Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi _bülbül_,Açılış Tarihi:  02 Kasım 2008 (21:36), Konuya Son Cevap : 14 Kasım 2015 (11:53). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Kasım 2008, 21:36   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 330
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tevbe duası

Tevbe duası

Tevbe duası

Euzu billahimineşşeytanirraciymBismillahirrahmanirrahiym
Diyelim cümle günahlarımıza Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah elaziym
El kerim er Rahim ellezi la ilahe illa hüvel hayyul kayyumu ve etubu ileyh
Tevbeten abdin zalimin li nefsihi la yemliku li nefsihi mevtev vela hayatev ve la nuşura
İlahi yarabbi bize ibadet için vermiş olduğun azalarımızla söyleyip işlemiş olduğumuz kelimeyi küfür hata isyan şirk vasıl olduysa biz bunların cümlesine tevbe ettik pişam olduk bir daha işlememeğe kasd eyledik Peygamberlerin evveli hazreti adem aleyhisselam ahiri iki cihan sultanı hazreti Muhammed bu ve bu ikisinin arasında her ne kadar Peygamber gelip geçtiyse cümlesine inandık iman eyledik
dillerimizle ikrar kalplerimizle tasdik eyledik haktır ve gerçektir
Amentu billahi ve bima ca e min indillah
Amentu Resulullah ve bima ca e min indi Resulullah
Amentu billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi vel yevmil ahiri ve bil kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teala vel bağsu bağdel mevt Hakkun Eşhedü en la ilahe ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu

Allahumme Rabbena Atina fiddunya hasenetev ve fil ahireti hasenetev ve gına azabennar
Rabbic alnii mugimesselati ve min zürriyeti Rabbena ve tegabbel dua
Rabbenağfirli velivalideyye velil mü’minine yevme yegumul hisab
Rabbimiz bizlere dünyada da ahirette de güzellikler nasip eyle
Bizleri cehennem ateşinden koru Ya Rabbi bizleri ve neslimizi namaza devam edenlerden eyle
Rabbimiz bizleri anne ve babalarımızı ve müminleri kıyamet gününde hesaplarını kolay verenlerden eyle

Allahumme ente Rabbi la ilahe illa ente halakteni ve ene abduk
Ve ene ala ahdike ve vağdik meste tahtu euzu bike min şerri ma senatu ebu leke

Biniğmetike aleyye ve ebu bizienbi fağfirli zunub fe innehu la yağfiru zunub
İlla ente bi rahmetike ya erhamerr rahimin
Ve birahmetike ya ekramel ekramin

Konu Sahibi _bülbül_ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Adem olmaktır tek hevesim Şiirler ve Şairler kurtmehmet 3 2446 22 Mayıs 2010 11:27
Dostlarımız........ Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler su damlası 4 2179 09 Mayıs 2010 10:35
İsmailce kurban olabilmek Hacc-Umre-Kurban kurtmehmet 3 2936 21 Kasım 2009 20:58
Ömür seccadesini gönül dergahına serenlere...... Makale ve Köşe Yazıları _bülbül_ 2 2197 12 Kasım 2009 21:52
çarpık çağ..... Şiirler ve Şairler _bülbül_ 2 1919 12 Kasım 2009 21:43

Alt 18Haziran 2015, 12:00   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: Tevbe duası

Alıntı:
_bülbül_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tevbe duası

Euzu billahimineşşeytanirraciymBismillahirrahmanirrahiym
Diyelim cümle günahlarımıza Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah elaziym
El kerim er Rahim ellezi la ilahe illa hüvel hayyul kayyumu ve etubu ileyh
Tevbeten abdin zalimin li nefsihi la yemliku li nefsihi mevtev vela hayatev ve la nuşura
İlahi yarabbi bize ibadet için vermiş olduğun azalarımızla söyleyip işlemiş olduğumuz kelimeyi küfür hata isyan şirk vasıl olduysa biz bunların cümlesine tevbe ettik pişam olduk bir daha işlememeğe kasd eyledik Peygamberlerin evveli hazreti adem aleyhisselam ahiri iki cihan sultanı hazreti Muhammed bu ve bu ikisinin arasında her ne kadar Peygamber gelip geçtiyse cümlesine inandık iman eyledik
dillerimizle ikrar kalplerimizle tasdik eyledik haktır ve gerçektir
Amentu billahi ve bima ca e min indillah
Amentu Resulullah ve bima ca e min indi Resulullah
Amentu billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusulihi vel yevmil ahiri ve bil kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teala vel bağsu bağdel mevt Hakkun Eşhedü en la ilahe ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu

Allahumme Rabbena Atina fiddunya hasenetev ve fil ahireti hasenetev ve gına azabennar
Rabbic alnii mugimesselati ve min zürriyeti Rabbena ve tegabbel dua
Rabbenağfirli velivalideyye velil mü’minine yevme yegumul hisab
Rabbimiz bizlere dünyada da ahirette de güzellikler nasip eyle
Bizleri cehennem ateşinden koru Ya Rabbi bizleri ve neslimizi namaza devam edenlerden eyle
Rabbimiz bizleri anne ve babalarımızı ve müminleri kıyamet gününde hesaplarını kolay verenlerden eyle

Allahumme ente Rabbi la ilahe illa ente halakteni ve ene abduk
Ve ene ala ahdike ve vağdik meste tahtu euzu bike min şerri ma senatu ebu leke

Biniğmetike aleyye ve ebu bizienbi fağfirli zunub fe innehu la yağfiru zunub
İlla ente bi rahmetike ya erhamerr rahimin
Ve birahmetike ya ekramel ekramin

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 14 Kasım 2015, 11:53   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Standart Cevap: Tevbe duası

Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir.
Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ile okur:

استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو

الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه موتا ول
ا
حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتَّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ
"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."
"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

Alıntı...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: