Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Risale_i Nur (Said Nursi)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  24 Kasım 2008 (17:28), Konuya Son Cevap : 25 Kasım 2008 (00:26). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Kasım 2008, 17:28   Mesaj No:1
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Saidi Nursi hocaefendiyi rehber edinenler

Saidi Nursi hocaefendiyi rehber edinenler

sorularınızın peşin kararını vermiş yargısız infaz eseri olduğunu düşünüyorum...net ortamnında copy paste eseri bu sorular,art niyet eseridir..üstadın müceddit olduğunda dünya hemfikir iken,namazsız abdestsizlerin eleştiri kaynağı olması gayet doğaldır..inanıyorum ki risalei nuru ömründe görmemiş,okumamışların sorusudur bu..eğer okunmuş olsayd bu soruların ne kadar gülünç olduğunu kavrarlardı..şimdi gülünç sorularınıza bir göz atalım;
Saidi nursi hocaefendiyi rehber edinenler lütfen aşağıdaki soruları cevaplayınız :

her islam alimi gibi,humeyniden şeriatiye,elbennadan kutuba,kardaviden islamoğluna kadar ve hemşehrim üstdad da rehberimizdir.risalei nur hayatımın en önemli merkezindedir.onur duyarım..

1-rehberiniz Kur’an olduğunu söyleyip saidi nursinin kitaplarında hangi süre hangi lamada anlatılıyor.? Yaklaşık 6666 ayet nerede.?

hiç bir islam alimi 6666 ayeti eserlerine almış değildir.müfesirler hariç..üstad akaidle ilgilenir mufessir değildir..ama risalei nur kuran eksenli,içerisine ayetler serpiştirilmiş,her konuda rehber görmüş,ve işlenmiştir..bu soru çok gülünç geldi bana...
2-Allah c.c. müslümanlar kardeştir .ayet olarak veriyor.okuduğunuz lamalar Bitlis –Tiflis kardeştir diyerek şehirleri kardeş görmek yanlış yorum değilmidir.
soruya cevap vermek soru soran gibi gülünç olmaktır...

3-Bitlis veTiflis şehirlerinde yaşayanlar tamamı iman mı etti?
tiflisin antalyanızdan izmirinizden ne farkı var...tiflisi küçümsemek için biraz düşünmeniz gerekmez mi..değilmi abdestsiz risale düşmanları

diğer sorularda benzer komikliktedir..amacınızın öğrenmek olduğunu bilsem aylarca oturur irdeleriz konuyu..ama amacınız bitlisli,kürt kökenli saidi nursiyi sindirememek ise size kolay gelsin..

saygılar..

Konu Sahibi Medine-web 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Mustafa İslamoğlu Sözler Medineweb.net Videolar Mihrinaz 2 203 30 Nisan 2023 15:51
Şirk Hakkında Kuran Ne Diyor? Medineweb.net Videolar Medine-web 0 162 29 Nisan 2023 17:52
DÜNYA KABE'NİN NERESİNDE Hacc-Umre-Kurban Medine-web 0 940 27 Nisan 2020 20:40
T.B.Teknolojileri-2 Vize Konuları Ozet(2017) Temel Bilgi Teknolojileri 2 Medine-web 3 2605 06 Ekim 2017 19:31

Alt 24 Kasım 2008, 18:38   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Aysima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Aysima isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1390
Üyelik T.: 16 Nisan 2008
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı
sorularınızın peşin kararını vermiş yargısız infaz eseri olduğunu düşünüyorum...net ortamnında copy paste eseri bu sorular,art niyet eseridir..üstadın müceddit olduğunda dünya hemfikir iken,namazsız abdestsizlerin eleştiri kaynağı olması gayet doğaldır..inanıyorum ki risalei nuru ömründe görmemiş,okumamışların sorusudur bu..eğer okunmuş olsayd bu soruların ne kadar gülünç olduğunu kavrarlardı..şimdi gülünç sorularınıza bir göz atalım;
Saidi nursi hocaefendiyi rehber edinenler lütfen aşağıdaki soruları cevaplayınız :

her islam alimi gibi,humeyniden şeriatiye,elbennadan kutuba,kardaviden islamoğluna kadar ve hemşehrim üstdad da rehberimizdir.risalei nur hayatımın en önemli merkezindedir.onur duyarım..

1-rehberiniz Kur’an olduğunu söyleyip saidi nursinin kitaplarında hangi süre hangi lamada anlatılıyor.? Yaklaşık 6666 ayet nerede.?

hiç bir islam alimi 6666 ayeti eserlerine almış değildir.müfesirler hariç..üstad akaidle ilgilenir mufessir değildir..ama risalei nur kuran eksenli,içerisine ayetler serpiştirilmiş,her konuda rehber görmüş,ve işlenmiştir..bu soru çok gülünç geldi bana...
2-Allah c.c. müslümanlar kardeştir .ayet olarak veriyor.okuduğunuz lamalar Bitlis –Tiflis kardeştir diyerek şehirleri kardeş görmek yanlış yorum değilmidir.
soruya cevap vermek soru soran gibi gülünç olmaktır...

3-Bitlis veTiflis şehirlerinde yaşayanlar tamamı iman mı etti?
tiflisin antalyanızdan izmirinizden ne farkı var...tiflisi küçümsemek için biraz düşünmeniz gerekmez mi..değilmi abdestsiz risale düşmanları

diğer sorularda benzer komikliktedir..amacınızın öğrenmek olduğunu bilsem aylarca oturur irdeleriz konuyu..ama amacınız bitlisli,kürt kökenli saidi nursiyi sindirememek ise size kolay gelsin..

saygılar..
+1
Alt 24 Kasım 2008, 19:26   Mesaj No:3

ali

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:2
Takdir Et:

Muhterem Saidi Kürdi Nursi Bitlisi Bediuzzaman hazretlerine dil uzatan,küçümseyenlere eşrefi mahluk mu denilir Ya Yezdan'ım..!
ne kadar sabırlısın Ya Rabb..
Alt 24 Kasım 2008, 19:46   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:nermin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1773
Üyelik T.: 09 Mayıs 2008
Arkadaşları:2
Konular: 45
Beğenildi:5
Takdir Et:

abdulmelik hocama katılıyorum.... umarım konuyu açan arkadaş alması gereken cevabı almıştır...

ayrıca,
Bitlisli Bediuzzaman Saidi Nursi hazretlerine Allah dostu olan biri hakkında yersiz yorum yapmak düşmez....
ali kardeşin dediği gibi
ne kadar sabırlısın Ya Rabb.....

Alt 24 Kasım 2008, 22:42   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Aysima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Aysima isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1390
Üyelik T.: 16 Nisan 2008
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:20
Takdir Et:

Risale nur ve üstad adına konuşmayalım o zaman

saptıranlar sizin etrafınızda olabilir bunu bu şekilde açıkca beyan etmek çok yalnış..yaşadıgınız olayı kimlere maal ettiginizi oturun düşünün bir kaç kişi için bu yazılar çok çirkin...Bediüzzaman Said Nursî, yüzyılımızın yetiştirdiği önde gelen İslâm mütefekkirlerinden biridir

Alt 25 Kasım 2008, 00:26   Mesaj No:6
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

1- amacım kimseyi hakir görmek küçük düşürmek değildir.
1-rehberiniz Kur’an olduğunu söyleyip saidi nursinin kitaplarında hangi süre hangi lamada anlatılıyor.? Yaklaşık 6666 ayet nerede.? demişsiniz..burada nur cemaatimi eleştiriliyor yoksa nur risaleleri mi......?yalnışmı anladım..!
2-başımdan geçenleri yazdım verilen dersleri ben yaşadım.size yazdığım gibi onlarada söyledim.
eğer muhatabınız nur cemaatiyse sizle hemfikirim.üstad ve eserleriyse dur derim...
3-hocaefendiyi karalamak için yazmadım.bugün Arkadan gelenlerin saptığını yazdım.eserlerinin nasıl olduğu değil kur'anı temsil edemiyeceği üzerinde durdum.
hiç bir eser kur'anı temsil edemez.kuranın gölgesinden istifade edilerek yazılmıştır islami eserler..hiç bir muteber alimin eseri kur'ana zıt değildir.ve hiç bir cemaatin hatası esere eser sahibine yüklenemez...
4-Müslümanlar kardeştir. ayetini yazdım. işin içine antalya girdi.sizin anlayışınız bumu.buysa ben ne diyeyim.bazımız da kürt olması lafını ediyor. islamda ırkcılık yoktur.müslüman itikata bakar irka bakmaz.
tiflisten neden rahatsız olduğunuza bağlıdır..biz müslümanlar kardeşiz,ümmetçiyiz,ırkçı faşist olamayız...
5-süleman h.tunalı hocayıda severim.ama bugünkü sülymancıları sevmem. neden derseniz saptılar.çizgiden uzaklaştılar.ölçüden ayrıldılar.
tunahan konusunda hemfikirim sizle...cemaatinden uzak kalırım...40 oğlum/kızım olsa bi tanesini vermem onlara eğitmek için..
6-imanın 6 şartı vardır.bu şartlar içinde hocaefendilere iman yoktur.hoca efendilerden kim Kur'an ve sünnete göre hareket ederse sever sayarım kim ayrılısa onu sevmem.
anlaştık..
7-sorduğum soruların arkasındayım.
bence ısrar etme
8- Ben kimsenin ilahına birşey demem.ben kendi ilahıma göre ayetlere göre sünnete uymamla emredildim.uyarım uymayanları uyarırım.uymamak için direnmesi beni ilgilendirmez.
anlaştık..
9-meal okumak ayıp mı ? okumamak öğrenmemek ayıptır.seyid kutubun tefsirlerini okuyorum,.elmalı tefsirlerini okuyorum.sünnetle ilgili eserleri okuyarum. saidi nursi hazretlerinin çeşitli fraksiyonlarını araştırıp çalışmalarını gözlüyorum.çevremdeki her islam grubunu inceledim.içlerine girdim..saptıkları yerleri söylersem ayıp mı olur.uyarmak ayıp değildir.Müslüman olmanın kardeş kabul etmenin gereğidir.
yeni bir cemaat sayıca küçük imanca çok büyük cemaat .müslümanlar.... inşallah....
şirk e bulaşmadan gerçekten Allah cc. ve sünnetinin yolunda .Ben de onlardanım........içlerinde çok büyük alimler var.isimleri yok.ünlü değiller.Allah c.c. indinde gerçekten gerçekten sağlam itikat sahibiler.. inşallah
diğerleri hemen hepsi tağutla işbirliği içinde islama hizmet ettiklerini sanıyor. Allah c.c. amelleri boşa gitti ayetlerini anlamak istemiyor.okumuyor da.

anlaştık..

cümlelerini kurarken yalnış anlaşılmalara izin verme..seni Allah için severim diğer kardeşlerim gibi..
saygılar..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)