Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi hiranur86,Açılış Tarihi:  11 Kasım 2013 (15:34), Konuya Son Cevap : 17 Kasım 2013 (23:01). Konuya 55 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Kasım 2013, 18:42   Mesaj No:51
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Şimdi siz bu iddanızla bir ülkede yaşıyan azınlık hükmündesiniz , neden Tağutların bol olduğu bir ülkede yaşıyorsunuz ...?

Size daha iyi bir Şeri düzen sağlayan ülkeye gitmiyorsunuz ...? Varsa tabi.....

Tağutlar ile müslümanlar kıyamete kadarda varolacaklardır,tağutlar tağutluklarını yaptıkları gib,i müslümanada düşen islama göre yaşamasıdır.Beni bu bölgede yaratan Allah benim içinde burada, müslüman kalabilmenin yol haritasını ve akıl melaikesini vermiştir elhamdulillah..Bende tağutun her türlüsünü red edmiş olarak yaşıyorum ve bu tağutlara karşı şuan gücüm LUT AS MA GELEN MELEKLERDEN SONRA KAPISINA DAYANANlara KARŞI DEDİĞİ GİBİ DİR.Yani ben müslümanlığımı yapıyorum ve gücümden fazlasınıda yapamıyacağıma göre Allahta benden zaten gücüm nispetince bi gayreti ortaya koymamı ve hakka şahidliği mi istiyor..

Dünya üzerinde sizinde dediğiniz gibi islami bi ölçü sağlayan yer yok,ha olsa o zaman orayada bırakın müslüman,mazlum olan her keste hicret ederdi,buna emin olun..
Alt 17 Kasım 2013, 20:47   Mesaj No:52
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

EK SORU...bu sorulara ek bir sorum daha olacak bir zorunluluk durumunda mahkemeye baş vurabilirmiyiz
taguta muhakeme olmak adına değil tabiki, şuanda islam mahkemesi olsa elbette o mahkemeye gideriz ama zorunluluk durumundan dolayı
başvurduğumuzda durumumuz ne olur ben bu konuda halan araştırıyorum kuran'an ve hadis doğrultusunda ama içinde bulunduğumuz devlette hem kendi imanımızı tehlikeye düşürmeden hemde bizden gasp edilmiş olanı alabilmek adına ne yapmalıyız bu konuda bir ruhsat varmı dır?

CEVAB..Tağuta muhakeme konusu,tağutu red edmemek olurki buda NİSA SÜRESİNİN ŞUAYETLERİNDE BELİRTİLMİŞTİR..59. Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir.

60. Sana indirilene ve senden önce indirilenlere inandıklarını ileri sürenleri görmedin mi? Tâğut'a inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, Tâğut'un önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Halbuki şeytan onları büsbütün saptırmak istiyor.
..

Bu bi imtihandır,Allah insanları mallarıyla canlarıyla evlatlarıyla imtihan edeceklerini belirtmiştir.

sizden gasp edilen mallarınızı tağuta baş vurmadan almaya çalışın,yalnız siz illaki tağuta baş vurmadan bu malları alamam diyorsanız,örneğin siz tağuta muhakeme oldunuz ve bu öyle bi muhakeme olduki,tağutun muhakemesinde size mallarınızın verilme karşılığında,sizden tağuta iki rekat namaz kılınmanız gerektiği söylendi ve bu öylece karara bağlandı,o zaman siz gasp edilen malınızı almak için BAŞKA Bİ YOLUNUZDA OLMADIĞI İÇİN,İKİ REKAT NAMAZ KILARMISINIZ..

Allah müslümanlardan tağutların hertürlüsüne karşı böyle tavırlar sergilemesini beyan etmiştir.Dileyen dilediğinide yapma hürriyetinede sahiptir.

Eğer müslüman kalmak ,her karşılaşılan zorlukta koy vermek olsaydı,Rasullerin çektikleri çileler ve bizden önceki müslümanların çektiklerinin bi anlamı olmazdı,Rabbimiz kuranı mübinde ne beyan ediyor...

ANKEBUT SÜRESİ..2. İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

3. Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

Biz bu dünaya seçim için geçim için değil,ilk başta Allaha itaat,kulluk için gelmişiz,geçimimizi [rızkımız] ne zaman kesildi o zamna zaten ölüp gidecez...ölüp gittikten sonra bu ayetlerle mahşerde sorgulanacaz,Allah bize malın gasp olduda,tağutun muhakemelerinin dışında muhakemeler yoktu ve sen niye tağuta muhakeme olup malını alsaymıydın der,yoksa tağuta niye muhakeme oldun mu...yukardaki ayete göre siz düşünüp işin içinden çıkabilirsiniz..

ha malınızı gasp edeni,şikayet edeceğinize dair korkutun ,sabrederek Allahtan yardım isteyin..
Alt 17 Kasım 2013, 20:50   Mesaj No:53
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun,bende bu kanattayım abi,inşallah uyanık olacağız ve teslim olmayacağız
hakkını helal et devamını bekliyorum...

bu sorulara ek bir sorum daha olacak bir zorunluluk durumunda mahkemeye baş vurabilirmiyiz
taguta muhakeme olmak adına değil tabiki, şuanda islam mahkemesi olsa elbette o mahkemeye gideriz ama zorunluluk durumundan dolayı
başvurduğumuzda durumumuz ne olur ben bu konuda halan araştırıyorum kuran'an ve hadis doğrultusunda ama içinde bulunduğumuz devlette hem kendi imanımızı tehlikeye düşürmeden hemde bizden gasp edilmiş olanı alabilmek adına ne yapmalıyız bu konuda bir ruhsat varmı dır?
bilinmez cevapların için Rabbim Razı olsun,bende senden farklı bir cevap beklemiyordum gerçekten bir soru daha vardı abi yukarıda yazdığım soruya cevabın ne olacak
Alt 17 Kasım 2013, 20:56   Mesaj No:54
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bilinmez cevapların için Rabbim Razı olsun,bende senden farklı bir cevap beklemiyordum gerçekten bir soru daha vardı abi yukarıda yazdığım soruya cevabın ne olacak
Cevap yazdım sanırım okumadınız,sorunuza cevab yukarda....rabbimiz müslüman olarak ölmenizde yardım etsin...İman özel bi nimettir ve Allah bunu gayret edip hak edene verir...
Alt 17 Kasım 2013, 22:08   Mesaj No:55
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:melek859 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31543
Üyelik T.: 29 Eylül 2013
Arkadaşları:6
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:
Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kafa karışıklığı iyidir,en azından karışınca dibi tutmaz ve yanmaz,siz ilk baştaki inancınıza KARIŞIKLIK DİYORSANIZ,ve birkaç ayet ve hadisle bizim inancımızda bu tür durumların şirk olduğana vardığımızı idda ediyorsanın ve YANLIŞ OLDUĞUMUZU,aslında Rasulullahın hayatına ve ashaba bakmamız gerektiğini söylüyorsanız,buyrun şu sorumuza yanıt verin o zaman RASULULLAH VE ASHAB DEMOKRASİ DENİLEN BU TAĞUTLARDAN TAĞUT BEYENME YOLUNDA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİ,VE HANGİ MÜŞRİĞİN KAFİRİN İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLI KALMANIN ÜZERİDE DURACAĞINA DAİR NAMUS VE ŞEREFİ ÜZERİNE YEMİN EDERDİR,HANGİ PUTA ÇELENK KOYAR,VE BAYRAM YAPARDI,YOKSA BUNLARI YAPMAZ VE YAPANLARINDA,SEÇMENİ VE SEÇİLENİDE KÜFÜR ŞİRK EHLİMİ İLAN EDERDİ..Veya Rasulullah bi şeyhin ŞU SÖYLEMİNİ, GAVSIN ÇOCUKLARINA KÖLE KÖPEK OLMAK FARZDIR,SÜNNETTİR,VACİBTİR,Bi başka cübbe giyen ve ünlenenin ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ MAHMUT GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,Bİ BAŞKASI ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ YUNUS GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,verin bakalım Allah RASULU VE ASHABIN HAYATIYLA CEVAPLARI BEKLİYORUM...

