında kötü düşünmem. Bütün fakirlere acırım. Mevlit okuturum. Sadaka veririm.Öyle çarşaflı kadınlar var ki, çok fenalar. Bu işler öyle namaz kılıp, oruç tutup, çarşaf giymekle olmaz. Kalbin temiz olacak”.
Sadece bu dostum değil bu sözleri söyleyen. İslamın hiçbir emrini yerine getirmeyen nice insanlar, aynı şeyi söylüyor. Özellikle son yıllarda bu kelime ağızlarda sakız, dillerde tekerleme oldu.
Peki bu nasıl bir Müslümanlıktır ki, Müslümanın yapması gereken hiçbir şeyi yapmayıp sonra da “kalbim temiz” deyip işin içinden çıkmak?
Bu okula gitmeyip,derslerine çalışmayan öğrencinin “benim kalbim temiz okula, derse ve hocalara karşı hiç kötülük düşünmüyorum beni sınıf geçirsinler” demesine benziyor.
Ayrıca ‘ben namaz kılmayıp oruç tutmayıp örtünmüyorum ama kalbim temiz. Nice bu işleri yapanlar var ki ne kötülük yapıyorlar’ demek nasıl bir kalp temizliği oluyor ki, nice Müslümanları zan altında bırakıyor? Onlara, şöyle şöyle yapıyorlar diyerek iftira atıyor? Bir başkasına iftira atmak kalp temizliğiyle bağdaşıyor mu? Gıybet olmuyor mu? Kalp temizliğinin göstergesi böyle mi oluyor?
Hem sonra İslamın şartı beş değil mi? Müslümanım diyen insanların bu farzları yerine getirmesi gerekmez mi? Bunları yapmadan sadece kalp temizliğinden bahsetmek olur mu?
Zaten müslümanın kalbinin temiz olması gerekir.Çünkü Peygamberimiz : “Ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim” diyor.
Ayet-i kerimede “Eğer ALLAH’a muhabbetiniz varsa Habibullah’a ittiba edilcek. İttiba edilmezse netice veriyor ki, ALLAH’a muhabbetiniz yoktur. Muhabbetullah varsa, netice verir ki; Habibullah’ın sünnet-i seniyyesine ittibaı intac eder” Al-i İmran.a. 31)
Madem ki, kişi ALLAH’ı seviyor öyleyse O’nun istediği gibi olmalı ve ALLAH “benden nasıl razı olur? Ben ALLAH’ı nasıl razı edebilirim? ALLAH benden ne istiyor?”diye sormalıdır.
Ayette ALLAH’ı seviyorsanız ALLAH’ın sevdiği zata benzemelisiniz deniliyor. ALLAH’ın sevdiği zat mademki Resulullah’tır. Öyleyse o zat’a benzememiz gerekiyor.
Peki o Habibullah ne yapmış? Namaz kılmış, oruç tutmuş, güzel ahlaklı olmuş , hanımlarını ve kızlarını tesettüre girdirmiştir.
Hatta Hz. Aişe validemizle birlikte otururken yanlarına gelen ama birisinin yanında bile Aişe validemizin örtünmesini istemiştir.

GÜLAY ATASOY

Konu Sahibi melis 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Güzel bir hikaye... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler melis 0 2154 01 Ocak 2009 15:34
Filistinli Küçük Kızın İsrail i Lanetleyen... Videolar/Slaytlar Mihrinaz 6 2219 28 Aralık 2008 15:20
Ruhumun hicran damlaları... Şiirler ve Şairler Mihrinaz 25 12140 26 Aralık 2008 12:58
^^İsTaNbuL^^ Şiirler ve Şairler Mihrinaz 19 6756 18 Aralık 2008 14:21
--BeSMeLe-- Allah(c.c) Mihrinaz 14 7933 18 Aralık 2008 13:50

Alt 06 Ağustos 2008, 11:11   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Konular: 89
Beğenildi:4
Takdir Et:
Standart Cvp: Örtülü Değilim; Fakat Kalbim Temiz!

kabirde ilk soru kalbin temiz mi olmuyor ama???
namazın yerinde mi oluyor, insan borcu dururken pahalı pahalı hedıye vermesi akla mantıga uyuyor mu...
Alt 14 Ağustos 2008, 16:48   Mesaj No:3

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:

Örtülü Değilim; Fakat Kalbim Temiz!

islama uygun yaşamayanların, islamı kendilerine uydurmalarının göstergesi klişeleşmiş bir laf...

he hee deyip geçmek lazım, öyle yaa, onların kalbi cifle silinmiş
Alt 17 Ağustos 2008, 14:23   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Verda_Naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Verda_Naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 176
Üyelik T.: 15 Eylül 2007
Konular: 248
Beğenildi:11
Takdir Et:

ibadet mü'min'i temizler paklar
içten namaz kılan, oruç tutan tüm ibadetlerini yapan örtülü bacım nasıl olurda kalbinde kötü şeyler besler
kalbim temiz deyip kenara cekilmek ne kolaymış öyle !!!!
Alt 11 Mayıs 2009, 23:04   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Standart RE: Örtülü Değilim; Fakat Kalbim Temiz!

Kalp temizliği ayrı örtü ayrı ikisini bir tutamayız kalbimizin temizliği örtümüzden ibadetimizi tam yapmamızdan gelir

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: