Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  28 Aralık 2011 (13:59), Konuya Son Cevap : 30 Aralık 2011 (17:22). Konuya 22 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Aralık 2011, 20:51   Mesaj No:11
Medineweb Üyesi
Durumu:İqra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14869
Üyelik T.: 30 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzilden,köleler olmaya çağrı..

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
her ne kadar yanlış bi başlık altında olsada güzel bi sohbet maşlalh allah dostunu ne kadar çok sevmiş ki çocuklarına bile hürmet gösteriyo arkasından kötü konuşmayın diyo ki seyyiddir onlar edeben hürmet gösteriyo ne güzel maşallah

Aslı hanım,siz videoyu izlemediniz herhalde.
Adamın riya sözlerinden yüzünden akıyor,siz neler diyorsunuz daha.
Size çok acilen Kur'an meali ve güvenilir bir tefsir okumanızı öneriyorum kardeşane.
Rasulullah(sav) "Kızım Fatıma, babam peygamber diye güvenme" diyor,başka bir olayda "Bu suçu işleyen
Muhammedin kızı olsa ayrımcılık yoktur" diyor,siz bütün bunları gözardı ediyor,
bu riyakar adamlara sürekli Allah dostu deyip duruyorsunuz.
Bu adamlar demokratik Laik Kemalist sistemin emniyet sübobları,müslümanları uyuşturmak için
düzen tarafından desteklenmekteler.Bunu görmenizi tavsiye ediyorum.

Alt 28 Aralık 2011, 21:02   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdir Et:

yahu ben adamın babası şeyh diye cennete mi girer diyorum size neyse kardeşimm ya tavsiyen için saol tefsir okumayı çok seviyorum sizin içinde okurum lakin düşüncelerimin degişmesi imkansız çünkü yanlış bişey yapmıyorum adam demiyo ki haşa allahla eş degr sevin böyle bişey demiyo ken onlar cennetlik babaları şeyh onlar kötüde olsa alim cennetlik mi diyo sevin koruyun arkasından atmayın diyo yahu bi insanı şirke düşmüş diye suçlamak bu kadar basit mi yahu neyse bacımm ben hatalımm okurum dediklerinizi allah razı olsun mazallah yakında bana da şirke düşmüş diyceksiniz acilen tefsir okuman lazım degil mi güzel kardeşim aaahh kardeşim ah iman bu kadar yerlerde mi din bu kadar basit mi görüşünüze uymayan herkes şirk ehlimi imanı tehlikedemi saol kardeşcik saol rabbim sofileride istanbul ihvanlarınıda benide ve tüm tasavvuf sever insanlarıda affetsin .aeo
Alt 28 Aralık 2011, 21:28   Mesaj No:13
Medineweb Üyesi
Durumu:İqra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14869
Üyelik T.: 30 Kasım 2011
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Mesele sadece bu adam değil bacım...
Mesele Bu adamın zihniyeti ve insanları yanlış yola yönlendirmesi.
Size diyorum ki : Bunların ne söyledikleri,ne anlattıkları,ne sevdikleri,nede barışık oldukları
İslami değil diyorum.
Bunu görmelisiniz diyorum.Bu adamların zihniyeti,tağutları sever,onlarla beraber yaşamayı benimser,
zalimlere arka çıkarlar,beşeri sistemlerin bekası için dualar ederler.
Anlıyormusun bacım,bunları bi düşün.
Alt 28 Aralık 2011, 22:03   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 13 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdir Et:

bacım ben anlıyorum seni ama sen bizleri anlamıyosun bu dediginiz hocaların sözleride davranışlarıda sevdikleride anlattıklarıda gayet islamii kardeşim bu benim görüşüm o sizin görüşünüz ve ben onca alimi bi iki insan sevmiyo yanlış görüyo diye kötüleyip şirkteymiş filan kardeşim böyle dedi diye yüzümü dönecek degilim bacım sizde bunu anlayın çünkü sizin şirkde dediginiz insanlar asrın müceddidi seçildi mısırdan olmak üzere bilmem kaç tane ülkenin veli zatları araştırmacıları geldi burda asrın müceddidi seçti demekki var bişey degil mi bunca alim şirk ehlini görelim diye gelmedi ve bunca alimin onayladıgı yine alim kişileri bırakıpda üç beş video bi sözden dolayı o kapıdan dönecek degilim selametle
Alt 29 Aralık 2011, 12:26   Mesaj No:15
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
s.a her siteye girişimde tasavvufa karşı düşmanlığınızı görüyorum bırakında şu düşmalığı başka şeylerle uğraşın ya bugün insanlar müslümanlar bile ALLAH C.C katında değeri olmayan insanları severken azınlık sayılan bu insanlar ALLAH C.C ın dostlarını sevmişler nolmuş yani

SAYIN BARIŞ BEY,tasavvuf islamın önünde en büyük engelelerdendir,insanlar bu gün ki tarikatları islam zan ettikleri için maalesef vahiy islamının ne olduğundan habersiz yaşamaktalar.Bunun en belirgin delilide sizin kurduğunuz şu cümledir,Allah cc. un dostları,BENDE VERDİĞİM VİDEO VE AÇIKLAMALARLA BUNLARIN Allah ın dost ları değildir,insanları kandıranlardır.varsa yazacaklarınız lütfen ilmi olsun...Gerek yukarda gerekse diğer video ve açıklamalarıma karşı yapacağınız daha güzel hakikatler varsa kuran ve peygamberlerin pıratikleriyle verinde görelim.yoksa siteye her girişinizde bu konu gündemdeyse bende katılımcı olarak katılmışsam bu tür HAKİKATLERİ VALYOZ GİBİ indirmeye devam edeceğim.Dileyen kabul eder dileyen etmez,insanlar üzerinde zorlayıcı ve hidyet vericide değilim...
Alt 29 Aralık 2011, 13:19   Mesaj No:16
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Arkadaşlar yani Tasavvuf karşıtı arkadaşlar ....

peki bizi yönlendirin inşaallah kime yönelelim yada siz bu işi nasıl yapıosunuz ? yolunuz nedir? Nasıl yaşıyorsunuz? söyleyin inşaallah bizde öğrenelim madem bu videodaki kişi yanlış konuşuyor doğrusu nedir?

Ayrıca videosunu koyduğunuz kişi benim Mürşidimdir ve inanın ben ona Şah-ı Zaman demekten kendimi alamıyorum, Resulullahın soyundan yani Seyyit maşallah barekallah görebilene bakışları bile yeter aslında
Alt 29 Aralık 2011, 13:35   Mesaj No:17
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

esedullah görebilen demişsiniz,bakın ben size müslümanların olmasa olmaz bi hallerinden olan bi ayet vereyim, ve devamındada bi kaç cümle yazayım,MÜRSELAT SÜRESİ 4..HAKKI VE BATILI APAÇIK AYIRD EDENE..

sayın esedullah,bir müslümanda olmasa olmazlardan biri HAKKI VE BATILI AYIRD EDMESİDİR,bunuda ancak ve ancak kuranın ayetiyle olabilir,çünkü kuran kesin kanıt ve ayraçtır.Kuran insanları karanlıktan nura çıkarır,tağutlarda aydınlıktan karanlığa çağırır[bakaar süresi 256,257]..

Bizim insanları yönlendirdiğimiz kaynak kurandır ve kuranın bütünlüğünde bi anlayışla rasulullahı ama sadece rasulullahı ve rasulleri örnek almaktır.Kuran ile tanıştırdıktan sonra kişiyiyle kuranın arasında çekiliriz ve oda rasullerin yaptığı duada ki gibi kuranın üzerinde anlayarak tefekkür edeip YARABBİ İLMİMİ ARTIR,deyip mustakim yolda ilerlemektir amacımız ve insanların bu tür ayrışmalarınıda sadece kurani bi rabbani metod çözebilir ve vahdedi de Allah böyle oluşturur.

Yalnız sizin tarikatlarınızda örneğin siz hatme dedğiniz zikirlerinizi,kadirilerle veya başka bi tarikatle yaparmısınız ,namazı birlikte kılar ama bu hatmenizi niye birlikte yapmazsınız ve bunun kuralını kim koyar..