Buyrun lütfen Rasulullahın ve ashabın hayatından örnek verin,o ki biz yanılıyoruz...
abartıyorsun. kimse alimleri Allah'ın yerine koymuyor. varsa da bilemem. en azından çoğunluk böyle değil.
bu yollardan çoktan geçtim ben. bilgim şimdiki bilgime göre daha azdı. Kur'an bir bütün. birkaç ayeti alıp diğerlerini buna göre yorumlamak doğru değil. bazı ayetler daha sonra nesh ediliyor. arapçanın bazı özel kuralları var. indiriliş sebepleri var ayetlerin. bunların tam bilinmemesi yanlış yoruma götürüyor kişiyi. insanları ayetlerle şaşırtmak böyle bir şey işte. kendi bildiğine göre telif etmeye az bir arapça bilgisi ile birkaç kitaptan türkçe meallerden edindiğin bilgiyle yorumlamaya kalkarsan yolu şaşırırsın. elinde kur'an ve sünnet kalmayınca insan ne yapacağını neye inanacağını bilemiyor. ama diyorsan ki ben samimi bir insanım rabbimin huzurunda gönlüm rahat. ne diyeyim Allah yolunu açık etsin.
Alt 17 Kasım 2013, 23:01   Mesaj No:56
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
EK SORU...bu sorulara ek bir sorum daha olacak bir zorunluluk durumunda mahkemeye baş vurabilirmiyiz

CEVAB..Tağuta muhakeme konusu,tağutu red edmemek olurki buda NİSA SÜRESİNİN ŞUAYETLERİNDE BELİRTİLMİŞTİR..59. Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir.

60. Sana indirilene ve senden önce indirilenlere inandıklarını ileri sürenleri görmedin mi? Tâğut'a inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, Tâğut'un önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Halbuki şeytan onları büsbütün saptırmak istiyor.
..

Bu bi imtihandır,Allah insanları mallarıyla canlarıyla evlatlarıyla imtihan edeceklerini belirtmiştir.

sizden gasp edilen mallarınızı tağuta baş vurmadan almaya çalışın,yalnız siz illaki tağuta baş vurmadan bu malları alamam diyorsanız,örneğin siz tağuta muhakeme oldunuz ve bu öyle bi muhakeme olduki,tağutun muhakemesinde size mallarınızın verilme karşılığında,sizden tağuta iki rekat namaz kılınmanız gerektiği söylendi ve bu öylece karara bağlandı,o zaman siz gasp edilen malınızı almak için BAŞKA Bİ YOLUNUZDA OLMADIĞI İÇİN,İKİ REKAT NAMAZ KILARMISINIZ..

Allah müslümanlardan tağutların hertürlüsüne karşı böyle tavırlar sergilemesini beyan etmiştir.Dileyen dilediğinide yapma hürriyetinede sahiptir.

Eğer müslüman kalmak ,her karşılaşılan zorlukta koy vermek olsaydı,Rasullerin çektikleri çileler ve bizden önceki müslümanların çektiklerinin bi anlamı olmazdı,Rabbimiz kuranı mübinde ne beyan ediyor...

ANKEBUT SÜRESİ..2. İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?

3. Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.

Biz bu dünaya seçim için geçim için değil,ilk başta Allaha itaat,kulluk için gelmişiz,geçimimizi [rızkımız] ne zaman kesildi o zamna zaten ölüp gidecez...ölüp gittikten sonra bu ayetlerle mahşerde sorgulanacaz,Allah bize malın gasp olduda,tağutun muhakemelerinin dışında muhakemeler yoktu ve sen niye tağuta muhakeme olup malını alsaymıydın der,yoksa tağuta niye muhakeme oldun mu...yukardaki ayete göre siz düşünüp işin içinden çıkabilirsiniz..

ha malınızı gasp edeni,şikayet edeceğinize dair korkutun ,sabrederek Allahtan yardım isteyin..

Allah razı olsun abi cevabı yeni gördüm,Allah cümlemize müslüman olarak ölmeyi nasip etsin...

Konuyu Toplam 4 Kişi okuyor. (0 Üye ve 4 Misafir)