Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Sükutu-Ezber

Konu Bilgisi: Konu Sahibi Sükutu-Ezber,Açılış Tarihi:  08.Aralık.2016 (19:19), Konuya Son Cevap : 09.Aralık.2016 (21:44). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen mehmet akif2
  • 1 gönderen Sükutu-Ezber
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Alt 08.Aralık.2016, 19:19   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik tarihi: 08.Nisan.2014
Arkadaşları:6
Cinsiyet:
Mesajlar: 1.007
Konular: 89
Beğenildi:1263
Beğendi:1218
Takdirleri:615367
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ÜMMETİN UNUTDUGU ESİR KADIN !!!.....

ÜMMETİN UNUTDUGU ESİR KADIN !!!.....

İŞKENCE GÖRDÜ,
TECAVÜZE UĞRADI,
2 ÇOCUĞUNU KAYBETTİ.
ÜMMETİN UNUTDUGU ESİR KADIN
Dr. Afiye Sıddıki
17 Temmuz 2008, Kabil’in güneyinde bir eyalet başkenti olan Gazni’deki Bazazi Camii’sinde akşam namazlarını kıldıktan sonra evlerine doğru gitmekte olan insanlar cami çıkışında yere yığılmış bir kadın görürler. İnsanlar sırtında küçük bir çantası ve kucağında 12 yaşlarındaki oğluyla yere yığılmış mavi burkalı kadının etrafında bir kalabalık oluştururlar. Fakat o anda kalabalığın arasından biri bunun bir bombalı eylem olabileceğini, burkalı kadının altında bomba olabileceğini ileri sürerek polis çağırır.
Kısa bir süre sonra 11,000 kilometro uzakta Washington’daki FBI karargahının telefonu çalar. Telefonu açan şahıs “Hı hı” dedikten sonra önünde duran listeden Afiye Sıddıki ismini bulur ve üzerine çarpı atarak yanına “yakalandı” yazar.
***
Afiye Sıddıki Kimdir?
1972 yılında Karaçi’de doğan Doktor Afiyet Sıddıki, tıp eğitimini Amerika’da görmüş. MIT’de (Massachussetts Institute of Technology) tıp okumuş, nöroloji alanında çalışmış ve beyin cerrahı olarak mezun olmuş. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine geri dönen Sıddıki orada başörtüsü takmaya başlamış.
Çevresinde sevilen ve merhameti ile tanınan birisidir. Onu tanıyanlar öğrencilik yıllarında Bosna savaşının mağdur ettiği yetimlere yardım edebilmek için nasıl çabaladığına şahitlik ederler. Genç doktorun insanî değerlere sahip ve ince duygulu bir kadın olduğu, hususiyetleri arasında öne çıkmaktadır.
Öğrenimini tamamlayarak ülkesine dönen, Dr. Afiyet Sıddıki 2003 yılında İslamabad’dan Karaçi’ye annesini ziyarete gitmek üzere üç çocuğu ile beraber hava alanına gider. O tarihten sonrada esrarengiz bir şekilde kaybolur ve sonraki beş yıl boyunca genç doktordan ve çocuklarından haber alınamaz.
(Sıddıki’ye göre o gün havalimanı yolunda onu kaçırırlar. O kendisini kaçıranların çocukları Ahmed’i, Meryem’i ve bebeğini de kendisinden ayırdıklarını iddia ediyor. Onun hatırladığı son şey o gün kolundan şırıngayla bir ilaç enjekte edildiği… Daha sonra o kendisine geldiğinde gözlerini bir hapishane hücresinde açar. O, o anda kendisinin Afganistan’da bir askeri üste olduğuna inanıyor. Çünkü inip kalkan uçak sesleri duyuyormuş. Sıddıki beş yıldan fazla bir zaman bu hapishanedeki hücresinde tek başına kaldığını söylüyor. Onu maskesiz ve üniformasız Amerikalılar sorgulamışlar. Günlerce ona çocuklarının dehşet dolu çığlıkları dinletilmiş. Ayrıca bu süre içerisinde o sadece bebeği Süleymanı buzlu bir camın ardından görme fırsatı bulmuş. Ahmed’in ise kanlar içindeki fotoğrafını görmüş. Meryem’in ise yakalandığı bir hastalık sonucu öldüğü söylenmiş. Sıddıki kendisine zorla yüzlerce sayfalık kirli bomba ve virüslerle biyalojik saldırı silahları planları yazdırıldığını ileri sürüyor.)
2003’te kayıplara karışan Dr. Afiyet Sıddıki 2008 yılında bulunur. En büyüğü dört yaşında olan ve üç çocuğuyla birlikte kaçırılan Dr. Sıddıki Pakistan polisi tarafından gözaltına alınıp ABD’ye para karşılığında satılır.Bu bilgileri Afganistan’da Taliban tarafından rehin alınıp daha sonra Müslüman olan meşhur gazeteci Yvonne Ridley’in araştırmalarından öğreniyoruz. Ridley’in Pakistanlı kadın hakkındaki araştırması, en küçüğü bir aylık en büyüğü dört yaşında olan üç çocuğuyla birlikte Karaçi’den İslamabad’a yolculuk yapmak üzere havaalanına gittiği sırada 2003 yılında ortalıktan kaybolduğunu ortaya koyuyor. Pakistanlı Doktor Afiyet Sıddıki’ye o tarihten sonra ona ne olduğunu kimse bilmiyor, sadece Amerikan basınında bu kadının Pakistan polisi tarafından tutuklanarak Amerikan güçlerine teslim edildiğine dair bir habere rastlıyor.
Amerikan istihbaratı Dr. Sıddıki’nin El Kaide ajanı olduğunu iddia ediyor.
***
ACILARI UNUTTURAN ÇIĞLIK
Muzam (Moazzam) Begg adlı İngiliz vatandaşı, 2002 yılında Pakistan topraklarında yakalandıktan sonra ABD’ye teslim edilerek Afganistan’daki Bagram üssüne nakledilmiş. Amerikan güçleri nakledildiği üsde bu İngiliz vatandaşına olmadık işkenceler yapmışlar. Ancak duyduğu bir çığlıktan sonra kendisine yapılan işkenceleri unutmuş. Daha sonra gecenin karanlığını bir alev topu gibi yaran ancak kulak veren kimsenin çıkmadığı bu çığlığın nereden geldiğini öğrenmiş. Çığlığın sahibi, üsde çeşitli işkence, tecavüz, dayak, hakarete uğramakta olan tek kadın tutukluymuş. Ayrıca bu kadın tutuklu, tuvalet ihtiyacını herkesin gözü önünde, erkekler tuvaletinde gidermek zorunda kalıyormuş. Adı da “650 no’lu tutuklu”ymuş.
YVONNE RİDLEY KİMLİĞİNİ TESPİT ETTİ
Muzam Begg bu konunun ayrıntılarını Guantanamo Hapishanesi’nden çıkıp vatandaşı olduğu İngiltere’ye dönmesinin ardından 2005 yılında yayınladığı günlüklerinde anlatıyor. Kitapta yazılanlar, Afganistan’da Taliban’ın elinde rehin kalıp daha sonra Müslüman olan meşhur gazeteci Yvonne Ridley’i harekete geçirerek bu kadın tutukluyu bulup onunla tanışmaya teşvik ediyor. Ridley, bu yalnız ve gariban kadının kimliği hakkında araştırma yaptıktan sonra onun, en küçüğü bir aylık en büyüğü dört yaşında olan üç çocuğuyla birlikte Karaçi’den İslamabad’a yolculuk yapmak üzere havaalanına gittiği sırada 2003 yılında ortalıktan kaybolan Pakistanlı Doktor Afiyet Sıddıki olduğunu öğreniyor. Kimse o tarihten sonra ona ne olduğunu bilmiyor, sadece Amerikan basınında bu kadının Pakistan polisi tarafından tutuklanarak Amerikan güçlerine teslim edildiğine dair bir habere rastlıyor.
İslamabad’daki Yüksek mahkemeye başvuruda bulunularak Pakistan hükümetinden Doktor Afiyet Sıddıki hakkında araştırma yapması ve gerekli her türlü bilgiyi halka vermesi için bir dava açılıyor.
Yvonne Ridley’in Pakistan mahkemesine başvurması üzerine 9 Eylül tarihine gün verilmiş. İşte tam bu sırada Dr. Sıddıki ortaya çıkmış. New York’ta apar topar mahkemeye çıkarılır. Göğsünde kurşun yarası olduğu ve zor ayakta durduğu gözlenen Sıddıki’nin, Afganistan’da ABD ile savaşırken daha yeni yakalanmış olduğunu ileri sürülür. İddialara göre Sıddıki silahla ABD askerlerine saldırmış, o sırada yaralanmış.
5 yıl sonra apar topar mahkemeye çıkarılan Sıddıki’nin görüntüleri ise Dünya’ya Amerikan zulmünün bir ıspatı olarak yansır. Genç kadın tanınmaz vaziyettedir. ABD’de gözaltından tutulurken beyin hasarı oluşmuş, böbreklerinden biri yine ABD’de gözaltındayken alınmış ve bağırsaklarının bir kısmı alındığı için de yediklerini sindiremez bir haldedir. Üstelik tutuklu olduğu sırada kaçmaya teşebbüs ettiği gerekçesi ile de üzerine açılan ateş sonucu göğsünden iki kez yaralanmıştır.Yaralı olarak mahkemeye çıkarılan D.r Sıddıki’nin perişan görüntüsü ve yaşadığı işkence izleri elbette insan olanın kanının dondurur mahiyettedir.
Dr. Afiye Sıddıki’nin Bagram üssünde maruz kaldığı işkencelerden dolayı bilincini kaybettiği söyleniyor.
Afiye Sıddıki’nin dosyasını yakından takip eden Pakistanlı Senatör Talha Mahmud, Afiye Sıddıki’yi New York’ta hücresinde ziyaret ettiğini belirtti. Sıddıki’nin sağlık durumun iyi olmadığını ifade eden Mahmud, bayan Sıddıki’nin kaldığı hücrenin kapısının demir parmaklıklardan oluştuğu ve bu hücrede olan tuvaletin ve banyonun herkes tarafından göründüğünü vurguladı.
Afiye Sıddıki’nin Kur’an-ı Kerim hafızı olduğunu ve hücresinde günü sık sık Kur’an okuyarak geçirdiğini söyleyen Talha Mahmud, Amerikan askerlerinin Sıddıki’ye yaptıkları işkencenin birinde ona ya Kur’an-ı Kerim’e basıp tuvalete gidersin ya da seni çırıl çıplak yaparız dediklerini bildirdi.
Sıddıki’nin dosyasını takip eden senatör Talha Mahmud’un da belirttiği gibi uydurma hikâyelerle isnat da bulunulan Dr Sıddıki ile ilgili her hangi bir suç ispatlanamaz.
Ancak buna rağmen hala New York’taki hücrede tutulmaya ve işkence edilmeye devam edilmektedir.
Son olarak Afiye Sıddıki Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesi’nde görülen davada 86 yıl hapse mahkum edildi.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi Sükutu-Ezber 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Sen yedin mi Resim/Karikatür Mihrinaz 1 32 18.Kasım.2017 20:46
Bunu saymıyorum:) Resim/Karikatür Sükutu-Ezber 0 32 17.Kasım.2017 11:48
Dünya budur işte Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 2 78 01.Kasım.2017 20:52
Eylülle hasbihal Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 11 136 31.Ekim.2017 17:09
Sus-ma Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 2 68 29.Ekim.2017 12:32

Alt 09.Aralık.2016, 07:44   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: mehmet akif2 isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik tarihi: 25.Şubat.2011
Arkadaşları:11
Cinsiyet:bayan
Yaş:37
Mesajlar: 6.615
Konular: 346
Beğenildi:1830
Beğendi:3587
Takdirleri:1054040
Takdir Et:
Standart

böyle büyük şahsiyetin imtihanı ne kadar ağırmış

allah direk olarak cennetine koysun inşallah
Sükutu-Ezber Bu Mesajı beğendi.
Alıntı ile Cevapla
Alt 09.Aralık.2016, 21:44   Mesaj No:3
 Medineweb Yazarı
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik tarihi: 08.Nisan.2014
Arkadaşları:6
Cinsiyet:
Mesajlar: 1.007
Konular: 89
Beğenildi:1263
Beğendi:1218
Takdirleri:615367
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart

amin amin amin inşallah,,, insanın ne aklı alıyor ne fikri,, :-(
Rabbim tez zamanda kurtarsın onu inşallah,,ne kadar büyük ağır bir imtihan,,,
mehmet akif2 Bu Mesajı beğendi.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
KADIN ANADIR BACIDIR YARDİR kurtmehmet Üyelerimize Ait Şiirler 3 23.Mart.2017 18:56
MUTLU KADIN OLAbilmek... GÖKCEN_AZRA Kişisel Gelişim Ve Psikoloji 3 11.Şubat.2017 11:41
KADIN SESİ AVRET MİDİR? nuryuzlum İlmihal Bölümü 1 26.Kasım.2016 18:51
Niyet Ettim 'KADIN' Olmaya..!! makbergülü Evlilik-Nikah Konuları 10 04.Ekim.2016 22:05
KADIN GİDERSE Akyürek Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler 0 04.Ocak.2010 19:27

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

  Medineweb Ana Sayfasının en iyi Görüntüsü 1280*768 olarak ayarlıdır.

 Camii Vakitmatik1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268