Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  15 Eylül 2014 (20:17), Konuya Son Cevap : 07 Mart 2021 (19:58). Konuya 47 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı52Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2014, 21:11   Mesaj No:21
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Hanımımı Sevemedim

Alıntı:
Molla Kasım Üyemizden Alıntı Mesajı göster
herkes takılmış boşanmaya. Adamı suçlamaya. Ana avrat küfür etmedikleri kalmış adama.
yavvv durun bi.islamda taadudu zevcad yok mu? Allahın helal kıldığını kim haram edebilir. Kimin haddine !
birisi demiş boşasan öbür dünyada görürsün
ya bi sus bari alim sansınlar.ne boşamada nede taadudu zevcad konusunda öbür dünyada görürsün diyen ayete nassa rastlamadım.
soru soran arkadaşa cevabım ;
arkadaşım hanımların fiziği aynıdır. Enine boyuna fark var o kadar. Çirkin kadın yok. Her kadının kendine göre bir cazibesi vardır. Bence hanımın ananla uğraşa uğraşa kendine zaman ayıramamıştır. Kendine bakma zamanı hevesi olsa sorun kalmayacaktır. En iyisi anana bir bakıcı bul hanımın da sana zaman ayırabilsin. Gör o zaman hanımın nasıl fiziği kimyası biyolojisi psikolojisi düzelir.

bu deneyde olmazsa 4 e kadar yolun var.para varmı onu söyle

Alt 17 Eylül 2014, 21:34   Mesaj No:22
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Evlilikte Allah ın ayetlerindendir.

Bunun içindirki,insanlar evliliğide iyi anlamak ve doğru yaşamak için,yine ayetlere,yani Allah ın sözlerine,baş vurmalıdırlar ki evliliğin nasıl bi imtihan ve bu imtihanda nasıl bi yol izlerlerse,doğru anlayıp,doğru yaşayabilir ve yaşarlar.

Her insanın imtihanıda farklı,farklıdır.

Evet bununla birlikte,yukarda evlenmiş ama hoşlanmadığı biriyleevli olduğu için sıkıntılar,sıkılmalar [ yaşadığını] yaşayan kişinin bu evliliği Allah merkezli nasıl anlamalı ve nasıl yaşamalı ki doğru olsun...

Bunun hakkında iki ayete çok dikkat etmek lazım yani kişinin HOŞUNA GİDEN VE HOŞUNA GİTMEYENLE ALAKALI iki ayet.,bu ayetlerin biri bakara süresinde geçer,

Bakara süresi.216.................Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

nisa süresi......................................Eğer onlardan hoşlanmazsanız (biliniz ki) Allah'ın hakkınızda çok hayırlı kılacağı bir şeyden de hoşlanmamış olabilirsiniz.

Her evlenen insan eşini severek almadığı gibi,her severek evlenen kişinin bu sevgisi devam etmeyede biliyor..Bunun bi imtihan olduğunu ve Allahtan yardımla bunun üstesinden rahatlıkla gelinebilir.tabiki bu iş öyle bi anda okus pokuslada olmaz,Allah insanların kalplerii birbirine ısındırıp,birbirini sevmeyen düşmanlık besleyeleri n bile kalbini birbirine ısındırmış ve birbirleriyle kenetlendirmiştir.

Bu durum bu kişinin imtihanıdır,Allah tan gelen bu imtihanı kazanmak için yine Allah ın dediği gibi,yaparsa- yapanlar başarıya ulaşabilirler.

İnşaAllah bu kişide hakkıyla,Allah ı tevhid eder ve bu imtihanıda ona kolaylaşır.ve Allah ın ona hayır sakladığı,hayır barındırdığı bi duruma koyar...
Mihrinaz beğendi.
Alt 17 Eylül 2014, 23:51   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Oncelikle biz cehennem cennet kelami etmedik neyse
Biz buna benzer olay yasadk biliyorum cikmaz sokak amcam babaannemin zoryla kisa ve sisman bir hanmla zorla evlendirildi amcam uzun noylu yakisikliydi rahmetli anlasamadilar hic amcam sevmedi de bosayamadida fakat baska kadin vardi en son cok iyi geciniyorlardi rahmetli oldu yengem hala yas tutyor 5 sene oldu kadin 2gozu 2cesme
Aradaki zitlik ne kadar bu onmli eger adile nasit ile tarik akan gibi ise durum aldatma ve zina ile bitiuor eger uyumsuzluk az ise ben fazla odugunu dusunmuyorum cok zor bi durum insaallah rabbim aise annemizle efendimiz sav kor dugum gibi sevgi saygi verir ailemiz enkutsal hazinedir rabbim ailemiz ve malimiz evladimiz ile sinayacakbunlar imtihan rabbim kazsnmayi nasip etsin amin

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 17 Eylül 2014, 23:54   Mesaj No:24
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yunus Emre demiş ki:
Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme
Seni sîgaya çeken bir Molla Kasım gelir

Şimdi bizim de bir Molla Kasımımız mı oldu?

Molla Kasım, biz size demoklesin kılıcını göstermedik. Sadece size ayna tuttuk. Cevabımızdan rahatsız olduysanız üslubunuzu düzeltin. Küfrü andıran konuşmalardan sakının...kimseye-söyleme000

Lütfen...

Sizleri seviyoruz.

Kedi dilini ısırsın demişsin yadüşünceli000... Ben de şey diyeyim: ''Ayağının küçük parmağını kapılara çarpasın.''

Böylelikle ödeşelim...
O kuculk parmak ne cok acir basima cok gelir
su damlası beğendi.

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 19 Eylül 2014, 16:40   Mesaj No:25
Durumu:Molla Kasım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 45149
Üyelik T.: 14 Eylül 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdir Et:

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kedi dilini ısırsın demişsin yadüşünceli000... Ben de şey diyeyim: ''Ayağının küçük parmağını kapılara çarpasın.''

Böylelikle ödeşelim...

uffff fetonun bedduasından daha kötü bu yaw içim cız etti
Alt 19 Eylül 2014, 20:52   Mesaj No:26
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Birde amcamin kizi ile bole bir durum yasadik ilk kocasi cok aksi ve cimriydi cocuguda kalbi delik oglu vardi bosandilar allah cc kimseye yasatmasin cok zorlukk fakirlik cektiler sonunda biri ile evlenmis babasi yasinda adam ustelik hiristiyan almanyada ev almis araba almis ona allah razi olsun diyor ablam kimseye-söyleme000

Alt 20 Eylül 2014, 03:32   Mesaj No:27
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:

bizim ibadetlerden kopuk yaşayışımızın sonucunda ve televizyon rollerine büründüğümüz bir hayatta bunların olmasını çok üzülerek söylüyorum normal karşılar olduk...bunu espiri haline bile getirdik

nefsimiz çok sever kinlenmeyi ,inad etmeyi de bir türlü sevemez sabretmeyi...zaten sabredebilseydik bu konuları konuşmaktan da haya eder olurdukuzgn

ailede önemli olan namaz ve kuran bunlar olursa ancak o evde huzur olur..yaşantımız içerisinde bazen istediklerimiz dışındaki olaylarla değişik şekillerde imtihan ediliyoruz..sizin imtihanınız da eşiniz neden eşinizin varsayarak söylüyorum fiziğinin düzeltilebilir sorun olduğunu düşünerekten imtihanınızı kazanma yoluna gitmiyorsunuz...kaybedenlerden olma yolunda bahaneler üretiyorsunuz...

diyelim ki fiziği gerçekten sorun .....neden dış güzelliğini o kişinin iç güzelliğinde aramıyorsunuz...ya da güzelliğini göremeyen gözlerinizi açmıyorsunuz?belki de o kişide gördüğünüz kusur kendi nefsiniz...

istediğimiz nefsimize hoş gelen olaylarla karşılaştığımız zaman genelde çevremize teşekkür ederiz yada kendimizle övünürüz ama şükür çok kere etmek aklımıza bile gelmez....

istemediğimiz bir olayla karşılaştığımızda da aynı şekilde ya karşı tarafı suçlarız (anne-baba)ya kendimizi ya da yaşantımızı bu durumda da hiç aklımıza gelmez Rabbimizin verdiğine bir tür isyan ettiğimizi yani yine şükretmediğimiz hal çıkar ortaya Allah korusun....

inşallah Rabbimin rızasına aykırı yaşayış tarzından uzak aile mutluluğu versin hepimize...amin.

En güzel dünya nimeti insanın sahip olabileceği nimetlerin en hayırlısı: Zikreden dil şükreden kalp ve insanın iman doğrultusunda (müslümanca) yaşamasına yardımcı olan kadındır. (Tirmizî, Birr 13)

Mihrinaz beğendi.
Alt 21 Eylül 2014, 13:45   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
Molla Kasım Üyemizden Alıntı Mesajı göster
uffff fetonun bedduasından daha kötü bu yaw içim cız etti
Alt 10 Ekim 2014, 00:33   Mesaj No:29
Medineweb Üyesi
ceydanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ceydanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21265
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:1
Memleket:ankara
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

eğer evliliğinizi kaderiniz yaradandan gelen bir imtihan olarak görüyorsanız bize yakışan allahtan gelene şikayet etmeden teslim olmaktır

yok kendi kararınız olarak görüyorsanız kararınız yanlşda olsa sahip çıkmalısınız reşitsiniz sonuçta yok istememiştim olmaz

ben oğluma kazak alamıyorum birde benim istediğim kızı alacak kendinizi kandırmayın ...... oğlum 12 yaşında
Alt 10 Ekim 2014, 09:41   Mesaj No:30
Medineweb Emekdarı
azranur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:azranur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36715
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:7
Memleket:Şehr-i VAN
Konular: 20
Beğenildi:61
Beğendi:172
Takdir Et:

ben yeni okudum yazıyı, beyefendi ne karar vermiş merak ettim doğrusu.düşünceli000
bence burda bişeyler yapması gereken,birazda hanımıdır.
Esma_Nur ve Mihrinaz beğendiler.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.