Ayrıca nahl 36.ada rabbimiz BİZ HER ÜMMETE TAĞUTA İTAATİ RED,ALLAH IN HÜKMÜNE İTATİ KABUL ETMELERİ İÇİN PEYGAMBER GÖNDERDİK..soruyorum size o ki şeyhiniz peygamber,varisi, torunu [ki soyundanda olabilir,ebucehilde,ebu lehebde kuryşiydi],TAĞUTU GÜNÜMÜZDE GÜNCELELYİP NASIL RED EDİYOR VE İNSANLARA BUNU NASILANLATIYOR..Buyrun anlatın...Ben bir hakka yakinen iman eden muvahhid olan ve böylede ölmek için her daim rabbimden himmet,dua, eden olarak sadece ALLAHTAN korkan olarak her yerdede hakkı haykıran ve hakkı söyleeyn birisiyim.çağrımda,budur sadece...BUYRUN ŞEYHİNİZDEN KURAN VE PEYGAMDERİN PRATİKLİĞİNDE TAĞUTU GÜNÜMÜZDE GÜNCELELYİN VE NASIL RED EDİLİR YAZIN OKUYALIM..
Alt 29 Aralık 2011, 13:39   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
esedullah görebilen demişsiniz,bakın ben size müslümanların olmasa olmaz bi hallerinden olan bi ayet vereyim, ve devamındada bi kaç cümle yazayım,MÜRSELAT SÜRESİ 4..HAKKI VE BATILI APAÇIK AYIRD EDENE..

sayın esedullah,bir müslümanda olmasa olmazlardan biri HAKKI VE BATILI AYIRD EDMESİDİR,bunuda ancak ve ancak kuranın ayetiyle olabilir,çünkü kuran kesin kanıt ve ayraçtır.Kuran insanları karanlıktan nura çıkarır,tağutlarda aydınlıktan karanlığa çağırır[bakaar süresi 256,257]..

Bizim insanları yönlendirdiğimiz kaynak kurandır ve kuranın bütünlüğünde bi anlayışla rasulullahı ama sadece rasulullahı ve rasulleri örnek almaktır.Kuran ile tanıştırdıktan sonra kişiyiyle kuranın arasında çekiliriz ve oda rasullerin yaptığı duada ki gibi kuranın üzerinde anlayarak tefekkür edeip YARABBİ İLMİMİ ARTIR,deyip mustakim yolda ilerlemektir amacımız ve insanların bu tür ayrışmalarınıda sadece kurani bi rabbani metod çözebilir ve vahdedi de Allah böyle oluşturur.

Yalnız sizin tarikatlarınızda örneğin siz hatme dedğiniz zikirlerinizi,kadirilerle veya başka bi tarikatle yaparmısınız ,namazı birlikte kılar ama bu hatmenizi niye birlikte yapmazsınız ve bunun kuralını kim koyar..

Ayrıca nahl 36.ada rabbimiz BİZ HER ÜMMETE TAĞUTA İTAATİ RED,ALLAH IN HÜKMÜNE İTATİ KABUL ETMELERİ İÇİN PEYGAMBER GÖNDERDİK..soruyorum size o ki şeyhiniz peygamber,varisi, torunu [ki soyundanda olabilir,ebucehilde,ebu lehebde kuryşiydi],TAĞUTU GÜNÜMÜZDE GÜNCELELYİP NASIL RED EDİYOR VE İNSANLARA BUNU NASILANLATIYOR..Buyrun anlatın...Ben bir hakka yakinen iman eden muvahhid olan ve böylede ölmek için her daim rabbimden himmet,dua, eden olarak sadece ALLAHTAN korkan olarak her yerdede hakkı haykıran ve hakkı söyleeyn birisiyim.çağrımda,budur sadece...BUYRUN ŞEYHİNİZDEN KURAN VE PEYGAMDERİN PRATİKLİĞİNDE TAĞUTU GÜNÜMÜZDE GÜNCELELYİN VE NASIL RED EDİLİR YAZIN OKUYALIM..
MAŞALLAH bakın kndiniz açıklamışsınız işte Mürşid lerde Kuranın emrinden başkasını yapmıyorlarki bizde müslümanız ve Kuranın emirlerini ve Resulün s.a.v öğrettiklerini yapıyoruz Mürşideler ise Sünneti en çok ehemmiyet vererek yaşayanlardır. O zaman sorun nerde ?
Alt 29 Aralık 2011, 14:25   Mesaj No:19
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

