Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muvahhid25,Açılış Tarihi:  06 Ocak 2012 (16:26), Konuya Son Cevap : 13 Ocak 2012 (17:35). Konuya 39 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Ocak 2012, 15:51   Mesaj No:21
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: İbni Teymiyenin Tasavvuftaki Fena Hakkında Görüşleri

Alıntı:
mdm1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın Abdulmelik demişsiniz ki;

__________________________________________________ ____________
medineweb forum kurallarının 19.maddesi;
19. Alimler, Hocaefendiler, Tarikatlar, Cemaatler, İslam Tarihindeki Şahsiyetler ve Toplum tarafından değer verilmiş Saygın ve Kariyer sahibi, Siyasi Parti, Oda, Dernek, Kurum, Kuruluş VE Başkanlarını Küçük düşürücü, aşağılayıcı, Karalayacı, tekfir edici,Hakaret türünden Paylaşımlara İZİN verilmez.ve bu kurallara uymayan üye uyarılır,tekrarı halinde kalıcı siteden uzaklaştırılır.
__________________________________________________ _______________

1-Şeyh kelime anlamıyla yaşlı pir demektir. İslam ıstılahına göre hiçbir ayrıcalık taşıyan kavram değildir, İslami, Kur"ani bir kavramda değildir...

2-Müminler arasındaki üstünlük Takva iledir, müminler muttaki olmak için yarışırlar, kimin müttaki ve takvalı olduğuna ise kullar değil, ALLAH subhanehu karar verir. Ayrıcalıklı kişi seçme hakkı beşerlerde değil velev ki peşinde milyarlarca müntesibi olsun.

3-Sahte şeyh sözcüğü, yani yaşlı pir anlamına gelen sözcük, anlamından farklı olarak, adlandırıldığı kişide, diğer insanlara göre statü farkı olarak görülüyorsa, adlandırıldığı kişinin hristiyanlardaki ruhbanlık gibi, kutlu ve yarı ilahsal sıfatlarma mümeyyiz olmasına inanılıyorsa, keramet, görüm, yakaza, duasının mutlak kabulu, bereket, hidayet kaynağı olarak görülüyorsa, bu eylemler ve inanışlar İslam şeri usulune göre sahtekarlığında ötesinde, kademeli saydığım veçhe doğrultusunda küfür ameliyesini üzerinde kendiliğinden taşır...

4-Bir küfür rejimi için nasıl ki açık açık tağut, zalim, fasık hükümlerini dillendirebiliyorsak, bir cemaatin, bir örgütün, kendilerine tebea toplamak adına veya toplumu cemaatleri altına katma propagandası olarak, sahte kavramlara, yalan ve hiç olmayacak anlamları yüklüyor, ve yine bu sahte ve yalanları bazı kişiler üzerinde muttasıf görüyorlarsa, nasıl ki kavrama yüklenen anlam sahte ise, bu sahte ameliye ile insanları kandırma eylemine giren her kim olursa olsun SAHTEKARDIR...

5-Yukarıdaki madde ile bana vermiş olduğunuz uyarıya karşılık ise;

Kişilerin ameliyesi, kullandıkları materyale, kavrama sahte anlamlar yüklemesi, bu sahte kavram ile toplum bazında kendisine seçkin, lider, kutlu önder, yarı ilahsal sıfatlarla donanmış beşer vasıflarını yüklüyorsa, çekinmeden, ve ya bu saydığım özellikleri kendisine tabi olanlar, takipçileri yakıştırıyorsa, bu kendi ameliyelerinin küfrünü açıklamaya yeter derecede, kendi şahsı münhasırlarından açıkça sadır olmuş karine ve delillerdir.

Yukardaki maddeye göre, kişilerden, cemaatlerden, toplumlardan, kuruluşlardan, açıkça sadır olan küfür eylemleri var ise, bu maddeye istinaden kendi kendini tekfir eder mahiyetteki eylem sahiplerini tekfir edemeyeceksek, sahte kavramlar arkasına, sahte abartılı, hiç olmayan ve olmayacak anlamları yüklüyor ve bu kişileri ALLAH ve resulu haricinde dokunulmazlık addediyorsak;

Kusura bakmayın kardeşim, bana adeta ayetmiş gibi yazdığınız bu maddeyi tanımıyorum, bu son mesajımlada sitede son yazımı yayınlamış olarak, bir daha velevki başka nikle bile dahi olsa bu siteye kalıcı olarak katılımda bulunmayacağımı garanti veriyorum...

Selam ile...

sizi kırmak üzmek amacında değilim..

üye olurken en üstte forumun kuralları var ve onu onaylamadan üyeliğiniz kabul edilmiyor.kuralları onayladınız ki üyeliğiniz aktifleşmiştir..ve altına imza attığınız kabul ettiğiniz kuralları tanımıyorum demek yakışıksız...

hele hele sanki ayetmiş gibi alayvari iğnelemişsiniz..yani ayet olmazsa bundan böyle bir cümle kuramıyacağız anlaşılan...

kusura bakmayın wc ye bile gitmenin kuralları vardır.ayette geçmiyor diye, wc kullanma kurallarını uygularmısınız bilemem!

sizin düşüncelerinizi sansör etmedik,istediğimiz gibi düşün yaz demedik.ama örnek verdiğim iki büyüğüm,liderim,alimim olan saideyn'leri sahtekarlıkla suçlamanız,muhatabınıza saygınız yok demektir.

hakaretvari alayvari mizahsen ve itici bir yaklaşımla tebliğ olunmuyor.

sizi buraya zorla getirmedik,kovmuyoruz da.bu bizim islami nezaketimize aykırıdır.nasıl ki alimlerimize saygı gereği haddimizi bilmemiz gereken bir nokta var ise,aynı şekilde islami ilimlere vakıf görünüşünüz size saygıyı gerektiriyor.

hatasıyla sevabıyla sizi ve tüm müslümanları Allah için seviyorum.

Kurallarımıza uyacaksanız(hakaretsiz aşağılayıcısız tekfirsiz),bu islami pencere hepimizindir.ve kalmanızda mutluluk duyar belki de faydalı olacağınız noktalar olur.ama kuralları tanımam derseniz,kusura bakmayın burda yazdırmayız.kendi evimizde kendi büyüklerimize sövdürtmeyız.sevdiklerimize saygı duyun ki,sevdikleriniz hedef tahtamız olmasın...

medineweb 5 yılı aşkındır yayındadır.istatistiklere baktığımda,kurallarımıza aykırı davranan 654 kişi siteden kalıcı uzaklaştırılmıştır.656.cı kişi siz olmanızı istemiyorum.ve hiç bir kardeşimizi banlamaktan zevkde almıyoruz.bilakis derin bir üzüntü ve huzursuzluk duyuyoruz.gönül isterdi ki 654 kardeşimiz hala burda olsaydı...

saygılar...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 10 Ocak 2012, 01:32   Mesaj No:22
Takdir Et:

sayın mdm 1,
farklı bir sayfada bana vermiş olduğunuz cevabı okudum.ancak size cevap vermemeyı saygısızlık olarak gördüğümden,bir kaç not düşeyım...

1-sizin şeyhlere yüklediğiniz anlam ile benim düşündüğüm çok zıt.eğer uçan kaçan toplayan hoplayan cariyeli göbekli sermayeli hokabazları zıplayanları kastediyorsanız,mesajlarımın geçmişine bakın ki,bu konuda bunlara karşı savaşımı hep verdim vermeye devam edeceğim.

2-sövmedim diyorsunuz...birilerine sahtekar demek taltif değil sanırım.eleştirmek ile sövmek çok farklıdır.bunu size anlatacak değilim.siz deseniz ki,bu kurumda sahtekar var,şarlatan var sadakna derim.ama bu kurum kulliyen sahtekar derseniz ki dediniz,bu kurumun içinde abdulkadiri geylani,bediüzaman,arabi,rabbani gibi islam alimlerinide katmış olursunuz.bunlar günahsız sorunsuz melek masumiyetinde olduğunu hiç kimse iddia edemez.etsede gülünç olur.tabii ki hataları da vardır ve olacaktır da.onlar ismet sıfatlı değilki..Resulullahın göz nuru,sevdiği,sevgilisi,eşi annemiz olan hz aişe ashabı kiramın en büyüklerinden ve ashaba saygı gerekiyorsa ilk sıralarda olan bu annemizin tarihteki hataları yok mu ? sahtekarmı diyeceğiz haşa! kaldı ki büyüklerim dediğimiz kişiler ashabı kiram bile değil.çağına damgasını vuran,hatasıyla sevabıyla islam için mucadele eden alimlerdir.kimsenin kalbini yarmadık bakamıyoruz,Allahın poliside değiliz.alimlere saygıyı şiar edinmeliyiz.doğrularını alır yalnış bildiklerimizi iade ederiz.yalnış gördüğümüz bir noktasıyle alimi eserleriyle pencereden hakaretlerle atmayız.

3-saideyni kürt olduğum için taasubla suçlamışsınız.haklısınız...çünkü Allah beni kürt yarattı.kavmin,akrabanın hakkı hukukuna riayet etmemi emretti.we itai zil kurba...
bediüzzaman benim üzerimde hakları ;
1-alim olduğu için
2-ırkımın saygın bir büyüğü olduğu için
3-mazlum olduğu için
4-hemşerim olduğu için
5-komşum olduğu için
6-saçlarım adedince başım olsa,her gün birisini kesseniz kurandan vazgeçmem ve vazgeçmediği için
7-alimler peygamber varisleridir(çocuklarıdır)..peygamber varislerine saygılı olmayı edep bildiğim için...

bediüzzamanın bu 7 hakkı bende var ve kuran emridir.

welewki saydıklarım olmasa bile,büyüğüm bildiğim ve ilan ettiğim bir insana sahtekar diyemezsin!!bu hakkı sana kim veriyor?

4-site yöneticisi olduğumdan despor davrandığımı söylemişsiniz..bunun iftira olduğunu buranın sakinleri bilir.siz bana kul hakkı borçlusunuz.hakkımı helal ediyorum...ne yani burada babama sahtekar diyeceksiniz,fikir hürriyeti diyip sineye çekeceğim. Öylemi!!!!

Lütfen gururunuzdan,onurunuzdan,burnunuzdan kıl aldırmıyacağınız bir ortam bulun..burası size göre değil...
fiemanillah...

Alt 10 Ocak 2012, 12:51   Mesaj No:23
Durumu:norşin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15796
Üyelik T.: 10 Ocak 2012
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Sayın Abdulmelik;

Siz istiyorsunuz ki kendi sitemde rahat rahat millete sulta kurararak yazayım, canım istediğindede onlara bu hakkı vermeyeyeyim, üstelik tartışamayacak ilmi mücadeleyi verememenin korkusuyla, karşı tarafın söz hakkı olarak verdiği linkide silivereyimde haksızlığım örtbas olsun diyorsun.

Bak kardeşim işin bu boyutlara varacağını bilmeseydim daha foruma ilk girerken mdm1 diye basit alalade bir rumuz bile kullanmazdım. Siz istediğiniz herkese tassupgirliğinizden sövgüydü mövgüydü yaftasını yapıştıracaksınız, atalar dini savunuculuğu, ırk savunuculuğu yapacaksınız, sonrada çıkıp meydana ben İslami ve İslam ahlakını savunuyorum diyeceksiniz. Vay kardeşim vaaayyyy.

Peki hadi ataları yanlış yolda idiyselerde mi, peygamber a.s a biri geliyor müşrik anne babası için benim annem babam şimdi nerdeler diyor, peygamber a.s. ateşteler diyor, senin kiler nerde diyor peygamber a.s. tereddütlü bir cevap veriyor tam soran giderken benim annem babamda seninkide ateşteler diyor.

Biz insanları küfürle ithamı üzerlerindeki en açık emarelerden, yazdıkları eserlerden TAKIR TAKIR, reddedemeyecek delillerle yazarız. Üzerinde küfür olmayan insana küfür nispet etmekten de ALLAH subhanehuya sığınırız. Kişinin eserindeki pencereden içeriye bakılırsa,evde neolup bittiği açıkça görülür.

Kardeş, kardeş; bana cevap verememeyi saygısızlık veya nezaketsizlik arkasına gizleme. Varsa ilmin bilgin TAKIR TAKIR kaynaklı alıntılı yazarsın, böyle kaçamak yollara başvurmazsın.

Ayrıca gururunla onurunla diyerek yazdığın mesaja gelince, bir kardeşin özel mesajına verdiğim karşılığı, özellikle sizinde okuyabileceğinizi bildiğim için ÜSTÜNE BASA BASA VURGULAYA VURGULAYA VERDİM Kİ, size bana böyle saldırabilme imkanını vermiş oldum. Aklınızca site yönetmek ve sahibi olmakla, bazı kullanabildiğiniz imkanları bana keramet veya psikolojik tahminmiş gibi yutturmayın rica ederim...YUTMAAAAAM !!!

Peki kardeşim çok sevdiğiniz Arabi zındığı eserinde diyorki, cinsel ilişkiye dair fetvasını henüz bir yaşına bile girmemiş emzikli kızından almış. Sizlerin alim diye başınıza taç ve put gibi dokunulmaz yaptığınız zatların, psikolojisi ap-açık ortada. Adam müşriklerin puta tapmasını doğru bulmuş sadece surete hamlettiklerinden küçük hataya düştüklerini dillendirmiş.ALLAH subhanehu Firavunu kafir tipolojisine emsal teşkil etmiş ve ona iki kat azap edeceğini vaad etmiş,Arabi zındığı firavunu tertemiz imanla ölmekle, ben sizin Rabbınızım demekle sadece kendisinde ilahlık etme yönünden hatalı görmüş, oysa herşey ilahmış.Haşa ALLAH subhanehu yalancıda sizin şu alim dediğiniz şeyh dediğiniz adamların sözleri doğru. Pes ki ne pess...

GERÇEK İLİM BÖYLE YAZILIR DELİLLERLE YAZILIR KARDEŞİM. Sövmediklerine sövdü denilerek kaypak bir iftirayla değil. İstismar ve sahtekarlık için çarpıtılan kavramı hala bile bile sahtekarlara hizmete imkan verecek derecede körükörüne, içine ırkçılıkta katarak savunmakla hiç değil...

Bu arada Tevhidnesli.de sitesinde müdavim rumuzuyla birkaç yıldır yazmaktayım. Bana ona buna sövdü diye farazi iftira atmaktasınız ama, orada tarikatçıların ve tasavvufçuların nasıl şahsıma en galiz küfürler yazdığını, ve keşke benimde bunlara hiç cevap vermeyişimi okumuş olsaydınız...

Sitedeki bazı arkadaşların her dediğini onaylamasam katılmasam da, bana yıllardır orada özgürce yazı yazma hakkı verdikleri için, bende paylaşımlarımı hep orada yayınladım. Gidin ziyaretçi defterini şöyle geriye doğru bir karıştırında, kaç insan tipolojisi, kaç grup cemaat tarikat savunucusu, tedrisatımdan geçmiş araştırın bakalım. Gidin hrıstiyan,sitelerine agnostik sitelerine, ateist sitelerine teolojik, felsefi, bilimsel, akademik reddiyelerimi okuyun, ondan sonra bana hala İslamda olmayan bir kavramı varmışçasına, hemde anlamı yaşlı aciz,acuze demek olan kavramın saptırılarak, olağanüstü anlamlar, dokunulamaz bir ünvanmış, eleştirilemez bir ön takıymış gibi savunabilin.

Gururluyum çünkü, insanların kendi cehaletlerini gizleme adına, başkalarına hemde özel isim olarak zikretmediklerime sövdüğü ilan etmeleri, iftiranın, münazara adabından yoksunluğun, kişisel hırs ve ırk grup taassubunun körükörüne savunulmasından başka birşey değildir. Bu tür batıl savunularsa benim ayağımın altındadır. Başımı bu batıl davalar için EYMEEEEMMM. !!!!

Ayrıca Kur"anın İslamın sahtekar diye vasfettiği, örneğin insanların daha bu dünyada birilerini haklarında hiçbir delil olmadan MUTLAK şefaatçi edinmelerini, insanların tıpkı müşriklerin putlarına ALLAH a ulaştırıcı aracı sahte görevlerini yüklemeleri gibi, şey-hlik, velilik evliyalık adı altında, hristiyanlıktaki aziz ve papalar gibi kutsal seçkin ruhban sınıfı icat etmeleri, eli belinde göbeği kendinden önde giden doğudaki bir sözde SAHTEKAR BİR ŞEYHİN, açık arazide yürürken çekilmiş videosunda, hemde yaşlıca bir müridin, SAHTEKAR ŞEYHİN önündeki çakılları ve taşları o geçmeden nasıl kul derecesinde toplamaya çalıştığı, bunu gören SAHTEKAR ŞEYHİNDE gururla kibirle yoluna devam ettiğini görüyorsak; her kim şeyhim diye kendisinde bir şey vehmediyor, ermiş domates gibi kendi kendine kıvamlanıyorsa; SAHTEKARIN, DÜZENBAZIN, ÜÇKAĞItÇININ, YALANCININ, DİNİ İSTİSMAR EDENİN,MÜNAFIĞIN TA KENDİSİDİR...

Irkçılığa karşı olduğumu belirttim olaki bu kendi ırkımı savunma adına dillendirdiğim anlaşılmasın. Birileri başım feda derken, ben Norşinde (!!!!!!!!) insanların evine bugün boş lav diye takdim edilen silahların, şafak vakti evlerine baskın yapılarak, nasıl çaktırılmadan, el bombası,boş lav BORUSU, pkk dökümanı, roket sevk fişeği konulduğunu, bunlara hiç iştirak etmediğimiz ve katılmadığımız için iki arkadaşla DAİMA ev aramalarında dışarıda kaldığımızı, Norşin Tatvan güzergahında sağda bulunan şimdi ismini hatırlamayacağım köylere baskın yapıldığını, adı önceden verilmiş kişilerin evlerine baskın yapılarak, arama esnasında evlerine bu BOŞ LAV silahlarını yerleştirerek terörist diyerek tutuklandığını, elleri kelepçelenerek ve gözleri bağlanarak ite kaka bu insanların arabalara bindirilmesi emrine itaat etmediğimden dolayı üst rütbelilerCe tehdit edildiğimi, herşeye rağmen gözlerini bağlamadığım bu yaşlı insanlara arabaya binerken yardım ettiğimi, kelepçeli elleriyle tabakasından tütün sarmaya çalışırken kendisine sigara ikram ettiğimizi sohbet ederek karakola vardığımızı, sonra bu insanın isim benzerliğinden tutuklanmış olduğunu, günlerce aç bırakıldığı nezarethaneden çıktığında gücümüz yettiğince kantinden birşeyler alarak bu adamcağıza ikram ettiğimizi, yine bir operasyon dönüşü Mutki kırsalından bir köye iniş yaparken köyün az üst kısmında çeper kesen bir gencin sorgusu esnasında İstanbulda olduğunu söylediği babasının terörist olduğu zannıyla ellerinin, ayaklarının, gözlerinin bağlandığını, meyiilli bir araziye yan yatırılarak kulaklarının hemen dibinde silah patlatıldığını, ite kaka, çamurların içine düşüp DEBELENEREK çamurdan kalkamayan zavallı genci kaldırmaları için götürmekle görevli kişileri uyarmama karşılık, rütbeli birinin komutan sen misin benmiyim tehditlerini savurmasını, karşılıklı birbirimizin üzerine yürümemizi, aramıza giren ve şu yazacaklarıma karşı olan arkadaşla beraber daima karşı durduk, arama bahanesiyle evlere silahlar konulmasına, evlerin camlarının, elektrik butonlarının kırılmasına, çeyiz sandıklarının tarumar edilmesine, insanların üzerlerini giymelerine fırsat verilmeyecek şafak baskınlarına, evde bulunan genç kızların taciz edilmesine, bu tacizi titreyen zavallı kızları görüpte bunu yapana şiddetle karşı durduğumuz arkadaşımla mücadelemize, ev ve orman yakma eylemlerine asla iştirak etmediğimize göre, bunları yapmadığımızdan dolayı askeri mahkeme tehdiditlerine, vuruşma derecesindeki karşışmalara, karakolarda manyotalı telefonla insanlara yapılan işgencelerde gelen çığlık seslerine, her ne sebeple olursa olsun karşı durduk, iştirak etmedik bedel ödemeyede hazırdık...

Ben kürt halkının hakkını gördüğün gibi senden daha iyi savunuyorum, bunuda kürtlük türklük ,mürtlük adınada yapmıyorum.Aslolan önce müslüman olmaktır hiç degilse vicdan ve adalet sahibi insan olmaktır.

Kardeş biz başımızı sloganla değil yaptıklarımızla, yapacaklarımızla, çekinmeden bak bu yazdıklarımızla koyarız.

Said Nursinin senin baban olması küfrünün mazur görülebileceği anlamına gelmez, nasıl ki benim süleymancı eniştemin faizi helal görmesine ve babamıda etkileyerek onuda faize bulaştırmasına küfür diyebiliyorsam, başkasının babasının küfrünü hayli hayli yüzüne derim. Benim babamında, enişteminde faizden yediği ateştir. Benim akrabam olmaları hiç kimsenin hiç kimseye fayde vermeyeceği günde beni ALLAH subhanehunun azabından kurtaramadığı gibi, onlarıda kurtaramaz...

Kardeş ben nerde olup olmayacağımı senden öğrenecekte değilim, işine bak sen, ben daha ikinci veya üçüncü yazımda kimsenin mekan kabadayılığına postumu deldirmem demişim demi. Alsın herkes mekanını tepe tepe kullansın, ister at oynatsın, ister cirit atsın bana ne gam. İşine bak kardeşim sen, kendini sanal alemde onu kovarım bunu yaftalarım, şuna sövgü iftirası atarım mekan kabadayılığını ve sana cevap vermem saygısızlık gibi acayip manevraları kendine sakla. Burnumun kılı seni boşuna germesin, sen kendi kılına tüyüne bak...

Selam...

Ben sahte sloganlar arkasına, sahtekar şeyhler arkasına GİZLENMEEEEEMMM...
Alt 10 Ocak 2012, 13:11   Mesaj No:24
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

mdm1 Kardeşim bakın fikirlerinizin çoğunu tasvip eden biri olarak birçok konuda aynı fikirde olsak dahi uslup yönünden kardeşime eleştirim olacak...

Allah'ın açık beyanı ile Müslümana karşı merhametli Kafire/Zalime vb İzzetli duruş esastır lakin o duruş Yine Kuranda şu beyan ile ifade edilir...

(Ama) onların hepsi aynı değil: Geçmiş vahyin izleyicileri arasında, gece boyunca Allah'ın ayetlerini okuyan ve (O'nun huzurunda) secdeye kapanan dosdoğru insanlar da vardır.
(A'li İmran -13)

Şimdi değerli kardeşim bu ayete göre biz nasıl hüküm vereceğiz..

Ve (ey Peygamber,) senin izleyicilerine yumuşak davranman, Allah'ın rahmetinin bir eseriydi. Zira, eğer onlara karşı kırıcı ve sert olsaydın, doğrusu senden koparlardı. Artık onları bağışla ve affedilmeleri için dua et. Ve toplumu ilgilendiren her konuda onlarla müşavere et; sonra bir hareket tarzına karar verince de Allah'a güven: Zira Allah, O'na güven duyanları sever. (A'li İmran-159)

Allah azze ve celle Rahmet peygamberi üzerinden tüm İnsanlığa tebliğ hususunda nasıl davranılması gerektiğini açıklamıştır...Allah eğer katı kırıcı ve onarılmaz sözler ile yaklaşmamızı uygun görse idi elbette bunu öncelikle Allah resulünden isterdi!

Muhsin hocam komşum abim gerektiğinde Babam diyebileceğim biri bu sözleriniz çok ağır kendisini benim kadar tanıyan yoktur 18 yıllık dostuma bu ithamları kabul edemem eğer ilmi münazara ise buyrun benimle istediğiniz hususta istediğiniz ilim dalında konuşalım Hakemimiz Kuran olsun Kurani uslup ile konuşalım...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 10 Ocak 2012, 13:20   Mesaj No:25
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Norşin kardeşim
Bu ne şiddet ve celal

Bu tarz bir üslupla söylenen doğrular bile yanlış sonuçlar doğurur.
(İnsanları) Rabbinin yoluna hikmet ve güzel öğütle dâvet et ve (lüzûmu hâlinde) onlarla en güzel bir üslûpla mücâdele et…(Nahl-125)

Yaptığın eleştirileri Abdülmelik kardeşimiz haketmiyor.
Alt 10 Ocak 2012, 13:42   Mesaj No:26
Takdir Et:

yukarıda kırmızı renkli cümleleriniz sövgü değilse siz sövgüyü başka türlü biliyorsunuz!!!!!!

çaktırmadan makalenizin yarısını kendi reklamınızla pohpohlayıp durmuşsunuz.

harici kafayla,önünüze gelenleri küfür ile itham etmeyı marifet bilen egolarınızla,bir filozofun dedği gibi "düşünüyorum demekki varım",siz ise " küfür ediyorum demekki varım,alimim" <<<< kendi varlığınızı kanıtlamaya sivrilmeye çalışıyorsunuz.küfür ediyorsunuz,küfür etme diyenleri "iftiracı" ilan etmekten çekinmiyorsunuz.çok zeki olduğunuz kuşkusuz ama "ferasetsiz zeka ve pişkin" olduğunuz da öyle.asker iken vicdanınızın sesini dinlemeniz güzel.bu vicdan sizin hala "umutsuz vaka" olmadığını gösteriyor.
yukarıda yazmıştım,amacınız özüm yemek olmadığından,hedefiniz bağcı olduğundan görmezden geldiniz,aynı ithamlarınıza devam ettiniz.
bakın ;
"sizin şeyhlere yüklediğiniz anlam ile benim düşündüğüm çok zıt.eğer uçan kaçan toplayan hoplayan cariyeli göbekli sermayeli hokabazları zıplayanları kastediyorsanız,mesajlarımın geçmişine bakın ki,bu konuda bunlara karşı savaşımı hep verdim vermeye devam edeceğim".
sizin bana verdiğiniz cevaba bakın Allah aşkına;

şey-hlik, velilik evliyalık adı altında, hristiyanlıktaki aziz ve papalar gibi kutsal seçkin ruhban sınıfı icat etmeleri, eli belinde göbeği kendinden önde giden doğudaki bir sözde SAHTEKAR BİR ŞEYHİN, açık arazide yürürken çekilmiş videosunda, hemde yaşlıca bir müridin, SAHTEKAR ŞEYHİN önündeki çakılları ve taşları o geçmeden nasıl kul derecesinde toplamaya çalıştığı, bunu gören SAHTEKAR ŞEYHİNDE gururla kibirle yoluna devam ettiğini görüyorsak; her kim şeyhim diye kendisinde bir şey vehmediyor, ermiş domates gibi kendi kendine kıvamlanıyorsa; SAHTEKARIN, DÜZENBAZIN, ÜÇKAĞItÇININ, YALANCININ, DİNİ İSTİSMAR EDENİN,MÜNAFIĞIN TA KENDİSİDİR...

bakın ;

sövmedim diyorsunuz...birilerine sahtekar demek taltif değil sanırım.eleştirmek ile sövmek çok farklıdır.bunu size anlatacak değilim.siz deseniz ki,bu kurumda sahtekar var,şarlatan var sadakna derim.ama bu kurum kulliyen sahtekar derseniz ki dediniz,bu kurumun içinde abdulkadiri geylani,bediüzaman,arabi,rabbani gibi islam alimlerinide katmış olursunuz.bunlar günahsız sorunsuz melek masumiyetinde olduğunu hiç kimse iddia edemez.etsede gülünç olur.tabii ki hataları da vardır ve olacaktır da.onlar ismet sıfatlı değilki..Resulullahın göz nuru,sevdiği,sevgilisi,eşi annemiz olan hz aişe ashabı kiramın en büyüklerinden ve ashaba saygı gerekiyorsa ilk sıralarda olan bu annemizin tarihteki hataları yok mu ? sahtekarmı diyeceğiz haşa! kaldı ki büyüklerim dediğimiz kişiler ashabı kiram bile değil.çağına damgasını vuran,hatasıyla sevabıyla islam için mucadele eden alimlerdir.kimsenin kalbini yarmadık bakamıyoruz,Allahın poliside değiliz.alimlere saygıyı şiar edinmeliyiz.doğrularını alır yalnış bildiklerimizi iade ederiz.yalnış gördüğümüz bir noktasıyle alimi eserleriyle pencereden hakaretlerle atmayız.

cevabınıza bakın ;

Peki kardeşim çok sevdiğiniz Arabi zındığı eserinde diyorki,........................Allah sisi ıslah etsin!!!!
---------------------------------------------------------------
saideyne bi şey demedim hakaret etmedim diyorsunuz ve ataların dini ile suçlamış saçmalamış kul hakkına girmiş olduğunuzun farkında bile değilsiniz.

kafir olduğunu ilan etmişsimiz....Allaha havale ediyorum sizi!!

-------------------------------
şeyh büyük yaşlı lider demek demişsiniz.ve şeyh kelimesini nasıl yazıyorsunuz bakalım ;

"şey-hlik" klavye kazası sandıydım,ama kaza filan değil.her cümlenizde aynı kelime var.bu ne terbiyesizce bir kelime.çokmu zekisiniz muhatabınızı mı aptal yerine koyuyorsunuz!! büyüklerimizi şey'inizle eşdeğer görüyrosunuz.bunun adına cihad diyorsunuz.batsın sizin cihadınız.edep öğrenin önce!!!

beni başka sitelere ısrarla davet ediyorsunuz.reklamlarınızı ileri sürüyrosunuz.zaman bulsam burda yazarım.hem bizlere saygısı olmayana zerre saygımız olmaz.muhatapda almam.lütfen gururunuzla (!)burayı terkedin,link filan vermeyın.!!!!

Alt 10 Ocak 2012, 13:51   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Sayın mdm1

Şuna emin olun bu forumda asla asla hiçkimse hiçkimseye yalakalık yapmamış yapmazda.

Muhsin hocayla birçok konuda fikirlerimiz çatışmış olmasına rağmen ben uzun zamandır hertürlü doğru bildiğim hangi fikrim varsa bu forumda yayınladım.

Gerek oy kullanmakla ilgili olsun gerek tasavvuf ve mutasavvuflarla ilgili olsun bir ölçü ve adap içerisinde her türlü reddiyemi yazdım. Muhsin hocayla geçmiş zamanlarda çok hararetli tartışmalarımız olduğu halde muhsin hoca beni önce editör sonra başeditör yaptı, bunu şunun için anlatıyorum.

Yani eğer siz muhsin hocayı şahsen tanımış olsa idiniz o yazdığınız satırlardan dolayı çok üzülürdünüz. Kanımca siz muhsin hocadan helallık almalısınız.

Bak güzel abim her insanın muhakkak etkilendiği başına taç yaptığı önder lider kabul ettiği kişiler vardır ama doğru ama yanlış. Ben bu forumda Said-i Nursiyi bile uzun uzun eleştirdim kendimce yanlış gördöğüm fikirlerini yerden yere vurdum... Fakat kimse tarafından yasaklama cezası almadım..

Bak güzel abim hakkı doğru bir şekilde ortaya koymak farklı birşeydir birilerinin sevdasına hakaret vari sözler kullanmak farklı birşeydir bunu sizde daha iyi bilmektesiniz...

Bu forumda hakaret olmadığı müddetçe hertürlü fikirlere müsamaha gösterdiğimizi herkes bilir. Bizim akidemize ters olan fikirlerede muhakkak reddiye yazar doğru bildiğimiz akidemizi tebliğ ederiz.

Bak güzel abim şimdi argo bir kelime kullanacağım hakkınızı helal edin muhsin hocam yitiksevda hocam irfan hocam hepsi çok iyi insanlardır.
Yemişim forumu yemişim sanal alemi bu şahısları bu sitede tanıdım ve tanıdığımada şükürler olsun diyorum iyikide tanımışım..

Gerçek dostluklar arkadaşlıklar insanın zor zamanında yanında olanlarda bulursunuz. Ben zor zamanımda bu insanları hep yanı başımda buldum bundan emin olabilirsin.

Alllah’a emenat olunuz..............
Alt 10 Ocak 2012, 15:19   Mesaj No:28
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Sayın mdm1 fikirleriniz deki hemem hemen hepsine katılıyorum okuduğum kadarıyla,yalnız uslup olarak bayağı ağır kaçtınız .Tamam apaçık hak ve batılı ortaya koya bilirsiniz,ama unutmayalım ki karşımızdaki insanların bir anda bunu kabul etmesi veya bizim gibi düşünmesini beklemekte yanlış olur.Biz burda her kişinin fikrini münazara edebilir,ama şahsını asla..

Siz ve muhsin hoca arasındaki,diyalogtada ,muhsin hoca sizi,ilk başta uyardı,daha sonra ricada bulundu,ama siz halen devam eddiniz..

yazının girişindede sizinle fikirsel olarak,yazdığınız yazılarını takip ettiğim kadarıyla aynı düşünüyorum,muhsin hocaylada bazı konularda özelllikle SAİDE KURDİ de zerre kadar aynı düşünmeme rağmen sana şunu diyeyim ki muhsin hoca nın saide kurdiye karşı sevgisi ASABİYET[IRKÇILIKTAN] değildir.

ama gönül isterki sizde bu yaklaşımınızdan,geri adım atar ve muhsin hocaylada orta bi yol bulursunuz.çünkü birbirine kardeşim diyenlerin illaki ortak bi yolları vardır..
Alt 10 Ocak 2012, 17:16   Mesaj No:29
Takdir Et:

Allah cümlenizden razı olsun.hepinizi(mdm kardeşimiz dahil)hatasıyla sevabıyla Allah için seviyorum.şu ayeti şiar edinenlerden olalım inşaallah;

"Muhammed, Allah’ın Resûlüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler. Onların, rükû ve secde hâlinde, Allah’tan lütuf ve hoşnutluk istediklerini görürsün. Onların secde eseri olan alametleri yüzlerindedir......."

mdm kardeşimizin çoğu düşüncelerine tabii ki katılıyorum.ama sunuş tarzı çok itici,haklı iken haksız duruma düşmekte,konu yerine kişiler hedef alınmakta...said nursinin eserlerini bi kaç kez bitirdim,ve sık sık da okuyorum.üstadın eserlerinde 14 yerde,aklımı asla ikna edemiyeceğim çelişkileri görmüyor değilim.böyle büyük bir alimi(kabul etsekde etmesekde),zamanında eleştirilerimi hep verdim.eleştiri yaparkende haddimi bildim.aklımın almadığı,kalbimin ikna olmadığı bir konuda körü körüne taklid edenlerden de değilim.ama eleştiriyi konuyla ilgili yaparız,konu sahibine saldırarak değil.
mdm kardeşimden ;
1-böyle yazma
2-böyle düşünme
3-istediğim gibi düşün
4-eleştirme
demedik demem de,buna hakkımda haddimde yok.

tek istediğim ve geçmişte müslümanlardan,alimoğlu,ferdi,zeynebislamoğlu,zama n,putkıran,ali saldıran,kadir bal,mevlüt hönül vs.. kardeşlerimden de ısrarla istediğim şuydu ;"Allah ve Resulu dışında eleştirilmeyecek yoktur.alimleri istediğiniz kadar eleştirin ama aşağılama,hakaret,tekfir etmeyın".malesef çoğu kardeşimiz dinlemedi bildiğini okudu.çaresiz kaldık siteden uzaklaştırmak zorunda kaldık.hala hepsinide Allah için seviyorum.hayri abi(kamer34) sizden çok daha acımasız eleştiriyor.ama edebinden taviz verdiğini,tekfir ettiğini,hakaret ettiğini görmedim.taban tabana zıt düşündüğümüz konular varken,site baş editörlüğünü vermekten çekinmedim.şu anki başeditör ise bir türk...editörlerimizin hepsi türk.mezhepliyim mezhepçi-taasupçüdeğilim,kürdüm kürtçü-faşist-ırkçı değilim,doğru bildiğim düşüncelerimi sonuna kadar savunurum,ama düşüncelerimin holiganı değilim.zıt gördüğüm düşünceler ne kadar acımasız olursa olsun,savaşım düşünce ile olur,sahibi ile değil.burda amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.

sayın mdm aşağıdaki linkleri veriyorum.beni suçladığınız itham ettiğiniz tüm sorulara cevap verilmiştir.
not :hakkım size helaldir.kafir dediğiniz said nursi helal edermi bilemem.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

saygılar...

Alt 10 Ocak 2012, 19:13   Mesaj No:30
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

mdm 1 öncelikle bu yazdıkların çok çirkin hocamız hiç bir şekılde senın yazdıklarını hak etmiyor.sen burda kendi nefsini tatmin ediyorsun
dışarda yapamdıgın agresifliği burda yapmaya çalışmıssın sana çok bir şey yazmıcam başda hocamız olmak üzre diğer arkadşlar sana gereken cevabı yazmış.
şunu kafana iyice koymanı isterim biz burda hepimiz hamdolsun müslümanız ırk ayrımı yoktur ve bunu herf rsatta dile getiririz. hocamız sana hakkını helal ediceni sölemiş. Eder inş pekiii hiç düşündünmü ya diğerleri mahşerde herkes birbirinden hak talep ederken iki ayağın bir kaba girdiği o anda acaba sana haklarını helal edermii. Neden çirkinleşipde öfkeleri üzerine topluyorsun.İlim sahibi insan karşıdakine seviyesiz laflar üertmez.SELAMETLE

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)