Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Minam,Açılış Tarihi:  06 Kasım 2008 (17:19), Konuya Son Cevap : 06 Kasım 2008 (17:22). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Kasım 2008, 17:19   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Çaresizim Allah'ım...

Çaresizim Allah'ım...

Kimselere söyleyemediklerimi bir Sana söylerim Allah’ım. Kimselerden isteyemediklerimi bir Senden isterim. Çaresizim Allah’ım, öyle çaresizim ki, tek çarem Sensin. Sana o kadar çok seslenmek isterim ki, ama gönlümün sesi kısılıyor Allah’ım. Dimağımızda tat bırakmıyor ettiğimiz sözler... Çünkü sana ait sözleri unuttuk...

Ne çok unutuyorum ve ne çabuk unuttum Allah’ım. Affet unutuşumuzu ve affet seni duyup seslenemeyişlerimizi. Kaldıramadığımız ellerimiz için affet bizi...
Açamadığımız yüreğimiz için bizleri affet...
Gönlümüzde goncalar açmayan Güllerimiz var.
Gülden sitem eden sevgilerimiz var.
Gülşenlere çeviremediğimiz gülüşlerimiz var.
Gülü zara dönmeyen sinelerimiz var...
Boynu bükük kalışlarımız var bizim sensiz kalışlarımız susayışlarımız...
Aferinler fısılda yüreklerimize ne olur!
İçimizde sakladığımız ve bir türlü kimseye haykıramadıklarımız var. Sensiz kalışlarımız var...

Araflarım var benim. Kurtulamadığım, kaçamadım, sıyrılamadığım ’Araf’larım. Sen beni Araflardan alır mısın? Senin sevdiklerinin yanına beni de koyar mısın? Onlarla bir beni de anar mısın?

İtiraf etmeliyim ki, sana söylenilesi güzel sözleri söyleyemedik. Ne olur ilham et kalbime kırık dökük te olsa, yıkık ezik te olsa kabul eyle yakarışlarımı... Sıkı tutamadığım hayallerim var ya Allah’ım. Elimi gevşettiğimde gördüğümüz fena hülyalarımız var. Ne olur Sen Tut ellerimden, ne olur kalbimizi Sen Sıkı Tut Allah’ım! Düşünce bizi Sen kaldır Allah’ım...

Dua diye mırıltılarımı sen fısıltıya çağıltıya çevirir misin? Sen beni benden öte bilensin, Sırrımı, gizlimi, söyleyemediklerimi bilensin. İçimizde tutup bir türlü diyemediklerimizi en mütenahisini verasını hep sen bilirsin. Vehimlerimden, şüphelerimden, vesveselerimden beni azad eder misin?

Altı çizili satırları defalarca okuduğum kitaplar ve romanlar kadar senin kitabını kelamını okumayı unuttum. Unuttuk biz Allah’ım... Ne çok unuttuğumuz var ve de ne çabuk unuttuk biz Allah’ım...
Hatırlamayı unuttuk. Seni hatılamak herşeyi hatılatıyor seni unutmak bizi uzaklara, tuzaklara götürüyor...
İitiraf ediyorum Rabbim. Yakamı bırakmayan günahlarımla geliyorum huzuruna, kimseye söyleyemediklerim günahlarım var benim. Dile döküp haykıramadıklarım var. İçimde sakladıklarım. Suskunluklarım var. Sözlerimin kifayetsiz kaldığı daha nelerimiz var bizim...

Yüreğimiz yerde bırakma bizi, boynu bükük eyleme, gözümüzde yaşlarla, yüreğimiz darda koyma bizi...Garibiz işte Allah’ım! olmadığımız kadar garip, hissetmediğim kadar çaresiziz, aciziz işte çünkü Seniniz, Sendeniz. Olmadığımız kadar sensiziz.Sensizlik öyle üşütüyor ki içimi... Ne olur sen ısıt ne olur Sen...

Doğum günüm sana en içten geldiğim gün olsun, her günüm olsun. Yeniden doğar gibi silkinip günahlardan, arınıp senin Rahmetinin kucağından ana sütü gibi yudum yudum tövbe sütünü içmek isterim Allah’ım.

Dualarımı kabul eder misin Allah’ım? Bana da hoş geldin kulum der misin?

(alıntı)

Konu Sahibi Minam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hutbe:İyiliği Emretmek ve Kötülükten Sakındırmak Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat nurşen35 1 2676 25 Mart 2014 18:25
Hutbe:Asr-ı Saadetten Kardeşlik Örnekleri Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat Minam 0 2000 24 Mart 2014 19:03
TAVUKLU YILDIZ ŞEHRİYE SALATASI /medineweb mutfağı Salatalar mehmet akif2 4 2275 24 Mart 2014 18:40
Niyetlerimiz Hâlis Olsun... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 1 2270 12 Mart 2014 20:41
Diyanet İlmihali 1. Cilt soru cevap... DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler Mihrinaz 6 6969 10 Mart 2014 20:04

Alt 06 Kasım 2008, 17:22   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Aysima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Aysima isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1390
Üyelik T.: 16 Nisan 2008
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Çaresizim Allah'ım...

İitiraf ediyorum Rabbim. Yakamı bırakmayan günahlarımla geliyorum huzuruna, kimseye söyleyemediklerim günahlarım var benim. Dile döküp haykıramadıklarım var. İçimde sakladıklarım. Suskunluklarım var. Sözlerimin kifayetsiz kaldığı daha nelerimiz var bizim...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)