asayın esedullah TAĞUTU ŞEYHİNİZ VE SİZ NASIL RED EDİYORSUNUZ BİRAZ GÜNCELLEYEREK ŞEYHİNİZDEN ANLATIN BAKALIM AYNI DEĞİL Mİ..
Alt 29 Aralık 2011, 15:12   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
asayın esedullah TAĞUTU ŞEYHİNİZ VE SİZ NASIL RED EDİYORSUNUZ BİRAZ GÜNCELLEYEREK ŞEYHİNİZDEN ANLATIN BAKALIM AYNI DEĞİL Mİ..
bunun güncelimi olurki tağut neyse onu reddederek albatteki

Bakın ben Tasavvufu çok seven ve verdiği Ahlak ile de övünen bir bireyim ama ben bugüne kadar ne bir şirk gördüm nede duydum Mürşidimden , Şirke davet eden birisi herzaman karşımızdadır.Ama bu Tasavvuf öfkenizide anlıyorum Tasavvufu bir kaç halden ve birkaç cahil Sofiden ele alanların anlattığı Tasavvuf elbetteki şüpheye yer verir. Aslında bu paylaşımları yayınlayan kişilerede kızıyorum belki onlar hürmeten bunu yapıyorlar ama bilemiyorlarki sonunda yanlış anlaşılmalar olucak oluncada zaten ortada yoklar.

Zaten bizim amacımız kimseyi yermek olmamaıştır.Sizin verdiğiniz Ayet ve Hadisler ve örneklere Amenna ve saddakna demekteyim yalnız Kuran o kadar derin bir umandırki bundan dolayı usul olarak işlenmeye başlanmış ve anlamanın usulü ilmi ortaya çıkmış bu ilimden nasiplenen ve Allahın diledikleri neyi nasıl anlamışsa Kuran ve Sünnet dışına çıkmadan bunu da uygulamışsa bize sükut etmek düşer kanaatindeyim...

Amacınız eğer Tarikat kapılarına gidenleri Allah için uyarmaksa Tarikat ve özellikle hedefinizde olan Nakşibendiyye Tarikatı Kuran ve Sünnete aykırı bir hal ve hareket sergilememkte buna emin olun kardeşim ,

bir misal vereyim umarım daha iyi anlaşılır;

Bakın ben nick olarakta kullandığım (asla bu isme layık olmasamda) Esadullah ismini Hz Hamza ra olan sevgimden kullanıyorum , şimdi ben ibadetlerimi ve inancımı Hz Hamza ra yamı yapıyorum demektir bu ? Ben ibadet ve taatlerimi yapacağım Tek mercii Allah Azze ve Cel dir.Ama bu demek değildirki ben Hz Hamzayı ra sevmiyeyim...İşte Mürşid de böyledir, Bana ALLAHI c.c ve Resulünü s.a.v ve Kuranı öğreten ve İslamın ahlakını bildiren ve Allahın c.c. hoşnut olacağı ve O nun rızasını amaç edindiren birisini sevmem çokmu abes?

Tasavvuf Mürşidi haşa İlahlaştırmaz, Mürşid öğretici ve yola sokucudur.Tasavvuf bir hal yoludur ama bu demek değildirki her Tasavvuf erbabı hal yaşamaktadır.Hal yaşayan varsada bu tamamen kendisini bağlar günahı ve sevabı ile yaşadığı hal kendisini bağlar bunu hüküm olarak ta veremez...Bundan dolayı bir Mürşide gidip Tasavvufu sormadan kulaktan dolma bilgilerle ve anlaşılmayan kelimeleri delil göstermekle Tasavvuf anlaşılmaz kardeşim...

Sahabe hayatlarını okuyan bir kişi zate hayatlarındaki mübaalalar ile onların Tasavvufi hallere en güzel önder olduklarını açıklamaktadır.

vesselam veddua

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)