Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi engin78,Açılış Tarihi:  26 Ocak 2013 (11:25), Konuya Son Cevap : 10Haziran 2013 (00:01). Konuya 93 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 07Haziran 2013, 19:48   Mesaj No:61
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Mustafa İslamoğlu hakkında tartışma

Alıntı:
HACIYSK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
--peygamberimize salavat getirmek YAĞCILIK ve de BİD'ATtır

--o da sıradan bir insandır

-- peygamberimizin mucizeleri için''peygambere karizma katmak için uydurulmuş şeylerdir,abartılmıştır.vb...
(mustafa islamoğlu)

hocalarımız bana bunları izah edebilirler mi?
Hacı kardeş alıntıladığınız kısmın kaynağını verebilirmisiniz size ona göre cevap verecem. Çünkü alıntıda kırpma mevcut Allah resulüne maledilen birçok mucize uçuk kaçık rivayetler ile doldurulmuş bir iken yüze çıkarılmış abartı haddinden fazla aynısını bende söylüyorum ispatıda hazırdır.

Kur'ani kerimde geçen salat Ahzab 56 ayette farklı yorumlanmaları mevcuttur kimisi salavat getirmek olarak izah etmiştir kimisi farklı bu konuda mantıklı olan Salat etmek desteklemek manasındadır kuru kuru söylemek değildir Peygamberin misyonunun sürdürmektir. İyi bilirsiniz kelimei tevhid'de kuru bir sözden ibaret olmadığını eğer kuru bir sözden ibaret olsa idi en başta Ebu Cehil söyleyecekti Çünkü kelimei tevhidi söylediği an nelerin gideceğini çok iyi bilen biri idi ebu cehil yinede kaynağı belirtmenizi rica edecem.

Taasub ile olaylara bakmam Alimler hususunda duruşum Kur'an sünnettir kimseyi putum edinmem haklı ise haklı derim yanlış ise yanlış derim kimseyide kayırmam bunuda belirteyim katıldığım ve katılmadığım hususlarda Kur'anı hakem kılarım .

-İmam Ali- (a.s)
Alt 07Haziran 2013, 20:56   Mesaj No:62
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:

-- peygamberimizin mucizeleri için''peygambere karizma katmak için uydurulmuş şeylerdir,abartılmıştır.vb...
(mustafa islamoğlu)

Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti.
Ne yapsa makbule geçmiyor, basın hergün kendisiyle uğraşıyordu.Nihayet :
-Öyle bir şey yapayım ki, gazeteciler mat olsun, diye düşündü ve ilan etti :
-Pazar günü saat 10'da bakın denizin üzerinden yürüyerek geçeceğim.
Pazar sabahı saat 10'da tüm basın mensupları toplandılar orada.Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı.Karşı kıyıya kadar da yürüdü geçti. Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı.
Fakat ertesi günü tüm gazetelerde şu başlık okundu :
-Bakan yüzme bilmiyor!

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 07Haziran 2013, 22:43   Mesaj No:63
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:

(mustafa islamoğlu)

musataf islamoğlunun red eddiğim tarafları ve görüşleri vardır yalnız,yukardaki soruya ilk başta mustafa islamoğlundan açıklamasını dinleyelim...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 07Haziran 2013, 23:07   Mesaj No:64
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Zülküfüm Allah razı olsun video tüm iftiralara açık cevaptır. Keşke bizim ortaya koymuş olduğumuz Tarikat şirklerine bu şekil ilmi olarak cevap verebilseler nerde olmayan şeyin cevabıda olmaz Selametle kal bra.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 08Haziran 2013, 00:55   Mesaj No:65
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti.
Ne yapsa makbule geçmiyor, basın hergün kendisiyle uğraşıyordu.Nihayet :
-Öyle bir şey yapayım ki, gazeteciler mat olsun, diye düşündü ve ilan etti :
-Pazar günü saat 10'da bakın denizin üzerinden yürüyerek geçeceğim.
Pazar sabahı saat 10'da tüm basın mensupları toplandılar orada.Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı.Karşı kıyıya kadar da yürüdü geçti. Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı.
Fakat ertesi günü tüm gazetelerde şu başlık okundu :
-Bakan yüzme bilmiyor!
zekice bir cevap
Alt 08Haziran 2013, 21:18   Mesaj No:66
Medineweb Aktif Üyesi
nergiz  - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nergiz  isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7328
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Konular: 29
Beğenildi:5
Takdir Et:

Alıntı:
engin78 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bundan sonra… Zamanımızda bir takım câhiller ve sapıklar türetilmiştir. Kadere îmân Kur’ân’da yoktur, hadîslerle de îmân sâbit olmaz, O halde Kader’e îmân mecbûriyeti yoktur,
(Mustafa islamoğlu)
Yani bunları ve bunun gibi onlarca sözü olan bir kişinin sayfalarca sözünün buraya yazılması beni şaşırttı açıkcası ehli sünnet e muhalif bu hocanın tamamen şia yanlısı görüşlerini savunan babası tarafından sapık görüşleri nedeni ile evlatlıktan reddedilen bir kişiye bu kadar sayfa ayrılması beni şok etti Allah hidayet versin

Alıntı:
!!!!! Allah C.C her şeyi hakkıyla bilendir.
Ben daha fazla polemiğe girmeyeceğim.İstemeyerek te olsa birilerinin kalbini kırmaktan korkuyorum.Ne ben sizin düşüncenizi ne de siz benim düşüncelerimi değiştiremezsiniz.Ben bildiğim yoldan gitmeye devam edeceğim Allah hepimize hidayet versin.Şunu da söylemeden edemeyeceğim çevrem de çok büyük hocalar hadis prof.vs vs bir sürü insan var ama ne hikmetse bir tanesi bile islamoğlu hakkında iyi şeyler söylemiyor.O da onların fikirleri gerçi Allaha emanet olunuz..
Alıntı:
Sizle konuşacak birşey yok siz sabit fikirli insanlarsınız..Ayet koyuyoruz o olmaz diyorsunuz hadis koyuyoruz o olmaz diyorsunuz.Bende diyorum ki sizle aynı yolda olamayız siz kendi işinize bakın bende kendi işime.Ben hariç hepiniz şia yı caferiliği vahabiliği herşeyi siz süper biliyorsunuz bir ben bir de benim gibi düşünen ehli sünnet vel cemaatçiler yanlış biliyor yanlış düşünüyor.
Siz benim görüşümü düşencemi biliyormusunuz da tc vs yazıp duruyorsunuz.Ben kuran ve sünnet üzere yaşamak istiyorum.Şiayı da iyi bilirim.
Merak ediyorum ayrıca kadere inanmak sizi neden bu kadar geriyor ?
Alıntı:
muhsalih bırak ya boşa uğraşma ben okul için belki birşeyler faydalanırım diye girmiştim ama bu gece bitti artık.bu tipler için kadın erkek aynı ortamda olmak beraber oturup kalkmak halay çekmek muta hadisleri inkar etmek herşey caiz bırak ne halleri varsa görsünler...
engin kardeşimle aynı fikirdeyim

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır..MEVLANA

Allah hidayet versin...

Alt 09Haziran 2013, 00:05   Mesaj No:67
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Muhalefete bakılırsa sanki bir müslüman alimden değilde israilli bir yahudiye olan nefretimizle konuşuyoruz gözüküyor.yapmayın kardeşlerim! bu nefret bu kin size ne kazandırır ki ? Allah indinde vebal değilmidir ?
eleştirilmesin demiyorum ki hiç bir alim eleştirilemez diye kural yok.4 mezhep imamı farklı düşündüler ki farklı mezhepler oluştu.her imam delili ile ortaya çıktı.hepsi de tezini kuran sünnete dayandırdı.hiç birisi işkembeden konuşmadı yazmadı ki !

hacıysk kardeşimizin yönelttiği sorular çok art niyetlice.o soruların aslı astarı yok olamaz da.hocanın videosu da verilmiş.hoca orda gereken açıklamayı yapmış zaten.
konuşmaları kesip kırpmak,yazılanları istediğimiz yöne çekip,kırpıştırarak önü arkası sakat cümleler ile ne yapmaya çalışıyoruz ? cümlelere haince yaklaşırsak kuran ayetlerinde bile faizin helal,içkinin faydalı,namaz kılınmasın gibi o kadar hukum çıkarırız ki ! yeterki art niyetli olalım çok zor değil...!

azgın firavuna bile tebliğ edilirken taha süresinde edeplice saygılıca nezaketlice hitap emredilirken ?

fe eyne tezhebunnn?
Mihrinaz beğendi.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 09Haziran 2013, 11:43   Mesaj No:68
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Mustafa İslamoğlu, “Mason ve Din Düşmanı” olan Cemaleddin Efgani’yi göklere çıkarırken, Afgani’nin maskesini düşüren, Ehli Sünnet Âlimlerini ve Sultan 2. Abdulhamid’i, Afgani’nin tuvalet bezi olamazlar! Diyerek aşağılıyor!

Cemallettin Afgan hakkında detaylı bilgi net aleminde, sağlam kaynaklarla mecvut ancak onun şu sözünü nakletmek istiyorum:
"Dinin başını dinin kılıcı ile kesmek lazımdır."
Bu söz bile kişinin hangi yola hizmet ettiğinine yeterde artar.

Bu kişiyi öven, göklere çıkaran birinin, ya ilim bilgisi yoktur yada hidayeti kararmıştır.
(Cemalettin Afgani, Reşit Rıza ve Muhammed Abduh gibi mason ve din düşmanlarının zihniyetinde olanların, dinden imandan bahsetmesi ne kadar gülünç oluyor.)

Ayrıca, Mustafa İslamoğlu'nun kaleme aldığı bir çok eserde (Gerekçeli Meal, Yahudileşme Temayülü, 3 Muhammed vs.) Ehli Sünnet itikadına ters düşen çok konular mevcuttur.

Not: Ehli Sünnet; Peygamber'imizin (s.a.v) sünnetini uygulayan, hayatını yaşayanların/örnek alanların yoludur. Ehli Şia ve itikadi anlamda sapıtanlar/yanlış yolda olanlar ile birlikte anılması doğru değildir, olamazda...
Alt 09Haziran 2013, 13:06   Mesaj No:69
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

AHMETS bey,biz mustafa islamoğlunu hangi görüşlerinin islam ile bağdaşmadığını daha önceki münazaralarımızda verdik ve zamanla bunlarıda verecez,Abdulmelik hocanın dediği gibi hiç kimse ELEŞTİRİLMEZ DEĞİLDİR,PEYGAMBERLER HARİÇ,Peygamberlerin hatalı davranışlarını Allah eleştirmiş ve insanlarda örneklik olarak vahyetmiştir,BALIK SAHİBİ YUNUS GİBİ OLMA vb ayetlerde,olduğu gibi..

Yalnız sizin ve hacıys arkadaşın KIRPMALI KESİNTİLERLE YAPTIĞINIZ BELDEN AŞAĞI VURMALARI AHLAKİ DEĞİLDİR,Adamın hangi görüşünü hangi kitabının hangi satırında TAM METİN OLARAK VERİN VE YANINDADA SİZ DELİLİNİZİ GETİRİN,görelim bakalım siz hangi ehli sünnetden bahsediyorsunuz,BUYRUN YANLIŞ GÖRDÜĞÜNÜZ METİN VE BUNA BİNAEN DELİLLERİNİZİ SUNUNDA BİZDE KARŞILAŞTIRALIM...
Alt 09Haziran 2013, 13:21   Mesaj No:70
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

"Kırpmalı kesintiler" dediğiniz konular, verilmek istenen mesajlar için kısa bilgi mahiyetindedir. Yoksa detaylı bilgiler, hem vidyolarında hemde kitaplarında mevcuttur.
Vakit konusunda geniş zamana sahip olmadığım için "kısa ve öz" olarak yazmaya çalışıyorum.
Lakin vakit bulduğum zaman detaylı bir şekilde ve kaynaklarla yazarım inşaAllah.

Alıntı:
nergiz Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır..MEVLANA

Allah hidayet versin...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: