Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi hiranur86,Açılış Tarihi:  11 Kasım 2013 (15:34), Konuya Son Cevap : 17 Kasım 2013 (23:01). Konuya 55 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Kasım 2013, 23:57   Mesaj No:21
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Örneğin paylaşımı yapıp değerlendirme isteyen kişi,ve yazıya özne olan ve DAHA ÖNCE,askerliğin,oy kullanmanın vs gibi durumların ŞİRK OLDUĞUNA İNANDIĞINI,şuanki laik birer kurum olan camilerdeki camaatlere katılmadığını,cumaya gitmediğini,YALNIZ HER NE OLDUYSA ŞUANDA TAM TERSİNE Bİ DÖNÜŞ YAPTIĞINI VE ŞUANDA FARKLI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEYİP ESKİ HALİNDENDE TEVBE EDİP,şuan ki durumunun hak bundan önceki durumununda batıl olduğunu söylemesi çok manidar bi haldir..

Peki bundan önce,siz hangi delile göre,oy kullanmak ve askerlik şirk diyordunuz,ve cumaya hangi delilden dolayı gitmiyor,ve bu fiilerde olanlarıda babanızda olsa müşrik görüyordunuz..Şimdide tam tersine hangi delile göre bunların ŞİRK OLMADIĞINI VE YANILDIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ...yani deliliniz eskiye göre ne kadar Allah ve RASULUNUN HÜKMÜNE UYUYOR,BUNLARI KARŞILAŞTIRIN BAKIN HANGİSİ HAK VE BATIL O ZAMAN GÖREBİLİRSİNİZ HAKİKATI...

Yani siz bundan önceki inancınızda HANGİ DELİLLERE DAYANIYORDUNUZ,ŞİMDİ HANGİ DELİLERLE Bİ ÖNCEKİ HALİNİZİN BATIL,YANLIŞ OLDUĞUNUN FARKINA VARDINIZ..

Eğer siz sadece yukarda paylaşımını yaptığınız NUREDDİN YILDIZIN söylediklerine ve HİÇ BİR İSLAMİ DELİLE DAYANMAYAN BU PAYLAŞIMA GÖRE DEĞİŞMİŞSENİZ,yarında başka birinin bi paylaşımına kapılır gidersiniz,yani deliliniz nedir.

Ayrıca,islamın alimleri,müçtehidleri olan Allah onlardan razı olsun meshep imamlarının görüşlerinide sormuşsunuz,sorduğunuz mezhep imamlarının hepsi, bırakın laik demokratik dinsiz imansız rejimleri kendi dönemindeki EMEVİ,ABBASİ HALİFELERİNİN KADILIK,yani bu günki adıyla ADELET BAKANLIĞI,HAKİMLER SAVCILARIN BAŞLARINA GELİP GEÇİN DENİLEN TEKLİFLERİ ŞU gerekçelerden dolayı red edmişler ve ZİNDANLARA ATILMIŞ,DÖVÜLEREK,İŞKENCELERLE,SÜRGÜNLERLE ŞEHİD EDİLMİŞLERDİR,imam ebu hanifeye kadılığı neden red eddiniz denildiğinde,Vallahi bırakın kadılığı sultan bana bu mescidin sutunlarını saymayı dahi görev verse red ederdim,ÇÜNKÜ SULTAN[yani halife] KİTAPTAN VE SÜNNETEN AYRILMIŞTIR,demiş ve red edmiştir...

not..YUKARDAKİ,OY KULLANMANIN,ASKERLİK YAPMANIN NEDEN ŞİRK OLDUĞUNU KISA VE ÖZ DELİLLERİYLE VERECEM,ayrıca konu içerisinde geçen,okul ,cuma,cami,ve müslüman ve şirk fiilleri içerisindeki anne baba meselelerininde hangi durumlarda MÜSLÜMANLARINDA KÜFRE ŞİRKE DÜŞTÜKLERİNİ BİRER BİRER VERECEM İNŞAALLAH...
abi bana yaklaşık bir ay önce ayet ve hadislerle yukarda yazdılarımın şirk ve tagut olduğunu anlattılar bende gerçekliğine inandım amma velakin bir baktım ki bir müslüman ben kaldım,cübbeliciler,nurcular,tasavvufçular polisler askerler,süleymancılar hepsi müşrik bi ben müslümanım birde onlar en sonunda ölmüş insanları bile tekfir etmeye başladılar onların müslüman ölüp ölmediklerini bilmiyorken bile
ama onlara göre kesin kafirdiler bu durumda benim hiç hoşuma gitmedi ve toplantılarından ayrıldım,ayrıldım ama bende kalanlar içimi kemiyordu gerçekten şirkse, diye çünkü ayetler ap açık ortadaydı acaba dedim ayetleri kendilerine göremi yorumluyorlar ve araştıramaya başladım

4 büyük meshep imamlarının görüşlerini istememdeki sebep onlar yalnızca seyit kutup, ibn teymiyye,MUHAMMED BİN ABDU’L-VEHHAB, vs görüş sunuyorları ve meshep diye bişey yok diyorlardı kedilerine selefi diyorlar meshep diye bişey yokda acaba imam azam,imam şafi ve diyerleri keyiflerinden mi ictihat yaptılar? bende 4 büyük meshebin görüşleri ve onların görüşlerini bir araya getirip değerlendirmek istedim

bilinmezden :Yani siz bundan önceki inancınızda HANGİ DELİLLERE DAYANIYORDUNUZ,ŞİMDİ HANGİ DELİLERLE Bİ ÖNCEKİ HALİNİZİN BATIL,YANLIŞ OLDUĞUNUN FARKINA VARDINIZ..

Eğer siz sadece yukarda paylaşımını yaptığınız NUREDDİN YILDIZIN söylediklerine ve HİÇ BİR İSLAMİ DELİLE DAYANMAYAN BU PAYLAŞIMA GÖRE DEĞİŞMİŞSENİZ,yarında başka birinin bi paylaşımına kapılır gidersiniz,yani deliliniz nedir.
ben daha önce bunların şirk,küfür olduğunu duymamıştım şuanda hangisin batıl hangisin hak olduğuna karar vermiş değilim hala araştırma aşamasındayım bir delilim yok ölüm kapıyı çalmadan inşallah hak yolunu bulurum ,siz paylaşımlarınızı yapın ben size sorularımı ileticem inşallah
Alt 15 Kasım 2013, 03:29   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

hiranur86 ;Benden cevap istemişsin.(Aslında öğretici vasfım olmasa bu konuları ne okumak ne de yazmak istiyorum.)Ama özellikle sorulunca sorumlu olabilir insan.

İlkönce internetten doğrulara ulaşmak kolay değildir.Çünkü bin türlü inanışın bin tanesi de internette!...

Doğruyu nasıl anlayacağız.İlk önce yapmamız gereken bütün aykırı fikirleri okumak değildir.Her evde bulunan normal bir itikad kitabı elimize alıp baştan Allah inancından başlayarak bunları öğrenmektir.(bilmiyorsunuz demiyorum yanlış anlamayın..Bilenler de tekrar tekrar okumalıdır.)Eğer vasat bir ilmihal bilgisi sağlam olur da itikad tam yerleşirse bu şüpheler sizi kolayca yıkamaz.Yoksa her okuduğumuz yeni fikre kapılırsak.Mazallah ...

Selefilik Rasulullahtan hemen sonra gelenler ,ona uyanlar ,manasındadır.Ve Selefilik doğru idi.Ne yazık ki şimdi sadece ''adı ''var.Selefilik doğru yolu şaşırmış birilerinin kendilerine verdikleri isim...İnançları da sizin şahit olduğunuz şeyler..

Küfür ve şirkle itham edenler hakkında şöyle bir inanışım var.(Tecrübeyle biliyorum ki) her kim neyi çok söyler atıp tutarsa ,neyden çok dem vurursa onunla imtihan olunur.Mesela doğruluktan çok dem vuran doğruluktan,namustan dem vuran ise namustan imtihan edilir.Bunlara önem vermek ,söylemek tabi ki doğru bir harekettir.lakin fazla atıp tutmamak gerekir.
Mesela başkalarına şirk, bunlar müşrik diyenlerin(bütün işlerini kelamlarını buna hasredenlerin) son nefeste müşrik olarak gitmelerinden endişe ediyorum.

