Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  16 Aralık 2012 (13:52), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2014 (01:06). Konuya 91 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Ocak 2014, 12:54   Mesaj No:71
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: TÜRKİYEDEKİ TARiKATLAR VE KENDİ ANLATIMLARINDAKİ ŞİRKLER..

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bİ SORUMA CEVAP VERİNDE,SONRA DEVAM EDELİM İNŞAALLAH..
bilinmez kardeşim... sen belki benden hoşlanmadın ama ben seni Allah için seviyorum... hep soru sordun, dilimiz döndüğünce cevap verdik, ihya olmadın...
bu sefer de ben sorayım... cevaplarını merak ediyorum...

1- Kendisini Allah ilan ediyor dediğin Mahmut efendi, çevresindekileri kendisine taptırıyor mu?
2- Mahmut efendi ve cemaatinin namaz kılmadığını, oruç tutmadığını, Kuran okumadığını, hadis okumadığını, hacca gitmediğini, vakıf kurup fakirlere yardım etmediğini gördünüz mü?
3- Peygamberimize(sav) ve Kurana bir saygısızlığını gördünüz mü?
4- Sizi rahatsız eden sadece ellerine tesbih alıp, bir köşeye çekilip Allah Allah demeleri mi?
5- Eğer bir köşeye çekilip Allah Allah demeleri sizi rahatsız ediyorsa, ne yapmalarını önerirsiniz?
6- Ne yapsınlar ki, onlara kafir demeyesiniz?
7- Bu konuda sizin izlediğiniz alim hocanızın ismini bize bağışlar mısınız?
8- Bu ümmet için sizlerin çalışmaları neler? Neler yapıyorsunuz?

Çok mu zor sorular sordum bilmiyorum ama cevaplarsanız bizi ihya edersiniz... Yoksa bizi daldığımız karanlıklarda bırakırsınız...

Eğer niyetiniz sadece karanlığa küfretmek değilse, bir mum yakın da aydınlanalım...
Alt 12 Ocak 2014, 13:04   Mesaj No:72
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
alimler eleştirildiğinde imansızmı oluyoruz?
Bak sen de alim oğluymuşsun... Alimler eleştirilmez demedik... Herkesi eleştirebilirsiniz, peygamberler hariç...
Dinden çıkmazsınız... İmansız olmazsınız... Konu bu değil...

Alim olsun veya olmasın önemli değil...

Bir Müslümana kafir demenin hükmü nedir? Buna cevap verebilir misiniz?

Allah adına karar vermek, Allah adına hüküm vermek, Allah adına sen cennetliksin, sen cehennemliksin diye ayırmak sizce doğru mu?

Eline tesbih alıp da Allah Allah diyenler, bazı insanları niye rahatsız ediyor?

Tarikatları eleştirmek serbest... Ama eleştiride hakarete kadar uzanan diller var...
Böyle insanlar niye kendileri eleştirildiğinde kılıçları çekiyorlar...

Yoksa onların Allah katında dokunulmazlıkları mı var?

Neyse boşverin... Ne de olsa biz boş konuşuyoruz... Değil mi?
Alt 12 Ocak 2014, 13:32   Mesaj No:73
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Tasavvuf hakkında tartışma hiç bitmeyecek..Ben Müslümanların Tüm insanlık alemine fayda sağlayacak bir buluş icad yapılsaydı da bu konuda tartışıyor olsaydık ...bunu gerçekten tercih ederdim.Müslümanların batıdan ne kadar geri ve neden geri kaldığını bu tartışmalarda taraflara bakarak anlamış bulunuyorum bunun için Allaha hamd ederim.Kalbinde bu kadar kin ve nefret bulundurmayı da sağlıklı ve imani bulmuyorum.

Soruları gördüm hepsinin cevabı var ama burda bitmek bilmez tartışmalara girmek yerine köşe yazısı yazmayı daha uygun görüyorum.

Az sabrederseniz köşemde yayınlayacağım.

Sayın Bilinmez ;vallahi ehli Sünnetim dediniz ya benim işimi çok kolaylaştırdınız...

Alt 12 Ocak 2014, 13:35   Mesaj No:74
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

ben yazıları yazmaya başlamadan şu videoyu seyretmenizi tavsiye ediyorum .Seyrettikten sonra Bu videoda ne görüyorsunuzun cevabını alttaki benim yorumumu okumadan söylemenizi rica edeceğim.

[YT]E8indVMs46Y[/YT]

Alt 12 Ocak 2014, 13:40   Mesaj No:75
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Seyrettikten sonra ne hissediyorsunuz ? Ondaki imanı hissedebiliyoruz. hatta bu gencin üzerinde herkesin gıpta edeceği bir yakin durumu da söz konusu .Allaha hakkıyla saygı gösteremiyorum diyor .ağlıyor ..Buram buram iman kokuyor ? Sanki Allahın rahmeti onu kaplamış.Bu rahmetle Allahın kendine çekmesiyle genç iman ediyor.Haller onun imanını pekiştiriyor.
Tasavvufta da böyledir.Edep ve ahlak ,helal lokma bazı halleri bahşeder .Allah ile güzel bir yakınlık kurarlar.
Bu sadece ihlasa yönelen kul ile Allah arasındadır.Belki bu halin delilini bilmez ama anlar.
Allahu teala bir insanın halini beğenirse kendine yaklaştırır ve ona yollar gösterir.
Ben inanıyorum ki Allahu teala başka dindekilere veya ateistlere İslam nimetini bahşederken onlardaki kalbi bir durumu temizliği beğendiği için islamı bahşediyor. Yoksa sadece deliller onları ikna etseydi. Kurana aylarını vermiş kişiler inkarda kalırlar mıydı.?
Bu gence yüz tane delil sunsanız ,Allahın ona verdiği İhsan olmadan onun kendi kendine iman etmesi mümkün değildir.

Tasavvuf haldir.Baklavayı yemeden ne olduğnu anlayamazsınız. Allahın kulunu kendine yakınlaştırması ve deliller sunmasıdır.O kul ile rabbi arasındadır.Sadece o kulu bağlar.

Bu videoda bir şey göremeyenlere ise sözümüz yok.

Alt 12 Ocak 2014, 13:44   Mesaj No:76
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ

Uğrumuzda cihad edenleri, kesinlikle bize ulaştıran yollara erdiririz. Hiç kuşkusuz Allah iyi işler yapanlarla beraberdir.Ankebut 69.ayet

Alt 12 Ocak 2014, 21:07   Mesaj No:77
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben yazıları yazmaya başlamadan şu videoyu seyretmenizi tavsiye ediyorum .Seyrettikten sonra Bu videoda ne görüyorsunuzun cevabını alttaki benim yorumumu okumadan söylemenizi rica edeceğim.

[YT]E8indVMs46Y[/YT]

siz benim sorduğuma cevap vermediniz,yani İDDA ETTİĞİNİZİ Bİ EHLİ SÜNNET ALİMİNİN İSMİNİ VEREREK,cevaplasaydınız iyi olurdu,neyse yalnız ben cevap verecem ve ister inanın ister inanmayın yorumunuzu okumadan cevap veriyorum...CEVABIM ŞUDUR..Kendini tevhidden almayan hiç bir gözyaşıda,hiçbir sevgide NEBEVİ DEĞİLİDİR,Bu şu demektir,yanlış anlaşılmasın bu videodaki kişi ortaya döktüğü gözyaşları yalancıktan değildir,yalnız islam kişinin göz yaşına bakarak BU TEVHİD EHLİDİR DEMEZ,HİÇ BİR EHLİ SÜNNET ALİMİNİN USULUDE BU DEĞİLDİR,

Bu kişinin kalbi islama ısınmış olabilir,YALNIZ BU KİŞİNİN MÜSLÜMANLIĞINA ANCAK TEVHİDİNİ GERÇEKLEŞTİRİNCE ŞAHİDLİK EDİLİR...

BAKIN BENDE Bİ VİDEO VERECEM,İŞTE BAKIN BU ZAVALLIDA YUKARDAKİ GENÇTEN DAHADA Bİ İÇTEN ANLATIYOR,AMA GELKİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ KÜFÜR,ŞİRK,HARAM ÇUKURUNU DAHİ GÖREMİYOR,

İMAN ÖZEL Bİ NİMETTİR VE ALLAH BUNU HAK EDENE VERİR..ve hiç bir müslüman yokturki cahil olsun,tevhid başlı başına cehalete savaş açmıştır,en bilgide geride olan muvvahid bile,bir kişinin nasıl müslüman ve nasıl müslüman olmadığını anlayacak donanıma sahiptir ve kendini bu donanım üzere yetiştirir, bunu bi imani gereklilik bilir,tevhid ile bilgisizlik iki zıt taraflardır.

İŞTE VİDEO..[YT]SB4br9PzHXA[/YT]
Alt 12 Ocak 2014, 21:54   Mesaj No:78
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ali70 şin soruları..
1- Kendisini Allah ilan ediyor dediğin Mahmut efendi, çevresindekileri kendisine taptırıyor mu?

cevab.işte size sevgide aşırılık şirki,adam mahmud efediye diyorki SİZİN MERHAMETİNİZLE AYAKTA DURUYORUM,BU SÖZ TAPMAKTIR..[YT]EpQyO1udZ0c[/YT]

DİĞER SORULARADA CEVAP VERECEM İNŞAALLAH..
Alt 13 Ocak 2014, 00:04   Mesaj No:79
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
siz benim sorduğuma cevap vermediniz,yani İDDA ETTİĞİNİZİ Bİ EHLİ SÜNNET ALİMİNİN İSMİNİ VEREREK,cevaplasaydınız iyi olurdu,neyse yalnız ben cevap verecem ve ister inanın ister inanmayın yorumunuzu okumadan cevap veriyorum...CEVABIM ŞUDUR..Kendini tevhidden almayan hiç bir gözyaşıda,hiçbir sevgide NEBEVİ DEĞİLİDİR,Bu şu demektir,yanlış anlaşılmasın bu videodaki kişi ortaya döktüğü gözyaşları yalancıktan değildir,yalnız islam kişinin göz yaşına bakarak BU TEVHİD EHLİDİR DEMEZ,HİÇ BİR EHLİ SÜNNET ALİMİNİN USULUDE BU DEĞİLDİR,

Bu kişinin kalbi islama ısınmış olabilir,YALNIZ BU KİŞİNİN MÜSLÜMANLIĞINA ANCAK TEVHİDİNİ GERÇEKLEŞTİRİNCE ŞAHİDLİK EDİLİR...

BAKIN BENDE Bİ VİDEO VERECEM,İŞTE BAKIN BU ZAVALLIDA YUKARDAKİ GENÇTEN DAHADA Bİ İÇTEN ANLATIYOR,AMA GELKİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ KÜFÜR,ŞİRK,HARAM ÇUKURUNU DAHİ GÖREMİYOR,

İMAN ÖZEL Bİ NİMETTİR VE ALLAH BUNU HAK EDENE VERİR..ve hiç bir müslüman yokturki cahil olsun,tevhid başlı başına cehalete savaş açmıştır,en bilgide geride olan muvvahid bile,bir kişinin nasıl müslüman ve nasıl müslüman olmadığını anlayacak donanıma sahiptir ve kendini bu donanım üzere yetiştirir, bunu bi imani gereklilik bilir,tevhid ile bilgisizlik iki zıt taraflardır.

İŞTE VİDEO..[YT]SB4br9PzHXA[/YT]
Alt 13 Ocak 2014, 00:07   Mesaj No:80
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İnanmadın değil mi?

Müslümanın Müslüman hakkında hüsnü zanda bulunması gerektiğini öğretmişti büyüklerimiz...

Katline fetva vermeyip de, Allah aşkı için Allah yolunda baş koymuş alimler de hiç bir şey bilmiyor demekki...
Demekki Mevlanalar cahil, Abdulkadir Geyleniler cahil, Yunus Emreler, Gazaliler cahil... Ömrünün son iki yılında tarikata girip, sonra da ömrümün son iki senesi olmasaydı Numan helak olmuştu diyen İmamı Azam Ebu Hanife cahil... Demekki hepsi cahil...
Sizi ilminizle başbaşa bırakmaktan başka çarem kalmadı...

Evet farkettim... Susuyorum...

Buyrun arkadaşım siz buyrun... Sizin yanınızda bize laf söylemek düşmez, buyrun siz açıklayın...

Gözünü kapatmış birine güneşi gösterecek yetenek yok bende arkadaşım...

Ben sorularınıza cevabı verdim sanıyorum. Bu kadar yeterli anlayana... Benim dinim bana tartışma diyor...

Susuyorum...

konuyu çokta uzatmak istemiyorum sana şunu söyleyim hamdolsun benim gözlerimi tevhide açan Rabbime, evet arkadaş biz birbirimizden beriyiz

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)