Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi engin78,Açılış Tarihi:  26 Ocak 2013 (11:25), Konuya Son Cevap : 10Haziran 2013 (00:01). Konuya 93 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Ocak 2013, 11:13   Mesaj No:51
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Mustafa İslamoğlu hakkında tartışma

Sabır Sabır Sabır diyorum taş olsa çatlar,bende sabır kalmadı.Allahım şunlara feraset nasip buyur!!!
Şimdi dinleyın bi zahmet ;

1-Büşra hanım bizi ırkçılıkla yada türkleri korumakla suçlamış.Bak kızım yaşın daha 20 lerde kızım senin yaşında.senin yaşında yüzlerce öğrencim var.hiç biri senin gibi ukala değildir.
Kürdüm ben ama kürtçü değilim.la ilahe illallah diyen herkes benim kardeşimdir.türk olsun,kürt olsun arap olsun acem olsun siyah olsun kırmızı olsun farketmez.ırkçılıktan Allaha sığınırım.burada hiç bir ırkçıya,ırkını şeytanice yüceltenlere yer yoktur.Medineweb bir kürt yada türk sitesi değil İSLAMIN SİTESİDİR.NEFES ALAMIYORMUŞSUN BURADA.KAPI ORDA...SENİ ZORLA TUTANDA YOK.SENİN GİBİ BİR KIZIMDA YOK! TERKET BURAYI LÜTFEN!

2-Mustafa hoca sana gelince...bu bana ilk ihanetin değildir.sizleri dost kardeş bildim ama hep siz tarafından hançerlendim.dostluk bu değildir be hocam.dostlukluğumuz beni kişiliğimden onurumdan şerefimden taviz verecek öyle mi ? Hayır arkadaşım bunu benden bekleme.Adalet ne ise onu uygularız.burada adam kayırma,adaletsizlik,dostlar hatırı aramamalısınız.adil olmaya çalışmam dostluğumuza zarar veriyorsa,dost kalalım ama burayada uğramayın.çünkü sizden sadece fitne fesat ortalığı karıştırmak gördüm.sizin bana yaptığınızı düşmanım yapmaz be hocam !

3-Eski baş Editörümüz Merve hanım çok sevdiğim değer verdiğim kızım bildiğim ve medinewebe emek vermiş bir arkadaşımdır.Allah kendisinden razı olsun emekleri için.affedilmez hata yaptı ve gitmesi gerekiyordu.değer verdiğim sevdiğim için adaletten ayrılıp kayırırsam,yarın aynı hatayı yapan başkasını da kayırmam gerekecektir.kaos olur buna Allah da razı olmaz. eski yazarımız yasemin ataman için aldığım karar merve demir içinde geçerlidir.

4-tüm üyelerimize de şunu not düşeyım.medinewebde alimlere hakaret edilemez.bu eleştirilemez anlamında değildir.eleştiririz tabii ki ama edeplice.Lütfen klavyeye geçerken medineweb forum kurallarını okuyun öyle yazın.kuralları çiğnerseniz siteden uzaklaştırılırsınız.fikrinizde hürsünüz,ister şii olun ister vahabbi ister mezhepsiz isterseniz ateist olun.fikrinizi hür sansürsüz yazarsınız kimse neden böyle düşünüyorsunuz diye sizi yasaklamaz.ama yazarken edep adap ahlak ile yazın.kimseyı rencide etmeden.

saygılar...
Mihrinaz beğendi.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 28 Ocak 2013, 16:49   Mesaj No:52
Medineweb Usta Üyesi
Ehlibeyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ehlibeyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21267
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Memleket:Dünya'lı...
Konular: 47
Beğenildi:14
Beğendi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sabır Sabır Sabır diyorum taş olsa çatlar,bende sabır kalmadı.Allahım şunlara feraset nasip buyur!!!
Şimdi dinleyın bi zahmet ;

1-Büşra hanım bizi ırkçılıkla yada türkleri korumakla suçlamış.Bak kızım yaşın daha 20 lerde kızım senin yaşında.senin yaşında yüzlerce öğrencim var.hiç biri senin gibi ukala değildir.
Kürdüm ben ama kürtçü değilim.la ilahe illallah diyen herkes benim kardeşimdir.türk olsun,kürt olsun arap olsun acem olsun siyah olsun kırmızı olsun farketmez.ırkçılıktan Allaha sığınırım.burada hiç bir ırkçıya,ırkını şeytanice yüceltenlere yer yoktur.Medineweb bir kürt yada türk sitesi değil İSLAMIN SİTESİDİR.NEFES ALAMIYORMUŞSUN BURADA.KAPI ORDA...SENİ ZORLA TUTANDA YOK.SENİN GİBİ BİR KIZIMDA YOK! TERKET BURAYI LÜTFEN!

2-Mustafa hoca sana gelince...bu bana ilk ihanetin değildir.sizleri dost kardeş bildim ama hep siz tarafından hançerlendim.dostluk bu değildir be hocam.dostlukluğumuz beni kişiliğimden onurumdan şerefimden taviz verecek öyle mi ? Hayır arkadaşım bunu benden bekleme.Adalet ne ise onu uygularız.burada adam kayırma,adaletsizlik,dostlar hatırı aramamalısınız.adil olmaya çalışmam dostluğumuza zarar veriyorsa,dost kalalım ama burayada uğramayın.çünkü sizden sadece fitne fesat ortalığı karıştırmak gördüm.sizin bana yaptığınızı düşmanım yapmaz be hocam !

3-Eski baş Editörümüz Merve hanım çok sevdiğim değer verdiğim kızım bildiğim ve medinewebe emek vermiş bir arkadaşımdır.Allah kendisinden razı olsun emekleri için.affedilmez hata yaptı ve gitmesi gerekiyordu.değer verdiğim sevdiğim için adaletten ayrılıp kayırırsam,yarın aynı hatayı yapan başkasını da kayırmam gerekecektir.kaos olur buna Allah da razı olmaz. eski yazarımız yasemin ataman için aldığım karar merve demir içinde geçerlidir.

4-tüm üyelerimize de şunu not düşeyım.medinewebde alimlere hakaret edilemez.bu eleştirilemez anlamında değildir.eleştiririz tabii ki ama edeplice.Lütfen klavyeye geçerken medineweb forum kurallarını okuyun öyle yazın.kuralları çiğnerseniz siteden uzaklaştırılırsınız.fikrinizde hürsünüz,ister şii olun ister vahabbi ister mezhepsiz isterseniz, fikrinizi hür sansürsüz yazarsınız kimse neden böyle düşünüyorsunuz diye sizi yasaklamaz.ama yazarken edep adap ahlak ile yazın.kimseyı rencide etmeden.

saygılar...
Sizi tebrik ediyorum sayın hocam. Çok güzel bir açıklama. Çok isabetli kararlar. Yüce ALLAH (c.c.), bizleri ıslah etsin, ırka değil, imana önem verenlerden eylesin.

Alt 28 Ocak 2013, 18:43   Mesaj No:53
Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdir Et:

Ben bu forumda genelde Açıköğretim bölümlerine katılıyorum, diğer bölümlere bakmaktan ürküyorum bazen açıkçası. :S

Fikir ayrılıkları tabiiki de olabilir ama ÜSLUP bir Müslüman edebine yakışacak şekilde olmalı değil mi? Konuyu şimdi gördüm, Mesela Yitiksevda kardeşin üslubu çok güzel, edebe riayetli, Allah razı olsun kardeşim. Ama aynı fikirlere sahip başka bir üye üslubuyla çok itici, isim vermek istemiyorum ama okurken insanı çok rahatsız ediyor. Bir mesajını şikayet ettim, diğerini şikayet ederken beklemem gereken bir süre çıktı. Kendisi ceza almamış. Üslup önemliyse yöneticilerimizin bu arkadaşı da görmelerini rica ederim...

A.Genç
Alt 06Haziran 2013, 21:45   Mesaj No:54
Medineweb Üyesi
Kürt_Mücahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Kürt_Mücahide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10660
Üyelik T.: 15 Eylül 2009
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster

..

Alt 06Haziran 2013, 22:12   Mesaj No:55
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdir Et:

forumun kuralları belli.
forumun amacıda belli.
banlanma sebebleride belli.
eski bir konuyu hortlatma tatsızlığı da enteresan.
amacınızın aşikar olduğuda belli.
FİTNE!
Hocamız size sizin fitnelerinize alet olacak değildir.
bir müslüman hanım burada edebe muğayır yazarsa,hocadan aferin mi almalı ?
ben olsaydım o alıntıladığınız mesaj ile ömür boyu uğramazdım.
Alt 07Haziran 2013, 00:08   Mesaj No:56
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Konular: 0
Takdir Et:

"Zamanında; arkadan ters ilişki caiz mi ? sorusuna, cevap olarak; ” Bu Ayetullah Humeyni’nin icad ettiği bir şey değil ki. Ta İbn Abbas’ın öğrencisi İkrime'nin ayetteki “kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza nereden/nasıl isterseniz öyle varınız” ayetini herhangi bir sınırlama olmadığı şeklinde yorumlamıştır. İkinci nesilden/tabiinden olan İkrime’nin bu yorumuna kendi çağdaşlarından “köle yanıldı” tepkisini veren tabiin olmuştur.
Ehl-İ Beyt okulu genellikle bu yorumu benimsemiştir.” !!!!!! Diyecek kadar sapkınlığa giden İslamoğlu sitesinden bu sapkın görüşünü sitesinden kaldırmış.

O benim görüşüm değil diye bas bas bağırmıştı.. O zaman adama sorarlar madem senin görüşün değil madem sen benimsemedin “EHLİ BEYT mezhebi bunu benimsemiştir ” diye nasıl iftira atarsın ve sitende ne işi vardı şu zamana kadar. !!!

Mustafa İslamoğlu, "Ehli Beyt Mezhebi" demekle Şia ‘yı kastetmektedir. Böyle bir mezhep ismi var mıdır Allah aşkına ? Yani adam 4 mezhepten birine bunu isnad edemiyor. Çünkü böyle bir fetva yok olamazda.
Bunuda yutturmak için Ehli Beyt mezhebi diyor.
Allah Teala Akıl fikir versin.
Ey gidi insanlar çokları bu kişiye kapılmış bir yol tutturmuş gitmektedirler.
Allah'ımız c.c hepsine hidayet nasip eylesin. Amin"

Alıntı

Yazı alıntı ancak bu beyanatı veren vidyoyu izledim ve söylenen sözleri yakinen duydum.
Bu görüşe sahip olan birinin "ehli sünnet" itikadına sahip olduğunu savunmak ne kadar doğru bir düşünce olur?
Alt 07Haziran 2013, 00:32   Mesaj No:57
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Ahmet kardeş alıntı yaptığın bölüm ve benzerleri hususunda bu güne kadar gereken cevaplar aslında verilmiş. Bu tür mevzularda yazıp çizmek istemediğim için cevapsız kalacak lakin Mustafa hocama yönelik bu tür karalamalar devam ederse ordan burdan (ç)alıntı söylemler ile değilde ilmi manada deliller ile Kuranı hakem kılarak tartışacak var ise buyursunlar bakalım kim haklı kim haksız ortaya koyalım. Ama iftira karalama başkalarının sözleri söylemleri ile karşıma çıkmasın kimse bunuda belirtmek isterim. Ehli suni ne zamandan beri dinin özü oldu yada şia yada başka ekoller Dinin özü Kurandır/Sünnettir et ile tırnak gibidirler bu ayrılmaz ikiliyi a yada b ye kimse mal edemez. Kimki bu ayrılmaz ikili ile inancını yaşarsa Takva üzeredir Müslümandır suni isimlendirmelere ihtiyaçta duymaz.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 07Haziran 2013, 00:47   Mesaj No:58
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Konular: 0
Takdir Et:

Burada bir karalama değil, kişinin kendi beyanatları var.!!!
Eğer dikkat ettiyseniz, altta yazının beyanatını veren vidyoyu izlediğimi yazdım. Alıntı yaptığım ise, vidyonun yazı dilidir.

Bu konuya verilen cevapların, Ehli Sünnet akidesinde yeri olamaz çünkü, Ehli Beyt diye bir mezhep olmadığı gibi, Ehli Sünnet itikadına sahip hiç bir alimde, ters ilişkiye cevaz vermemiştir/veremez de...

Konuyu başlatan ve şu anda forumdan uzaklaştırılmış olan kişinin de değindiği "kader" mevzusuna, Mustafa İslamoğlu'nun "kader yoktur" gibi, bir söylemi kabul etmek demek, Kur'an'ı Kerim'e ve Ehli Sünnet akidesine ters bir davranış olduğu apaçık ortadadır.
Ve kader hakkında Kur'an'ı Kerim'den ayetlerde verildiği halde, halen sözü söyleyeni savunmak ne kadar doğrudur?
Alt 07Haziran 2013, 00:51   Mesaj No:59
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Değerli kardeşim Kur'anda kader geçer lakin toplu halde İman esasları Kur'anda beş olarak geçer altıncı olarak İman esasları arasına sokuşturulmaya çalışılan kader anlayışı emevi zorbalarının oyunudur . Halen ehli sünnet ehli şia veya benzeri suni isimler etrafında gidip gelmek size ne kazandırıyor Fussilet suresi otuzüçüncü ayeti kerimede ismimiz açıkça zikredilmiştir Allahın layık gördüğü isim üzere isimlendirmeler Allahın sınırına müdahaledir. Bakın tekrar izah edeyim hiçbir alim açıkça livataya fetva vermemiştir konuda beyan edilen ayette geçen tarlanızdır mevzuuna yorumdur kesin olarak yapılması gerektiği hususunda bir görüş değildir. Akli selim hiçbir Mümin bu livata olayına kabul edemez etmemiştirde.

İnsanları Allah'a çağıran, iyi iş yapan ve «Ben müslümanlardanım» diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
(Fussilet-33)

Kardeşinizi dinlerseniz Ayeti kerime hükmü ile hareket edelim insanları Allah'a davet edelim iyi işler erdemli davranışlar ortaya koyalım fitne ve benzerlerinden kendimizi muhafaza edelim. Belki geçmişte bu forumda birçok tartışmaya müdahil olmuşumdur ama gel görki hiçbir şeye yaramadığını çok iyi anladım yaşamsal alanda hakikatleri görmeye yaşamaya gayret edelim selametle kalın.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 07Haziran 2013, 17:01   Mesaj No:60
Medineweb Sadık Üyesi
JAZARİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:JAZARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17525
Üyelik T.: 23 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 65
Beğenildi:74
Beğendi:41
Takdirleri:13
Takdir Et:

--peygamberimize salavat getirmek YAĞCILIK ve de BİD'ATtır

--o da sıradan bir insandır

-- peygamberimizin mucizeleri için''peygambere karizma katmak için uydurulmuş şeylerdir,abartılmıştır.vb...
(mustafa islamoğlu)

hocalarımız bana bunları izah edebilirler mi?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)