Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KUR'ÂN-I KERİM.::. > Kurân-ı Kerîm > Sorularla Sureleri Tanıyalım

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  27 Şubat 2014 (15:17), Konuya Son Cevap : 23 Şubat 2016 (15:36). Konuya 401 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı28Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Nisan 2014, 19:46   Mesaj No:61
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11776
Beğendi:8957
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Standart Cevap: Medineweb Üyeleri Sorularla Sureleri tanıyor :)

hocam bende naçizane fikrimi söylemek isterim..herkese açık olması tabiki hoş olabilir lakin biz bir gurup kurarak bir iradede ortaya koyduk diye düşünüyorum..gurup çalışması yaparken ilgili sureyi aynı titizlikle hazırlanıyoruz..herkese açık hale geldiğinde her bilen bildiğini cevaplayacak ve ,nasılsa cevaplayan çıkar havası oluşacak..buda hep kendi adıma düşünerek söylüyorum titiz bir çalışmayı ortadan kaldıracak..

ilk defa tefsir çalışması ve bu konuda sorular hazırlayıp,aynı titizlilikle cevaplamaya uğraşan birisi olarak söylüyorum..guruba katılmadaki tek sıkıntı nasıl soru hazırlarımsa önceki çalışmalrın buna çok güzel örnek olduğunu düşünüyorum..hepimizin herkesin yapabileceğini gösterdik aslında..Bu çalışma Kuranla aramıza koyduğumuz duvarları yıkmak adına çok önemli..ve bu davete icabet adı gurup olunca değişmemeli diye düşünüyorum..

keşke gurup olalım deyip irade ortaya koyduğumuzda herkes aynı katılımı gösterebilseydi sayımız her geçen gün artsaydı...ben böyle düşünüyorum...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 08 Nisan 2014, 20:24   Mesaj No:62
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Sen de haklısın
Alt 08 Nisan 2014, 20:57   Mesaj No:63
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

grup gruplaşmayı meydana getirir,gruplaşan gruplar diğerleride grup olarak görmeye başlar,anlayacagınız grup,grub sloganlar atılmaya başlar,sonra gruptaki arkadaşı savunmalar başlar sonra ayrımcılık olur,sonra dövüş olur,sonra giden olur,bazılarıda küser niye bizi guba almıyorlar diye münakaşa çıkar ,daha sonra kırgınlık olur grupdan birilerinin konu ve yazışa yorum yapılmaz ve uzar gider uzadıkça uzar sonra bir bakmışssınız ,gruplar fes edilir ))
Alt 08 Nisan 2014, 21:12   Mesaj No:64
Medineweb Emekdarı
azranur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:azranur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36715
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:7
Memleket:Şehr-i VAN
Konular: 20
Beğenildi:61
Beğendi:172
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sen de haklısın
bende grubun dışındakilerin cevap vermemesinden yanayım.bizde katılmamıştık önce cevap veremiyince katılmak zorunda kaldık..bence cevap vermek isteyenler gruba katılsınlar,güzel güzel sorularınıda hazırlayıp bu güzel çalışmadan hakkıyla yararlansınlar.tabi büyüklerim ne karar verirse itiraz etmem
Alt 08 Nisan 2014, 22:35   Mesaj No:65
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster
grup gruplaşmayı meydana getirir,gruplaşan gruplar diğerleride grup olarak görmeye başlar,anlayacagınız grup,grub sloganlar atılmaya başlar,sonra gruptaki arkadaşı savunmalar başlar sonra ayrımcılık olur,sonra dövüş olur,sonra giden olur,bazılarıda küser niye bizi guba almıyorlar diye münakaşa çıkar ,daha sonra kırgınlık olur grupdan birilerinin konu ve yazışa yorum yapılmaz ve uzar gider uzadıkça uzar sonra bir bakmışssınız ,gruplar fes edilir ))

Erkam Turabi kardeşim, iki hafta önce bende senin gibi bu formun özelliğini bilmeden cevap verdiğimde bunun kabul olmayacağını belirttiler. Ancak gruba üye olursam devam edecektim. Bu gruba memnuniyetle katıldım. Bugün seninde verdiğin cevapları görünce bir arkadaşımız daha bizlere katılıyor dedim. Fakat sizden olumlu hiç haber alamadık. Eğer herkese bu forum açık olursa şu anki heyecanı ben yaşayamam. Çünkü; en çabuk cevap vermek için yarışıyoruz. Bu heyecanda küçük bir grupla yaşanır. Birazcıkta bu formun bir özelliği olsun. Bizlerden sonra tekrar bu bölümde hiç yer almamış arkadaşlar bu görevi üstlenirler diye düşünüyorum. Elbette kararı editörlerimiz verecektir. Benim için bu uygulama çok doğru bir karar. Erkam Turabi kardeşim senide aramızda görmekten mutluluk duyarız, lütfen sende katıl. Benim de bu gruba katılmamda öncülük eden Mihrinaz'a teşekkür ediyorum.
Alt 09 Nisan 2014, 14:23   Mesaj No:66
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
eRkam_turabii Üyemizden Alıntı Mesajı göster

o kadar çok grup kelimesini kullanmışsınız ki her kelimeyi grup diye okuyorum artık
öncelikle şunu belirteyim.tefsir grubu oluşturalım diye düşünüp konu açtığımda konuları soru cevap şeklinde açacağımız belli değildi grup oluştuktan sonra böyle bir çalışmanın daha faydalı olacağı düşüncesiyle soru cevap hazırladık..hayr üzere olunca grubun fesedilmeyeceğinden de eminim.tüm surelerimizi tamamlamadan çalışmamıza son verilmemesi temennim Rabbim yardımcımız olsun.

bazıları küser bazıları bizi niye gruba almıyorlar diye münakaşa çıkar demişsiniz..kapımız her üyemize açık..gelmek isteyen olursa ekliyoruz zaten.sayı tamamlandı artık kimseyi almıyoruz diye bişey demedik.katılmak isteyen her üyeyi memnuniyetle ekliyoruz ve temennimizde daha çok katılımın olması

umarım açıklayıcı olmuştur..size tekrar ve son defa soruyorum katılmak isterseniz ekleyelim isminizi
Alt 09 Nisan 2014, 14:23   Mesaj No:67
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ablalarım düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.biraz daha düşünecem bu konuyu sonra kararımızı açıklarım inş.
Alt 09 Nisan 2014, 19:06   Mesaj No:68
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Allah razı olsun böylede takip ederiz inşallah sizlerin çalışmalarından faydalanmak isteyenlerdenim..
Alt 16 Nisan 2014, 18:26   Mesaj No:69
Medineweb Emekdarı
azranur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:azranur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36715
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:7
Memleket:Şehr-i VAN
Konular: 20
Beğenildi:61
Beğendi:172
Takdirleri:10
Takdir Et:

medineweb pazartesi benmi başlıycam,sureme?
Alt 16 Nisan 2014, 18:32   Mesaj No:70
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
azranur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
medineweb pazartesi benmi başlıycam,sureme?

hicr suresi biterse evet abla sen başlayacaksın..tuba ablayla iletişim halinde ol sorularını tamamlayacaksa sen hazırlan bence

Konuyu Toplam 14 Kişi okuyor. (0 Üye ve 14 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: