Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi nuryuzlum,Açılış Tarihi:  08 Temmuz 2009 (14:40), Konuya Son Cevap : 08 Temmuz 2009 (20:36). Konuya 17 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Temmuz 2009, 20:05   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart RE: Tasavvuf Düşmanı Vehhabîler

Bugun bir yerde enteresan bir olayla karşılaştım , islami bir forumda 50 yaşında islamı yeni yeni tanıyan ! bir bayan vardı, imza iletisine bir cümle yazmış idi ;

Bir Kadeh Şaraba Değiş Tüm Aşklarını..
Sat Varlığını.. Ücretini tahsil etme..
ve Dön De ki;
Ülküm Odur ki Beni Yeniden Doğracak Bir Kadına ve Onun Kalbine Muhtacım....

Özelden msj attım dedim ki , azizim doğracak değil DOĞURACAK şeklinde yazacaktın kelimeyi.. yanlış yazmışsın..Düzelt istersen ...

Aldığım cevap karşısında tabiri caizse DUMUR OLDUM aynen past ediyorum :

Merhabalar öncelikle masada degildim ve geç gördüm mesajınızı kusura bakmayın. İyi niyetinizle gelen bu düzeltme için teşekkür etmekle birlikte; üstadımın bir yazısından almış oldugum bu imzayı oradan aynen pasladıgımdan karşıdan bakan size harf hatası var gibi görünsede yazı üstadın yazısı oldugundan tek harfini ne eller ne ekleme yaparım. Üstad böyle yazmışsa vardır bir bildigi der ondan bir uyarı gelmedikçede ellemem üsdatıma saygım edebim ve sevgim gereği.

Ben aklımı kaçırmayayım da kimmmmmmmmm kaçırsınnnnnnnnnnnn

Alın size tasavvuf adı altında KOYUN'laştırıp en ufak bi şeyde üstad! bildiklerine itaati...Üstelik o bayandan tek bir tane değil sürüyle var orada...Bu normal midir allah aşkına.. Yoksa ben aklımı kaçırmakta haksız mıyım :(((((((
Alt 08 Temmuz 2009, 20:11   Mesaj No:12
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:namzet davadar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7323
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
MEVLÜT HÖNÜL Üyemizden Alıntı
..................GÜNÜMÜZ TASAVVUFU=YUNAN SUFİZMİ.........................
Alt 08 Temmuz 2009, 20:12   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Nur kardeşim ben tartışmalara girmek istemiyom ama bakış açım nettir değişmez.
Alt 08 Temmuz 2009, 20:13   Mesaj No:14

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:

bizim içi boşaltılmış zihniyet dediğimiz şey bu yağmur ablacım.

Bir olayda ben anlatayım istersen, Sakarya İlahiyatta okuyan bir yeğenim var, tatil için İstanbul'a ailesinin yanına geldi, ilahiyat camiasını, cemaatleri, oradaki ortamları konuşuyoruz.Şöyle bir olay yaşamış:İsmi pek duyulmamış veya ben bilmiyorum bi hocaefendi hazretlerine bağlı bir abla varmış, onun evine bi sebepten misafir olarak gitmişler.Yeğenim salona girmiş, beyaz sakallı yaşlı bir adam resmi vardı ona baktım dedi, o anda da ev sahibesi gelmiş, o resmi hemen elinden almış ne yaptın sen bir daha o resme kesinlikle bakma sakın!!demiş.O da şaşırmış neden peki diye sorunca şöyle demiş:Hoca efendi hazretleri resmine bir müridinin ömründe bir defa bakılmasını emretti.İkinci defa asla ve asla bakamayız...

Gülelim mi ağlayalım mı bilmem ama bizim karşı çıktığımız zihniyetler bu türleri...Herkesi aynı kefeye koymak ise ayrı bir yanlışlık olur kanaatindeyim.
Alt 08 Temmuz 2009, 20:15   Mesaj No:15

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:

Alıntı:
MEVLÜT HÖNÜL Üyemizden Alıntı
Nur kardeşim ben tartışmalara girmek istemiyom ama bakış açım nettir değişmez.

eyvallah..ben de kendi bakış açımı söyledim.
Alt 08 Temmuz 2009, 20:23   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Yağmurum bak sana Ali şeriatinin hacc kitabından çok dikkatimi çeken bir bölümü paylaşayım;

Ey âdemoğlu! Bak, İbrahimî çağrının mevsimi işte! Rutin hayatından sıyrılıp, ucu kaçmış ip yumağındaki kendini bulup çözmek için uzun yola çıkman gerek... "Sonsuzluğa bağlanmak için bütün bağlarını kopar." Ey müebbet muhacir! Tarih, toplum, tabiat ve benlik zindanlarını yık; kurt, tilki, fare ve koyun sınıflarından sıyrıl... Sadece O'na doğru yol al...

İnsanları 4 sınıfa ayırıyor kurt, tilki, fare ve koyun...
Sorgulama mentalitesinden uzak, yanlışa yanlış doğruya doğru diyemeyen karşı tarafın görüşlerini at gözlüğü takıp değerlendiren insanlaradır bu tepkiler...
yoksa tasavvuf oluşumunun tümüne menfi görüş isnat eden yok, muhsin hoca detaya girmiş zaten..
Alt 08 Temmuz 2009, 20:28   Mesaj No:17
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Ya nurum işin etresan yanı , bu insanlar ciddi anlamda gelişme de gösteriyorlar..Bu acayip saçma derecede baglılıgı anlamamakla beraber, (ki bilirsiniz benim de çok sevdiğim dostlarım hocalarım oldu , yemin ediyorum herkesin el pençe divan durası geldiği yerde bile geçtim karşısına bu bu bu böyle değil böyle olmalı bence neden bunlar böyle yapıyor vs. )diyebildim...Bunlar ise tam bir sürü psikolojisi ile tek bir fırça yememek için azami derecede dikkat ile bir tuhaf irşad halindeler.Gelişmeleri ciddi anlamda en diplerden afedersiniz en diplerden diyorum.. anlarsınız ...bayanları 1 ayda en fazla üç ayda islam çemberi içine alıp ve gerekirse sahaba kadar uyumayıp sabah namazını kılıp 3 saat uyuyup işe gidebilecek kadar sapasaglam yetiştiriyorlar.Şimd ben ne yapayım siz söyleyin, tek birşey desem gelişmelerini baltalamış olacağım, hiç birşey demesem bu içi boşaltılmış algıya susamıyorum kafayı yiyorum gördükçe.en ne yapayım yaaa... !...Ya da ciddi anlamda soruyorum ne yapmam gerekir benim bu noktadan ? Buyrun çözün.. Ben çözemedim açıkça söylüyorum...

Öte yandan..
Mevlüt abi demiş ki YUNAN sufizmi...
Mevlüt abi;
Bırak yunan sufizmini,bunun tek kaynagı bu değil...İşin içinde bin tane etkileyen var... Saymaya kalksam sabahı buluruz.... . Bakış açın sabit olmasın bazı konularda her zaman
Alt 08 Temmuz 2009, 20:36   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Sonsuzluğa bağlanmak için bütün bağlarını kopar!...

Merve;
Ali Şeriati'nin bu dediklerini
Peygamber olmadan evvel RESULLAH yapmış idi işte..
Sonsuzluğpa Bağlanmak !...

O bağlantı ile Rabbiyle temaşaa halinde oldu Allah Resulü...
Baş başa kaldı kendisine şah damarından daha yakın olana...
Ve yakınlığı rabbisi SECDE ile daha da yaklaştırdı sanki !..

Lakin günümüz insanlarının ne olursa olsun ciddi anlamda kendilerine yol gösterecek bir hocaya, öğretmene,dosta, arkadaşa ihtiyacı var...Toplum AÇ !.. Ve o açlıgı doyurmaları lazım.. Fakat hoca da /dost/ Arkadaş.. o öyle bir hal ile olmalı ki.. Resullah sav. 'in halini hissetmelisiniz onda..

İşin kötü yanı.. Olmayanlarda bile talebeleri öyle hissediyr.. deli oluyorum:(((

Ali'nin dediği gibi;
O 4 sınıftan birisinden olmak değil
5. bir grup oldugunun FARKINDA olmaktır adamlık dini bence...
Vesselam...
Güzel demiş güzeeel....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)