Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi eksikakil,Açılış Tarihi:  05 Mayıs 2009 (23:15), Konuya Son Cevap : 22 Temmuz 2014 (02:02). Konuya 49 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Mayıs 2009, 00:11   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart RE: intihar edeceğim gaiba

Arkadaşlar bir dakika lütfen...
Bu arkadaş hepsini okuyamaz, şu an ayet-hadisle de düşüncesini deiştiremezsiniz..
İpleri bikaç dakika bana bırakabilirmisiniz lütfen...
Alt 06 Mayıs 2009, 00:13   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Değerli Eksikakıl...

Her şey bir tarafa...
Mümkünse bana intihar etmek için 10 tane sağlam neden söyleyebilir misiniz ?
Alt 06 Mayıs 2009, 00:19   Mesaj No:13
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eksikakil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7989
Üyelik T.: 05 Mayıs 2009
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı
Değerli Eksikakıl...

Her şey bir tarafa...
Mümkünse bana intihar etmek için 10 tane sağlam neden söyleyebilir misiniz ?
TÜM HAYATIMI ALT ÜST EDECEK, HER ŞEYİMİ KAYBETTİRECEK ÇOK BÜYÜK Bİ HATA YAPTIM.. VE İNANIN OLACAKLARI DÜŞÜNDÜKÇE ÇILDIRACAK GİBİ OLUYRM.. AĞLAMAKTAN DA YORULDUM, ARTIK AĞLAYAMIYRM..
BİR SÜREDİR NE ÇEKTİĞİMİ Bİ BEN BİLİRİM BİR ALLAH.. KİMSE ANLAMASA DA O BENİ ANLAYACAK DİYE UMUYRM.. ANLAYACAK VE BEN YANINA GİTTİĞİMDE BANA MERHAMET EDECEK (EN AZINDAN BUNU DİLİYRM)
Alt 06 Mayıs 2009, 00:22   Mesaj No:14
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Sonuç olarak,
beden Allahın insanoğluna verdiği en büyük emanettir. Bu emaneti, ruh bedenden kişinin kendi müdahalesi olmaksızın ayrılıncaya kadar korumak kişi üzerinde farzdır mecburdur korumaya.
Bunun için de, kişinin psikolojk sıkıntılara bunalımlara sıkıntılara sonuna kadar sabır göstermesi Allahın emridir.
Aksi halde intihar etmekle dünyevî sıkıntı ve problemlerini çözeceğini düşünüyorsanız, öldüğünüzde kabir ve daha sonra ahiret hayatında çok daha büyük sıkıntı ve felaketlerle karşılaşırsınız.
Hayat, en kötü şartlar altında bile güzeldir. Çünkü, ruh bedende kaldıkça Allah'tan ümit kesilmez. Her geceden sonra gündüz, her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. Kulun Allah'a yönelmesi ve O'ndan yardım istemesi, sıkıntı ve problemlerin çözümünün başlangıç noktasını teşkil eder.
Allah umulmayan, beklenmeyen yer ve yönlerden kolaylıklar ihsan eder. Çünkü O'nun her şeye gücü yeter. O'na dayanan da güç kazanır.
sakın ola aldanmayınız...diş ağrısına dayanamayıp kalbinizi parçaalamaya çalışan kişi durumuna düşersiniz.
sıkıntı ve sorunlarınızn size verdiği ağır işkenceden kurtuluş olarak pireden kurtulmak için yorganı yakmaya benzer..
profilimden msn mi eklerseniz sizinle sohbet edebiliriz...
sonra intihar edersiniz olurmu ..?
Alt 06 Mayıs 2009, 00:24   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Birincisi, aglamak çözüm değil
İkincisi ; İntihar hiç çözüm değil;
Üçüncüsü : Her ne hata yaptı isen , o hatanın telafisi mümkündür. İmkansız değildir. Çözüm muhakkak vardır. Ama çözmek için anlatmak gerekir. Anlatmayı dene ki biz de size bir çıkış yolu sunalım, nasılsa kim oldugunuzu bilmiyoruz, adınızı sanınızı bilmiiyoruz. öğrenmemize de gerek yok.. sadece bize o hatayı anlat, biz de sana çözüm yolunu bulalım ne dersin arkadaşım ?
Alt 06 Mayıs 2009, 00:28   Mesaj No:16
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı
Sonuç olarak,
beden Allahın insanoğluna verdiği en büyük emanettir. Bu emaneti, ruh bedenden kişinin kendi müdahalesi olmaksızın ayrılıncaya kadar korumak kişi üzerinde farzdır mecburdur korumaya.
Bunun için de, kişinin psikolojk sıkıntılara bunalımlara sıkıntılara sonuna kadar sabır göstermesi Allahın emridir.
Aksi halde intihar etmekle dünyevî sıkıntı ve problemlerini çözeceğini düşünüyorsanız, öldüğünüzde kabir ve daha sonra ahiret hayatında çok daha büyük sıkıntı ve felaketlerle karşılaşırsınız.
Hayat, en kötü şartlar altında bile güzeldir. Çünkü, ruh bedende kaldıkça Allah'tan ümit kesilmez. Her geceden sonra gündüz, her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. Kulun Allah'a yönelmesi ve O'ndan yardım istemesi, sıkıntı ve problemlerin çözümünün başlangıç noktasını teşkil eder.
Allah umulmayan, beklenmeyen yer ve yönlerden kolaylıklar ihsan eder. Çünkü O'nun her şeye gücü yeter. O'na dayanan da güç kazanır.
sakın ola aldanmayınız...diş ağrısına dayanamayıp kalbinizi parçaalamaya çalışan kişi durumuna düşersiniz.
sıkıntı ve sorunlarınızn size verdiği ağır işkenceden kurtuluş olarak pireden kurtulmak için yorganı yakmaya benzer..
profilimden msn mi eklerseniz sizinle sohbet edebiliriz...
sonra intihar edersiniz olurmu ..?
ÇOK ÖNEMLİ Bİ ŞEYİ UNUTUYRSUNUZ! ALLAH BU İNSANLAR KADAR ZALİM VE MERHAMETSİZ DEĞİL.. BİRAZ DAHA DÜŞÜNMEYE İHTİYACIM VAR.. MSN'NİZİ BİKAÇ GÜNE KADAR (YAŞIYR OLMAKTA İNAT ETMEYE DEVAM EDERSEM) EKLERİM.. TEŞKKR EDERİM.. ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.. BEN ÇEKİLİYRM BİRAZ GERİLERE ŞİMDİLİK..
Alt 06 Mayıs 2009, 00:31   Mesaj No:17
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Üçüncüsü : Her ne hata yaptı isen , o hatanın telafisi mümkündür. İmkansız değildir. Çözüm muhakkak vardır. Ama çözmek için anlatmak gerekir. Anlatmayı dene ki biz de size bir çıkış yolu sunalım, nasılsa kim oldugunuzu bilmiyoruz, adınızı sanınızı bilmiiyoruz. öğrenmemize de gerek yok.. sadece bize o hatayı anlat, biz de sana çözüm yolunu bulalım ne dersin arkadaşım ?
BU HATANIN TELAFİSİ MÜMKÜN DEĞİL.. AMA DİRENİYRM DAHA ÖLÜME.. BEN DE YAŞAMAYI SEVİYRM AMA İNANIN TEK ÇIKIŞ YOL BU GİBİ GÖRÜNÜYR.. SAOLUN.. UMARIM TEKRAR GRSRZ..
Alt 06 Mayıs 2009, 00:32   Mesaj No:18
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

sizinle sohbet etmekte ne kaybedersin...
dilerseniz telefonla(erkek olmanız kaydıyla) dilerseniz msn ile sohbet edelim...
Alt 06 Mayıs 2009, 00:35   Mesaj No:19
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı
sizinle sohbet etmekte ne kaybedersin...
dilerseniz telefonla(erkek olmanız kaydıyla) dilerseniz msn ile sohbet edelim...
OLABİLİR.. ÇOK SAOLUN ÇABALARINIZ İÇİN.. SİZİN GİBİ İNSANARIN OLDUĞUNU BİLMEK DE GÜZEL.. DEDİĞİM GİBİ AZICIK KENDİMLE KALMAK İSTİYRM.. DAHA SONRA İNŞALLAH..
Alt 06 Mayıs 2009, 00:36   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
eksikakil Üyemizden Alıntı
Alıntı:
BU HATANIN TELAFİSİ MÜMKÜN DEĞİL.. AMA DİRENİYRM DAHA ÖLÜME.. BEN DE YAŞAMAYI SEVİYRM AMA İNANIN TEK ÇIKIŞ YOL BU GİBİ GÖRÜNÜYR.. SAOLUN.. UMARIM TEKRAR GRSRZ..

Şimdi saglıklı düşünemezsin aziz arkadaşım; daha sağlıklı düşünebildiğinde muhakkak telafisini bulursun.. Tek çıkış yolu ölüm değildir. Nasıl olsa bir gün öleceğiz, hiç olmazsa ölene kadar o hatayı telafi etme şansını ararız değil mi.. Bence çıkmadan önce Abdülmelik agabey ile bir tel görüşmesi yapın ne dersin... Bir şey kaybetmezsin

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)