Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Taziye-İlan-Selamlaşma

Konu Kimliği: Konu Sahibi @RASİHA@,Açılış Tarihi:  12 Ekim 2011 (04:51), Konuya Son Cevap : 10 Nisan 2015 (13:32). Konuya 14 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Ekim 2011, 04:51   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
@RASİHA@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:@RASİHA@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13108
Üyelik T.: 29 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 5
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

"Rahman ve rahim olan Allah'ın adı ile"

Ben kamer34 ün eşiyim

Ailemle birlikte yaşamış olduğumuz ağır imtihanı öncelikle Rabbimin yardımı ile sonrada sizlerin maddi manevi desteği ve dualarınızla imtihanımızı atlattık. Şimdi sağlık durumum gayet iyi fakat hem pisikolojik hem de başka tedavilerim devam etmektedir.

Aldığım ilaçların etkisiyle genelde uyuyorum uyandığımda eşimi hep yanımda görüyorum. Beni çok özlemiş olacakki hep konuşuyor niye yalan söyleyeyimki bazen başımı şişiriyor

Siz Medineweb ailemi çok özlemişim ama niye yalan söyleyeyimki en çokta eşimi ve çocuklarımı özledim Rabbime ne kadar şükür etsem azdır.

Muhsin hocam sizin değiniz gibi eşim evin tüm işlerini maşallah gayet güzel yapıyor en iyisi ben biraz daha istirahat edeyim

İşin şakası bir yana ben ve eşim çok zor bir imtihan geçirdik halen dualarınıza ihtiyacımız vardır dualarınızı bizden eksik etmeyin. Yaşadığımız tranvayı yavaş yavaş atlatmaya çalışıyoruz Rabbimizin yardımıyla tabiki.

Cenabbi Allah hiç kimseyi böyle bir imtihana tabi tutmasın.

"E hasiben nâsu en yutrekû en yekûlû âmennâ ve hum lâ yuftenûn(yuftenûne).

İnsanlar, "amenna (îmân ettik)" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar?
Ankebut/ suresi/2. ayet

Cenabı Allah insanlara kaldıramayacak yükleri yüklemeyeceğini vaad etmiştir. Bazen insan öylesi imtihanlara tabi kalırki dünya tüm genişliğine rağmen kendisine dar gelir.

Biz insanlar istiyoruzki hem bu dünyada hem ahirette saadet ve mutluluk içerisinde mürefeh bir hayat yaşayalım. Fakak imtihan dünyasında maalesef bu böyle olmuyor.

Bizler "amenna" demekle hemen cenneti garantilediğimizi düşünürüz oysaki gerek yaşadıklarımızın gereksede yaşayacaklarımızın sonucundaki sergileyeceğimiz yaşam felsefemiz bizim ahiretteki durumumuzu doğrudan ilgilendirmektedir.

Bizden öncekilerin başına gelen çok ağır imtihanlar başımıza gelmeden cennet hesapları yapabilmekteyiz. Şunu unutmamak lazımki biz iman ettik demekle kurtuluşa ermiş olmuyoruz. Asıl imtihan o zaman başlıyor asıl ilim o zaman başlıyor asıl zorluklar o zaman başlıyor.

Allahın selamı tüm miminlerin üzerine olsun

Konu Sahibi @RASİHA@ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Tekfir kaideleri Tevhid Ve Şirk Konuları hiranur86 5 2068 08 Aralık 2011 10:20
'Kulum' de kâfi bana.. Şiirler ve Şairler @RASİHA@ 0 1819 28 Ekim 2011 11:04
...Yine Yollara Düşme Vakti Yüreğim... Şiirler ve Şairler su damlası 1 1554 28 Ekim 2011 10:56
En büyük sorumluluk aklı korumaktır Muhtelif Konular @RASİHA@ 0 1517 27 Ekim 2011 15:16
Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun Taziye-İlan-Selamlaşma Allahın kulu_ 14 6261 12 Ekim 2011 04:51

Alt 12 Ekim 2011, 10:08   Mesaj No:2
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Tüm Medineweb Ailesine Selam Olsun

Aleykum Selam,
Rabbim kimseyı eşiyle sınava tabi tutmasın,eşinin imdat sesine bir şey yapamamak kadar ağır sınav nedir bilmiyorum.ölüme ve her türlü kayıba hazırız,bu tarz aşağılık mahluklara sabrımız tahamulumuz cidden yetersiz kalıyor.sizin sıkıntınızın mubalağasını yaşadık dersek abartı değildir.hayri abinin çığlıkları gözyaşları boğazında düğümlenen düğümleri çaresizliklerini unutmuş değilim,unutulacak gibi de değildir.
mert düşman kadar büyük nimet yoktur.dost yada düşman namert oldumu,çaresizlikler,ihanetler, her türlü aşağılıkların muhatabıyız demektir.ilk müslümanlar için ebu leheb hiçte önemli değildi.sayıları yüzlercede olsa bedire gömeyı başardık.ama tüm müslümanlar bir araya gelse ibn ubeyin ihanetlerini,alçaklıklarını önliyemedi.islam alemi şu an israilden çok, içimizdeki alçaklardan,munafıklardan,belamlardan çekmiştir.
Elhamdulillah ala kulli hal..bu güne de şükür.seni sağ bulacağımız ümidsizliğimizle sıfırlanmıştık.rabbim bu tür acıları düşmanıma bile yaşatmasın.daha dikkatli olmamız gerektiğini yaşayarak öğrendik....
en kısa sürede sağlık sıhhatınıza kavuşmanız dileğiyle...bu arada hayatın boyunca hayri abiye yapamadıklarını,harfiyen uygulatabilirsin.bu fırsatı değerlendir bulaşık çamaşır yemek ütü...itiraz etmez
huzurunuz daim,yuvanız mutluluğunuz kaim olsun inşaallah.
yeniden Aramıza hoş geldiniz.geçmiş olsun...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 12 Ekim 2011, 11:56   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

Hoş geldiniz ALLAH cc kimsenin başına böyle bir acı vermesin inşallah geçmiş olsun kendinize iyi bakın ALLAH,A emenet olun
Alt 12 Ekim 2011, 14:55   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Takdirleri:112
Takdir Et:

Allahın rahmetı bereketı feyzı ıhsanı bil cümle ummetı muhammedle bırlıkte sızlerın ve bızlerın üzerine olsun ınsallah,
Rabbımız darul ımtıhanda, yüz aklıgı, gönül ferahlıgı ve kalp huzuru nasıb etsın. Gecmıs olsun efendım...
Alt 12 Ekim 2011, 18:35   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4529
Beğendi:6123
Takdirleri:24126
Takdir Et:

öncelikle geçmişler olsun güzel kardeşimize seni aramızda görmek çok güzel hele hele eşinin ve çocuklarının yanında görmek dahada güzel geçmiş geçmişdir... şimdiden sonra önemli olan gelecektir. eşinizle beraber çabucak toparlanacağınızı umuruyorum.çabuk toparlanmak zorundasınız eminim çocuklar sizin gözlerinizin içine bakıyorlardır.SELAMETLE

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 14 Ekim 2011, 00:55   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bu güzel dualarınız ve temennileriniz için heppinize ayrı ayrı teşekkür ediyor Rabbimden afiyette olmanızı diliyorum.

Muhsin hoca eşimin yaşadıklarını bana anlattılar inanın çok üzüldüm. Çok acılı günler geçirmiş olmasına rağmen Allah'a hamd olsun imanını sapasağlam buldum.

Bizim yaşadıklarımızı cenabbi allah değil bir müslümana hiç kimseye nasip etmesin inşallah.

ayrıca abdülmelik abime kurtmehmet abime esma-nur bacıma iklimya bacıma sonsuz teşekkürlerimi ayrıca sunar

Allah'a emanet olunuz derim

Alt 14 Ekim 2011, 09:31   Mesaj No:7
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

İlk başta rabbimiz rahman başlangıcı zor olan bu imtihanınızı ,sonuç olarak sizi eşinize ve çocuklarına ve islama bağışlamasından dolayı elhamdulillah..

Ayrıca rabbimiz bu imtihanınızdaki sıkıntılarınıza karşılığında sizi mükaftlandırıp ecrinizi artırsın..

