Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  08 Şubat 2012 (21:11), Konuya Son Cevap : 12 Kasım 2013 (17:38). Konuya 52 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Kasım 2013, 19:44   Mesaj No:21
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:
Standart Cevap: ""Tasavvuf/Büyüklerinin/Şirkleri""

yorumlarınızı yazarken süzgeçden geçirip öyle yazın yzılarınızı burda herkes usulune göre tartışsın diyoruz..uyarmak görevimiz size özelden cevap vermek istemedim agresif tavırlarınızdan dolayı buraya bir daha gelmemekle uyarmışsınız isabet olur efenim... sizin bu agresif tavırllarınızı anlamış değilim uyarı almak zoruna gidiyorsa ltfn dikkatli olun bizim kimse ile alıp veremediğimiz yoktur. adabı en son benden öğreneceğinizi belirtmişsiniz prdn sizinle kaç kere sohbet ettik? uyarıda bulunuyorum diemi adapsız olduk?

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 08 Kasım 2013, 20:13   Mesaj No:22
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Şiii aplama laf etme çok aiip hiç affetmem .onların yarısı kadar seviyen olsa adabıyla konuşmayı bilirdin.sende adap ne geser ya
Bir gün Hz. Lokman'a: " Edebi kimden öğrendin?" diye sormuşlar. "Edepsizlerden" demiş ve şöyle izah etmiş. " Onlarda görüp de beğenmediğim hareketlerden çekindim. "

Şaka yollu söylenen sözlerden bile akıllı insan ibret alır. Cahile yüz türlü hikmetten söz etsen de kaval dinler gibi dinler kalas insanın şerrinden Allaha sıgınalım
Alt 08 Kasım 2013, 20:40   Mesaj No:23
Medineweb Usta Üyesi
Ehlibeyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ehlibeyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21267
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Memleket:Dünya'lı...
Konular: 47
Beğenildi:14
Beğendi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yorumlarınızı yazarken süzgeçden geçirip öyle yazın yzılarınızı burda herkes usulune göre tartışsın diyoruz..uyarmak görevimiz size özelden cevap vermek istemedim agresif tavırlarınızdan dolayı buraya bir daha gelmemekle uyarmışsınız isabet olur efenim... sizin bu agresif tavırllarınızı anlamış değilim uyarı almak zoruna gidiyorsa ltfn dikkatli olun bizim kimse ile alıp veremediğimiz yoktur. adabı en son benden öğreneceğinizi belirtmişsiniz prdn sizinle kaç kere sohbet ettik? uyarıda bulunuyorum diemi adapsız olduk?
mesajımın hiç bir yerinde sizi adabsızlık ile itham etmedim, bu sizin sözünüz ben böyle birşey yazmadım. bana adap kurallarına uymamı önerdiniz bende sizden böyle bir teklifi yapmanızı uygun bulmadım çünkü kendi yaptığınızın bu bahsettiğiniz kaideye uymadığını gördüm.
Yazınıza uymayan kırıcı olduğunu belirttiğim yazımı ben sildikden sonra düzenledikden sonra sizin o yazıyı mesajınızda tekrardan yazmanız "muhatap almıyorum vs." gibi., agresif olan sizsiniz. ben size mecburen mesaj attım.
Özel mesaj konusunda ben size hep nazik davrandım mesajlarınızda kırıcı olan sizdiniz. size bir konumu silmeniz üzere attığım mesajda yazdıklarınızı hala unutmadım.
sizinle artık hiçbir konuda konuşmak/tartışmak istemiyorum. foruma girmemek konusunda haklısınız ancak konularımı ve mesajlarımı silin ki girmek zorunda kalmayayım, bu sitede sorun yaşadığım tek insan sizsiniz.
gerekli mesajı aylar önce Abdulmelik beye göndermiştim, size bir rica üzere gönderdiğim mesaja yazdığınız cevabı... Yinede bir bayan olduğunuz için incitecek birşey yapmadım fakat incindiyseniz özür dilerim.
Neyse
Sitede hakkı bulunanlar helal etsin. umarım konularımı ve mesajlarımı silersiniz bende bir daha girmek zorunda kalmam çünkü mesajlarıma cevap geldiği müddetçe cevap hakkı doğuyor.
Selam ve dua ile.

Alt 08 Kasım 2013, 20:47   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 14 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdir Et:

Alıntı:
Ehlibeyt Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu ismini saydığınız üstadlar, İbn Arabi, Mevlana, Gazzâlî, Bestami, Konevi vs. hepsi emin olun, sizden daha imanlı daha takvalıdır. Sizin kapasiteniz yeterli değil onları anlamaya.
Şirk diye suçlamak yersiz zira, onlar Tevhidi hayatlarına öyle bir yaymışlardır ki baktıkları her yerde RAHMAN (c.c.)'NIN, büyük tecellisini görüyorlardı. Tecelliden maksadın ne olduğunu ancak onların kitaplarını ön yargısız okursanız anlarsınız.Sizinle bu konuda tartışmam bile, ALLAH (c.c.) dostlarına yapılan her türlü saldırıya cevap verilecektir.
Şu hadis-i şerifle noktalıyorum.
"Kim benim bir dostuma, evliyama düşmanlık yaparsa ben ona harp ilan ederim." (Buhari)
tarih sussa, hakikat susmayacak........''
Alt 08 Kasım 2013, 21:10   Mesaj No:25

klm

Medineweb Acemi Üyesi
klm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:klm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26093
Üyelik T.: 15 Şubat 2013
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Şu Suriye ,Mısır, Filistinde olanlar da bizim aklımızı başımıza getirmiyor maalesef..