Bela ağızdan çıkan söze bağlıdır.(Hadis)

''Şunu kati surette yapmam'' diye yemin eden bir kul şeytana açık kapı bırakmış olur.şeytan onu kendinemaskara edinceye kadar musallat olur ve onu yaptırır.Büyük konuşmamak lazımdır.Hakka sığınmak lazımdır.(Ruhul beyan tefsiri)

Yukardaki kelam tekfirciler içindir.Tekfirciler şeytanın oyuncağı olmuşlardır.Rasulullahın hadisi şerifi var.''Ahir zamanda akşam mümin yatacak,sabah kafir kalkacak,sabah mümin olacak,akşama kafir..''

Çok zor bir zamanda yaşıyoruz.Düşünsenize ,bir kadın evindeydi.Namazını niyazını kılardı.Sonra internetten derslere bakarken,türlü türlü şeyler okudu.inancına türlü şüpheler girdi.Keşke lise mezunu olarak kalsaydı.İnternet aynı zamanda gayya kuyusu da olabilir bizim için.Herşeyin hayırlısını istemek lazım..

Neyse diğer sorular zaten hiç ilgi alanımda değil.Devletle anlaşma yapıyorsun..Devlet Müslüman ,kişi gayri müslimse; yahutta tam tersi kişi Müslüman devlet gayri Müslümse (benim yaşadığım gibi) her iki durumda da devletle kişi anlaşma yapar..ve bu anllaşmaya göre hayatını sürdürür.Yok bunu kabul etmeyip çok büyük lokmalar yutanlar varya hicret etmeleri gerekir..

Cevapları şu olacaktır.Dünyada Bir islam devleti yoktur ki; hicret etsinler.Edeceklerinden değil de( işte yani; )................................

(Çünkü'' Cemaate gelmeyenlerin evlerini yakmak istedim'' diyen Rasullah'ı hiç duymamış gibi) mahallenin camisine ;cemaate katılamayacak kadar tembel olan bu insanlar..İşte senin gibileri şüpheye düşürüp ,kendileri mışıl mışıl uyurlar..

Yine bunlara sormaklazım..
-Evinde kaç kişi var..
-''beşkişi '',
-beşi de namazlı mı???
Her akşam çocuklarını toplayıp ders yapar mısın?
-Allah için ne yapıyorsun?
Kötü huylarından hangisinden vazgeçtin...cihad ettin..vs.

Bunlar şeytanın müminlere tuzaklarıdır ,bana göre bunlar boş işlerdir. Çünkü şüphelerin sonu gelmez.. önce mümin kardeşinden şüpheye başlarsın, alimlerden, sahabeden, mezhep imamlarına, sonra hükümlere,,,Kurandaki ayetlerden şüpheye, sonra da Allah'ın varlığına kadar götürür şeytan.. Sonra da ''ben bundan beriyim'' der..

''Bir kadın namazını kılar,orucunu tutar,iffetini muhafaza ederse ,eşine de itaat ederse cennete istediği kapıdan girer.'''Hadisişerif..
..

Alt 15 Kasım 2013, 07:13   Mesaj No:23
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ah zülküf ağa ah...
öyle bir galeyanla yazmışsın ki sanki şirki/günahı/kebairi onaylıyormuşuz gibi.yahu ömrün müşrik saymaklamı geçecek? alo şirki ihbar hattı.aloooo bak biri de burda koşun koşun..
arkadaş kimse müşriği müslüman yapmadı.kimşe şirkide onaylamadı.şirk şirktir en affedilmez küfürlerdendir.müşrikleri kuranın deyımıyle necistir yani pisliktir.hangi müslüman şirki onaylar ki?
derdim şirk değil onu kuran gayet net açıklamıştır.kim ne durumda kendi durumuna baksın işte.
derdim müşriksayar/kafirsayar/imanölçer olmanızdır.inan bu size bi şey kazandırmaz.ABDULMELİK ABİDEN ALINTI...

CEVAB..Sayın abim,kimsenin kafir müçrik sayım memurluğu yaptığı yok,yani en azından ben böyle bi memuriyeti üstlenmiş değilim..Yalnız islam dinnin sahibi olan Allah müslümanın müslüman ile ilişkisi,ve müslümanın müşrik,kafir,günahkar,yardım eden,yardıma engel olan,fitne çıkaran,fitneye engel olan,zalim olan,mazlum olan ile İLİŞKİLERİN NE VE NASIL OLDUĞUNA DAİR VAHİY YOLU İLE Bİ USUL BELİRTMİŞKİ,HAK İŞE BATIL KARIŞMASIN BİRBİRİNE..

Sizde diyorsunuz,biz şirki küfrü yok saymıyoruz ,BENDE DİYORUM EEE O ZAMAN SORUN NE ,diyerek Allah bu sıfatları muaallak bırakmamış bunların muhattapları kimse USULUNCE,ÖYLE DAMDAN DÜŞER GİBİ DEĞİLDE,ONLARA HAKKI VE BATILI APAÇIK BİR ŞEKİLDE AYETLERİ KIRPMADAN GÜNÜMÜZE GÜNCELLENİR VE DİLEYENDE bu bizim babamızda,annemizde,akrabamızda veya o an tanıklık ettiğimiz biride DİLERSE İNANIR ,DİLERSEDE İNANMAZ BİZ ZORLAYICI Bİ KUVVETTE DEĞİLİZ,ayrıca insanlara NEYİN HAK NEYİN BATIL olduğunu anlattığımda hiç kimsedende HEMEN KABUL EDİP,VEYA RED EDMESİNİ BEKLEMEKTE İSLAMI Bİ USULDE,ZORLAYICILIKTA USULEN YANLIŞTIR VE BEN BUNU YAPMAMDA ,yapmadımda,

İslam dininin sahibi olan Allah sadece namaz,ve diğer ibadetler hakkında hükümler belirtip,islam veya küfür idareleri ve bunlarla müslüman olanların ilişkileri ne olmalı ve ne olmamalı,müslümanın eğitim kurumlarıyla ilişkileri ne olmalı veya ne olmamalı,ne kadarıyla ve nasıl hareket etmeli hakkındaki hükümleri yok mu,işte yukarda bu konuyu açan kişinin SIKINTISI,SOSYAL HAYATTA ALLAH IN HÜKMÜNE GÖRE NASIL YAŞANIRI SORUP,ÇARE ARAMIŞ,SİZ İSE SORUN BİLDİRMİŞSİNİZ,,

Bak abi,ben bu konuları bir bir günümüzde her insanın anlayacağı şekilde burda işleyecem,sende yardımcı ol,burda çare üretelim Allahın yardımıyla...
.................................................. .................................................. .............................................

Allah için söyle Zülküf,yıllar oldu burdasın.
  • ne zaman bir müslümana namaz oruç ahlak ilim irfan vs ibadetleri öğretileri tebliğleri yaptın?
  • ne zaman israile yahudiye masonlara bir çelme attın benmi görmedim?
  • dünyada filistin ırak afganistan suriye mısır vs tecavuze uğrayan müslüman kadınlara ne zaman eğildin benmi görmedim?
  • müşrikleri kafirleri aptal/cahil bazı müslümanları/cemaatleri saymakla ne kazandın?
  • islam alimlerini didik didik edip bir şirk kırıntısını bulabilirmiyim alo şirk hatına ihbar edeyım telaşından tebliğe ne zaman zaman bulacaksın? tebliğ müşrikleri saymaktanmı ibaret?
  • sizin şirkmetrenizden/imanölçerinizden kurtulan binlerce alimden sadece 5 tane islam almi sayabilirmisin bize? şu munafık bu müşrik bu belam bu deccal bu hurafe bu bidat....say say! islam ne kaldı elinizde?
  • taiften dönen ve mekkeye giriş için bir müşriğin himayesine giren Resulullah hadisesine ne dersin?
  • bir müslüman laik değilim müşrik değilim müslümanım diyor ama imkansızlıklar/proplemler/zorakilikler/mecburiyetler sonucu oy kullanır okuluna çocuğu gönderir bankasından maaşını alır sigortasından tedavi olur arabasının vergisini verir vs vs .müşrik kütüğüne kayıt mı edeceksiniz bu adamı ?
ne anlatsam ki sana....
hani diyorum ki birazda beri gel başka eksikliklerimiz milyonlarca..onlarla ilgilensen olmazmı ?

mesela çaresizlikten/cehaletten/ zinaya düşen kadınları...ailesinin nafakasını kumara/zinaya verenleri..sokağa doldurulan kapkaççıları babasız çocukları hırsızları arsızları...zekat vermeyen fakiri perişan eden göbekli müslümanları...hacca gitmek için kredi çeken aptalları...düğünlerini pavyona çevirilmesine seyırcı kalan sakal şalvar takke müslümanları...hacı amcanın başı örtülü altı paris kızları...80 yıllık ömründe bi kez kuran mealini okumayan ama hatimler devirenleri...kuranı ölülere nutuk çekme senfonileri..kabristanlardaki okunmuş taze yasinleri..yan odada filistini kurtarma nutukları atarken diğer odada ezdiği hakkını hukukunu çiğnediği köle yaptığı karısını çocuklarını...sokakta mücahid evinde zalimleşenleri..
biraz da bunlara sıra gelse diyorum.
ne dersin ağa?
CEVAB...Bak abi islamın metodu Allahın metodudur bunu sende biliyorsun,ve bu metodda Allah Rasullerin dahi insiyatifine bırakmamış,Allah bizzat kendisi yol haritasını göstermiş ve başarıda,sizin yukarda saydığınız zulum,işkence tecavuz,fitnelerdende ancak bu RABBANİ YOL HARİTASIYLA başarılı olunur...

Allahın son Rasulu Muhammed as geldiği toplumdada bu saydıklarınız vardı yalnız burabbani metodda ilk başta donkişotluk,yani gücünüzün olmadığı bi HİMAYEYİ YAPAMAZSINIZ VE ALLAHTA SİZDEN BU HİMAYEYİ ZATEN YÜKLEMEYİP İSTEMEMİŞTİR,Sizde diyorsunuz rasulullah bırakın mazlumlara himaye olmayı,müşrik olan birinin himayesine ihtiyaçlı olarak mekkeye dönebilmiştir..

Rabbani metodda 13 yıl boyunca NEYİN HAK VE NEYİN BATIL OLDUĞUNU TEKRAR,TEKRAR ANLATMIŞ VE NE ZAMANKİ HAK VE BATIL APAÇIK ORTAYA KONULMUŞ,TARAFLAR AYRIŞMIŞ VE BELLİ Bİ GÜCE ULAŞILMIŞ İŞTE TAMDA O ZAMAN HAREKETE GEÇİLMİŞTİR..Siz kalkmış daha müşriklerin içinde bulunduğu hakkı ortaya koymadan,müşriklerle omuz omuza verirseniz bu sizin metodunuz olur,rabbani bi metod olmaz,ve bu omuz omuza verdiğimiz müşrik babamızda olsa en ufak menfaatinde bizi satacaktır..Yukardaki paylaşımda ÇOCUĞUN BABASINA YAPTIĞI TEBLİĞDE EĞER BU ŞİRKİNİ BIRAKMASAN CENAZENE BİLE KATILMAM DEDİĞİ ZAMAN BABASININ ONUNLA BEŞ ALTI AY KONUŞMAMASI BUNA ÖRNEKTİR,ve zaten müşrik bi baba ve evlat arasındaki durumda bu olmalı çünkü ŞİRK İLE TEVHİD,MUHAMMED AS İLE EBU CEHİL HER DAİM ÇARPIŞMIŞTIR,UZLAŞMAMIŞTIR HİÇ BİR ZAMAN...

İsraile,müşriklerle omuz omuza çelme atılmaz,filistinede müşriklerle omuz omuza yardım yapılmaz,ırakta,suriyede tecavuze uğrayan kadınlara,çocuklara,yaşlılara müşriklerle birlikte omuz omuza vererek yardım edemezsiniz.BEN DON KİŞOT DEĞİLİM,Yani düşünün türkiyedeki halkın sizlerin tabiriyle yüzde doksan dokuzu müslüman ama ALLAHIN HÜKMÜYLE DEĞİLDE,BU DÖNEMİN TAĞUTLARININ HÜKMÜYLE İDARE OLUNUYOR...

NOT. KONULARI TEK TEK KISA ÖZ VE ANLAŞILIR AÇIKLAYACAM Allahın yardımıyla...
Alt 15 Kasım 2013, 13:44   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ah zülküf ağa ah...
öyle bir galeyanla yazmışsın ki sanki şirki/günahı/kebairi onaylıyormuşuz gibi.yahu ömrün müşrik saymaklamı geçecek? alo şirki ihbar hattı.aloooo bak biri de burda koşun koşun..
arkadaş kimse müşriği müslüman yapmadı.kimşe şirkide onaylamadı.şirk şirktir en affedilmez küfürlerdendir.müşrikleri kuranın deyımıyle necistir yani pisliktir.hangi müslüman şirki onaylar ki?
derdim şirk değil onu kuran gayet net açıklamıştır.kim ne durumda kendi durumuna baksın işte.
derdim müşriksayar/kafirsayar/imanölçer olmanızdır.inan bu size bi şey kazandırmaz.
Allah için söyle Zülküf,yıllar oldu burdasın.
  • ne zaman bir müslümana namaz oruç ahlak ilim irfan vs ibadetleri öğretileri tebliğleri yaptın?
  • ne zaman israile yahudiye masonlara bir çelme attın benmi görmedim?
  • dünyada filistin ırak afganistan suriye mısır vs tecavuze uğrayan müslüman kadınlara ne zaman eğildin benmi görmedim?
  • müşrikleri kafirleri aptal/cahil bazı müslümanları/cemaatleri saymakla ne kazandın?
  • islam alimlerini didik didik edip bir şirk kırıntısını bulabilirmiyim alo şirk hatına ihbar edeyım telaşından tebliğe ne zaman zaman bulacaksın? tebliğ müşrikleri saymaktanmı ibaret?
  • sizin şirkmetrenizden/imanölçerinizden kurtulan binlerce alimden sadece 5 tane islam almi sayabilirmisin bize? şu munafık bu müşrik bu belam bu deccal bu hurafe bu bidat....say say! islam ne kaldı elinizde?
  • taiften dönen ve mekkeye giriş için bir müşriğin himayesine giren Resulullah hadisesine ne dersin?
  • bir müslüman laik değilim müşrik değilim müslümanım diyor ama imkansızlıklar/proplemler/zorakilikler/mecburiyetler sonucu oy kullanır okuluna çocuğu gönderir bankasından maaşını alır sigortasından tedavi olur arabasının vergisini verir vs vs .müşrik kütüğüne kayıt mı edeceksiniz bu adamı ?
ne anlatsam ki sana....
hani diyorum ki birazda beri gel başka eksikliklerimiz milyonlarca..onlarla ilgilensen olmazmı ?

mesela çaresizlikten/cehaletten/ zinaya düşen kadınları...ailesinin nafakasını kumara/zinaya verenleri..sokağa doldurulan kapkaççıları babasız çocukları hırsızları arsızları...zekat vermeyen fakiri perişan eden göbekli müslümanları...hacca gitmek için kredi çeken aptalları...düğünlerini pavyona çevirilmesine seyırcı kalan sakal şalvar takke müslümanları...hacı amcanın başı örtülü altı paris kızları...80 yıllık ömründe bi kez kuran mealini okumayan ama hatimler devirenleri...kuranı ölülere nutuk çekme senfonileri..kabristanlardaki okunmuş taze yasinleri..yan odada filistini kurtarma nutukları atarken diğer odada ezdiği hakkını hukukunu çiğnediği köle yaptığı karısını çocuklarını...sokakta mücahid evinde zalimleşenleri..
ne dersin ağa?

Abdulmelik abi Allah c.c. senden razı olsun içimizden geçenleri ama nefis yapmayalım diye yazamadıklarımızı kırdın , Hakk için konuştun o zaman bizde bismillah diyelim değilmi ....

Evet artık bırakalım ibadetinde , taatinde olan insaları onlar zaten bir şekilde Namazını kılıp orucunu tutuyor, Ailesi ve Etrafının , komşusnun hakkını biliyor, Kuran okuyor yani birşeyin ucundan tutmuşlar , Allah daha iyi etsin duasından başka bir şey gerekirmi bunlara ...?

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
İlk başta şunu izah ederek başlayayım,islam dininde bence ve bana göre diye bir şey yoktur, müslüman olan kişinin görüşü Allah ve Rasulunun belirtiğine göre olur ve Allah ve Rasulu bi konu hakkında görüş beyan etmişse,inanmış olan mümin için kendince bi seçme hakkı olmayıp,Allah ve Rasulunun belirtiği hükme uygun davranması lazımki mümin kalabilip,islam dairesi içinde olsun

Şimdi yukarda çok güzel bir yere değinen kardeşimize sormak lazım madem böyle inanıyorsun bak baklım Allah ve Resulü nasıl buyururuyor ...

Allah Hz. Musa (as) ve Hz Harun (as) 'mı, Firavun'a gönderirken:

"Ona yumuşak söz söyleyin. Belki öğüt alır, yahut korkar."
(Taha, 20/44)

Allah'ın Ayetlerini inkar eden ve Efendimiz (asm)'i yalanlayanlar için:

"Şimdi sen onlara yumuşak davran ve güzel muamele et." (Hicr, 15/85)

Efendimiz (asm)'e Uhud Savaşı ve sonrasında hitab ederken, Efendimiz (asm)'in yanında yer almayan, onun emir ve tavsiyelerini yerine getirmeyen hem münafık hem de imanları tahkiki seviyede olmayanlar için:

"Sen yalnızca Allah'ın rahmeti sayesinde onlara yumuşak davrandın. Eğer katı yürekli biri olsaydın kesinlikle etrafından dağılıp gitmişlerdi." (Ali İmran, 3/159) demektedir.

İbni Ömer radıyallahu anhümâ'dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."
Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Ebû Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey Allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz, söyleyenin kendisine döner."
Buhârî, Edeb 44; Müslim, Îmân 112

Şimdi hal böyleiken acaba durumu nasıl kurtaracak bu kerdeşimiz, demekki Allah ve Resulü de iddasının zıttını bildirmekte ....

Abdulmelik abinin son satırları ise gerçekten mükemmel bir nokta atışı olmuş , şimdi madem asıl konuşulması , münazara edilmesi gereken yere geldik, Allah bunu bize nasip etti o zaman Bizde Nefismizden Allaha sığınırak derizki ...

İnsanları helede namaz ehli olan ve İslamın gereksinimleri ibadet, taat , zikir ve diğer muamelatları ile yerine getiren insanları tekfir etmek ten başka bu kardeşimize ve kardeşlerimize sorarız şimdi ....

Siz hiç pv..lara, gece kul...lerine, İçki tüketilen yerlere gittinizmi ...?

Orada bulunan ve kimliği müslüman olan kişilerle muhatap oldunuzmu ? Onların neden bu batakhanelerde bulunduğunu kendi ağızlarıdnan dinledinizmi ? Onlara hemde bir sürü riske karşı yaşaması gereken islamı anlattınızmı , Onlarla oturup Allahı , Resulünü ve onlara özlerini hatırlattınızmı ...? Bunu yaparken sizi kolunuzdan tutup hatta darp ederek tartakladılarmı hiç kardeşim , size tehditler savurdularmı , bunları yaşayıp tekrar tekrar o kapıları çaldınızmı ...?

Buralarda oturup annesinin babasının sokaklara bıraktığı, babasının kendi elleri ile batağa sürüklediği, bir hiçuğruna evinden kaçıp batağa düşen , ama aynı zamanda da bu bataktan çıkmak isteyen şahıslara el uzattınızmı hiç, Karşınızda hüngür hüngür ağlarken bunları anlatıp onunla ağladınızmı ama üzülme Allah c.c. büyüktür deyip Allahın c.c. yüceliğini anlatıpta derin bir Şükrolsun deyip gözlerinin parladığını gördünüzmü kardeşim ....Ve onun bu batktan kurtulduğunu görüp sair insanlar gibi çalışıp hatta ibadet ve taate başladığını , tevbe ettiğini ve bu halinden çok memnun olduğunu görüpte sabahlara kadar secdelerde kaldığınız oldumu ....?

Siz hiç fuh... batağına düşmüş insanlarla muhatap oldunuzmu ...?

Ailesin kendi elleri ile evlendirip eşinin zulmünden kaçan ve ailesi tarafından reddedilen , eşinin şiddeti yetmezmiş gibi kendi elleri ile batağa sürüklediği kişilerle muhatap oldunuzmu hiç , Kendilerini bir kaç şereften yoksunun ellerine hapsolmuşken elinizi uzatıp onların elinden çektinizmi hiç ....Neden bu haldesin dediğinizde kafasını önüne eğip pişmanlığını ve zaruretini anlatırkan üzülme Allah c.c. kafidir dedinizmi gecenizle gündüzünüzle Ailenizden feragat ederek günlerinizi bu insanlara tebliğ ile gecirdiğiniz ve onlar için sabahlara kadar secde de göz yaşı döküp dua ettiğiniz oldumu hiç ....

Siz hiç içki batağına düşmüş, medde bağımlısı olmuş, ailesinin biçare kaldığı gençlerle muhatap oldunuzmu....?

Bir kaç cahil yada niyeti bozuk arkadaşı yzünden bu batağa düşmüş , Ailesinin birikimlerini bu yolda harcıyan, anne ve babasına zulmeden ve bunuda sırf bu pislikler için yapan genclerle muhatap oldunuzmu, Aralarına girdiğinizde size bıcak cektiklermi hiç, bunları bu batağa iten itlerle karşı karşıya geldinizmi hiç , bellerindeki silahları gösterdikçe Allah c.c. dedinizmi hiç , Bu gençlerle gece gündüz tekrar dönmesinler diye vakit gecirdinizmi ... Çocuklarınız sizi göremezken , eşiniz sizsiz haftalarca sabahlarken siz bu günlerinizi bu gençlerle gecirdinizmi hiç ....

Asıl yönelilmesi gerek bu insanlara ne kadar kucak açtınız, yoksa onlar bu hallerinden dolayı zaten ŞİRK temiler ....? uğramaya gerek yokmu ...? Çünki onlarda biz artık bunların kölesi, kulu olduk çok zor demekteydiler, biz onlara ŞİRK erbebı bunlar nasılsa dönün gidelim deseydik dahamı evla olacaktı ...? Yoksa şimdiki hayatlarımı daha evla oldu...?

Allah c.c. bizi nefsimizle bir an başbaşa bırakmasın , niyeti Allahın c.c. rızası olan her kimse ve yaptıklarını bunun için yapıyorsa Allah c.c. yardımını esirgemiyor. Bunları yazarken başta da dediğim gibi nefsimizden , kibirden, riyadan Allaha c.c. sığınırız, Bunu yazarken vermek istediğimiz mesaj alındıysa ne mutlu , yoksa biz bunu yapmaya rızalillah çerçevesinde devam edeceğiz inşaallah, Allah c.c. bizlere güçkuvvet verdiği sürecede buna devam edeceğiz ...

Bunun yanında da Tarikat , cemaat , yada adı herneyse burda olduğunu idda edipte bidat düşünceler besleyen kardeşlerimizede hakk olanı anlatmaktan asla vaz geçmiyeceğiz, Aslolanın Kuran ve Sünnet olduğunu ayrım yapmadan herkese dilimizin döndünüğünce anlatacağız, Şeriatı ve önemini ufak ufak nakşedeceğiz yeterki Allah c.c. bizlere güçve kuvvet versin .....

Yoksa kimin şirk ehli kimin küfür ehli olduğu hesaplarına düşüpte asıl düşkünleri unutmaktan Allaha c.c. sığınırız , Allah c.c. bu uğurda hizmet eden her kimse Yar ve yardımcısı olsun, zorluklarını kolaylaştırsın, ilmini ve müdrikesini genişletsin, amin ya Mucib ya Muin

vesselam veddua velmahabbe
Alt 15 Kasım 2013, 14:26   Mesaj No:25
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hiranur86 ;Benden cevap istemişsin.(Aslında öğretici vasfım olmasa bu konuları ne okumak ne de yazmak istiyorum.)Ama özellikle sorulunca sorumlu olabilir insan.

İlkönce internetten doğrulara ulaşmak kolay değildir.Çünkü bin türlü inanışın bin tanesi de internette!...

Doğruyu nasıl anlayacağız.İlk önce yapmamız gereken bütün aykırı fikirleri okumak değildir.Her evde bulunan normal bir itikad kitabı elimize alıp baştan Allah inancından başlayarak bunları öğrenmektir.(bilmiyorsunuz demiyorum yanlış anlamayın..Bilenler de tekrar tekrar okumalıdır.)Eğer vasat bir ilmihal bilgisi sağlam olur da itikad tam yerleşirse bu şüpheler sizi kolayca yıkamaz.Yoksa her okuduğumuz yeni fikre kapılırsak.Mazallah ...

Selefilik Rasulullahtan hemen sonra gelenler ,ona uyanlar ,manasındadır.Ve Selefilik doğru idi.Ne yazık ki şimdi sadece ''adı ''var.Selefilik doğru yolu şaşırmış birilerinin kendilerine verdikleri isim...İnançları da sizin şahit olduğunuz şeyler..

Küfür ve şirkle itham edenler hakkında şöyle bir inanışım var.(Tecrübeyle biliyorum ki) her kim neyi çok söyler atıp tutarsa ,neyden çok dem vurursa onunla imtihan olunur.Mesela doğruluktan çok dem vuran doğruluktan,namustan dem vuran ise namustan imtihan edilir.Bunlara önem vermek ,söylemek tabi ki doğru bir harekettir.lakin fazla atıp tutmamak gerekir.
Mesela başkalarına şirk, bunlar müşrik diyenlerin(bütün işlerini kelamlarını buna hasredenlerin) son nefeste müşrik olarak gitmelerinden endişe ediyorum.

Bela ağızdan çıkan söze bağlıdır.(Hadis)

''Şunu kati surette yapmam'' diye yemin eden bir kul şeytana açık kapı bırakmış olur.şeytan onu kendinemaskara edinceye kadar musallat olur ve onu yaptırır.Büyük konuşmamak lazımdır.Hakka sığınmak lazımdır.(Ruhul beyan tefsiri)

Yukardaki kelam tekfirciler içindir.Tekfirciler şeytanın oyuncağı olmuşlardır.Rasulullahın hadisi şerifi var.''Ahir zamanda akşam mümin yatacak,sabah kafir kalkacak,sabah mümin olacak,akşama kafir..''

Çok zor bir zamanda yaşıyoruz.Düşünsenize ,bir kadın evindeydi.Namazını niyazını kılardı.Sonra internetten derslere bakarken,türlü türlü şeyler okudu.inancına türlü şüpheler girdi.Keşke lise mezunu olarak kalsaydı.İnternet aynı zamanda gayya kuyusu da olabilir bizim için.Herşeyin hayırlısını istemek lazım..

Neyse diğer sorular zaten hiç ilgi alanımda değil.Devletle anlaşma yapıyorsun..Devlet Müslüman ,kişi gayri müslimse; yahutta tam tersi kişi Müslüman devlet gayri Müslümse (benim yaşadığım gibi) her iki durumda da devletle kişi anlaşma yapar..ve bu anllaşmaya göre hayatını sürdürür.Yok bunu kabul etmeyip çok büyük lokmalar yutanlar varya hicret etmeleri gerekir..

Cevapları şu olacaktır.Dünyada Bir islam devleti yoktur ki; hicret etsinler.Edeceklerinden değil de( işte yani; )................................

(Çünkü'' Cemaate gelmeyenlerin evlerini yakmak istedim'' diyen Rasullah'ı hiç duymamış gibi) mahallenin camisine ;cemaate katılamayacak kadar tembel olan bu insanlar..İşte senin gibileri şüpheye düşürüp ,kendileri mışıl mışıl uyurlar..

Yine bunlara sormaklazım..
-Evinde kaç kişi var..
-''beşkişi '',
-beşi de namazlı mı???
Her akşam çocuklarını toplayıp ders yapar mısın?
-Allah için ne yapıyorsun?
Kötü huylarından hangisinden vazgeçtin...cihad ettin..vs.

Bunlar şeytanın müminlere tuzaklarıdır ,bana göre bunlar boş işlerdir. Çünkü şüphelerin sonu gelmez.. önce mümin kardeşinden şüpheye başlarsın, alimlerden, sahabeden, mezhep imamlarına, sonra hükümlere,,,Kurandaki ayetlerden şüpheye, sonra da Allah'ın varlığına kadar götürür şeytan.. Sonra da ''ben bundan beriyim'' der..

''Bir kadın namazını kılar,orucunu tutar,iffetini muhafaza ederse ,eşine de itaat ederse cennete istediği kapıdan girer.'''Hadisişerif..
..

CEVAP VERDİĞİN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN ABLAM

MUALLİMEDEN ALINTI:Çok zor bir zamanda yaşıyoruz.Düşünsenize ,bir kadın evindeydi.Namazını niyazını kılardı.Sonra internetten derslere bakarken,türlü türlü şeyler okudu.inancına türlü şüpheler girdi.Keşke lise mezunu olarak kalsaydı.İnternet aynı zamanda gayya kuyusu da olabilir bizim için.Herşeyin hayırlısını istemek lazım..

DOĞRU SÖYLÜYORSUN ABLACIM AMA BEN BU BİLGİLERİ İNTERNETTEN ALMADIM BİR TEVAFUK SONUCU OLDU

ABLACIM PEKİ BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM KURANDA SADECE NAMAZINI KIL, ORUCUNU TUT, EŞİNE İTAAT ETMİ YAZIYOR,BİTTİ Mİ YANİ BU KADARINI YAPARSAK.GÜNLÜK HAYATTA,SOSYAL HAYATTA,BİR ANNE OLARAK BİR EVLAT OLARAK BİR MÜSLÜMAN DİN KARDEŞİ OLARAK BİZ NE YAPMALIYIZ,HAYATIMIZ DA ŞİRK UNSURU VARMI İMANIMIZ ZARAR GÖRÜYORMU BUNLARI DÜŞÜNMEYELİMMİ ABLACIM
Alt 15 Kasım 2013, 15:47   Mesaj No:26
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

ABLACIM PEKİ BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM KURANDA SADECE NAMAZINI KIL, ORUCUNU TUT, EŞİNE İTAAT ETMİ YAZIYOR,BİTTİ Mİ YANİ BU KADARINI YAPARSAK.GÜNLÜK HAYATTA,SOSYAL HAYATTA,BİR ANNE OLARAK BİR EVLAT OLARAK BİR MÜSLÜMAN DİN KARDEŞİ OLARAK BİZ NE YAPMALIYIZ,HAYATIMIZ DA ŞİRK UNSURU VARMI İMANIMIZ ZARAR GÖRÜYORMU BUNLARI DÜŞÜNMEYELİMMİ ABLACIM
Abla olarak cevabınızı alırsınız inşaallah , kardeş olarak derizki;

Kuran da 1000 e yakın emir ve bunun karşıtı yasak vardır değilmi kardeşim, yani bazı dar görüşlüler ve art niyetlilerin 90 yıldır bu insanlara aktardığı gibi beş tane emir yoktur. Bu beş emir temeldir yani binanın temelidir. Ama maalesef günümüze kadar aamacı belli olan bir güruhun diktası sonucu Kuran ve içindeki emirler daraltılmış kişilere bu şekilde empoze edilmiştir.

Bundan dolayı değilmidirki şimdi bazı yasaklamalara rahatça bu ülkede isyan ediliyor. Aynı evlerde usülsüzce bulunup, ellerinde içki şişeleri ile sözde özgürlüklerini arayan kişilerin sesleri yükselmiyormu ? Oysa sorsak onlarda müslümanım diyor. Oysa kendilerine öğretilmeyen Kuran ve Sünnetten habersiz isyan ediyorlar değilmi ? Ne kadar acı, bir haber programında içki sattığı için çalışma ruhsatı alnınan bir esnafın şu sözler " benim çoluk çocuğumun rızgını kesiyorlar" demesi ...

90 yıldır bu insanlara türlü yakıştırma, yasaklama ve oyunlarla dinlerini unutturanlara inat Kuran ve Sünneti anlatmaktan daha güzel ne olur kardeşim, İslamın sadece beş şarttan oluşmadığını, içkinin, zinanın ve kötü hasetlerinde kötülüklerinden bahsedip onları bilinçlendirmek ne hoş olur değilmi....

Bugün zina eden bir kimseyi karalayan ama bir kaç kişi bir araya gelince dedikodu, gıybet eden kişilerin aslında aynı zina gibi cürüm işlediklerinin farkında olmadıklarını anlatmakta daha güzel ne olur. Kişiler hakkında kötü zan besleyip artık normal bir halmiş gibi onların hakkına giren ve bununda aynı zina gibi, içki içmek günah olduğunu bilmeyen , adına fiskos diyen , adına niyetimiz iyi diyen müslümanları bu yanlıştan uyandırmaktan daha güzel ne olur...

Bir toplumda bu halleri gördüğümüzde o günaha ortak olmaktansa uyarmak elbetteki görevimiz , Gıybet edilen bir yerde bunun kötülüğünden, iftira atan birisine bunun kötülüğünden ve diğer yasakları o insanlara anlatmaktan daha güzel görev ne olurki ...

Son olarak bu korktuğunuz ve devamlı suratte acaba bizde işlermiyiz dediğiniz ŞİRK unsuruna gelince kardeşim, Elbetteki kişi nefsii başı boş bırakmamalı , devamlı surette kontrol etmeli, kendini sorgulamalı ama bunu yaparende orta da durmalı yani havf ve reca çizgisinden çıkmamalıyız, Şirk demek Allaha c.c. ortak koşmak demektir değilmi ...Allahı c.c. bilip rızgı , şifayı v.s başka şeyler den beklemektir, Müşriklerin Lat Menat Uzza gibi putlardan fayda bekledikleri gibi , Şimdi ise bu tehlike yokmudur evet bugün insanların itikadi eksikliklerinden dolayı bilerek yada bilmeyerek kullandıkları lafızlar ile aynı hataya düştükleri görülmekte , şu doktor olmasaydı iyleşemezdim , şu adamın işinde çalışmasam aç kalırdım gibi , eğer biz itikadi olarak iyi bir eğtim ve bilinçli bir yaşam sergiliyorsak zaten bu hatalara düşmekten Allaha sığınır ve bu uğurda kendimizi muhafaza ederiz ...Bunun ayrımınıda yine Kuran ve Sünnetten yola çıkarak en güzel şekilde yaparız...

Bu arada bu yazdıklarımıza sizde aynısını yapıyorsunuz sizde Şirk işliyorsunuz diyenler çıkacak olursa onlarada derizki ;

Eğer bir kişi şeyhim beni kurtaracak, şeyhim ben ibadet taat etmesemde benim yerime ibadet edecek, Şeyhim, mürşidim yada her kimse diye nitelendirdiği şahıslara bu gibi yaklaşımlar sergilerse yukardaki örneklerde onlar için gecerlidir. Şirke düşmüşlerdir. Bunlardan uzak duranlar ise bu hatayı yaşamamışlardır. Bu konu uzar gider , son zamanlarda uzun uzun yazıyoruz elelrimizin bağı çözüldü yine hakkınızı helal edin , vesselam
Alt 15 Kasım 2013, 16:56   Mesaj No:27
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abla olarak cevabınızı alırsınız inşaallah , kardeş olarak derizki;

Bir toplumda bu halleri gördüğümüzde o günaha ortak olmaktansa uyarmak elbetteki görevimiz , Gıybet edilen bir yerde bunun kötülüğünden, iftira atan birisine bunun kötülüğünden ve diğer yasakları o insanlara anlatmaktan daha güzel görev ne olurki ...

Son olarak bu korktuğunuz ve devamlı suratte acaba bizde işlermiyiz dediğiniz ŞİRK unsuruna gelince kardeşim, Elbetteki kişi nefsii başı boş bırakmamalı , devamlı surette kontrol etmeli, kendini sorgulamalı ama bunu yaparende orta da durmalı yani havf ve reca çizgisinden çıkmamalıyız, Şirk demek Allaha c.c. ortak koşmak demektir değilmi ...Allahı c.c. bilip rızgı , şifayı v.s başka şeyler den beklemektir, Müşriklerin Lat Menat Uzza gibi putlardan fayda bekledikleri gibi , Şimdi ise bu tehlike yokmudur evet bugün insanların itikadi eksikliklerinden dolayı bilerek yada bilmeyerek kullandıkları lafızlar ile aynı hataya düştükleri görülmekte , şu doktor olmasaydı iyleşemezdim , şu adamın işinde çalışmasam aç kalırdım gibi , eğer biz itikadi olarak iyi bir eğtim ve bilinçli bir yaşam sergiliyorsak zaten bu hatalara düşmekten Allaha sığınır ve bu uğurda kendimizi muhafaza ederiz ...Bunun ayrımınıda yine Kuran ve Sünnetten yola çıkarak en güzel şekilde yaparız...

Bu arada bu yazdıklarımıza sizde aynısını yapıyorsunuz sizde Şirk işliyorsunuz diyenler çıkacak olursa onlarada derizki ;

Eğer bir kişi şeyhim beni kurtaracak, şeyhim ben ibadet taat etmesemde benim yerime ibadet edecek, Şeyhim, mürşidim yada her kimse diye nitelendirdiği şahıslara bu gibi yaklaşımlar sergilerse yukardaki örneklerde onlar için gecerlidir. Şirke düşmüşlerdir. Bunlardan uzak duranlar ise bu hatayı yaşamamışlardır. Bu konu uzar gider , son zamanlarda uzun uzun yazıyoruz elelrimizin bağı çözüldü yine hakkınızı helal edin , vesselam
Allah razı olsun sizlerde hakkınızı helal edin, Rabbim cümlemizi salih kullardan eylesin.

ABİ İslama davet Müslümanlar arasındaki önemini işte buradan almaktadır. Başta PEYGAMBERİMİZ (s.a.v.) olmak üzere ilk Müslümanlar hemen bu görevi yerine getirdiler. İslâm dinine olan hırsları nedeniyle İslama davete de aynı hırsı, özeni gösterdiler. Gerçek şu ki İslama davet olmasaydı İslam bize ulaşmaz, milyonlarca insan mahrum kalırdı. Belki de İslam, yalnızca Peygamberle sınırlı kalırdı. Allah'ın Rasule sav buyurduğu ilk ayet olan OKU ifadesi ile hem kendisi hem de diğer insanlar için okuması emredilmiştir. Yine inen ilk ayetlerden biri de: KALK VE UYAR ayetidir.iŞTE İSLAMA DAVETİN NE KADAR ÖNEMLİ olduğunu sizde yazdıklarınızla belirtiyorsunuz sıraladıklarınızın hepsi insanların islamı bilmemelerinden kaynaklanıyor,islamdan nasibinin bir kısmını alana diğer kısmını, hiç almayana da tamamını anlatmak hepimizin boynunun borcu.Görüyorum ki sizler bu konuda gayret gösteriyorsunuz Allah muvaffak eylesin Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Yunus
(9) (Fakat) iman edip salih ameller işleyenlere gelince, Rableri onları imanları sebebiyle, hidayete erdirir. Nimetlerle dolu cennetlerde altlarından ırmaklar akar.
Alt 15 Kasım 2013, 17:12   Mesaj No:28
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

80 yıllık ömründe bi kez kuran mealini okumayan ama hatimler devirenleri...kuranı ölülere nutuk çekme senfonileri..kabristanlardaki okunmuş taze yasinleri..yan odada filistini kurtarma nutukları atarken diğer odada ezdiği hakkını hukukunu çiğnediği köle yaptığı karısını çocuklarını...sokakta mücahid evinde zalimleşenleri..
ne dersin ağa?[/QUOTE]

Burda çok haklısınız üstad
Alt 15 Kasım 2013, 21:51   Mesaj No:29
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
CEVAP VERDİĞİN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN ABLAM

MUALLİMEDEN ALINTI:Çok zor bir zamanda yaşıyoruz.Düşünsenize ,bir kadın evindeydi.Namazını niyazını kılardı.Sonra internetten derslere bakarken,türlü türlü şeyler okudu.inancına türlü şüpheler girdi.Keşke lise mezunu olarak kalsaydı.İnternet aynı zamanda gayya kuyusu da olabilir bizim için.Herşeyin hayırlısını istemek lazım..

DOĞRU SÖYLÜYORSUN ABLACIM AMA BEN BU BİLGİLERİ İNTERNETTEN ALMADIM BİR TEVAFUK SONUCU OLDU

Bu cümle sadece sizin için değildi,biraz geniş kapsamlı yazdım .(Sizi tanımıyorum)...Sizin internetten değil bir toplantıdan etkilendiğinizi anladım.

Elbette Kuran emir ve yasakları sadece bunlar değildir.
Burada Kadın için temel şeylerden bahsedilmiş.
Mümin hanımlara,''Namaz ve oruç''tan , iffet ( Ki çok açılımlı bir meseledir.Tesettür,namus,fitnecilikten uzak olması,sırları ifşa etmemek,dedikodu meselesi bile -başkasının ırzına ,masumluğuna dil uzatmamak -iffet )dairesi içinde kalır. Müslüman ve muttaki eşine itaat de bir çok meseleyi içinde barındırır. Bu hadisi şerifin esbab-ı vurudunu ( söylenme sebebini ) bilmiyorum ama eşine itatsizlikle ilgili olmalı..Asıl vurgulanmak istenen eşine itaat konusu olmalı...

Rasululah efendimiz ;Bu dört temel şeyi yapabilen itatkar bir kadın modeli çizmiştir .

Sorunun cevabı çok uzun,Çünkü annenin görevleri,evladın anababasına görevleri,komşulara görevlerimiz,misafirlere karşı görevlerimiz,alimlere karşı görevlerimiz,akrabalara karşı görevlerimiz....biliyorsunuz ki bunlar bir kitap konusudur.Kitaplarda çok güzel faydalı bilgiler vardır.Bu sitede de bu konuda bilgiler mevcut...

Hayatımızda şirk unsuruna gelince;

İnsanın nefsinde ,kendini cehenneme götüren 12 sıfat vardır ki birincisi ''ŞİRK''tir. (Diğerleri KÜFÜR,Gaflet,kibir, hırs,cimrilik ,şehvet, öfke, hased, yalan, Kin, cehalet.)

O, öyle bir Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir Tanrı yoktur. O, mâlik ve sahiptir, münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah puta tapanların ortak koştukları şeylerden münezzehtir (Haşr suresi /23)

Şüphesiz Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında dilediğini bağışlar. Allah'a ortak koşan, muhakkak ki, derin bir sapıklığa düşmüştür. (Nisa/116)

O halde birinci vazife imanımız itikadımız sağlam olacak ki diğer ibadetlerin bir manası olsun. Şirkten kaçmak içinde, ''Nasıl bir Allah'a inanmalıyım?''bilmek gerekir.Bunun için benim tavsiyem yine ,itikat kitapları olacaktır.Mesela,Ömer nesefinin ''AKAİD'' kitabı,İmam Hanefinin,''Fıkh-ı Ekber''i ni ; ben ehli Sünnet vel cemaatim diyen herkes okumalıdır.

İnsanın kendine gelen bilgileri bir mihenke vurması için bir ölçüsü olması gerekir.O ölçüye göre yeni bilgilerin hepsini iyi ya da kötü diye ayırd edebilir.Yanlış mı doğru mu bilebilir.O ölçüler de bir mezhep imamını taklitten geçer.Eğer öyle olmazsa Kurana bakıp her ayeti kafasına göre yorumlayan olur ki;Yüzlerce din ortaya çıkar.(Bugün bu duruma doğru koşmaktayız).

-----Mesela adamın biri namaz Kuranda yok ,Kuran da olan kelime Salattır ve dua demektir.Günde 3 vakit dua ettik mi tamamdır diyor..---

Biz Mezhep imamlarına uyarız.

Onların ;selefilerin, tekfircilerin, mezhep imamlarını Şirkle ithamları ;heva heveslerine uymalarından başka bir şey değildir.

Şirk nedir?Bizim için ne gibi bir tehlike var?

Şirk bir insanı -hayvanı ,putu- İlah kabul etmekle olur.Allahın eşi,ortağı olduğuna inananlar ,oğlu ,kızı ,hanımı olduğunu (HAŞA) sananlar hep şirk içindedir. Allahu Teala ile birlikte onun gibi Kadir bir varlığa inananlar da öyle..

Hristiyanlar üç tanrıya inanırlar.---Şirkin alası bunlardadır.---

Aslında onlarla tartışmalarda ,onların bu konuda çok bocalama içinde olduklarını görüyoruz. İhlas suresi gibi bir sureyi Kuran'da bize gönderen ,Allah'a binlerce kere hamdolsun.Allahın üç olduğunu söyleyen Hristiyanlara karşı ,İhlas suresi muhteşem bir delildir. Aslında Allahın '' BİR'' olmasını çok mantıklı bulan Hristiyanlar ,gerçeği bildikleri halde ,inatlarından'' -Evet Allah birdir'' diyemiyorlar .Buna şahit oluyoruz..

Yardım kuruluşlarının ,adını duymadığımız ülkelere gittiklerinde ,hala yılana bile tapan insanların olduğunu duyuyor,hayret ediyoruz.Özellikle Çin ve Hindistanda 1000 çeşit tanrı görebilirsiniz.Yaz tanrısı, kış tanrısı,deniz tanrısı vs....

Müslümanların farkında olmadan yaptıkları gizli şirkler de var;

İbadetlerini başkaları görsün diye yapanlar (1),namazlarını yalnızken çabuk çabuk kıldığı halde başkasının yanında özene bezene kılanlar(2),İbadetlerde riya yapanlar (3)
1.Rasulullah (s.a.s.) şöyle buyurdu:
"Gösteriş (riya) yaparak namaz kılan, gösteriş yaparak oruç tutan ve gösteriş yaparak sadaka veren, Allah'a şirk koşmuştur."
2. "(Sizin için daha korkunç şey,) gizli şirk(tir) ki: Adamın namaza durup da gördüğü bir başka adamın (kendisine) bakmasından dolayı namazını güzelleştirmesidir." buyurdu.
3.Riyanın azı bile şirktir.(sünen)

Bir de halkın ''ilaç içtim başımın ağrısı geçti.Patron maaşıma zam yaptı,rızkım çoğaldı.Doktor hastayı yaşattı .Doktor hastayı iyileştirdi.''Gibi Avamın sözleri vardır ki ;bunlar bazıları için (Havas)Şirk olur .Avam için olmayabilir.
Tarikat ve Tasavvuf erbabı Müşrik midirler.?
Şirk;Mutasavvıfların ,-----nefsi emmaredeki mezmum (kötülenmiş)-----kaçtıkları sıfatların birincisidir. Heyhat önünde duran (yüzlerce ) merdivenleri nasıl çıkacaktır ki bu ilkini çıkmadan!!!
Kaçmakta olduğu şeyin birincisi inancına ve Amellerine ŞiRK karıştırmaktır..

Mutasavvıfın amacı takvayı yaşamaktan başka birşey değildir.öyle olmalıdır.

Kuranda zahiri ameller olduğu gibi,namaz ,oruç,zekat ,kurban,kimsenin göremediği Şirk,Küfür,riya ,ucüb,hased,kin gibi nehiyler de vardır.

Mutasavvufların amacı Kalplerini tertemiz yaparak taklidi imandan tahkiki imana geçmeye çalışmaktır.Bunu yaparken bir öğretmenleri vardır ki;Mürşiddir.

Nefsini tertemiz yapan muhakkak ki umduğuna ermiştir. Onu alabildiğince günahla örten ise, elbette ki büyük bir ziyana uğramıştır"(Şems: 91/9-10)

Peki neden en sakındıkları şeyle itham olunuyorlar? Mutasavvıflardan sapıklar yok mudur? Ne yazık ki Çoktur.İlim sahibi olmadan ,tekkelere gelenler ,itikat eksikleri varken ,amel olmadığı halde ,tasavvufa girerek yanlış inanç ve amellerde olanlar ;Tasavvuf düşmanlarının ekmeklerine yağ sürmüşlerdir.

Mürşit olmadığı halde mürşidim diyerek,Mehdiyim diyerek halkı kandıranlar da çoktur.

Önemli olan hakiki icazetli Mürşidi bulmaktır.
Tasavvufu yanlış tatbik edenlere bakarak,tasavvuf hakkında yanlış fikirler edinmek doğru değildir..Tasavvufun ne olduğunu anlamak için gerçek tasavvuf nedir ilk önce onu öğrenmek lazım.

Düşünün ki İslama biri girmek istiyor.İlk önce ihtilaflı meseleleri öğreniyor.(Nitekim İranlı biri ''İslamı öğrenmek istiyorum'' diyen bir Almana ,şia ve sünni ihtilaf ve kavgaları anlatmış ;gayri Müslim şöyle demiştir.

-he ,yani Müslümanlar arasında hep kavga !var öyle mi? ve çekip gitmiştir.)

Bu Gayri Müslimin sağlıklı sonuca ulaşması İslam Nimetine kavuşması imkansız görünüyor değil mi?

Hristiyanların İslam hakkında iftira ve hezeyanlarını duyan bir kişi de ;İslam nimetinden mahrum kalır kardeşim.

Tasavvufla ilgili bilgi edinmek isteyen kişi için de aynı şey ; İlk önce Tasavvufu hakiki bir kitaptan öğrenmesi gerekir ki ,tartışmalar da sağlıklı bir fikir edinsin.

Alt 15 Kasım 2013, 22:28   Mesaj No:30
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Yazdıklarıma katılım yapıp kendince haklı oldukları zannıyla,yazdıklarımı eleştirenlere daha sonra cevap verecem inşaAllah,şimdi paylaşımı yapan arkadaşın sorularına cevap vermeye çalışacam..

SORU 1...Yöneticiler Allah’ın hükümlerini bir kenara atıp kendi hükümleriyle hükmediyorlar yani bir nevi rablik iddiasında bulunuyorlar bunlara karşı tepkimiz nasıl olmalı?

CEVAP..Allah ın hükmüne rağmen hüküm koyanlar,Kuranın beyanına göre TAĞUT [haddi aşmışlar] olarak adlandırılmış olup,bu tağutlar bazen bi YÖNETİCİ,BAZEN Bİ TARİKAT ŞEYHİ,BAZEN Bİ MERCİ,MAKAM,ANNE BABA,EŞ,ARKADAŞTA olarak toplumun veya kişinin karşısına çıkabilmektedir,Bunun böyle olduğunu bilen Rbbimizde bütün Rasullerini indirme gayesi olan TAĞUTLARIN HER TÜRLÜSÜNÜ RED,ALLAHA İMAN için göndermiş ve dileyende DİLEDİĞİNE TABİ OLMA HÜRRİYETİ VERMİŞTİR...

NAHL SÜRESİ.36... Andolsun ki biz, "Allah'a kulluk edin ve Tâğut'tan sakının" diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik. Allah, onlardan bir kısmını doğru yola iletti. Onlardan bir kısmı da sapıklığı hak ettiler. Yeryüzünde gezin de görün, inkâr edenlerin sonu nasıl olmuştur!

şimdi yukardaki ayettede anlaşıldığı gibi ve soruyu soran arkadaşın yöneticiler HÜKÜM KOYUCU OLARAK RABLIK İDDA EDMELERİNE RAĞMEN,İNSANLARDA HALEN BUNLARI GİDİP SEÇİYORLARSA,O ZAMAN BUNLAR ALLAHIN NASIL Bİ RAB OLDUĞUNU VE NASIL Bİ RABLIĞA RAZI OLDUĞUNU BİLMEYEREKTE OLSA ALLAH a karşı, bu oy vererek seçtikleri kişileri ortak koşmuş ve tağutuda red edmemiş oluyorlar...

Yani kişinin müslüman olabilmesi ve müslüman kalabilmesi için tağutun her türlüsünü red edmekle emrolunmuşken,ben müslümanım diyen biri kalkıp tağutlardan tağut beyenme[seçmek] gibi bi dalalete düşe biliyorsa bu kişi islam da bütün rasullerin indirilme gayesi olan tağutu red edmemiş ve sapıklığıda hak etmiş olur..

Bu şekilde Alahın rablığına,ilahlığına ortak hüküm koyucular seçen insanlar,bir yandanda namazda,kılsa,oruçta tutsa veya diğer ibadetleri yerinede getirmiş olsalarda,Allah ın rablığına ortak koştukları için amelleri zayi olmuş olurlarki bununda sonucu hüsrandır...Allah Rasulune bile EĞER SENDE ŞİRK KATARSAN AMELLERİN ZAYİ OLUR VE KUŞ KAPMIŞ GİBİ OLARAK HÜSRANA UĞRARSIN DİYOR, KURANI MÜBİNDE,

Kurana baktığımızda rasullerin hepside geldikleri toplumun içinde insanları Allahın yaratıcılığına değilde,ilahlığın çağırmışlardır ve rabbimizde zaten müşriklerin yani Allaha yaratıcı olarak inanıp ilahlığına ortak koşanlardan bahsedince,SEN ONLARA SİZİ KİM YARATTI,SİZE KİM RIZIK VERİYOR,ÇOCUK VEREN KİM ,YAĞMUR YAĞDIRAN ,ÖLÜDEN DİRİYİ,DİRİDEN ÖLÜYÜÇIKARAN KİM DİYE SORARSAN ALLAH DİYECEKLER,deyip müşriklerin aslında Allah ın bu sıfatlarını kabul etmelerine rağmen tıpkı bu günki insanlar gibi,soruda sorulduğu gibi ilahlığında RABLIĞINDA Allah a ortak koştukları için mÜŞRİK DİYE İSİMLENDİRİLMİŞLERDİR,işte bizde bunun için OY VEREREK DEMOKRATİK LAİK SAHTE İLAH SEÇMENİN Bİ MÜŞRİK YOLU OLDUĞUNU VE GÜNÜMÜZÜN TAĞUTLARI OLDUKLARINA İNANIP BUNLARI RED EDENLERİN ANCAK MÜSLÜMAN KALABİLECEKLERİNE İNANIYORUZ...Ve bunun aksini söyleyenlere şunu soruyoruz ve söylermisiniz DEMOKRASİ RASULLERİN Mİ,YOKSA TAĞUTLARIN MI YOLUDUR...

Düşünün siz hiç bir tarikatta,ve hiç bir camideki cemaatte BU GÜNÜN VE BU BÖLGEDE YAŞAYAN TAĞUTLARDAN BAHSEDİLİP RED EDİLDİĞİNE ŞAHİD OLDUNUZMU,Bırakın red edilmeyi bu insanlar TAĞUT u dahi kELİME olarak duymamışlar bile....

Bütün Rasullerin mücadelesi bu iken halen zaruretten ve zaruretin dahi ne olduğunu bilmeden oy kullanarak tağutlardan tağut beyenmeyi şirk değilde,islami bi zaruretten metod bilenlerin içine düştükleri bu karanlıklardan asla kurtulamıyacaklarını ve bu delhizlerde kayba uğrayacaklarını biran önce bundan Allah a sığınmaları gerektiğini her daim tebliğ etmeyi devam edecez inşaallah..

soruda bunlara karşı nasıl tavır alınması gerektiği sorulmuş,yani RABLIK İDDA EDEN VE BU GÜNÜN DARUN NEDVE MECLİSİ OLAN,MECLİSİ VE BU BÖLGENİN LAİK DEMOKRATİK ALLAHIN HÜKMÜNE RAĞMEN HÜKÜM KOYAN EBU CEHİL VE TAYFASI KONUMUNDA OLANLARI RED EDMEDEN ALLAHA İMAN EDİLMEZ,bunlar namaz klılıp Allah ile aldatma yoluna giren tağutlardır bu dönemin....

not ..paylaşımdaki diğer sorulara daha sonra inşaAllah devam edecem...

Konuyu Toplam 6 Kişi okuyor. (0 Üye ve 6 Misafir)