Eşinize gelince gerçekten ki sizde zaten inanıyorsunuz zor bi süreçten Allah ın yardımıyla çıktı.Ben taki bulunmanız zamanına kadarda eşinize ümit var olmasını çünkü rabbimiz dinine yardım edene yardım edecektir telkinlerinde bulunuyordum ki hayri abi bi dönem artık size karşı olan özlemi ve ihtiyacından olacakki ARTIK Bİ SONUÇ olsunda kavuşayımda ne olursa olsun demişti ama inanın son ana kadarda RABBİMİZİN SİZİ EŞİNİZE VE ÇOCUĞUNUZA BAĞIŞLAYACAĞINDAN HEP ümitliydim secdede bile dua ediyordum.Çünkü bende her zor imtihanımda rabbimizin müslümanlara vaadi olan yardımının olacağına iman ederek ulaşıyorum rabbimizin lutfuyla ve verdiği sekinetiyle...

Son olarak rabbim sizi ve bizi müslüman olarak öldürsün ve sizi eşinize ve çocuklarınıza ve islama bağışlasın....

not.sitede yazmıyorum sadece benle alakalı bi konuda yazma ihtiyacı duydum onun içinde astığınız yazıyı görüp bi duada bulunmak istedim saygılar ablama...Birde yukardaki yazınızda insan dünyada rahatlığı istiyor demişsiniz rabbimizde bunu istememizi beyan etmiş,YARABBİ BİZE DÜNYADA AHİRETTEDE İYİLİĞİ VER...diyerek..
Alt 14 Ekim 2011, 14:18   Mesaj No:8
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8173
Beğendi:9395
Takdirleri:26189
Takdir Et:

Allahü teâlâ Kur'an-ı kerimde mealen; "Şüphesiz ki, Allah sabredenlerle beraberdir" buyuruyor (Bekara suresi: 153)

öncelikle hoşgeldiniz diyorum RABBİM dualarımızı kabul etti.Sizi öncelikle ailenize sonrada bize bağışladı.kulun kula yaptıgı dua her zaman makbuldur.RABBİM yakarışlarımızı geri çevirmedi elhamdülillah..

Bundan sonraki hayatınızda acı olmasın inşALLAH..Sağlık ve afiyet diliyorum...

En güzeline emanetsiniz....slm ve dua ile....

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 14 Ekim 2011, 16:51   Mesaj No:9
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

S.A.
Eşim sitede benim için dua ettiğinizi ve eşimle aynı üzüntüyü paylaştığınızı anlattı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Müslümanım diyenlerin kalbi aynı üzüntü ve mutlulukları paşlaşmadığı müddetce imanlarını yoklasınlar imanın neresindeyiz baksınlar her zaman hepinize teşşekürlerimi sunar ve rabbime çok şükrederek Allaha emanet olunuz
Alt 14 Ekim 2011, 17:37   Mesaj No:10
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Değerli Kamer34 ve eşinin imtihanı gerçekten zor bir süreçti. Bu süreç, hem Hayri kardeşimizin hem de eşinin sabır ve ****netiyle geçmiş olması ve inanç açısından zaafiyet göstermemeleri, imani temellerinin sağlam atıldığının göstergesidir. Medineweb ailesinin olayla ilgili üzülüp, onlar için hayır duada bulunmaları da yani manevi destekte bulunmaları kardeşlik hukukunun bir gereği olarak ortaya konulmuştur.En etkili ve güzel dua , hiç bir çıkarı olmadığı halde başka bir mümin kardeşi için yapılan duadır. Bizler yarın başımıza neler geleceğinden habersiziz ve hangi şeylerle Rabbımız tarafından imtihan edileceğimizi bilemiyoruz. Başımıza gelen müsibetlere imtihan bilinciyle yaklaşıp imani ilkelerimizde zigzaglar yaşamamak ve kulluk bilinciyle hayata devam etmek en önemlisidir.

Tekrardan geçmiş olsun dileyerek , Allah daha beterinden korusun ve sabrınızı ve imanınızı daim kılsın inş.
Allah hayatınızı ve beraberliğinizi mutlu ve daim kılsın.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)