Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi MİSİ,Açılış Tarihi:  15 Şubat 2009 (23:02), Konuya Son Cevap : 16 Şubat 2009 (13:08). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Şubat 2009, 23:02   Mesaj No:1
Durumu:MİSİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7049
Üyelik T.: 13 Şubat 2009
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart DİNİMİZCE SAKINCALI MESLEKLER VARMI?

DİNİMİZCE SAKINCALI MESLEKLER VARMI?

ARKADAŞLAR BEN ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLANIYORUM VE 4 YILDIR HEP AVUKAT OLMAK İSTEMİŞİMDİR AMA İSTEMEZ OLSAYDIM PİŞMAN ETTİLER . AVUKATLIK DİNİMİZCE SAKINCALIYMIŞ PARA İÇİN YALAN SÖYLÜYOMUŞ CENNETTE YERİ OLMAYAN 3 KİŞİ VARMIŞ BUNLARDAN BİRİDE AVUKATLARMIŞ ARKADAŞLAR BU KONUDA YARDIMINIZI BEKLİORUM SİZDEMİ ÖYLE DÜŞÜNÜOSUNUZ ? BEN ÖLE DÜŞÜNMÜYORUM AMA BU BENİM ELİMDE HAKSIZ YERE KİMSEYİ SAVUNMAZSAM HALLEDİCEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM AMA ÇEVRAMDEKİ İNSANLARSAN ETKİLENİYORUM BİDE SİZDEN RİCAM BANA DUA EDREMİSİNİZ SINAV İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Konu Sahibi MİSİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
DİNİMİZCE SAKINCALI MESLEKLER VARMI? Soru Cevap Arşivi NUR 2 2321 15 Şubat 2009 23:02
Bunlardan hangisi şehit Soru Cevap Arşivi AŞK'ÜL İSLAM 1 1651 15 Şubat 2009 19:43

Alt 16 Şubat 2009, 01:55   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:14
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart Cvp: DİNİMİZCE SAKINCALI MESLEKLER VARMI?

Avukatlık diğer mesleklerden çok farklı değil, belki daha dikkat edilmesi gereken bir meslek diyebiliriz.
Avukat bile bile haksızı savunursa bu vebal olur.
Ancak avukatların haksızı savunması, öğretmenlerin çocuklara materyalizm öğretmesi, doktorların hastaları para uğruna öldürmesi, mühendislerin malzmeden çalınmasına göz yumup binaların zayıf yapılmalarına sebebiyet vermesi, tücarların terazide hile yapması, çiftçilerin iyi ürün ile kötü ürünü bir birine karıştırıp satması vs vs vs ile aynı anlamı içerir.
Her iş alanı iki yönlüdür. ya erdemli bir şekilde çalışılır yada manevi değerler para uğruna satılır.
Eğer bir avukat çocuk tacizcilerini savunmayı red edebilecekse sorun yok demektir. Ancak hukuk sisteminin islami olmadığınıda göz önünde bulundurmak gerekir, bu açıdan avukatlık diğer mezleklere göre biraz daha zahmetlidir.
Alt 16 Şubat 2009, 13:08   Mesaj No:3

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: DİNİMİZCE SAKINCALI MESLEKLER VARMI?

Kardeş, her meslek doğru yerine getirilmezse dinimize göre sakıncalıdır.Bir de bir şey duymuşsun, cennette yeri olmayan 3 kimseden biri avukatlardır diye..Böyle bir söyleme ben hiç bir kaynakta rastlamadım.Ama şu var, yalan yere şahitlik yapmak, adaletle hükmetmemek en büyük günahlardandır.Ona bakarsan, hakkı söyleyip te onu yapmayan alimler cehennemdedir.Ne demek istediğimi anlamışsındır yani..

Mesleğini hakkıyla yerine getirrisen bu Allah' ın da hoşnut olacağı bir davranıştır.Çünkü Allah işinde düzgün olanları sever.

Sen sınavına iyi çalış, ve avukatlığı kazanırsan da bunları ömrün boyunca aklından çıkarma kardeşim, kolay gelsin, Allah zihin açıklığı versin..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)