Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  15 Eylül 2014 (20:17), Konuya Son Cevap : 07 Mart 2021 (19:58). Konuya 47 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı52Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Şubat 2021, 09:12   Mesaj No:41
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nebevi Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 329
Beğenildi:1751
Beğendi:1021
Takdirleri:13102
Takdir Et:

Filistin kardesim konuyu çok güzel özetlemiş. Allah razı olsun
Alt 28 Şubat 2021, 15:07   Mesaj No:42
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Filistin kardeşime maşaAllah diyorum.evet aynı olayları biz yaşadık.amcamın kızı hem kendinden büyük sakat çirkin adamla evliydi (fakat zengindi) annesi yatalak diye evlenmiş annesi ölünce amcamın kızını boşadı sebep miras almasın diye zaten gözü toprağa bakıyor adamın Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın.amcam yengem ölünce o kızcağıza almanyada demekki kendine göre aile bulmaya çalıştı kimbilir

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 28 Şubat 2021, 23:52   Mesaj No:43
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Filistin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
>>>>Yukarıdaki soruyu erkek değil de bir kadın sorsa???? ey Muallime hoca ve ey ahaliii duyduk duymayın demeyiiiin!!!! Kocam aslında fena değil evimi anamı babamı beni çocuklarımı idare ediyor,ama ben onun fiziğini ve bir çok şeyleri dert ediyorum, bir türlü sevemedim, içim ısınmadı, meselaaa sokakta tükürüyor. Yatakta horluyor. Sofrada havlıyor. Yolculukta aşağılıyor. Elmanın diğer yarısı değilsin armutsun. beğenmiyorsan anana gittt. evlenirim haaa. şikayet türünden bir soru sorsa yapsa????? ben alıntıda parantez açtım erkeğe geberrrr diyebildim.

>>>>Merak ediyorum ???? Bu kadına neler sayardınız neler? Aşağılamak mı??? Kötü kadın yaftası mı??? Sülalesine tükürüüüüm basitliği mı???

>>>>Yoksa şöyle mi ikna ederiz. Ey kadın seni anlıyorum haklısın. Sende insansın. Sevmek zorla olmaz. Fedakârlık yap çocuk var ortada. Sen aslında iyi insansın. Bak adam nafakanı sağlıyor. İyi biri aslında diyorsun. Fiziğini o seçmedi Allah ile mi mücadele yapıyorsun. Bazı kütü huyları tamir ile izale edilebilir. Kocanı da getir ona da diyeceklerim olacak. mııııııııııı dersiniz????

>>>>lütfen iman ettiğimiz Allah hatırına cevap verilsin.(Nahl 90. ayetin ilk kelimeleri ip ucu)

Muznib Kul
Sevgili Filistin soruyu tersten okutup ince bir zeka ile konuya takla attırdin.)) Konu sahibinin buna cevabı ne olurdu acaba?

Kuranin en kapsamlı ayeti, sosyal içeriklerinin bizzatihi önemli olduğu adalet ve ihsanla gelmişsin. Eşitlik mi denge mi? Bazen fedakarlık adaletten de üstün bir erdem olabilir mi? Toplumsal hayatta hangisi daha onceliklidir?

Adaleti eşitlik; ihsanı alabildigince fedakarlık, ödün verme yıpranma eldekine tahammül sabır diye algılayan bir kadın böylesi bir profilden hayatta şikayetçi olamaz. Kadın iknadir buna herşeyden önce.

Heleki böyle bir şikayette bulunacak olsun ;

İckisi yok,kumar yok şükür de otur. Hem adamı adam edecek olan kadındır kadın.Her kadın heykeltraş ve marangoz olarak doğduğu için kütük, mermer, beton hepsini traslasin yontsun dursun kimin umuru.Zaten ebesi neneside öyleydi. Kaçınılmaz gerçeği yani.

2.Fıtrat devreye giriyor. Kadını fizik ve cazibe merkezi gören adam için bakımsız eş sevmeme sebebi iken
Erkegi güç, güven merkezi gören kadın için o sevimsizlikler,kabalıklar katlanma sebebi. Bu yüzden kadının horlayan homurdayan organizma olarak yaşayan bi adamla sorunu yok) Horlayan bi kadın ise boşanma sebebidir.)
Kadın bağlanma, dayanma, güven; adam bakımli kadın, karnım doysun derdinde
Her durumda adamda meymenet olmasada kusurlu, kendini beğendiremediyse de kusurlu.

Ama bitti o devirler. Çatık kaşlı O adamlar pembe terlik giyiyorlar, iş yerlerinde mesailerinin çoğunu bebeklerinin kakasının rengini konuşarak geçiriyorlar. Anaları horultulu gürtülü kocalara tahammül ediyor babaları yatalak anama baksın diye evleniyorlardı. Şimdi evlat Mars'tan huzurevi rezerve ettiriyor. Gözüm görmesin yani.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 28 Şubat 2021, 23:58   Mesaj No:44
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Filistin kardeşime maşaAllah diyorum.evet aynı olayları biz yaşadık.amcamın kızı hem kendinden büyük sakat çirkin adamla evliydi (fakat zengindi) annesi yatalak diye evlenmiş annesi ölünce amcamın kızını boşadı sebep miras almasın diye zaten gözü toprağa bakıyor adamın Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın.amcam yengem ölünce o kızcağıza almanyada demekki kendine göre aile bulmaya çalıştı kimbilir
Allahın kulu, böylesini duyunca insanın yüreği sıkışıyor Rabbim kimseyi kula boyun eğmek, minnet etmek zorunda bırakmasın. Böylesi imtihan etmesin.

Alt 04 Mart 2021, 19:42   Mesaj No:45
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Filistin soruyu tersten okutup ince bir zeka ile konuya takla attırdin.)) Konu sahibinin buna cevabı ne olurdu acaba?

Kuranin en kapsamlı ayeti, sosyal içeriklerinin bizzatihi önemli olduğu adalet ve ihsanla gelmişsin. Eşitlik mi denge mi? Bazen fedakarlık adaletten de üstün bir erdem olabilir mi? Toplumsal hayatta hangisi daha onceliklidir?

Adaleti eşitlik; ihsanı alabildigince fedakarlık, ödün verme yıpranma eldekine tahammül sabır diye algılayan bir kadın böylesi bir profilden hayatta şikayetçi olamaz. Kadın iknadir buna herşeyden önce.

Heleki böyle bir şikayette bulunacak olsun ;

İckisi yok,kumar yok şükür de otur. Hem adamı adam edecek olan kadındır kadın.Her kadın heykeltraş ve marangoz olarak doğduğu için kütük, mermer, beton hepsini traslasin yontsun dursun kimin umuru.Zaten ebesi neneside öyleydi. Kaçınılmaz gerçeği yani.

2.Fıtrat devreye giriyor. Kadını fizik ve cazibe merkezi gören adam için bakımsız eş sevmeme sebebi iken
Erkegi güç, güven merkezi gören kadın için o sevimsizlikler,kabalıklar katlanma sebebi. Bu yüzden kadının horlayan homurdayan organizma olarak yaşayan bi adamla sorunu yok) Horlayan bi kadın ise boşanma sebebidir.)
Kadın bağlanma, dayanma, güven; adam bakımli kadın, karnım doysun derdinde
Her durumda adamda meymenet olmasada kusurlu, kendini beğendiremediyse de kusurlu.

Ama bitti o devirler. Çatık kaşlı O adamlar pembe terlik giyiyorlar, iş yerlerinde mesailerinin çoğunu bebeklerinin kakasının rengini konuşarak geçiriyorlar. Anaları horultulu gürtülü kocalara tahammül ediyor babaları yatalak anama baksın diye evleniyorlardı. Şimdi evlat Mars'tan huzurevi rezerve ettiriyor. Gözüm görmesin yani.

Ey ricaller nisalardan sizlere mesaj var
>>>>Karalar bağlayan cümlelerin kaderimiz değildir çünkü yok öyle bir yağma
>>>>Herkes görevini ve haddini bilmeli.

>>>>Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım adlı istiklal ve istikbal marşım var.>>

>>>>Bir adım iyi ol beş adım iyileşiriz. Bir adım kötü ol kafanın tam ortasına>>

>>>>Can dersen Kurban oluruz. Cin dersen isyan var

>>>>Dediklerimiz kafanıza yattı ise buyur>>

>>>>Dediklerimiz kafanıza yatmadı ise topunuzu >>
Alt 04 Mart 2021, 22:44   Mesaj No:46
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Filistin çok hazırlıklı gelmişsin, slogan, pankart, marşlar.))) burdan sana ekmek çıkmaz bilesin.)) Gaza geldin cemiyeti nisa direnişine çevirdin. Sen diren.)) Benim beyim izin vermiyor.))))

Evet bencede herkes yerini haddini bilmeli aile içinde.
Sağlıksız zeminlerde kurulan evlilikler malesef çoğu zaman aile ve yuva olmaya yetmiyor. Konu bağlamında bizim fikirlerimizde genelin fikri değil sadece kendi tecrübe,bakış açımiz,yaşanmışliklardan çıkarım.

Sevgili Muallime, eğitimci olması sebebiyle; Kaç gelini,kaç kaynanayi,kaç eşi, kaç genç kızı dinledi kimbilir? Onlara bizim gibi cevap verdiğini düşünsene))Tedavi yok, pansuman yok uzvu kes at.)) Derler ya bekara boşamak kolay diye. Bizdeki de o hesap. Başa gelen..Çekilen..Karşıdan görünen...

Rabbim sağlıklı zihin nasibetsin. Yoksa "annem istedi, akraba olsun, ayağımı uzatıp oturayım, el olmasın" düşüncelerine gençleri alet etmesinler. Yazık oluyor. Her yönüyle hem de...
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Alt 07 Mart 2021, 16:12   Mesaj No:47
Lubab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lubab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61865
Üyelik T.: 12 Eylül 2020
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:

"Fena biri değil ama fiziğini sevmiyorum" diyor. .Kimbilir eşinin ne güzel hasletleri vardır fakat güzelliğe takılmış.Bu zamanda yatalak kayınvalideye bakan gelin Subhanallah.
Esasında çağın vebasına yakalanmış fani. Bu zihinlerin dayattığı, kadınların fabrikadan çıkmış gibi tıpa tıp birbirine banzemek için, plastik cerrah kliniklerinin önünde kuyruk olduğu güzellik hastalığı..
Açıkçası saliha insanlar olursa iki taraf birbirini tanımasa bile seveceğini düşüyorum.Eşin sevgilin olsun mantığı. Tabii nefs yönetimi ele geçirip Nemrut gibi haşa ben yaşatırım ben öldürürüm diyorsa istisna. Göz açıp kapayıncaya kadar nefsimize bırakmasın ve sadece nefsi için yaşayan insanlardan uzak eylesin.
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.
Alt 07 Mart 2021, 19:58   Mesaj No:48
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Gariban kadın yüklenmiş yükü, sevimli ol kendine bak vs.. zorlamanın alemi yok sevmeyince olmaz kadın cnm dese karşı taraf canın çıksın anlar bu durumda uzatmanın alemi yok! Ölmüş insana kalp msajı yapmaya benzer.. Bedia hocamızın tutumuna saygı duyarım boşa gitsin diyemez toparlamaya çalışır ilk etapda.. Mutsuz ortamda büyüyen o kız çocuğu ilerde nasıl bir eş anne olur? Mutsuz çiftlerin evliliği ilerde bir çok kişinin mutsuzluğuna gebedir.. Nacizane
su damlası beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.