Müslümanların birbiriyle münakaşası ,nefreti, düşmanlığı öyle bir hal aldı ki...Dışardaki Düşmanlara hacet kalmıyor..Bir yere varılamayan bu tartışmalar hiç bitmiyor.Bu tartışmaların kime ne faydası var..
Alt 08 Kasım 2013, 21:40   Mesaj No:26
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdir Et:

"Ey müminler! "Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allahın kitabı Kur an-ı Kerim ve Peygamberinin sünnetidir

uyan müslüman uyan !.....
Alt 08 Kasım 2013, 21:41   Mesaj No:27
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Ehlibeyt kardeşim sinirlenmişsiniz belli bi abdest alın iki rekat namaz kılın bi müddet giriş yapmayın sakinleşin sonra daha makul düşünebilirsiniz. Esma ablayla diğer özel mesaj konunuzun üzerinden baya zaman geçti unutun gitsin kin gütmek müslümanlara yakışmaz. Silmiş olduğunuz iletiyi cevaplardan da silecem madem yanlış olduğunu anlayıp düzenlediniz diğer iletilerde olmasıda doğru değil. Bir tartışma kızgınlık durumunda hiçbi üye hak etmediği müddetçe üyeliği silinmez giriş yapmak istemezseniz girmeyin ama konularınızı ve üyeliğinizi silmek sitede boşluklara sebep olacak. Sizde bize anlayış göstetin
Alt 08 Kasım 2013, 22:17   Mesaj No:28
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:
YaŞuHa Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şiii aplama laf etme çok aiip hiç affetmem .onların yarısı kadar seviyen olsa adabıyla konuşmayı bilirdin.sende adap ne geser ya
Bir gün Hz. Lokman'a: " Edebi kimden öğrendin?" diye sormuşlar. "Edepsizlerden" demiş ve şöyle izah etmiş. " Onlarda görüp de beğenmediğim hareketlerden çekindim. "

Şaka yollu söylenen sözlerden bile akıllı insan ibret alır. Cahile yüz türlü hikmetten söz etsen de kaval dinler gibi dinler kalas insanın şerrinden Allaha sıgınalım

iyi niyetinizi anlıyorum ama sizdende yazdıklarınıza dikkat etmenizi rica ediyorum
Alt 09 Kasım 2013, 01:07   Mesaj No:29
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

siz kardeşlerime bir kaç noktada "müslüman müslümanın velisidir,onu iyiliğe teşvik eder,münkerden men etmeye çalışır" prensibi çerçevesinde uyarmak istiyorum;
1-genel anlamda müslümanlar(medineweb ailesine özelde) editörü ile yöneticisi ile üyesi ile hiç bir ayrıcalığı yoktur herkes kardeştir.fark şu ki herkes görevini yapar.yönetici yöneticiliği üye üyeliğini...birbirlerinin görevlerine hürriyetlerine fikir ve düşüncelerine yetkilerine karışamazlar.
2-hakaret,tekfir,aşağılama ve itici olmamak kaydıyla her üye fikrini hür sansürsüz bi şekilde dile getirir.fikriniz düşünceniz mezhebiniz ırkınız renginiz cinziyetiniz ne olursa olsun hür sansürsüz bir şekilde dile getirirsiniz.ama kurallarımıza uymak zorundasınız.kuralların uygulanması adil bir ortam sağlanması huzur ve kardeşliklerin zedelenmemesi için burdayız.
3-biz yöneticiler dahil hiç kimse hatasız değildir.hatalarımız varsa tüm kardeşlerimizin uyarı ve tavsiyeleri bizi memnun eder ve inşaAllah düzeltiriz.varsa haksızlık varsa proplem adilane çözmeye çalışırız.editöerlerimizin mudahalesi varsa (ki olmak zorunda),BEN SENİN MUDAHALENİ İSTEMİYORUM demek haddi aşmaktır.
4-burada kimsenin kızıp gitmesini istemeyız elbette.her müslümanın hakkı bu sitede yazmaya okumaya vardır.çünkü medineweb bir islam vakfıdır.kırıcı itici üzücü olmanın anlamı yok.ben gidiyorum silin mesajlarımı demek de pek şık olmasa gerek.bu hem ahlaki hemde teknik olarak proplemli bir talep.girmek istemeyen giriş yapmaz yazmaz olur biter.tekrar ediyorum kimsenin gitmesi arzusunda değiliz.ama gitmesi gereken varsa göndermekte de teredüt etmeyız.sabırlı hoş görülü kırıcı olmamak erdemdir.

Kardeşliklerin zedelenmemesi,kırgınlıkların oluşmaması,sinirlerin yatışması,huzurun daim olması temennisiyle...
saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 09 Kasım 2013, 06:39   Mesaj No:30
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Yukardaki paylaşımda,ismi geçen tasavvuf büyüklerininin ŞİRKLERİ delillerlee VERİLMİŞ,aksini idda edenlerde bunların ŞİRK OLMADIĞININ DELİLİNİ VERSİN LÜTFEN,yoksa laf kalabalığından başka bi yöne gitmez yazıp çizdikleri,buyrun ilme yakışır bi münazara yapmak isteyen yazsın..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: