Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi mehmet akif2,Açılış Tarihi:  14 Şubat 2012 (23:59), Konuya Son Cevap : 15 Şubat 2012 (20:13). Konuya 15 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Şubat 2012, 23:59   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart bana yardım eder misiniz?

bana yardım eder misiniz?

konuyu nereye açacağımı bilemedim ama şuan o kadar bunladım ki ben birincisi sınıf önlisans ilahiyat okuyorum ilk dönem hazır özetler vardı onlara eklemeler yaparak çalışıyordum şimdi özetler eksik ve çalışma yöntemi konusunda tereddüte düştüm ben özet çıkarıp sitede başkaları faydalansın diye yayınlıyorum şimdi özet çıkarıp yazmakla uğraşmaktnasa kitaba bakarak altını çizdiklerime mi çalışsam yoksa özeti hem bigisayarda yazıp başka arkadaşlarında faydasına sunsam şimdi tefsir tarihi ve usulü 3. ünite özetini çıkarıyorum ama o kadar strese girdim ki konuları çalışmayı sınava kadar yetiştiremezsem

sanırım benim hem tecrübeli arkadaşlardan çalışma yöntemi öğrenmem hem de motivasyona ihtiyacım var gerçekten bunalmasam sizlerinde kafasını şişirmezdim

Konu Sahibi mehmet akif2 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Sevgililer Günü Serbest Kürsü gün ışığı 3 1345 15 Şubat 2019 08:19
Azılı bir müşrik "Nadr bin Hâris" Kur'an Kıssaları mehmet akif2 0 1298 06 Ekim 2018 20:18
EBU FÜKEYHE (R.A.) KİMDİR? Ashab-Kiram(r.a) mehmet akif2 0 1318 05 Ekim 2018 19:42
Sayın Mustafa Cilasun için yapılacak hatim :(((((( Taziye-İlan-Selamlaşma nurşen35 28 8364 05 Ekim 2018 17:00
TEVHİDİN DELİLLERİ Akaid mehmet akif2 5 1550 01 Ekim 2018 11:18

Alt 15 Şubat 2012, 00:11   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
Elvin meyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Elvin meyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16640
Üyelik T.: 12 Şubat 2012
Memleket:???
Konular: 11
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: bana yardım eder misiniz?

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
konuyu nereye açacağımı bilemedim ama şuan o kadar bunladım ki ben birincisi sınıf önlisans ilahiyat okuyorum ilk dönem hazır özetler vardı onlara eklemeler yaparak çalışıyordum şimdi özetler eksik ve çalışma yöntemi konusunda tereddüte düştüm ben özet çıkarıp sitede başkaları faydalansın diye yayınlıyorum şimdi özet çıkarıp yazmakla uğraşmaktnasa kitaba bakarak altını çizdiklerime mi çalışsam yoksa özeti hem bigisayarda yazıp başka arkadaşlarında faydasına sunsam şimdi tefsir tarihi ve usulü 3. ünite özetini çıkarıyorum ama o kadar strese girdim ki konuları çalışmayı sınava kadar yetiştiremezsem

sanırım benim hem tecrübeli arkadaşlardan çalışma yöntemi öğrenmem hem de motivasyona ihtiyacım var gerçekten bunalmasam sizlerinde kafasını şişirmezdim
çalışma yöntemi hakkında bişey söyleyemem ama senin çkardığın özetler paylaştığın sorular inan bize o kadar çok faydalı oluyar ki aynı zaman da bizlere verdiğin manevi destek motivasyonlar inan gıyabında aldığın dualar sayesinde emin ol çok daha kısa sürede bitireceksin 2. sınıftaki arkadaşlar 1.sınıfta ki notlarını paylaşsalar nasıl olur ?nacizane bir öneri ?

Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar.

Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır.

Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.”
Alt 15 Şubat 2012, 00:14   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

evet haklısın elvin meyra ama acaba ellerinde kaynakları varmıdır bakalım belki burayı 2. sınıf öğrencisi ve mezun olan arkadaşlar uğrar
Alt 15 Şubat 2012, 00:17   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

iyi dileklerin için teşekkür ederim sanırım misafir davet edeceğim ve kayıt yaptıracağım diye derse bu ara çok iyi çalışamadım diye yetiştirememek ve sınavda başarısız olma korkusu sardı
Alt 15 Şubat 2012, 12:20   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

akif kardeşim zannediyorsam milena arkadaşımız 2.sınıfta
onunda özet çıkarma noktasında maşallahı var
önceki senelerdeki ismi ecrin idi biraz araştırma yaparsAN SİTEDEKİ ÇOĞU ÖZETLERİ O ÇIKARMIŞ NASIL ÇIKARDIĞINI BİLMİYORUM ONA MESAJ ATIP ÖĞRENEBİLİRSİN
aynı zaman da sitedeki yazarımızdır
MERVE DEMİR DİR kendileri
Alt 15 Şubat 2012, 12:41   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

talibetün benim sorunum özet çıkarmak değil acaba özet yazarak vakit kaybı olup sınavda başarısız olurmuyum dedim birde tecrübeli kişilerden çalışma yöntmeini sordum dün akşam konulara baktıkça bunaldım strese girdim
Alt 15 Şubat 2012, 12:42   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

sistem o kadar çok değiştiki 2 sene önce ilahiyatta okuyan kişiler bizim gördüğümüz dersleri görmemiş
Alt 15 Şubat 2012, 12:52   Mesaj No:8
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

bir insana yapılacak en büyük kötülük ;" yapamazsın,başaramazsın" cümleleridir herhalde.."yapamam başaramam" diyenlerinde en büyük düşmanı kendisidir...
moralinizi asla bozmamalısınız,tökezlesenizde yılmamalısınız direnmelisiniz.merve hanım 16-17 yaşlarında medinewebe gelmişti..uzun süre yöneticilik yaptı burda..medineweb hemen hemen onun emeklerinin ürünüdür diyebilirim.kendisi ticaret lisesi mezunu..yalnış duymadınız.ilahiyat okumasını tavsiye ettik.arapça bilmez tek kelime.nasıl yapacam diye önceleri ürktü tırstı..ama çok azimli ve zeki..geçen sene sizin okuduğunuz ilahiyattan onur belgesi aldı ikinci sınıf arapçası çok ağır bir ders..temeli olmayan için kabustur.ve 80 almış geçen sınavda..ve bu cadı 2 ay sonra kuran kursu öğretmenliği için yeterlilik sınavına hazırlanıyor.başaracağına da kuşku duymam inşaallah başaracaktır.bir kaç aydır tefsir derslerini alıyor.tayyıp erdoğan deyımıyle nereden nereye
velhasıl yapamam edemem başaramam diyenler kendilerine ihanet ediyorlar.oturun çalışın,direnin,moralinizi bozmayın,sonuçta tebessüm vardır inşaallah.
özetlerinizi çıkarın,buraya verin.hem bu kalıcı olur hemde arkadaşlarınıza da faydası olur.unutmayın 50 kez okumak ile bir kez yazmak aynı kaliteye denk gelir.yani yazmak kalıcıdır beyınde.iş bölümü yapabilirsiniz..her birinize bir ders düşmez.dersi alan kardeşimiz o dersi didik didik etmeli özetini çıkarmalı,buraya asmalı.faydasını göreceksiniz..
saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 15 Şubat 2012, 13:18   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Hocam bir ayrıntıyı unutmuş Merve kızımız yoğun bir tempo ile özel bir hastanede çalışıyor. Bunu belirtmek istedim siz evliyiz çocugumuz var fln diyeceksiniz belki... başarmak isteyene bahane yok yapmazsın diyenlere inat o diplomayı almak şart oldu.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 15 Şubat 2012, 15:25   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

alkışlarımız merve demire

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)