Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  08 Şubat 2012 (20:11), Konuya Son Cevap : 12 Kasım 2013 (16:38). Konuya 52 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Kasım 2013, 12:34   Mesaj No:51
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: ""Tasavvuf/Büyüklerinin/Şirkleri""

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kardeşim bana sen şirk içindesin demek düşmez zaten bu yaklaşım bir müslümana yakışmaz bizim görevimiz hakkı tavsiye etmek elimden geldiğincede yapmaya çalışıyorum ben sizin bağlı oldunuz yer şirk yeridir demiyorum ama ben menzildeki cemaat yıllarca bulundum birçok bidat gördüm şeyhini Rabine şirk koşanları gördüm,şimdi öğle bir cemaatin içine düştümki geleni tekfir ediyorlar gideni tekfir ediyorlar gülünecek bişey değil ama inanın sinirlerim bozuldu sanki çevremde bende başka müslüman yok
subhanallah
şükür ki uçurumun eşiğinden döndüm,ve cemaat arayışını bıraktım Rasulullah sav hutbesinde dediği gibi kuran ve sünnet üzere yaşamayı istiyorum.
Güzel kardeşim hiçkimse yada hiç bir kaynak kurtulmuşlar olarak nitelendirilemez bu menzilde olsa bu a tarikatı, b cemaatide olsa çizgi bellidir Kuran ve Sünnet, Eğer bir kişi ben menzil tarikatındayım kurtuldum derse en büyük hatayı işlemiştir, aynı şekilde bizim dışımızda herkes küfürdedir derse oda Ehli Sünnet inancına göre küfüre kendi düşmüştür. Ben müslümanım diye dili ile ikrar eden bir kişiye günahkarda olsa kafir diyemezsiniz.

İkincisi Tarikat yolunda aklı basmayan ve bu zamana kadar sokulmuş yanlış inançları yada büyüklerin yaşadığı halleri anlayamayan bir takım zevat bidat derecesinde itikat sergilemekte bunu bizde biliyoruz ve özüne dönmesi için acizane mücadele ediyoruz. Ki tasavvufun gayesi Kuran ve Sünnet ışığında Muhammedi Ahlak ile ilerlemekken Mürşidlere duyulan yanlış itikatlar ve anlaşılamamalar bu sonuçları ortaya çıkarmakta...

Şimdi aslolan bu hangi topluluk yada inanç fikrinde olan gruplar değil aslolan Kuran ve Sünnettir buda maalesef yine başka gruplarca tekele alınarak kendileri haricinde herkesi kafir ilan etmelerine sebebiyet vermiştir. Sonuç nedir...;

Kimliğini kaybetmiş, herkesin başka bir dini olmuş, cemaatler ve tarikatlar arasına sıkışmış "ki bunu herkes için söylüyoruz cemaat denince akla bir kaç isim gelmemeli çünki AYNI DÜŞÜNCELERDE BİRLEŞEN HER TOPLULUK CEMAATTİR." İşi gücü birbirini tekfir etmek olan müslümanların cirit attığı bu zamanda Alim niteliğinde ki kişilerin bir araya gelip bir ortak nokta , ittihat hareketi başlatmadıkları sürece bu olguların daha çoğalacağı ve daha çok karışıklığa yol açacağını unutmamak lazım inşaallah bunu başarırızda böyle boşşeylerle uğraşmayız...

Bundan dolayıda bir kişinin fikri, düşüncesi, inancı farklı olabilir ama kimse kalkıp islamı tekeline alamaz, BEN, BİZ hakk yoldayız deyipte diğerlerini küfürle itham edemez bu Allaha c.c. ve Resulüne s.a.v hakarettir. Bunun için savunurken neyi nasıl ve hangi şekilde savunacağını iyi bilmeyen cahilbeyinlerden Allaha c.c. sığınmak lazım , burdaki cehalet kelimesi asla küçük görme değil yanlış anlaşılmasın lütfen sadece verileni alıp aksini araştırmayan betonlaşmış kafalaradır....vesselam
Alt 12 Kasım 2013, 12:50   Mesaj No:52
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
YaŞuHa Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Ey dünyaya kulluk edenler! Ey ahirete kulluk edenler! Siz, Allah’ı da, dünyayı da, ahireti de bilmiyorsunuz Kiminizin putu dünya Kiminizinki ahiret Kiminizinki insanlar Kiminizinki zevkler, nefsani arzular Kiminizinki övülme, halktan tasvip görme, alkış toplama

Allah dışında herşey, bir puttur Kişi Allah’tan gayrı neye bağlandı ve neye gönül verdiyse, o onun putudur

Senin bütün umudun insanlar Herşeyi onlardan bekliyor, onlardan umuyorsun Korkun da onlardan Hep onlardan korkuyorsun Bu hal, Rabbine şirk koşmaktır, ortak tanımaktır

Bu zaman, ahir zamandır Bu zamanda çoğu insanların mabudu, paradan ibarettir Bu zaman insanlarının çoğu, Musa Aleyhisselam’ın kavmine benzedi Yahudilere benzedi Onlar, altın buzağıyı kendilerine mabud edinmişlerdi Bu zamanın insanının altın buzağısı da paradır Parayı kendine mabud edinmişsin, Rab edinmişsin Paraya tapıyorsun Senin Allah’ın para

Hükümdarlar, devlet büyükleri ve ikbal sahipleri, halktan birçoğunun nazarında birer ilâhtır Dünyevî imkânlar, zenginlikler, sıhhat, afiyet, kuvvet ve kudret, birçok insanların nazarında birer ilâhtır İnsanların birçoğu, bunlara ve benzeri şeylere taparlar

Dünya zorbalarına, zenginlerine, firavunlarına ve hükümdarlarına saygı gösterip Allah’ı unuttuğun ve O’na saygı göstermediğin takdirde, senin hakkındaki hüküm de, putlara tapanlar hakkındaki hüküm gibidir Sen de putuna saygı gösterenlerden olursun Putlara kulluk etme, onları yaratana kulluk et İşte o zaman, putlar sana boyun eğecektir

Sen, namazda iken bile yalan söylüyorsun Mesela namaza dururken ve gene namaz sırasında, “Allahu Ekber” (Allah her şeyden büyüktür) diyorsun Böylece yalan söylemiş oluyorsun Çünkü senin kalbinde, Allah’tan başka bir ilâh vardır Kendisine güvenip bağlandığın herşey, senin ilâhındır, mabudundur Kendisinden korktuğun ve kendisine ümit beslediğin herşey, senin ilâhındır, taptığındır

Kendisinde Allah’tan başka birşey bulunduğu müddetçe, senin kalbin için kurtuluş yoktur Eğer sen, taşlar üzerinde Allah’a bin yıl secde etsen, değil mi ki kalbinle O’ndan başkasına yöneliyorsun, sana bu secdeler hiçbir fayda vermez Mevlâsından başkasını sever oldukça, o kalp için iyi bir akibet yoktur Allah’tan başka herşeyi kalbinden yok etmedikçe, saadete eremez, bahtiyar olamazsın

Allahumme Amin

Bütün yazıyı anlatan tek cümle , Aslında herkesin uğraşıp, çalışıp , didinip gelmek zorunda olduğu son nokta işte Allahtan başka herşeyi terk etmek , nedir peki bu ....?

Allahtan başka herşeyi terk eden bir insanın hali nasıl olur ?

Ama daha öncesinde bu insan bu hali nasıl yakalar, Allahtan gayrı olan herşeyi atması lazım demekki değilmi, Allahtan hakkı ile korkması lazım, yaratılanların sevgisini silip kalbine Allahın sevgisini koyması lazım , bütün ilahları atıp satece Allah var demesi lazım , Peki bunları nasıl başaracak .....?

Acaba sadece ibadet ve taatlemi bu gerçekleşir yada yeterlimidir...? Allah c.c. "nefisini arındıranın kurtulmuş" olduğunu belirtmiş nedir bu nefis ? hangi özelliklere sahiptir? Nasıl temizlenir...? Sonrasında nasılkurtulurda Allaha kavuşur ...?

Bu yolun sonunda Allaha kavuşan kişi, herşeyi terketmiş ve sadece Allahı bilmekteyse hali nasıl olur...? Bu demek değilmidir Allah dışında herşeyi terk edip Allahtan gayrısını bilmemek ve Allahta fena olmak , Ondan gayrısını kabul etmemek ve sadece Allahın var olduğunu tastik etmek değilmidir Ondan başka herşeyi terketmek ....?

En sonunda ise kendini görmemek ki eğer bu noktalara geldin de sonra hala kendini de görüyorsan Allahın tekliğine gölge düşmezmi ikincisi yoktur değilmi, Bu sefer kendinin de olmadığını o herşeyden bir parça olduğunu bilmek ve artık Allahtan başka herşeyi kendinde dahil terkl etmek zorunda kalırda sonra Allaha kavuşmazmısın , Sonra aşka , cuşa gelipte bu yaşadığın halden dolayı bir anlık sarhoşlukta ENEL HAK deme ihtimalin ne kadardır...Sonra bunun biral olduğunu anlayıp tevbe etmek imkansızmı ....?

Bakın işte yazdığınız hakikat inandığınız hakikat Tasavvuf Kuran ve Sünnetle asla çelişmiyor sadace bizler anlıyamıyoruz çünki biz islamı Kuranı Sünneti hala şekilde yazılardan ve uygulamalrdan ibaret görüyoruz....Oysa Allaha ulaşmak türlü türlüdür Şeri çizgileri geçmedikçe hangisine sarılırsanız hata etmiş olmazsınız

Allah c.c. yar ve yardımcımız olsun , vesselam
Alt 12 Kasım 2013, 16:38   Mesaj No:53
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Güzel kardeşim hiçkimse yada hiç bir kaynak kurtulmuşlar olarak nitelendirilemez bu menzilde olsa bu a tarikatı, b cemaatide olsa çizgi bellidir Kuran ve Sünnet, Eğer bir kişi ben menzil tarikatındayım kurtuldum derse en büyük hatayı işlemiştir, aynı şekilde bizim dışımızda herkes küfürdedir derse oda Ehli Sünnet inancına göre küfüre kendi düşmüştür. Ben müslümanım diye dili ile ikrar eden bir kişiye günahkarda olsa kafir diyemezsiniz.

İkincisi Tarikat yolunda aklı basmayan ve bu zamana kadar sokulmuş yanlış inançları yada büyüklerin yaşadığı halleri anlayamayan bir takım zevat bidat derecesinde itikat sergilemekte bunu bizde biliyoruz ve özüne dönmesi için acizane mücadele ediyoruz. Ki tasavvufun gayesi Kuran ve Sünnet ışığında Muhammedi Ahlak ile ilerlemekken Mürşidlere duyulan yanlış itikatlar ve anlaşılamamalar bu sonuçları ortaya çıkarmakta...

Şimdi aslolan bu hangi topluluk yada inanç fikrinde olan gruplar değil aslolan Kuran ve Sünnettir buda maalesef yine başka gruplarca tekele alınarak kendileri haricinde herkesi kafir ilan etmelerine sebebiyet vermiştir. Sonuç nedir...;

Kimliğini kaybetmiş, herkesin başka bir dini olmuş, cemaatler ve tarikatlar arasına sıkışmış "ki bunu herkes için söylüyoruz cemaat denince akla bir kaç isim gelmemeli çünki AYNI DÜŞÜNCELERDE BİRLEŞEN HER TOPLULUK CEMAATTİR." İşi gücü birbirini tekfir etmek olan müslümanların cirit attığı bu zamanda Alim niteliğinde ki kişilerin bir araya gelip bir ortak nokta , ittihat hareketi başlatmadıkları sürece bu olguların daha çoğalacağı ve daha çok karışıklığa yol açacağını unutmamak lazım inşaallah bunu başarırızda böyle boşşeylerle uğraşmayız...

Bundan dolayıda bir kişinin fikri, düşüncesi, inancı farklı olabilir ama kimse kalkıp islamı tekeline alamaz, BEN, BİZ hakk yoldayız deyipte diğerlerini küfürle itham edemez bu Allaha c.c. ve Resulüne s.a.v hakarettir. Bunun için savunurken neyi nasıl ve hangi şekilde savunacağını iyi bilmeyen cahilbeyinlerden Allaha c.c. sığınmak lazım , burdaki cehalet kelimesi asla küçük görme değil yanlış anlaşılmasın lütfen sadece verileni alıp aksini araştırmayan betonlaşmış kafalaradır....vesselam
çok güzel açıklamışsın kardeşim üstüne söyleyecek bişey bulamıyorum

bu tekfirciler şunu altına sığınıp kafire kafir demeyen kafirdir diyerek
herkesi kafir ilan ediyor imam Azam diyor ki kıble ehline kafir diyemezsin ona iyiliği emreder kötülükten men edersin diyor...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)