Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi AlimOğlu,Açılış Tarihi:  28Haziran 2012 (12:55), Konuya Son Cevap : 17 Kasım 2013 (19:27). Konuya 115 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Nisan 2013, 22:48   Mesaj No:111
Durumu:yazgan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17487
Üyelik T.: 21 Mart 2012
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin Erol'a İman

bu cevap konunun başındaki yitiksevda adındaki kişinin yazdığı yazıya cevaptır.
Alt 14 Nisan 2013, 12:02   Mesaj No:112
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin Erol

Hadis yetmiyor birde KUDSİİİİİİİ Hadis bırakın bu işleri cevap yazmaya dahi değmez konular ile beni uğraştırmayın tapın istediğiniz kişiye veliye evliyaya işim olmaz kimse ile bu tür safsata konular hakkında yazmak zamanımı öldürmekten başka bir şey değildir kendi işinize bakın sizin taptıklarınıza tapmam tapanlarada Allah'tan hidayet dilerim cevap verdiğini zanneden arkadaş ordan burdan derleme yazılar söylemler ile cevap yazdığını zannetmekte lakin o verdiği cevabın baş kısmını bile ele alsam her tür cevabı veririm ama değmez uğraşmaya beni bu tür konulara çekmeyin uğraştırmayın lütfen vesselam.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 14 Nisan 2013, 12:37   Mesaj No:113
Medineweb Usta Üyesi
Ehlibeyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ehlibeyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21267
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Memleket:Dünya'lı...
Konular: 47
Beğenildi:14
Beğendi:8
Takdir Et:

Şu kadarını söylüyeyim, Mevlanaya bulaşanlar hayat boyu iflah olmazlar, bilginize.

Alt 01Haziran 2013, 21:36   Mesaj No:114
Durumu:Nicksıddık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27992
Üyelik T.: 01 Mayıs 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart Cevap: Menzil tarikatı şeyhi Fevzeddin Erol'a İman

[QUOTE=aslıı;183711]maşallah on maddenin onuda tasavvufa tarikatı çok güzel vurulmuş lakin şunu idrak edemiyorum biz mi başka yerlere tarikatlara gidiyoruz sizmi farklı yerleri anlatıyosunuz yoksa karalamak olsunda dogrusu yanlışı ilgilendirmezmi diyip yazıyosunuz bu saydıgınız maddeleri 12 yıldır 1 tek saniye bile duymadım siz nerden duyup araştırıp yazıyosunuz kiii adamın biri menzil veye başka yere baglanmış hata etmiş sapkınlık etmiş e bunu maddeler halinde aaaa menzil tarikatı şunu yaptı flaş flaş flaş tarikat şeyhini peygamber efendimizden üstün tuttu diye manşet atmak çok gülünç olmaya başladı insanlar bunları ayıramıyacak kadar saf degillerdir elhamdülillah ....[/QUOTE]

insanlar bunları ayıramıyacak kadar saf değillerdir elhamdülillah.ne doğru yazmışınız ALLAH razı olsun sızden.birileri insanı HAKKA sevgiyle yaklaştıran ,muhabbet ve zevkle namz kılmaya kulluk yapmaya vesile olan bu mükemmel insanları neden çekemez anlamıyorum bir turlu.said nursi hz.lerinin şoyle bir sozu var . islamın bu kadar zafer bulması her caminın arkasındakı tekkelerde ALLAH ALLAH diyen dervişler sebebiyledir sozu,insanların kuran ve sunnetı yaşaması icin bu mubarek ınsanlara gitmesini ackca anlatıyor zaten. hacı bayramı veliler yunus emreler zamanını aydınlatan birer gonul erı ıdıyseler ALLAHU zulcelal bu asırda ve her asırda ıslamı en guzel sekılde yasayan yasamaya vesile bu mubarek zatları var edecektır. yanlarında ilahi aşkın cerayanına tutulan ve boş kuru hayatını bir ALLAH sevgisyle kaynaşmasına vesile olan bu zatların peşinden insanlar devamlı gıdecektır. seccadenın başında kalablmek icin aşk lazımdır . ve bu aşk da o aşka tutulan gizel insanların yanına gidip gelenlere bulaşır . sannki ruh imrenir o güzide ınsann kalbındeki ılahi aşka ve oda bir gayrete gelir kulluk ozentsyle .necıp fazıl ustadın abdulhakım arvası hz lerıne gıdıp, basta mutevazı temız bır hoca efendı deyıp yanından ayrıldıktan sonra ruhunun o zamana kadar bulamadığı huzuru orada buldugunu farkedıp o tekkeden ayrılmadıgını bılırsınız. kalp yuce ALLAHI anmakla huzur bulur. bunu yapamıyorsanız bunu yapanların yanında bıraz oturun lutfen. samımı bır nıyetle eleştırmeden. kalpten kalbe nasıl sevgı aktıgını ,kalbınızın o guzel kalbe nasıl ımrendıgıne şahıt olacaksınız.ben dursun ali erzincanlının kırk yaşındasın şiirini menzil koyunde dugunde okurken gavsı sani hz lerinin şiir boyunca ayakta durdugunu gordum. rasulü ekrem efendımıze sevgıyı saygıyı o ailenın ınsanlarında gordum. bır mevlid okunmasındakı saygı nezaket. bu kadar baska yerde ben gormedım. insanlara bizi anın demıyorlar .zikredin ALLAHI diyorlar. kimileri elinde tesbihle seccade basında ayrı bır tadla sabahı ederken bu egıtımı ogreten şeyhını elbette cok sevecek. size en ıyı matematık anlatan hocanızı herkesten fazla sevmednızmı.dergılerınde tasavvufu her ay anlatan yazıları var. bir şeyhı sevmedeki ölcü defalrca ızah edılıyor orda. derslerınde ALLAHI zikir rasulullaha salavat olan bu mubarek ınsanlara laf atıp karalamaya calısanlar bırılerının yazıp cızıp kafa bulandırmalarının hezeyanlarına ugramış zavallılardır.karalamakla uğraşacaklarına nefıslerını temızlemeye calışsınlar kı hıkmetle bakabılsınler.
Alt 17 Kasım 2013, 18:36   Mesaj No:115
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Töbe Töbeee Ya kuran ve sünnet dışına çıktıgmızda işte böle farklı yollara saparız Allah korusun.kimseleri ilah edinmeyelim,kimseleri Allah ve resulünün önüne gecirmeyelim.övülmeye layık olan Allah ve onun elçisidir.
vessselam
Alt 17 Kasım 2013, 19:27   Mesaj No:116
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:

Beni çokça andınız çok anlattınız ama ANLAMADINIZ.. (Mevlana)

Konuyu Toplam 7 Kişi okuyor. (0 Üye ve 7 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: