Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Sorularla Esmaül Hüsna

Konu Kimliği: Konu Sahibi Sükutu-Ezber,Açılış Tarihi:  23 Aralık 2019 (00:59), Konuya Son Cevap : 31 Aralık 2019 (14:04). Konuya 44 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı74Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Aralık 2019, 01:21   Mesaj No:41
Durumu:bakiradem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61447
Üyelik T.: 29 Aralık 2019
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

ne kadar güzel. İnsanın ruhu dinleniyor
Alt 31 Aralık 2019, 10:33   Mesaj No:42
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
Sükutu-Ezber Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yaşadığım Ümreyi Esmàül Hüsna ile anlatımım,,, ,,,

Benim için hayaldi ve duamdı özlemdi Kebeye gitmek, herşeyden haberi olan Habir, Alim olan gizli, açık herşeyi bilen,herşeyi işiten Semi' olan Rabbimiz dualarımdan, her hareketimden haberdardı.
El- Vedüd ismiyle Kabeye gitme sevgisini içime koymuştu, Sevilmeye en layık olan Rabbimiz Musavvir ismiyle dünya da herşeye dilediği gibi şekil veren, şekillendirip suret veren kalbime de Kabe sevgisiyle donatmıştı. Dileseydi donatmazdı
Gidenlere söylerdim bizleri de çağırın Kabeye ve Peygamber efendimize çok selam söyleyin diye. , Herşeye şahit olan Şehid bu halime şahitti, biraz zor bir şeydi ben için Kabeyi ziyaret etmek,oysa* azamet sahibi Azim, vardan yok eden dilediğini istediği anda yaratan Halik, kainattaki bütün varlıkların herşeyin değişmesine güçüne yeden Kadir, kullarına karşı ikramı, iyiliği bol olan Berr, istediğini ileri alıp öne geçiren Mukaddim benim de duamın zamanını yaşamaya gelmişti.

Derken bir gün bir akrabam ümreye gidiyoruz sen de gel dedi, herşeyi yapmaya var etmeye, yaratmaya ve olmasına imkan veren Kadir ismiyle ümreye gitme olanağını bana gösterdi Rabbim.

Ben de inşallah olur dedim, Latif olan sonsuz lütüfkar Rabbim bana Kabeyi ziyaret etmenın yolunu Fettah isminin tecellisiyle ve Mucib olan duaları kabul eden, dilekleri, istekleri Kendine samimi yalvaranların dualarını karşılığını veren, Semi' ismiyle duyup, Kerem ismiyle bol cömert kullarına ihsanı bol olan, Rahman olan bana merhamet eden acıyan Rabbimiz duamı kabul etmişti.

Bütün alemlerin tek sahibi Melik olan Rabbimiz bütün evrakları hazırlamam, tamam etmem için bana imkan güç ve kuvvet verdi ve Vekil ismi tecellisiyle işlerimi gördü ve Selam ismiyle işlerime selameti nasip etti.

Ümreye gitme zamanı gelince,Cami' olan Rabbimiz bütün kafileyi bir araya topladı, ilk önce Medineye gittik,
Kabul olan duamı yaşamaya,kendi selamımı Peygamber efendimize söylemeye gittik en çok şükür edilmesi gereken Şekür olan Rabbimize sonsuz şükürler olsun o güzel değerli anı yaşattğı için,
Bizleri 5 gün Rezzak ismiyle Medine de rızıklandırdı,,

5.günün sonunda Mekkeye yola çıktık, bana yolculuk dokunur normalde hemen dualara sarıldım şükürler olsun ki Rabbimiz Latif ismiyle hayırlı gitmeme lütfetti, Müheymin ismi tecellisiyle beni himayesine alıp, Kayyum ismiyle herşeyi ayakta tutan Rabbimiz beni ayakta tuttu ve yolculuğumu hayırla sorunsuz sonuçlandırdı.
Kendine güveneni boş yollamayan hem bana hem bütün yolculara Mu'min ismiyle emniyet verdi,
Lebbeyk sesleriyle ile vardık Mekkeye Selam olan Rabbimiz selamete eriştirmişti bizleri.
Bize Kabeye yürüyün yaklaşınca gözlerinizi kapatın dediler bizde kapattık, açınca gözlerimiz Kabeyi gördü yıllardır namaza durunca hep kıblem kabe, kıblem Kabe dedik, işte o Kabe karşımızda kıblemiz karşımız da, her yer Kabe, Kabe muhteşem, Kabe anlatılmaz gözlerimiz şenlendi Ğaniyy olan Rabbimiz gönlümüze o an sevinç, huzur, mutluluk zenginliğini verdi, Nur ismiyle gözlerimizi Kabenin nuruyla nurlandırdı, bizler de tarif edilemez mutluluk hüzün, sevinç, dilimiz de şükürler Şekur olan az şükre çok veren, Kerim sahibi kullarına çok cömert olan Rabbimize minnettar,

O anları yaşattığı için şükürler olsun, Rabbimiz bize Muhyi ismiyle ümreyi yaşamak için sağlık verdi, o anları görmek için ömür bağışladı,Raşid isminin tecellisiyle o güzel doğru yola gitmem için beni yolladı,, Şafii ismiyle sağlıklı bir şekilde gidip gelmemi nasip etti

Rabbimizin bizlere sunduğu dünya hayatının hikmeklerini düşünmeli, iyi akıl etmeli
Bize göre zor ama Rabbimize göre değil, (kün feyekün) yani ol derse olur çünkü O cc. Sameddir
bizler O'na muhtacız
O Metin'dir hiç bir zaman sarsılmayan
O Vehhab'dır nimeti karşılıksız veren
O Kuddûs'dür bütün hata ve noksanlıklardan münezzeh olan
O Aziz'dir mağlubiyet bilmeyen güçlü tek galip olan
O Müheymin'dir kullarını gözetip koruyan
O Veliyy'dir sevdiği kullarına eden ve iyi kullarına gerçek dost olan
O Allah'tır bütün Esmasını Kendinde toplayan, bizlere Kendini o Esmalarla tanıdan
Yeter ki biz kullar olarak kalben teslimiyet
Yap dediğini yapmak, yasak ettiklerinden kaçınmak sonsuz şekilde güvenelim ve kulluk edelim.

Ümre olsun ve bütün yaşamımız olsun bütün eksikliklerimizi affetsin Tevvab ismiyle bütün tövbelerimizi kabul etsin inşallah.
Ğafur ismiyle bizleri merhametinden, Ğaffar ismiyle bizleri bağışlamasından mahrum bırakmasın inşallah,,,

Varis olup bütün varlığı devam ettiren, mülkün sahibi kalbimizden öyle güzellikleri manaları, İslamı hiç eksik etmesin, Şehit olan Rabbimiz biz kullarının hep hayırlı amellerine şahit olsun inşallah.

Gerçek anlamda Rabbimizin bütün Esmàül Hüsna'sını öğrenip, ne anlama gelip sadece ezbere değil hayatımızın her alanına uygulayıp yaşamayı nasip etsin inşallah inşallah,, çünkü hayatımızın her alanında her anında Rabbimizin Esmasının tecellisi hiç eksik olmaz hep vardır,önemli olan Rabbimizi bilip ona göre yaşamak,,,çokkk çokkk amin amin,,

,,,
Ne kadar güzel ve örnek bir anlatım oldu Allah razı olsun.
su damlası ve Sükutu-Ezber beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 31 Aralık 2019, 10:37   Mesaj No:43
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
bakiradem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ne kadar güzel. İnsanın ruhu dinleniyor
Esma dersleriyle, kalbimize akledebilmeyi, aklımıza fehmedebilmeyi öğretmektir gayretimiz
su damlası ve Sükutu-Ezber beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 31 Aralık 2019, 12:18   Mesaj No:44
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nebevi Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 327
Beğenildi:1742
Beğendi:1021
Takdirleri:12926
Takdir Et:

masallah baarekallah Allahın ısımlerını umreyle ne kadar güzel anlattın kardeşim.
Ruhunda resmen içselleştirmişsin.
Sükutu-Ezber beğendi.
Alt 31 Aralık 2019, 14:04   Mesaj No:45
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Konular: 164
Beğenildi:2512
Beğendi:2831
Takdirleri:9986
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ne kadar güzel ve örnek bir anlatım oldu Allah razı olsun.
Amin amin hepimizden inşallah sayın yöneticim,,
Bizler de Esmàül Hüsna bölümünde böyle bir bölüm açabiliriz o zaman Rabbimizin Esmalarındaki Zatı aklımızda kalır ve daha çok fark ederiz inşallah diyim,,,,
Sağolsun cami hocamız söylemişti Esmaları hayatınızda geçen bir anı bir olayı anlatın diye ben de böyle bir şey yazmaya çalıştım,,,

Hatta diyecektim bu örneği bir bölüm de açarak,,,

Alıntı:
Ebu Ömer Üyemizden Alıntı Mesajı göster
masallah baarekallah Allahın ısımlerını umreyle ne kadar güzel anlattın kardeşim.
Ruhunda resmen içselleştirmişsin.
Teşekkürler abi,,
Aslında daha çok vardır Rabbimizin Esması o anlarda ve her anımızda ilk aklıma gelenleri yazmaya çalıştım,,,,
dürüst olmayı
kendinde barındırır,,,,

*Eyy gönül...!!
yarın Rabbinin huzurunda
nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
bu dünya da ona göre yaşa derim,,,

"Bir Hiç"

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: